Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-04-29 15:38:37

  adi1423 - Użytkownik

adi1423
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-04-20

Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

W moim pierwszym temacie miałem problem z ubuntu (http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=23365) rozwiązaniem było zainstalowanie Debiana otóż chodzi o to że jak się dzisiaj okazało instalacja debiana nie pomogła (a szkoda bo już go polubiłem) dla przypomnienia jeszcze raz pomimo tego że dałem linka do tematu napisze jaki jest problem.

Gdy uruchamiam notebooka niby wszystko jest normalnie lecz jak się okazuje tylko chwilowo,sprzęt zaczyna wariować "power button" się świeci na zielono co u mnie jest oznaką że jest włączony dzwięki też to potwierdzają jednak ekran jest calutki ciemny (nawet nie pokaże się logo acera absolutnie nic) po mniej więcej czterych sekundach lampka gaśnie i za chwile sytuacja się powtarza robi się tak kilka razy aż w końcu przestaje problem ten mogę naprawić tylko chwilowo odłączając go od każdego możliwego zasilania (wyciągam baterie oraz kabel który ładuje) po pewnym czasie wkładam baterie na miejsce ładowarkę też i wtedy się włącza tak jak powinien niestety nie na długo problem pojawia się tylko na linuksach na windowsie wszystko jest ok gdy np. mam zainstalowane windows a obok linuks też tak jest :(

Wyniki kilku poleceń które mogą pomóc lub powiedzieć cos o moim kompie  są pod tym linkiem http://pastebin.com/hK5XG8kW żeby nie zajmować zbyt dużo miejsca nie wiem czemu umieściłem w tagach code ale to może i nawet lepiej

Ostatnio edytowany przez adi1423 (2013-04-30 21:39:56)

Offline

 

#2  2013-04-29 15:52:30

  adi1423 - Użytkownik

adi1423
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-04-20

Re: Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

P@blo napisał(-a):

adi1423 napisał(-a):

spowrotem

http://pl.memgenerator.pl/mem-image/normalnie-zalamka-pl-ffffff

dzięki za pomoc niesamowicie mi pomogłeś teraz wszystko wiem :)
http://3.bp.blogspot.com/-gSIJBVHdQ6I/T4IU0gbTbZI/AAAAAAAACvo/G7w821Bc_Rw/s1600/yao-ming-face-bitch-please-yao-ming-w-koszulce-please-mem.jpg

Ostatnio edytowany przez adi1423 (2013-04-29 15:52:53)

Offline

 

#3  2013-04-29 15:58:19

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

adi1423 napisał(-a):

dzięki za pomoc niesamowicie mi pomogłeś teraz wszystko wiem :)

Przynajmniej będziesz wiedział, jak pisze się ten wyraz/zwrot... :)

Dla mnie problem ze sprzętem. Może coś biosie namieszałeś? Ustaw może biosa na default? Przecież to, że nie wyświetla ci się logo acer'a to nie wina softu...

Ostatnio edytowany przez P@blo (2013-04-29 16:07:02)


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#4  2013-04-29 15:59:26

  adi1423 - Użytkownik

adi1423
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-04-20

Re: Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

P@blo napisał(-a):

adi1423 napisał(-a):

dzięki za pomoc niesamowicie mi pomogłeś teraz wszystko wiem :)

Przynajmniej będziesz wiedział, jak pisze się ten wyraz... :)

Dla mnie problem ze sprzętem. Może coś biosie namieszałeś? Ustaw może biosa na default? Przecież to, że nie wyświetla ci się logo acer'a to nie wina softu...

Nic nie zmieniałem  w biosie a ze sprzetem też nie bo na windows tak nie mam

Ostatnio edytowany przez adi1423 (2013-04-29 16:00:09)

Offline

 

#5  2013-04-29 16:08:49

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

adi1423 napisał(-a):

Nic nie zmieniałem  w biosie a ze sprzetem też nie bo na windows tak nie mam

Chcesz powiedzieć, że jak naciśniesz power button to na widowsa wchodzi ok, a jak na linux'a to nie widać nic? Coś tu nie tak opisałeś...


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#6  2013-04-29 16:11:03

  adi1423 - Użytkownik

adi1423
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-04-20

Re: Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

P@blo napisał(-a):

adi1423 napisał(-a):

Nic nie zmieniałem  w biosie a ze sprzetem też nie bo na windows tak nie mam

Chcesz powiedzieć, że jak naciśniesz power button to na widowsa wchodzi ok, a jak na linux'a to nie widać nic? Coś tu nie tak opisałeś...

hmm zapomniałem napisać zaraz edytuje

Offline

 

#7  2013-04-29 16:22:04

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

Mimo szczerych chęci, chyba nie pomogę. Napisałeś zdanie na 5 linijek. Po co to B i u? Wcale lepiej się tego nie czyta. Widziałeś, żeby ktoś tutaj tak pisał?

Co do problemu to po przeczytaniu tego tekstu kilka razy rozumiem go tak:

Jak komp działa jak należy i pójdziesz na Win to chodzi dobrze i mógłby tak długo. Jeśli jednak przejdziesz na linux'a, to przejdzie grub, załaduje się, ale po pewnym czasie gaśnie ekran. Potem w ogóle ciężko go włączyć i musisz bawić się z bateriami tak?

Ostatnio edytowany przez P@blo (2013-04-29 16:23:26)


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#8  2013-04-29 16:24:21

  boshh - Użytkownik

boshh
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-02

Re: Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

adi  Twoj numer kodowy jaki podales ,zgadza sie .jestes tajnym szpiegiem na uzytek ubuntu. ale nie obrazaj inteligencji uzytkownikow Debiana.
  tako rzecze Zaratustra.

Offline

 

#9  2013-04-29 16:32:16

  adi1423 - Użytkownik

adi1423
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-04-20

Re: Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

P@blo napisał(-a):

Mimo szczerych chęci, chyba nie pomogę. Napisałeś zdanie na 5 linijek. Po co to B i u? Wcale lepiej się tego nie czyta. Widziałeś, żeby ktoś tutaj tak pisał?

Co do problemu to po przeczytaniu tego tekstu kilka razy rozumiem go tak:

Jak komp działa jak należy i pójdziesz na Win to chodzi dobrze i mógłby tak długo. Jeśli jednak przejdziesz na linux'a, to przejdzie grub, załaduje się, ale po pewnym czasie gaśnie ekran. Potem w ogóle ciężko go włączyć i musisz bawić się z bateriami tak?

Nie licząc " to przejdzie grub, załaduje się, ale po pewnym czasie gaśnie ekran" to tak nie przyciemnia się ekran na grubie tylko nic się nie włącza i musze się zabawic baterią :)

Ostatnio edytowany przez adi1423 (2013-04-29 16:35:23)

Offline

 

#10  2013-04-29 16:32:24

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

Napisz konkretnie w czym problem bo ciężko się w tym połapać. Szczególnie jak tak nieczytelnie sformatowane.
Po włączeniu działa? Po jakimś czasie gaśnie ekran czy od razu przy logowaniu się tak jest?

Spróbuj tego:
http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=223014#p223014

PS Możecie sobie darować te obrazkowe wstawki. To nie przedszkole.

Ostatnio edytowany przez yossarian (2013-04-29 16:34:45)

Offline

 

#11  2013-04-29 16:43:21

  adi1423 - Użytkownik

adi1423
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-04-20

Re: Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

yossarian napisał(-a):

Napisz konkretnie w czym problem bo ciężko się w tym połapać. Szczególnie jak tak nieczytelnie sformatowane.
Po włączeniu działa? Po jakimś czasie gaśnie ekran czy od razu przy logowaniu się tak jest?

Spróbuj tego:
http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=223014#p223014

PS Możecie sobie darować te obrazkowe wstawki. To nie przedszkole.

Od razu po uruchomieniu powinno się wyświetlić takie coś:
http://2.bp.blogspot.com/-29101RzqNYE/UHU2cvXvxmI/AAAAAAAAAAo/qJP78dptPMM/s1600/Acer+Icon+Logo.png
tyle że u mnie nawet to się nie pokazuje a to jest pierwsza rzecz jaką widze po kliknięciu w power button
dzieje się tak gdy linuks jest zainstalowany koło windy i gdy jest sam gdy jest sama winda wszystko w normie

Offline

 

#12  2013-04-29 16:49:03

  $pwd - Użytkownik

$pwd
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-02-07

Re: Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

adi1423 napisał(-a):

tyle że u mnie nawet to się nie pokazuje a to jest pierwsza rzecz jaką widze po kliknięciu w power button
dzieje się tak gdy linuks jest zainstalowany koło windy i gdy jest sam gdy jest sama winda wszystko w normie

Masz wytłumaczenie:

http://www.ehow.com/how_6891695_acer-boot-past-title-screen.html

Offline

 

#13  2013-04-29 17:22:22

  adi1423 - Użytkownik

adi1423
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-04-20

Re: Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

$pwd napisał(-a):

adi1423 napisał(-a):

tyle że u mnie nawet to się nie pokazuje a to jest pierwsza rzecz jaką widze po kliknięciu w power button
dzieje się tak gdy linuks jest zainstalowany koło windy i gdy jest sam gdy jest sama winda wszystko w normie

Masz wytłumaczenie:

http://www.ehow.com/how_6891695_acer-boot-past-title-screen.html

Nic z tego nic rozumiem nie ten język\

Ostatnio edytowany przez adi1423 (2013-04-29 17:24:54)

Offline

 

#14  2013-04-29 17:41:33

  adi1423 - Użytkownik

adi1423
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-04-20

Re: Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

$pwd napisał(-a):

adi1423 napisał(-a):

tyle że u mnie nawet to się nie pokazuje a to jest pierwsza rzecz jaką widze po kliknięciu w power button
dzieje się tak gdy linuks jest zainstalowany koło windy i gdy jest sam gdy jest sama winda wszystko w normie

Masz wytłumaczenie:

http://www.ehow.com/how_6891695_acer-boot-past-title-screen.html

Kod:

Click the power button. Within the first 10 seconds, a BIOS keystroke should pop up. The keystroke to access the BIOS is usually the "ESC"+"SHIFT" keys. "F8" is also an option for getting to the BIOS. After keying the keystrokes, the BIOS screen is displayed.
2

Navigate through the BIOS system, which is the first system that your computer accesses. The BIOS contains several commands and options to scroll through to modify various ways to start up your computer or reinstall the entire system. It contains the booting options of your computer.

Sponsored Links
 File Recovery Software 

Recover deleted files or lost data from your computer on-the-fly.
 www.applexsoft.com/ 
3

Navigate to the desired option with the arrow keys and select "Start in Safe Mode." Safe mode is an operation your computer can run in which it doesn't use full capacity of your computer's hardware or software, but allows you to navigate to your computer's desktop and hard drive, regardless of an existing virus.
4

Restart your computer in Safe Mode and wait for it to boot. After navigating to your desktop, begin dragging and dropping any information you want to save onto an external hard drive or USB thumb drive before the virus corrupts the files.
Sponsored Links


Read more: Acer Laptop Won't Boot Past Title Screen | eHow.com http://www.ehow.com/how_6891695_acer-boot-past-title-screen.html#ixzz2RsKTXPrt

co?

Offline

 

#15  2013-04-29 17:59:03

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

Chyba nie wierzysz w to, że ktoś w dzisiejszych czasach to ci przetłumaczy... W innym wątku pytasz jaka przeglądarka jest najlepsza. Otóż dla ciebie to już tylko chromium powinien być, bo potrafi tłumaczyć strony (nie wiem czy istnieją inne).

Szczerze ci powiem, że ludzie, który mają problem z ang. (z tych których znam) zawsze polegli w walce z linuxem. Niestety ten system nie jest łatwy, a większość rozwiązań jest na stronach angielskich. To taka dygresja do zastanowienia.

adi1423 napisał(-a):

Nie licząc " to przejdzie grub, załaduje się, ale po pewnym czasie gaśnie ekran" to tak nie przyciemnia się ekran na grubie tylko nic się nie włącza i musze się zabawic baterią :)

Czyli w ogóle nie wchodzi na linux'a?


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#16  2013-04-29 18:08:21

  adi1423 - Użytkownik

adi1423
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-04-20

Re: Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

P@blo napisał(-a):

Chyba nie wierzysz w to, że ktoś w dzisiejszych czasach to ci przetłumaczy... W innym wątku pytasz jaka przeglądarka jest najlepsza. Otóż dla ciebie to już tylko chromium powinien być, bo potrafi tłumaczyć strony (nie wiem czy istnieją inne).

Szczerze ci powiem, że ludzie, który mają problem z ang. (z tych których znam) zawsze polegli w walce z linuxem. Niestety ten system nie jest łatwy, a większość rozwiązań jest na stronach angielskich. To taka dygresja do zastanowienia.

adi1423 napisał(-a):

Nie licząc " to przejdzie grub, załaduje się, ale po pewnym czasie gaśnie ekran" to tak nie przyciemnia się ekran na grubie tylko nic się nie włącza i musze się zabawic baterią :)

Czyli w ogóle nie wchodzi na linux'a?

wiesz jakoś niezbyt rozumiem http://translate.google.pl/#en/pl/Instructions%0A1% … 0the%20files. nie jednak już wiem olśniło mnie że umiem angielski :)

Ostatnio edytowany przez adi1423 (2013-04-29 18:13:21)

Offline

 

#17  2013-04-29 18:11:41

  adi1423 - Użytkownik

adi1423
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-04-20

Re: Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

$pwd napisał(-a):

adi1423 napisał(-a):

tyle że u mnie nawet to się nie pokazuje a to jest pierwsza rzecz jaką widze po kliknięciu w power button
dzieje się tak gdy linuks jest zainstalowany koło windy i gdy jest sam gdy jest sama winda wszystko w normie

Masz wytłumaczenie:

http://www.ehow.com/how_6891695_acer-boot-past-title-screen.html

Tu jest że mam wejść w tryb awaryjny (pewnie chodzi o windows nie o debian) i skopiować ważne dla mnie pliki na pendrive żeby ich nie stracić zanim wirus sie ich pozbędzie
więc niezbyt to pomocne bo niemożliwe żebym miał wirusa za każdym razem jak zainstaluje linux

Offline

 

#18  2013-04-29 19:41:46

  caro_cenzura - Użytkownik

caro_cenzura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-29

Re: Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

Trochę niefortunny ten link. Piszą tam co jest problemem jeśli komputer nie startuje dalej niż "start-up screen", a z tego co opisałeś to nawet do takiego momentu nie startuje Twój laptop. Dalej mówią, że problem może być hardwareowy albo softwareowy (tutaj podkreślając, że przeważnie masz preinstalowanego Win :P), a lista kroków dotyczy odzyskiwania danych za pomocą Safe Mode BIOSu, więc nie do Windowsa się to odnosi.

Mam czasem podobne symptomy w moim laptopie (Fujitsu-Siemens Esprimo Mobile). Zdarzało się to zarówno przy zainstalowanym Windowsie, jak i Linuxie. Wydaje mi się, że miałeś po prostu szczęście odnośnie Win. Nie odkryłem jeszcze co stwarza takie problemy, ale jedyne co mogę powiedzieć, to że u mnie pomaga twarde wyłączenie (przytrzymanie przycisku Power, aż do odłączenia zasilania) oraz ponowne uruchomienie. Domyślam się, że problem w BIOSie leży, bo z tego co mi wiadomo od 3-4 lat nie był aktualizowany, jeśli masz umiejętności i odwagę spróbuj może go zaktualizować.

Jedyne czego prawie pewien jestem, to że problem nie pojawia się po instalacji Linuksa.

Pozdrawiam


Daj człowiekowi rybę, nakarmisz go na jeden dzień. Naucz go łowić, a nakarmisz go na całe życie.

Offline

 

#19  2013-04-29 20:50:55

  adi1423 - Użytkownik

adi1423
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-04-20

Re: Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

caro_cenzura napisał(-a):

Trochę niefortunny ten link. Piszą tam co jest problemem jeśli komputer nie startuje dalej niż "start-up screen", a z tego co opisałeś to nawet do takiego momentu nie startuje Twój laptop. Dalej mówią, że problem może być hardwareowy albo softwareowy (tutaj podkreślając, że przeważnie masz preinstalowanego Win :P), a lista kroków dotyczy odzyskiwania danych za pomocą Safe Mode BIOSu, więc nie do Windowsa się to odnosi.

Mam czasem podobne symptomy w moim laptopie (Fujitsu-Siemens Esprimo Mobile). Zdarzało się to zarówno przy zainstalowanym Windowsie, jak i Linuxie. Wydaje mi się, że miałeś po prostu szczęście odnośnie Win. Nie odkryłem jeszcze co stwarza takie problemy, ale jedyne co mogę powiedzieć, to że u mnie pomaga twarde wyłączenie (przytrzymanie przycisku Power, aż do odłączenia zasilania) oraz ponowne uruchomienie. Domyślam się, że problem w BIOSie leży, bo z tego co mi wiadomo od 3-4 lat nie był aktualizowany, jeśli masz umiejętności i odwagę spróbuj może go zaktualizować.

Jedyne czego prawie pewien jestem, to że problem nie pojawia się po instalacji Linuksa.

Pozdrawiam

a to fajnie myślałem że tylko ja tak mam na razie hibernowanie coś daje ale czy na długo nie wiem spróbuje go zaktualizować

Offline

 

#20  2013-04-29 21:07:59

  adi1423 - Użytkownik

adi1423
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-04-20

Re: Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

caro_cenzura napisał(-a):

Trochę niefortunny ten link. Piszą tam co jest problemem jeśli komputer nie startuje dalej niż "start-up screen", a z tego co opisałeś to nawet do takiego momentu nie startuje Twój laptop. Dalej mówią, że problem może być hardwareowy albo softwareowy (tutaj podkreślając, że przeważnie masz preinstalowanego Win :P), a lista kroków dotyczy odzyskiwania danych za pomocą Safe Mode BIOSu, więc nie do Windowsa się to odnosi.

Mam czasem podobne symptomy w moim laptopie (Fujitsu-Siemens Esprimo Mobile). Zdarzało się to zarówno przy zainstalowanym Windowsie, jak i Linuxie. Wydaje mi się, że miałeś po prostu szczęście odnośnie Win. Nie odkryłem jeszcze co stwarza takie problemy, ale jedyne co mogę powiedzieć, to że u mnie pomaga twarde wyłączenie (przytrzymanie przycisku Power, aż do odłączenia zasilania) oraz ponowne uruchomienie. Domyślam się, że problem w BIOSie leży, bo z tego co mi wiadomo od 3-4 lat nie był aktualizowany, jeśli masz umiejętności i odwagę spróbuj może go zaktualizować.

Jedyne czego prawie pewien jestem, to że problem nie pojawia się po instalacji Linuksa.

Pozdrawiam

Hej a wiesz może jak mam sprawdzić czy na pewno bios się zaktualizował? (przed chwilą skończyłem aktualizacje na windowsie którego mam obok debiana strasznie buczał przy tym komp)

Ostatnio edytowany przez adi1423 (2013-04-29 21:09:15)

Offline

 

#21  2013-04-29 21:10:15

  adi1423 - Użytkownik

adi1423
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-04-20

Re: Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

P@blo napisał(-a):

Chyba nie wierzysz w to, że ktoś w dzisiejszych czasach to ci przetłumaczy... W innym wątku pytasz jaka przeglądarka jest najlepsza. Otóż dla ciebie to już tylko chromium powinien być, bo potrafi tłumaczyć strony (nie wiem czy istnieją inne).

Szczerze ci powiem, że ludzie, który mają problem z ang. (z tych których znam) zawsze polegli w walce z linuxem. Niestety ten system nie jest łatwy, a większość rozwiązań jest na stronach angielskich. To taka dygresja do zastanowienia.

adi1423 napisał(-a):

Nie licząc " to przejdzie grub, załaduje się, ale po pewnym czasie gaśnie ekran" to tak nie przyciemnia się ekran na grubie tylko nic się nie włącza i musze się zabawic baterią :)

Czyli w ogóle nie wchodzi na linux'a?

Wogule nie wchodzi nic kompletnie pustka

Offline

 

#22  2013-04-29 21:55:21

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

Używaj opcji Edytuj gdy chcesz coś dopisać.

Offline

 

#23  2013-04-30 00:20:58

  caro_cenzura - Użytkownik

caro_cenzura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-29

Re: Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

@up
Miałem właśnie to pisać :)

@adi
Niestety w kwestii BIOSu ja Ci nie jestem w stanie pomóc. Sam bardzo niewiele wiem, a aktualizacji własnoręcznie nie przeprowadzałem nigdy.


Daj człowiekowi rybę, nakarmisz go na jeden dzień. Naucz go łowić, a nakarmisz go na całe życie.

Offline

 

#24  2013-04-30 09:44:28

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

A tak w ogóle, w innych wątkach miałeś już zainstalowanego Debiana, jakoś działał i nawet brałeś się za jego konfigurację.
Teraz piszesz, że w ogóle się Linuksy nie chcą nawet uruchomić.

Czegoś tu nie rozumiem.

Offline

 

#25  2013-04-30 12:59:33

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: Problem z uruchomieniem notebooka wytworzony przez linuksa

yossarian napisał(-a):

A tak w ogóle, w innych wątkach miałeś już zainstalowanego Debiana, jakoś działał i nawet brałeś się za jego konfigurację.
Teraz piszesz, że w ogóle się Linuksy nie chcą nawet uruchomić.

Czegoś tu nie rozumiem.

Magia :)

adi1423 napisał(-a):

Wogule nie wchodzi nic kompletnie pustka

chroot?

Od razu na twoje pytanie odpowiem:
http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=220288#p220288

Ostatnio edytowany przez P@blo (2013-04-30 13:00:18)


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)