Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2013-09-06 10:48:51

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Internet w netia

brii napisał(-a):

Skoro już jesteśmy przy temacie sieci i kabli - wiecie może jak zmusić TP do wbicia szpadla w ziemię?

Albo w jakiś sposób sprawić, że w teren wejdzie też konkurencja, albo narobić im piarowego smrodu (np. wywieszając baner "← tam mają możliwość techniczną, tam mają możliwość techniczną →, ↓ a tu nie", w internecie, obie opcje ;))

PS
Nie możesz się z sąsiadem dogadać w sprawie podziału łącza?


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#27  2013-09-06 11:18:43

  brii - Użytkownik

brii
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2013-09-03

Re: Internet w netia

azhag napisał(-a):

Nie możesz się z sąsiadem dogadać w sprawie podziału łącza?

Nie - sąsiad jest starszym człowiekiem, który niczego nie rozumie i profilaktycznie jest ze wszystkim na nie :|

Pomysł z banerem fajny :D


Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.

Offline

 

#28  2013-09-06 15:30:52

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: Internet w netia

a daleko masz do najbliższego normalnego sąsiada z telefonem?

Offline

 

#29  2013-09-06 19:04:42

  alex011 - Gość

alex011
Gość

Re: Internet w netia

brii napisał(-a):

Skoro już jesteśmy przy temacie sieci i kabli - wiecie może jak zmusić TP do wbicia szpadla w ziemię? Cały czas od kilku lat ma od nich odpowiedź "brak możliwości technicznych" na moje zgłoszenia instalacji... Szpadel chciałem im sprezentować, żeby stworzyć możliwości, ale przyjąć nie chcieli. Zaproponowałem, że wynajmę ekipę z koparką i pomogę z zezwoleniami ale oni mówią, że muszą sami a sami nic nie robią :(

Znam to od srodka powiem kroto Da sie to zrobic i nie :)

Pierwsza sprawa ze oni wiekszosc moga zrobic ale im sie nie chce ruszac tylka dla kilku osob.
Kolejna sprawa ze musial bys wylozyc sporo kasy albo znalezc naprawde duzo osob ktore sie zgodza na pociagniecie kabla. Bo te stare kable z tepsy [ciagna max 6mb gdy np w neo masz oferte do 10mb. Ja bym polecal ich zameczyc na sile i wybrac opcje DSL
Meczyc meczyc i meczyc :D inaczej to nic nie zrobisz. A no i dac w lape

 

#30  2013-09-09 11:17:17

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Internet w netia

Rozmawiałem z netią i chcą 50 zeta za net 20/1mbit z czego z tych 20 to realnie jest 12-13 i chcą do tego 20 zeta za linie tpsa. Mówili też że transfer może dochodzić do 20 ale w nocy, gdy łącze jest mniej obciążone. Z tego co mi powiedziano to do tego virtualnego dysku można bezproblemowo dostęp uzyskać przez www i nie potrzeba instalować żadnego syfu. No i bez problemu można zrezygnować z tego bezpiecznego internetu w ciągu 2 miechów (bo za 2 miechy jest 1zł) logując się do ich systemu wyłączając go.

Lipa, że nie dają 1 miecha na próbę, będę musiał popytać ludzi jak im to działa, w każdym razie mają zadzwonić za tydzień i pewnie się zdecyduję na ten net.

Przy czym jeszcze taka sprawa, mówili coś o wysłaniu umowy kurierem i czytaniu umowy w obecności kuriera. W sumie zapomniałem się spytać czy warunki tej umowy można gdzieś indziej przeczytać. Ktoś się orientuje? Na stronie netii jest parę pdfów:

http://www.netia.pl/files/oferta/Zalaczniki/2013/SW … ie_II_WWW.pdf
http://www.netia.pl/files/oferta/Zalaczniki/2013/SW … sie_II_CU.pdf
http://www.netia.pl/files/oferta/Zalaczniki/2013/SW … _WWW_ETTH.pdf

To któryś z nich? xD

Offline

 

#31  2013-09-09 19:33:08

  Elder - Członek z ramienia...

Elder
Członek z ramienia...
Skąd: Lubaczów
Zarejestrowany: 2008-05-26
Serwis

Re: Internet w netia

morfik napisał(-a):

Przy czym jeszcze taka sprawa, mówili coś o wysłaniu umowy kurierem i czytaniu umowy w obecności kuriera.

Z tego co się orientuję, od umowy możesz odstąpić w terminie 10 dni. Także możesz sobie potem na spokojnie dogłębnie doczytać, przejrzyj czy wygląda ok, ale nie stresuj kuriera pół godzinną lekturą umowy :)


Dell M4500 [ i5-540M | NV FX1800M]
linux registered user #481040
http://dl.dropbox.com/u/53204815/snoozer_likelinux_man.gif

Offline

 

#32  2013-09-09 20:00:58

  alex011 - Gość

alex011
Gość

Re: Internet w netia

morfik napisał(-a):

Rozmawiałem z netią i chcą 50 zeta za net 20/1mbit z czego z tych 20 to realnie jest 12-13 i chcą do tego 20 zeta za linie tpsa. Mówili też że transfer może dochodzić do 20 ale w nocy, gdy łącze jest mniej obciążone. Z tego co mi powiedziano to do tego virtualnego dysku można bezproblemowo dostęp uzyskać przez www i nie potrzeba instalować żadnego syfu. No i bez problemu można zrezygnować z tego bezpiecznego internetu w ciągu 2 miechów (bo za 2 miechy jest 1zł) logując się do ich systemu wyłączając go.

Lipa, że nie dają 1 miecha na próbę, będę musiał popytać ludzi jak im to działa, w każdym razie mają zadzwonić za tydzień i pewnie się zdecyduję na ten net.

Przy czym jeszcze taka sprawa, mówili coś o wysłaniu umowy kurierem i czytaniu umowy w obecności kuriera. W sumie zapomniałem się spytać czy warunki tej umowy można gdzieś indziej przeczytać. Ktoś się orientuje? Na stronie netii jest parę pdfów:

http://www.netia.pl/files/oferta/Zalaczniki/2013/SW … ie_II_WWW.pdf
http://www.netia.pl/files/oferta/Zalaczniki/2013/SW … sie_II_CU.pdf
http://www.netia.pl/files/oferta/Zalaczniki/2013/SW … _WWW_ETTH.pdf

To któryś z nich? xD

30jest za utrzymanie łącza w tepsie.
A te łącze już jest?
Co do neti to bym ci polecil jednak orange.

Jeżeli masz numer na jakim stoi te łącze to mam dostep gdzie ile kabel pociagnie i moge sprawdzic. Bo zazwyczaj ciagna do 6 a przy tych nowszych juz 20mb potrafi.

 

#33  2013-09-09 20:45:02

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Internet w netia

Z tego co mi pani z netii powiedziała to za łącze tpsa jest opłata 20zeta, a nie 30, czyli pewnie obniżyli o 10. Gniazdko od telefonu jest, ale sam telefon został odłączony x lat temu.

Offline

 

#34  2013-09-16 18:14:19

  brii - Użytkownik

brii
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2013-09-03

Re: Internet w netia

alex011 napisał(-a):

Meczyc meczyc i meczyc :D inaczej to nic nie zrobisz. A no i dac w lape

Operacja trucie pupy w trakcie realizacji ;)


Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.

Offline

 

#35  2013-09-16 19:03:03

  alex011 - Gość

alex011
Gość

Re: Internet w netia

morfik napisał(-a):

Z tego co mi pani z netii powiedziała to za łącze tpsa jest opłata 20zeta, a nie 30, czyli pewnie obniżyli o 10. Gniazdko od telefonu jest, ale sam telefon został odłączony x lat temu.

W Tepsie jest 30 :D Oni pewnie scieli do 20 w nectii i odbiją sobie na abonamencie :) Szczwane lisy :D

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)