Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-05-08 23:41:49

  q. - Użytkownik

q.
Użytkownik
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2014-05-08
Serwis

Facebookchat przez Pidgin - tylko część wiadomości jest przesyłanych

Cześć,
sprawa dotyczy komunikatora Pidgin. Po skonfigurowaniu go według zaleceń hersztów Facebook-a chciałbym cieszyć się jego pełną funkcjonalnością. Ale nie jest mi to dane, bowiem jedynie część wiadomości jest przesyłana. Około połowa (szacunkowo) wysyłanych wiadomości albo nie dociera do adresata, ale nie jest przeze mnie odbierana. Jednym z objawów jest to, że co kilka minut ikonka w tray'u mignie, tak jakby program co chwilę odnawiał połączenie z serwerem. Jest to trochę hmmm... irytujące. Głównie to (nie)przesyłanie wiadomości.
Przypadłość ta nie wynika z tego, że sam dostęp do sieci fruwającej się rwie - sprawdziłem - sieć cały czas działa. A Pidgin działa, jak mu się zachce ;) Przy tym nie zgłasza żadnych błędów - połączenia, serwera, konfiguracji.
System Debian 7.4 + KDE. Karta sieciowa Broadcom (choć ona od wielu lat  działa bez zastrzeżeń). Lista paczek

Kod:

dpkg -l | grep pidgin
indicator-status-provider-pidgin       0.6.0-1                            amd64        indicator-messages status provider for pidgin
pidgin                                 2.10.9-1~deb7u1                    amd64        graphical multi-protocol instant messaging client for X
pidgin-data                            2.10.9-1~deb7u1                    all          multi-protocol instant messaging client - data files
pidgin-dbg                             2.10.9-1~deb7u1                    amd64        Debugging symbols for Pidgin
pidgin-dev                             2.10.9-1~deb7u1                    all          multi-protocol instant messaging client - development files
pidgin-extprefs                        0.7-2                              amd64        extended preferences plugin for the instant messenger pidgin
pidgin-themes                          0.2-1                              all          Smiley themes collection for pidgin

Nie wiem czy to samo dotyczy innych protokołów, bo innych nie używam. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem? A jeżeli tak to chciałbym poprosić o jakieś wskazówki jak się z nim uporać.
Acha - i czy jest możliwość sprawdzenia działania czatu mordowoluminowego w ramach jednego komputera (bez dzwonienia do kumpla co chwilę i pytania "dostałeś wiadomość?" ;) )


cat /dev/random

Offline

 

#2  2014-05-09 00:25:22

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: Facebookchat przez Pidgin - tylko część wiadomości jest przesyłanych

Żeby sprawdzić czy idą wiadomości możesz odpalić FB w przeglądarce, jak wiadomość przejdzie, to pokaże sie w oknie rozmowy na fb


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#3  2014-09-08 16:34:38

  alfa444 - Użytkownik

alfa444
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-03-25

Re: Facebookchat przez Pidgin - tylko część wiadomości jest przesyłanych

Rozłącza mi się konto fb i gmaila na pidginie. Robię wszystko zgodnie z instrukcjami. Czy brakuje mi jakiegoś składnika?

Kod:

dpkg -l | grep pidgin
ii  pidgin                                2.10.9-1~deb7u1                    amd64        graphical multi-protocol instant messaging client for X
ii  pidgin-data                           2.10.9-1~deb7u1                    all          multi-protocol instant messaging client - data files

Offline

 

#4  2014-09-08 16:40:45

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Facebookchat przez Pidgin - tylko część wiadomości jest przesyłanych

997

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:57:16)

Offline

 

#5  2014-09-08 17:49:10

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Facebookchat przez Pidgin - tylko część wiadomości jest przesyłanych

FB nie tyle wykrywa szyfrowane rozmowy co przepuszcza cały ruch przez swoje serwery i tam jest klasyczny MITM i jeśli coś szyfrujesz to serwery FB nie mają pojęcia jak to odszyfrować i traktują ten zaszyfrowany text jako zwykłą wiadomość i w takiej zaszyfrowanej formie ją zwracają do docelowego klienta. Także ja bym za dużo nie pisał na tym jabberze fejsowym, kto wie co oni robią z tymi rozmowami. xD

Offline

 

#6  2014-09-08 19:30:09

  q. - Użytkownik

q.
Użytkownik
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2014-05-08
Serwis

Re: Facebookchat przez Pidgin - tylko część wiadomości jest przesyłanych

A jest jakaś metoda poradzenia sobie z tym? (choć na pracę Mordowoluminu raczej chyba mocnych nie ma...) Ew. czy istnieje inny komunikator, który pozwala łączyć się z czatem FB?

PS: rozmowy nie szyfrowane. I tak o dupie Maryni najczęściej. Ale czasami czat FB jest po prostu najszybszy do przekazania jakiejś krótkiej wiadomości i dlatego chciałbym by działał w komunikatorze.


cat /dev/random

Offline

 

#7  2014-09-08 19:43:09

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Facebookchat przez Pidgin - tylko część wiadomości jest przesyłanych

Facebook chodzi na protokole jabbera (XMPP), zobacz, czy na innych serwerach Jabbera jest to samo (np Gmail), jeśli tylko na FB są takie cyrki, to reklamacje adresuj  do FB.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#8  2014-09-08 20:11:22

  q. - Użytkownik

q.
Użytkownik
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2014-05-08
Serwis

Re: Facebookchat przez Pidgin - tylko część wiadomości jest przesyłanych

Jacekalex napisał(-a):

(...), jeśli tylko na FB są takie cyrki, to reklamacje adresuj  do FB.

Pocieszyłeś mnie ;)


cat /dev/random

Offline

 

#9  2014-09-08 21:24:29

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Facebookchat przez Pidgin - tylko część wiadomości jest przesyłanych

Jitsi działa na protokole FB

Wydaje mi się, że twoje łącze jest niestabilne i stąd problemy

Fervi

Offline

 

#10  2014-09-08 22:14:43

  q. - Użytkownik

q.
Użytkownik
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2014-05-08
Serwis

Re: Facebookchat przez Pidgin - tylko część wiadomości jest przesyłanych

fervi napisał(-a):

Wydaje mi się, że twoje łącze jest niestabilne i stąd problemy.

Też tak myślałem. Ale wtedy chyba byłyby także problemy z czatem FB przez ich stronę internetową. A czegoś takiego nie stwierdziłem. A w każdym razie nic ponad normę. Kombinuję dalej.


cat /dev/random

Offline

 

#11  2014-09-08 22:22:12

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: Facebookchat przez Pidgin - tylko część wiadomości jest przesyłanych

pocieszyć Cię?
FB przez XMPP działa jak chce i robi co chce:
http://zapiski.graffi.us/id/501755/ - http://graffi.us/jogger/rozne/fb-czat_xmpp_ekg2.png

więc to mnie wyleczyło z chęci komunikacji przez Facebooka, bo wiesz piszesz z kim popadnie w gruncie rzeczy

Offline

 

#12  2014-09-08 22:28:30

  alfa444 - Użytkownik

alfa444
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-03-25

Re: Facebookchat przez Pidgin - tylko część wiadomości jest przesyłanych

FB nie tyle wykrywa szyfrowane rozmowy co przepuszcza cały ruch przez swoje serwery i tam jest klasyczny MITM i jeśli coś szyfrujesz to serwery FB nie mają pojęcia jak to odszyfrować i traktują ten zaszyfrowany text jako zwykłą wiadomość i w takiej zaszyfrowanej formie ją zwracają do docelowego klienta. Także ja bym za dużo nie pisał na tym jabberze fejsowym, kto wie co oni robią z tymi rozmowami. xD

Jak klasyczny mitm skoro pidgin ma do siebie to że z tekst szyfrowany jest z jego poziomu? Jak traktują jako zwykły tekst to powinni sobie go logować w formie zaszyfrowanej i koniec.
W moim przypadku nie chodziło o szyfrowanie rozmów tylko o podłączenie samego konta fb do pidgina, które ciągle zostawało wywalane i nie chciało się połączyć, nie mówiąc o rozmowie jakiejkolwiek.

Offline

 

#13  2014-09-08 22:43:51

  q. - Użytkownik

q.
Użytkownik
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2014-05-08
Serwis

Re: Facebookchat przez Pidgin - tylko część wiadomości jest przesyłanych

No cóż - kol. alfa444 wyciągnął mój temat, to wróciłem do użerania się z Pidginem. (Zarzuciłem je na dłuższy czas, bo pomysłów nie miałem, co z tym zrobić.)
Przed chwilą wywaliłem wszystko, co było z nim związane. Żeby nic nie zostało.
I zainstalowałem od początku. I okazało się, że działa... Bawię się od godziny (w tym momencie z TW Lorenzto rozmawiam ;) ) i kurde działa. Tylko za cholerę nie wiem dlaczego. Coś może FB poprawił ze swojej strony? Bo paczki mam w takiej wersji, w jakiej były wcześniej. Net też taki, jak był wcześniej. Albo może to tylko chwilowy schiz i jutro wszystko się znowu zacznie sypać...? Nie wiem.
W sumie problem się (póki co) rozwiązał, ale [SOLVED] to on raczej nie jest...

PS: jedna rzecz tylko zauważyłem. Ja w Pidgin jest ustawiony tryb "offline", to wiadomości wysyłane przez innych ludzi nie są wyświetlane po "udostępnieniu się". Czyli jednak nie wszystko hula, jak powinno.

Ostatnio edytowany przez q. (2014-09-08 23:11:28)


cat /dev/random

Offline

 

#14  2014-09-09 01:24:50

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Facebookchat przez Pidgin - tylko część wiadomości jest przesyłanych

alfa444 -- a jak nazwać operowanie na treści przez podmioty trzecie ? Wysyłasz coś z jednego punktu do drugiego, to musi dotrzeć w takiej formie jak wyszło, 0 zmian. A na FB to przechodzi przez serwer FB i oni manipulują wynikiem, a że nie posiadają kluczy szyfrujących, to ci wypluwa zaszyfrowany komunikat w postaci zwykłego textu nadawanego nie przez rozmówcę, a przez serwer FB, Komunikacja przy udziale FB nie odbywa się na zasadzie ja <===> ty, tylko ja <===> FB i FB<===> ty , a co oni robią z textem w międzyczasie to trzeba by NSA pewnie zapytać. xD

Offline

 

#15  2014-09-09 09:27:46

  alfa444 - Użytkownik

alfa444
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-03-25

Re: Facebookchat przez Pidgin - tylko część wiadomości jest przesyłanych

alfa444 — a jak nazwać operowanie na treści przez podmioty trzecie ? Wysyłasz coś z jednego punktu do drugiego, to musi dotrzeć w takiej formie jak wyszło, 0 zmian. A na FB to przechodzi przez serwer FB i oni manipulują wynikiem, a że nie posiadają kluczy szyfrujących, to ci wypluwa zaszyfrowany komunikat w postaci zwykłego textu nadawanego nie przez rozmówcę, a przez serwer FB, Komunikacja przy udziale FB nie odbywa się na zasadzie ja <===> ty, tylko ja <===> FB i FB<===> ty , a co oni robią z textem w międzyczasie to trzeba by NSA pewnie zapytać. xD

To co piszesz jest całkowicie oczywiste. Pidgina używasz po to by mieć kontrole na treścią, niezależnie jakie podmioty odpowiedzialne są za jej przekazanie... Co robią z tekstem - na pewno go GROMADZĄ, a następnie tworzą profile na wszelkie modele. Każdy jeden obywatel Ziemi, niezależnie kim jest i gdzie mieszka, o którego istnieniu NSA ma wiedzę, ma z pewnością u nich swoistą "kartotekę".

Offline

 

#16  2014-09-09 11:48:57

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Facebookchat przez Pidgin - tylko część wiadomości jest przesyłanych

PS: jedna rzecz tylko zauważyłem. Ja w Pidgin jest ustawiony tryb "offline", to wiadomości wysyłane przez innych ludzi nie są wyświetlane po "udostępnieniu się". Czyli jednak nie wszystko hula, jak powinno.

Prawidłowo, status offline powoduje, że nic nie dochodzi, jak chcesz być niewidoczny, ale otrzymywać wiadomości, to spróbuj statusu niewidoczny, przy czym Pidgin nie obrabia nowszego standardu XEP-0016, tylko starszy XEP-0191, dlatego nie ze wszystkimi serwerami to działa prawidłowo, np Gmail nie wspiera już XEP-0191, a w Pidginie XEP-0016 będzie dopiero w wersji 3.0, jak wreszcie powstanie, podobno będzie wydana 2 lata temu, ciągle powstaje.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-09-09 11:51:23)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#17  2014-09-09 12:37:07

  alfa444 - Użytkownik

alfa444
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-03-25

Re: Facebookchat przez Pidgin - tylko część wiadomości jest przesyłanych

To do jakiego komunikatora gmail, gg, fb pasują najlepiej? JItsi?

Offline

 

#18  2014-09-09 12:44:21

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Facebookchat przez Pidgin - tylko część wiadomości jest przesyłanych

Do Jabbera "wymiatają" Jabbim Gajim i Psi+, Pidgin to multikomunikator na wiele protokołów, możesz też wypróbować najnowsze Kadu, tam też wprowadzili Jabbera, i wsparcie masz "na miejscu" - polskie forum i polscy Autorzy.
Padu-dziadu najlepiej obrabia Kadu.

Jest jeszcze Empathy i Kopete, domyślne multikomunikatory w Gnome
i w KDE, miewają sporo funkcji i "wodotrysków", przeważnie  działają nieźle.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-09-10 23:13:51)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#19  2014-09-10 17:37:21

  alfa444 - Użytkownik

alfa444
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-03-25

Re: Facebookchat przez Pidgin - tylko część wiadomości jest przesyłanych

Ja bym chciał do jabbera mieć pidgina i do fb/gg/gmaila równolegle inny komunikator, który nie ma problemów z podpięciem tych kont/zaimportowaniem listy kontaktów z serwera/pliku. Który będzie najlepszy?

Offline

 

#20  2014-09-10 17:42:10

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Facebookchat przez Pidgin - tylko część wiadomości jest przesyłanych

Generalnie do Jabbera najlepszy (lub jeden z najlepszych) będzie PSI.

Offline

 

#21  2014-09-10 19:06:36

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Facebookchat przez Pidgin - tylko część wiadomości jest przesyłanych

Gajim też niczego sobie.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)