Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!
Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.
Strony: 1
Witam, jestem nowy na forum i chciałbym się dowiedzieć czy warto zakupić którąś z tych książek do nauki? Czy nie są zbyt przestarzałe? Bo jedna jest z 2005r a druga 2008r. Przy okazji chciałbym się z wszystkimi przywitać. tak więc Witam :)
Ostatnio edytowany przez sqrtek (2012-06-20 22:36:52)
Offline
moim zdaniem; nie warto
Offline
Co do książek, poszukaj spisów treści i zobacz czy treści które tam są na pewno będą Ciebie interesowały.
Najlepszą metodą nauki jest : " 1. Zainstaluj 2. Skonfiguruj 3. Zepsuj 4.Napraw ". Polecam artykuły z DUG oraz howtoforge.com
Offline
dominbik napisał(-a):
moim zdaniem; nie warto
Czytałeś ? Masz jakąś opinie na ich temat ? Czy tematy, które są tam poruszane nie są warte zapoznania się z nimi ? Czy tak sobie piszesz żeby napisać ?
@sqrtek
Jeśli jesteś totalnie początkującym użytkownikiem systemu, w "Recepturach..." znajdziesz wszelkie podstawy dotyczące dystrybucji debiana i redhata. Jest to taki zbiór "How to..", coś takiego jak polecił wcześniej Piotr3ks. Jeśli lubisz mieć książkę zawsze pod ręką to znajdziesz tam dużo podstaw, które raczej się nie zmieniły od wielu, wielu lat. Po prostu masz tam wszystko w jednym miejscu.
Jak zamierzasz programować w linuxie to druga pozycja pewnie się przyda, lecz za dużo na jej temat nie napisze bo nie czytałem. Autor to Robert Love można napisać znawca kernela ;). Ale dla początkującego i bez znajomości języka C to odpuścił bym ta pozycje, no chyba, że chcesz podążyć tą drogą.
Jeśli chodzi o debiana to możesz skorzystać z dokumentów przetłumaczonych na język polski , a jak nie straszny język angielski to znajdziesz sporo tekstów od choćby niedawno wydane The Debian Administrator's Handbook.
Ostatnio edytowany przez ba10 (2012-06-21 09:20:17)
Offline
@ba10 dzięki za obiektywną odpowiedź takiej właśnie oczekiwałem :). Co do mojego poziomu zaawansowania to dopiero zacząłem pracę z Debianem, jak do tej pory poznałem oprócz tego dystrybucje Fedory oraz Ubuntu, ale to dopiero z Debianem miałem pierwsze kłopoty z instalacją sterowników, konfiguracją Xorg bez trybu graficznego itd. Szukam właśnie książki w której będą jakieś praktyczne przykłady, bo do tej pory czytałem Biblię "Linux: Ubuntu,Fedora,Debian i 15 innych dystrybucji" lecz tam trochę ogólnikowo piszą :). Dlatego chyba zdecyduję się na te książkę Linux.Receptury, a co do książki z programowaniem to zastanawiam się czy ją brać bo jakieś podstawy poznałem już C++, więc może i z nauką C nie miałbym takiego problemu.
Offline
Wszystko stare . Nie kupuj nic.
Tu masz aktualne: http://www.debian.org/doc/manuals/debian-reference/index.en.html
Offline
ba10 napisał(-a):
Czytałeś ? Masz jakąś opinie na ich temat ? Czy tematy, które są tam poruszane nie są warte zapoznania się z nimi ? Czy tak sobie piszesz żeby napisać ?
Wyraziłem swoje zdanie. Nie czytałem tych książek. Próbowałem uczenia z książek przy programowaniu - sadzę, że tutaj podobnie - po ogarnięciu podstaw najlepiej od razu iść w praktykę + wspomagać się internetem (jest tam wszystko, co potrzebne) niż dalej czytać.
sqrtek napisał(-a):
konfiguracją Xorg bez trybu graficznego itd. Szukam właśnie książki w której będą jakieś praktyczne przykłady
jeżeli wogóle będą to prawdopodobnie i tak trzeba będzie poszukać rozwiązania w internecie
Offline
@sqrtek
Sprawdź linki które zostały tutaj podane, mogą one wystarczyć i nie będziesz musiał żadnej z tych dwóch pozycji kupować. Co do problemów to zawsze masz forum dug na którym możesz o nich napisać, a na pewno ktoś pomoże.
Offline
Dzięki bardzo za dobre rady, w sumie zastanowię się jeszcze nad tymi książkami dokładniej.
Offline
Strony: 1