Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-12-03 21:52:47

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

Witam.

Czy ktoś wie jak wygląda odpowiedzialność za treści w wykupionej domenie? Czy jest różnica czy rejestruję domenę .pl, .com czy .tv ? Czy też zależy to od tego gdzie stoi serwer czy jest jeszcze jakoś inaczej?

Jeżeli przykładowo zarejestruję domenę costam.tv i zamieszczę tam treść w stylu "Jan kowalski to oszust i złodziej", to Jan Kowalski będzie mógł mnie ścigać w Polsce (serwer - mój Raspberry pi, stoi w Polsce) czy też musiałby działać przez sąd na Tuvalu?

Druga sprawa - czy da się jakoś rejestrować domenę bez podawania swoich danych (nie znam się na tym - ale z tego co widzę np. ovh chce moje imię, nazwisko itd.), tylko na zasadzie - wybierz->Dalej->Zapłać przez PayPal->Dalej->Potwierdź ?

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam.

P.S.

Bynajmniej nie mam zamiaru zakładać żadnej hejterskiej strony przeciwko żadnemu Jankowi Kowalskiemu ;] pytam z ciekawości, bo zawsze ktoś może uznać mój wpis na stronie o Natanku/Rydzyku/Politykach - uznać za obraźliwy i złożyć prywatny pozew, więc jeżeli dało by się to maksymalnie utrudnić to byłbym za.

Offline

 

#2  2013-12-03 22:20:17

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

Ważne jest to gdzie znajduje się serwer.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#3  2013-12-03 22:22:33

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

Nie da sie zarejestrować domeny bez podawania danych. NASK i inni globalni rejestratorzy wymagają ich (m.in żeby w razie "w" prawnie ścigać :)) Ponadto w większości przypadków jeśli domena jest zarejestrowana na osobę fizyczna to dane osobowe w bazie whois są domyślnie ukryte/można ukryć (na ogół bezpłatnie).

Co do ścigania po sądach to najpierw uderzają do admina serwera. Admin na "prośbę" odpowiednich organów (sąd/prokuratura) musi udostępnić dane właściciela domeny/plików znajdujacych się pod tą domeną. Jeśli by doszło do rozprawy i miałbyś kiepskiego prawnika mógłbys (jako właściciel serwera) beknąć za "współudział".


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#4  2013-12-03 23:11:45

  tajwan - mega boss

tajwan
mega boss
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2010-03-30

Re: Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

Chyba najlepiej to u ruskich serwer założyć oni chyba nie bardzo lubią współpracować i cokolwiek udostępniać.


NIGDY WIĘCEJ TESTING Z KTÓRYM SĄ SAME PROBLEMY !!!

Offline

 

#5  2013-12-04 00:31:39

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

Jeśli polska strona, to najlepiej w USA.

Wolność słowa gwarantowana konstytucją, każda sprawa o usunięcie strony lub odszkodowanie ląduje przed amerykańskim sądem.
W USA np nie ma ustawy o ochronie danych osobowych.

Generalnie, jeśli strona ma zawierać treści, które nie są zbyt kochane przez panujących, to lepiej trzymać stronę na innej półkuli, niż kraj, którego dotyczy.

:DDD


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#6  2013-12-04 02:26:04

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

No nie do końca, przecie w necie siedzą rozmaite strony i nikt ich nie ściąga. Jak już sobie obierzesz twój target, to pierwsze co trzeba zrobić to sprawdzić w jakim kraju jest to legalne. Np, obcinanie głów gdzieś na wschodzie, zoofilia w szwecji czy tam szwajcarii, zresztą jeden pies. xD Wykupujesz hosting tam i wtedy żadne państwo nie może ruszyć servera bo ten jest chroniony przez prawo kraju na którego terenie stoi. Co jak co ale jedno państwo nienawidzi gdy mu się inne wtrynia co do stanowionego prawa.

Offline

 

#7  2013-12-04 06:43:55

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

Dzięki ludziska za info - a powiedzcie mi - czy np. OVH czy inne strony od rejestracji, sprawdzają jakoś podane dane, czy też można wpisać np. nazwisko w stylu:

Kod:

Jan Chwamdotego

Bez żadnych konsekwencji??

Generalnie myślę o wykupie jednej domeny i podpięciu mojego Raspberry z nginx'em czy czymś podobnym - tak żeby stała, a że poglądy na niektóre sprawy mam dość... eee powiedzmy "egzotyczne" (np. uzbroić policję w ostrą amunicję przeciwko kiblom i się nie j***ć tylko strzelać - jak w USA) to się obawiam że po jakimś teoretycznym wpisie (znając życie i tak mi się nic nie będzie chciało pisać częściej niż raz na rok ;] ) ktoś pierdyknie pozew o obrazę uczuć religijnych, albo innego bzdetu, a jeździć do miejsca wpłynięcia pozwu mi się nie uśmiecha (super prawo mamy swoją drogą pod tym względem).

Offline

 

#8  2013-12-04 14:12:49

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

teoretycznie możesz podać bzdetne dane tylko grzegorz brzęczyszczykiewicz ul błotna nr zachlapany xx-yyy bagno byle Ci sie pesel/nip zgadzał :) i nr tel (możesz rzucić jakiegoś prepaida na czas rejestracji). A stron do sprawdzania poprawności peselu/nipu jest od groma.
Tylko to ma jedną wadę - jeśli zamówienie jest dodatkowo weryfikowana przez ludzia to Ci nie przyjmą takiego ;)


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#9  2013-12-04 15:16:25

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

Huk -- i znowu czołgami wyjadą na ulicę. Mi ta cała walka ze wszystkim dookoła przypomina coś takiego:

kiedy przyszli po palaczy, nie protestowałem, bo nie byłem palaczem
kiedy przyszli po pedofilii, nie protestowałem, bo nie byłem pedofilem
kiedy przyszli po hazardzistów, nie protestowałem, bo nie byłem hazardzistą
kiedy przyszli po dopalacze, nie protestowałem, bo nie dopalałem
kiedy przyszli po kryptologów, nie protestowałem, bo nie szyfrowałem
teraz przyszli po kiboli, nie protestuję, bo nie jestem kibolem
kiedyś przyjdą po internautów, czy będę protestował?
a jak przyjdą po opensourcowców, to nikt nie zaprotestuje, bo już nikogo nie będzie.

Jedna grupka naraz, pozbywamy się jednej, przechodzimy do następnej, w końcu wszystkie zostaną zniewolone, bo żadna z nich nie stanęła w obronie pozostałych, a jedynie próbowała dbać o swoje interesy nie widząc, że takie działanie właśnie ich wykańcza. Choć na dobrą sprawę to ja stawałem w obronie każdej grupy i zawsze będę stawał, bo wiem, co ciągnie za sobą bierność...

Druga sprawa, Huk -- jak się boisz o czymś mówić czy pisać, to może lepiej nie rób tego? Np. ja też należę do "grup extremistycznych", bo jak nie patrzeć jestem rasistą. xD I jakoś tego nie skrywam, każdy kto mnie bliżej poznał doskonale sobie z tego zdaje sprawę. Np. to ostatnie halo z knockout game, ja o tym słyszałem od xx lat, może dlatego zostałem rasistą? Teraz się zrobił problem, bo ktoś zginął przy upadku. Co ciekawe ja znam paru czarnych ludzi i nawet się z nimi przyjaźnię i oni też wiedzą, że jestem rasistą i co ciekawe podzielają moją opinię, a że oni są czarni to nie mogą być rasistami. xD

Huk -- miej odwagę podpisać się pod tym co mówisz, inaczej twoje idee nadają się do kosza, a jeśli ktoś po ciebie przyjdzie czy będzie miał jakiś z tym problem, cóż w końcu i tak ktoś się trafi, bo mu coś innego zacznie przeszkadzać i pytanie czy dostosujesz się wtedy i będziesz szeptał tak jak w tym przypadku. Islamiści i czarni jakoś nie boją się drzeć japy, tylko biali mają z tym problem i kto jest gnojony? Odwagi ludzie, niedługo się skończy miejsce gdzie można zwiać i co wtedy? xD

Offline

 

#10  2013-12-04 17:15:58

  gnejusz pompejusz - Użytkownik

gnejusz pompejusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-09-14
Serwis

Re: Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

Rodzaje odpowiedzialności są różne. Zasadniczo zapewne odpowiadasz za treści. Podaj więcej informacji, bo póki, co ciężko jest odpowiedzieć.


A poza tym uważam, że Debian jest najlepszy.
ludolfina.pl

Offline

 

#11  2013-12-05 22:43:40

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

Dzięki za info raz jeszcze.

@winnetou:

Właśnie pytam o to czy ktoś to realnie weryfikuje, czy działa na zasadzie automatu ;]

@morfik:

Ale wiesz, to nie jest rozwiązanie - wielu ludzie pierdzieli "macie wolność i demokracje" - a realnie mamy tylko "ustrój demokratyczno podobny" (demokracja nie gwarantuje żadnej wolności - mimo że wielu twierdzi inaczej), w którym za napisanie że. Jan Kowalski mnie oszukał można być ciąganym po sądach mimo że mamy rację. Tak długo jak to chore prawo się nie zmieni nie widzę powodu nadstawiać doopy pisząc o swoich poglądach - stąd próba zabezpieczenia się zawczasu.

@gnejusz pompejusz:

Myślę o stronce na projekty i przy okazji odkłamującej kilka spraw i tyle - mam podawać swoje szczegółowe poglądy na DUG'u? Toć to jeszcze jakiś paziak Bodzia "poprosi" o moje ostatnie IP :P

Offline

 

#12  2013-12-06 00:01:47

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

Żaden ustrój nie gwarantuje wolności, no chyba taki w którym masz broń. W każðym innym się zniewala ludzi i odbiera im broń by czasem nie zrobili powstania przeciwko opresyjnej władzy.

Odpowiedz sobie, jak to prawo ma się zmienić, skoro nikt dupy nie chce nadstawić? 3 mln ludzi wyjechało bo się bało postawić i walczyć o lepsze jutro, ja prawdopodobnie wyjadę na wiosnę do norwegii i już nie wrócę, a "jeśli przyjadę do polski to będzie już dla mnie zagranica" xD Nie da już rady w tym kraju nic zmienić, ci którzy mogli wyjechali, została garstka ludzi, którzy mogą ale za nimi nikt nie pójdzie, a pozostali trzęsą dupami.

Offline

 

#13  2013-12-06 01:34:09

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

Nie przesadzajmy nie jest jeszcze tak źle, oczywiście kolorowo też nie jest, ale nie wmawiajcie mi, że w zupełności nie da się tu żyć.

Ostatnio widziałem wywiad z Ukrainkami i one płakały ze szczęścia, że dostały Polskie obywatelstwo i mogą w naszym kraju legalnie pracować i żyć Także nie ma co narzekać i bidolić, bo co mają powiedzieć przykładowo wspomnieni Ukraińcy nie wspomnę już o jakiejś grubszej patologii typu Korea z północy czy Białoruś...

Offline

 

#14  2013-12-06 08:28:12

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

@Huk - spotkałem się z firmami gdzie pierwsza weryfikacja jest przez automat, a potem leci jeszcze człowiek.


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#15  2013-12-06 11:59:09

  gnejusz pompejusz - Użytkownik

gnejusz pompejusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-09-14
Serwis

Re: Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

Huk napisał(-a):

@gnejusz pompejusz:

Myślę o stronce na projekty i przy okazji odkłamującej kilka spraw i tyle - mam podawać swoje szczegółowe poglądy na DUG'u? Toć to jeszcze jakiś paziak Bodzia "poprosi" o moje ostatnie IP :P

Czyli zwyczajny blog?

Będziesz ponosił odpowiedzialność skoro sam będziesz pisał.

A czy projekty- będą zamieszczane przez innych, a ty będziesz użyczał miejsca?


A poza tym uważam, że Debian jest najlepszy.
ludolfina.pl

Offline

 

#16  2013-12-06 16:30:10

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

290

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:41:33)

Offline

 

#17  2013-12-07 09:47:44

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

292

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:41:35)

Offline

 

#18  2013-12-07 16:00:26

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

Dla mnie te wyniki nie są jakoś przydatne do czegoś. Prawdopodobnie sam bym lepiej oszacował co wyszło spod czyjej klawiatury. xD A skuteczność na poziomie 10% to nawet ślepy by trafił..  W małych grupach jasne, w większych bez sensu.

W moim przypadku wystarczy, że usunę "xD" z wypowiedzi i już potraktują mnie jak inny przypadek.

Ostatnio edytowany przez morfik (2013-12-07 16:00:44)

Offline

 

#19  2013-12-07 17:38:21

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

293

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:41:37)

Offline

 

#20  2013-12-07 18:20:58

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

Problemem nie jest ograniczony budżet ale ilość znaków w alfabecie, ilość słów w słowniku oraz liczba ludzi posługująca się danym językiem. Jeśli by to uprościć do 2 osób, prawdopodobnie każdy po przejrzeniu 2 textów potrafił powiedzieć które są czyje z 99% sukcesu. Naturalnie pewne frazy czy też pewne znaki jak "xD" są charakterystyczne dla określonych jednostek ale gdy w grę wchodzą miliony ludzi w miejsce tych dwóch to już % błędu rośnie niesamowicie. Np. ja nie zawsze potrafiłem pisać, ba ja mam nawet pierwsze swoje texty sprzed 3lat, gdy zaczynałem jakoś bardziej konkretnie budować myśli, i jak czasem sobie je czytam, to nie wierzę, że to ja pisałem. xD Jestem ciekaw czy te mechanizmy potrafią uwzględnić zmianę charakteru czy też zwykłe uczenie się.

Offline

 

#21  2013-12-08 08:00:02

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

294

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:41:38)

Offline

 

#22  2013-12-08 20:06:49

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

O odcisku fingerprinta przeglądarek to wiem, temu ja mam parę różnych profili i każdy z nich generuje inny odcisk, bo konfiguracja jest inna. Dla osób używających ciągle tego samego profilu, systemu i przeglądarki, to zadziała, ale nie dla ludzi, którzy, tak jak ja, mają kombinacji ze 20. Poza tym zawsze mogę stworzyć następny profil. xD

A co do tora i powiedzonka, czyli jak ja bym użył jakiegoś textu, to zaraz mnie skażą za.. nie wiem co on robił, mordował przez internet? W każdym razie, chciałbym zobaczyć argumentację w sądzie, zamknęliśmy cię, bo użyłeś powiedzonka, którego, ja wiem, binladen używał, to ty dokonałeś zamachów na wtc. xD Żaden sąd, przynajmniej w us, nie wydał by nakazu przeszukania czy aresztowania na tej podstawie. Jeśli go złapali i to faktycznie był on, to musieli inne środki przedsięwziąć. A ja raczej uważam, że gdzieś miał przecieki i nie był w 100% anonimowy gdy korzystał z tora, albo się wygadał po pijaku, że był tym drugim strzelcem przy zamachu na kenediego czy cuś.

Jak się okazało, wzorce naszej mobilności są na tyle unikalne, że już na podstawie zaledwie 4 wybranych punktów (określających w przybliżeniu zarówno miejsce, jak i czas) możliwe jest zidentyfikowanie 95% użytkowników.

Nie rozumie, przecie jak ktoś ma fona przy sobie, to go można bez problemu zidentyfikować.

Offline

 

#23  2013-12-08 21:39:12

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

Widzę że ciekawa dyskusja się wywiązała ;]

@uzytkownikubunt:

Spokojnie nie mam w planach obalania stanu ani wysadzania sejmu (szkoda kasy na takie przedsięwzięcie - i tak zaraz nowi do koryta dojdą i wszystko będzie po staremu :( ), bardziej obawiam się jakiegoś szajbusa co ma za dużo czasu i mu moje poglądy nie podejdą, ale co tam - może nawet będę miał szczęście i ktoś urwie mi łeb w prawdziwym świecie - przynajmniej nie musiałby znosić pierdzielonej polskiej codzienności :/ prawda taka że służby się szaraczkami aż tak nie zajmują, systemu śledzenia i gromadzenia danych działają po prostu w pełni automatycznie - jasne że jest wiele metod identyfikacji, ale poza sprawami wagi państwowej, nigdzie się one nie przydadzą - tak jak to @morfik napisał - chciałbym zobaczyć próbę udowodnienia w sądzie, że komentarz w sieci należy do mnie na podstawie wyrażenia, nawet jeżeli tylko przy moich komentarzach to występuje, to żaden dowód - facet który wpadł w TORze, zapewne był nieco grubszą rybką, skoro służby zdecydowały się wydawać kasę na jego demaskację - na pewno nikt nie będzie wydawał milionów zł na szukanie autora strony w necie ;]

@menel:

Wybacz ale chyba żyjesz nieco w obłokach - samemu mam niezłą pracę i zarabiam jak na polskie warunki całkiem przyzwoicie, ale jak patrzę na to co się dzieje to aż strach się bać :/ prędzej czy później (obawiam się że znacznie prędzej niż się wielu osobom wydaje), ten kraj się finansowo załamie. ZUS, KRUS i NFZ staną się niewypłacalne a politycy zamiast próbować temu zapobiec, walczą między sobą.

Wiesz chciałbym aby u nas było podejście niemieckie - tam też politycy mają różne poglądy - ale jak trzeba było podnieść wiek emerytalny to wszystkie ważne partie, jak jeden mąż głosiły że tak trzeba bo inaczej system się rozleci. A u nas? Jaro nadal głosi że jak wygra wybory to wrócimy do 65 lat. K***a - ja nie wiem, że ludzie nie potrafią prostej matmy pojąć i wierzą w takie brednie że można pracować krócej i mieć emeryturę dłużej :/

Takich kwiatków jest u nas niestety znacznie więcej - dobra nie jest to może poziom Ukrainy, Rosji czy Białorusi, ale chyba aspirować powinniśmy do tych z zachodu a nie wschodu, prawda? A w takim wypadku porównanie wypada fatalnie :/ nie było by dla mnie problemu gdyby nasi politycy mieli jakąś cholerną wizję - i ją realizowali ale nie mają... a media zamiast to prezentować, wolą pierdzielić o Smoleńsku, parówkach, sztucznej brzozie rozpylonym samolocie i rozbitym helu (czy jak to tam idzie), bo kaska z reklam leci... rzadziej się słyszy o sypiących się drogach, ludziach na onkologii którym każe się czekać na chemie (jakby NFZ zajmował się głodem to ludziom umierającym z głodu tez kazali by zgłosić się po posiłek za 3 miesiące, jakby była to instytucja rozdająca opał na zimę, to po węgiel trzeba by się zapisywać dwie zimy wcześniej ;[ )

Dzisiaj np. wszyscy wyśmiewają Gowina - o ile nie jest to człowiek jakoś szczególnie z mojej bajki - to pomysł aby rodzicie do momentu osiągnięcia pełnoletności przez swoje dzieci mogli za nie głosować, wcale nie wydaje się bezsensowny - ale posłuchaj sobie dyskusji na ten temat w dzisiejszym 7-dniu tygodnia (początek programu - do odsłuchania na stronie RadiaZet), czy Kawie na ławę (gdzieś na stronach tvn24 pewnie się ukaże) - pomysł został WYŚMIANY zarówno przez polityków (bo nie konstytucyjny, bo demokracja bo dzieci mogą mieć inne poglądy), jak i co gorsza przez część prowadzących (bardzo się na pani Olejnik zawiodłem pod tym względem - rozumiem krytykę, ale wyśmiewanie to zwyczajne... wiadomo co). Przepraszam za słownictwo ale  ku**a, z tego co się orientuję to do 18 roku życia każdy z nas musiał się de facto godzić na zdanie narzucane przez rodziców, odnośnie szkoły, miejsca zamieszkania, miejsca przebywania, wyjazdów, jedzenia itd. itp. - prawo daje rodzicom takie możliwości i nakłada wiele obowiązków, czemu więc osoba która wychowuje kilkoro dzieci nie miała by mieć większych praw niż pan Marian spod budki z piwem który przechlewa przyznaną rentę?

Don't get me wrong - nie twierdzę że pomysł w takiej prostej formie powinien, czy nie powinien  wejść - ale sama dyskusja IMHO jak najbardziej powinna się odbyć, bo argumenty wcale nie są z tyłka, a demografia w Polsce ,leży i kwiczy - jak to @morfik zauważył, 3 mln ludzi uciekło w ostatnich 10 latach z kraju! Przez 10 lat można polikwidować przywileje, obniżyć podatki, albo chociaż je znacząco uprościć (co budżet państwa nie kosztuje NIC, a przynosi SAME KORZYŚCI!!) - ani PiS, ani PO nie zrobiły praktycznie NIC w tej kwestii, zamiast tego żrą się non stop.

Czy mamy znowu czekać aż się wszystko zawali tak jak to niedawno miało miejsce w Grecji? Tam tez myślano że jakoś to będzie, teraz mają 25% bezrobocia, emerytury obcięte o 30%, a kraj ledwo zipie. Oni też żyli w błogiej nieświadomości i podobnie jak Ty drogi menelu mówili "Nie przesadzajmy nie jest jeszcze tak źle" niestety do czasu...

Sorry za taki długi wywód ale gdzieś się wyżalić musiałem - dodam tylko że chciałbym za ileś lat powiedzieć że jestem dumny z naszego kraju - ale powiem to dopiero wtedy kiedy wybory wygra jakiś polityk, który zamiast gadać "Dam, dam, dam", będzie mówił "Czekają nas trudne reformy, bolesne jak jasna cholera". Niestety obawiam się że takich czasów (mimo młodego wieku) mogę nie doczekać... :( jedyny w nowożytnej historii który mi przychodzi do głowy to Balcerowicz - a jakie ludzie o nim mają zdanie mówić chyba nie muszę.

Pozdrawiam.

Offline

 

#24  2013-12-08 23:05:28

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

Może łączył się przed podstawiony hub czy coś, swoją drogą to nikt nie wie ile tam ich jest. A niektórzy nawet mówią, że więcej niż zwykłych. Tak jak była sprawa tego kolesia co jakiś pedofil łączył się z jego ip i chciał se fotki pooglądać w torowej sieci czy coś. To panu skonfiskowali cały sprzęt i jego oskarżyli o pedofilie. xD I po takim zachowaniu można przypuszczać, że te huby co są na torze są podstawione, bo gdyby nie były to zaraz by zostały zlikwidowane. Ale jak to jest naprawdę to ciężko powiedzieć.

, ale chyba aspirować powinniśmy do tych z zachodu a nie wschodu,

A może stworzyć włąsny system tak by inni aspirowali do nas? To co opisałeś z niemcami i wiekiem emerytalnym, to też nie jest fajne. Kiedyś polscy politycy realizowali wspólną ideę komunizmu, i coś ludziom to przeszkadzało. xD

to pomysł aby rodzicie do momentu osiągnięcia pełnoletności przez swoje dzieci mogli za nie głosować, wcale nie wydaje się bezsensowny

Zależy jak spojrzeć — kto ma dzieci obecnie? Porządni ludzie najpierw się dorabiają, gdy mają kasę robią dzieci. A obecnie trend jest taki, że dostajesz dotacje na dziecko, i jakoś to będzie. Menel obecnie zawsze będzie miał więcej dzieci niż szanujący się człowiek, co za tym idzie poglądy menela będą faworyzowane. Dalej, co z islamizacją? Tacy sobie przyjeżdżają i robią pełno bachorów i będziesz miał rodzinkę z 10 dzieciakami czyli 12 głosów przeciwko 1-2 ludziom... To się skończy katastrofą. Jeśli już się brać do głosowania to przyznawać głosy na podstawie majątku. Powiedzmy 0,1 punkta za wartość 10k zeta. Czyli jak rodzinka ma domek za 200k, to rodzina dostaje z automatu (nie członkowie) 2punkty, a menel co ma dół w ziemi na łące, ma 0. Nawet w twojej argumentacji, skoro "każdy dzieciak" godzi się do 18 roku na to co stary mu karze, to przecie nie może podejmować decyzji, więc skąd tu się bierze dodatkowy głos dla dzieci?

dodam tylko że chciałbym za ileś lat powiedzieć że jestem dumny z naszego kraju

Ja za to, jak mi się uda wyjechać, a jest szansa, zapomnę o tym zadupiu, zahaczę się i sobie w obcym kraju zrobię małe morfiki, znajdę se żonę i dostanę obywatelstwo, może nie koniecznie w tej kolejności. xD

P.s nie pisz długich textów, bo tutaj nie zwykli ich czytać. xD

Offline

 

#25  2013-12-09 00:59:32

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Rejestracja domeny - a odpowiedzialność za treści

Ja za to, jak mi się uda wyjechać, a jest szansa, zapomnę o tym zadupiu, zahaczę się i sobie w obcym kraju zrobię małe morfiki, znajdę se żonę i dostanę obywatelstwo, może nie koniecznie w tej kolejności. xD

Bez sensu, w Europie bieda w cholerę, chyba, że gdzieś indziej.
Wystarczy, że Polska wyjdzie z UE i i prześcignie Niemcy czy Francję

Fervi

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)