Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2012-10-24 16:05:46

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

Jacekalex napisał(-a):

fervi napisał(-a):

.....

Dobra, ja się dołączam od dyskusji, KDE nie łączy się z Compiz'em - od biedy niech ktoś założy SpamBox w Koszu czy gdzieś to można pogadać

Fervi

Łączy i chodzi, gorzej z Emeraldem.
W Gentoo, w overlayu stuff jest poprawiony Compiz 0.8.8 z łatkami zapewniającymi działanie w KDE.

KDE3 uznajemy jako "dead-project"

Co prawda da się uruchomić Compiza w KDE4, ale po co? Kwin styka

Emerald to już w ogóle chyba nie istnieje, chyba, że aktualizujesz pakiety z Lenny'ego i jakoś się ostał na dysku. CHYBA ostatni raz używałem Compiza z Emeraldem jak był KDE 4.2 (Backport) w Debianie, tylko, że wtedy były problemy z Kwin'em więc można było się bawić. W dzisiejszych czasach uznaję to jako zabieg zbędny

Fervi

Offline

 

#52  2012-10-24 16:11:34

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

fervi napisał(-a):

Co prawda da się uruchomić Compiza w KDE4, ale po co? Kwin styka

Jak kiedyś próbowałem używać KDE (chyba 4.4), to z Compizem chodziło szybciej i płynniej niż z KWin.

Offline

 

#53  2012-10-24 16:25:59

  mrmarkos - Członek DUG

mrmarkos
Członek DUG
Zarejestrowany: 2012-05-17

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

ilin napisał(-a):

U mnie kde 4.8.4 na Wheezy działa stabilnie.
Nic sie nie wiesza nie wywala.

Natomiast w archu gdzie jest 4.9.x musiałem zrezygnować z używania kmaila bo nie szło z nim do ładu dojść.

U mnie rzadko zwis się zdarza, ale się zdarza. Dzieje się to zaraz po zalogowaniu i załadowaniu KDE. Jeśli w tym momencie nie zawiesi się, to później ładnie hula.
A 4.9.x? Trza poczekać na 4.9.5 ;)

Offline

 

#54  2012-10-24 16:50:46

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

Jak testowałem 4.9 na Kubuntu to mogłem narzekać na problemy z grami, przełączałem się z trybu Raster na natywny, a potem z powrotem i masakra :P Niemniej pamiętam, że były krasze, ale chyba tylko z Konqueror'em związane.

Fervi

PS. Nie mówię, że Debian jest super-hiper zacofany w pakietach, ale troszkę jest, jak ktoś ma nowy sprzęt, to się może okazać, że na Ubuntu szybciej działają gry itd. Sam zauważyłem, że od wersji 11.10 (Oneiric) do 12.10 (Quantal) NVidia z Optimus'em działa szybciej (zauważalnie szybciej). Miejmy nadzieję, że jak napiszą Optimus'a natywnego dla Linuksa (a nie Bumblebee, czyli tworzenie nowej sesji X i przekazywanie obrazu) to rozwali system i będą gry śmigać szybciej niż na Linuksie :D

Offline

 

#55  2012-10-24 19:20:24

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

fervi napisał(-a):

dodatkowo bolączką Debiana jest to, że trzeba czekać aż pakiet z Experimental dojdzie do Sid'a, a potem Wheezy'ego (czy innego testinga), a to czasem sprawia, że pakiet jest starszy niż dostępne upsteamy (jeśli dobrze rozumiem pojęcie upstreamu).

Większość nowych wersji pakietów ląduje od razu w Sidzie, z pominięciem experimentala. Tylko teraz, w trakcie mrożenia, sytuacja jest trochę zachwiana.

Przejście z Sida do testinga, z poprawką na wgranie pakietu i jego zbudowanie, nie powinno zająć więcej niż 14 dni. Mało który projekt wydaje nowe wersje tak często, żeby Debian rzeczywiście nie mógł za nimi nadążyć.

Więc nie, maszyna biurokratyczna Debiana nie stoi tutaj na przeszkodzie.

Offline

 

#56  2012-10-24 21:29:16

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

Minio napisał(-a):

fervi napisał(-a):

dodatkowo bolączką Debiana jest to, że trzeba czekać aż pakiet z Experimental dojdzie do Sid'a, a potem Wheezy'ego (czy innego testinga), a to czasem sprawia, że pakiet jest starszy niż dostępne upsteamy (jeśli dobrze rozumiem pojęcie upstreamu).

Większość nowych wersji pakietów ląduje od razu w Sidzie, z pominięciem experimentala. Tylko teraz, w trakcie mrożenia, sytuacja jest trochę zachwiana.

Przejście z Sida do testinga, z poprawką na wgranie pakietu i jego zbudowanie, nie powinno zająć więcej niż 14 dni. Mało który projekt wydaje nowe wersje tak często, żeby Debian rzeczywiście nie mógł za nimi nadążyć.

Więc nie, maszyna biurokratyczna Debiana nie stoi tutaj na przeszkodzie.

Chyba stoi :P (Wydaje mi się, że pakiety wstępnie muszą przejść proces odbugowania)

Niemniej jednak jeśli nie - to czemu nie można zrobić skryptu, który z aftamata by kompilował takie rzeczy? (chyba LFS wyjaśniał jak zrobić takie coś)

Fervi

Offline

 

#57  2012-10-24 21:47:36

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

fervi napisał(-a):

Chyba stoi :P (Wydaje mi się, że pakiety wstępnie muszą przejść proces odbugowania

Zazwyczaj (teraz jest inaczej z powodu zamrożenia) pakiety trafiają do testinga po ok. 10 dniach. Tak jak napisał Minio.

Niemniej jednak jeśli nie - to czemu nie można zrobić skryptu, który z aftamata by kompilował takie rzeczy? (chyba LFS wyjaśniał jak zrobić takie coś)

Bo Debian to nie Ubuntu czy SimplyOS i jego użytkownicy oczekują działającego systemu :D

Ostatnio edytowany przez yossarian (2012-10-24 21:48:28)

Offline

 

#58  2012-10-24 21:56:14

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

No teraz jest mnożenie, ale używałem Wheezy'ego i wydaje mi się, że pakiety do Sid'a nie trafiają tak z marszu

Bo Debian to nie Ubuntu czy SimplyOS i jego użytkownicy oczekują działającego systemu :D

:)

Ale nie martwcie się, o wiele niżej niż użytkowników Debiana traktuję twórców Gnome. Zrobili Gnome-shell, no trudno, a teraz kombinują jak się pozbyć Gnome-fallback, bo można emulować akcelerator 3D i wyjdzie kaszana a'la Gnome-Shell. A tak bardzo napaliłem się na Fallbacka, który dało radę przerobić na coś normalnego. A teraz nie wiem (jako dystrybutor) czy brać Xfce4, który ma pewne braki (z powodu popularności - np. brak Compiz'a [w teorii]) czy Gnome (Bo nie wiadomo co robić) - Cinnamon ofc. odpada, bo są z nim problemy

Fervi

Offline

 

#59  2012-10-24 22:06:24

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

From there packages trickle to the testing distribution once they satisfy some quality checks: they must not have new release-critical bugs, they must have been built on all architectures that were previously supported, they must not break any dependency in testing, and they must have spent at least 10 days in unstable.

This minimal period ensures the package has been tested and gives enough time to users to file bugs if the package is suffering from problems. If the problems are deemed release-critical, they will block the migration of the package to testing.

http://raphaelhertzog.com/2010/10/18/understanding- … ease-process/

Offline

 

#60  2012-10-24 22:11:26

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

Nie pyskuj :D

W każdym razie czekam na dzień, w którym nie będę musiał się posiłkować zewnętrznymi repozytoriami w Debianie i Ubuntu - sudo apt-get install urbanterror (ta gra jest zamknięta, więc wiem) openarena vdrift (...) i wszystko będzie :D Ale cóż - czekać trzeba

Fervi

Offline

 

#61  2012-10-24 22:13:57

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

Poza mrożeniem pakiety z Sida do testinga przerzucane są automatycznie via britney.

Offline

 

#62  2012-10-24 22:17:11

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

fervi napisał(-a):

Nie pyskuj :D

W każdym razie czekam na dzień, w którym nie będę musiał się posiłkować zewnętrznymi repozytoriami w Debianie i Ubuntu - sudo apt-get install urbanterror (ta gra jest zamknięta, więc wiem) openarena vdrift (...) i wszystko będzie :D Ale cóż - czekać trzeba

Fervi

Zamiast czekać, możesz sponsorować jakiegoś dewelopera, który będzie się tym zajmował ;)

Offline

 

#63  2012-10-24 22:18:51

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

fervi napisał(-a):

Chyba stoi :P (Wydaje mi się, że pakiety wstępnie muszą przejść proces odbugowania)

Tylko „odbugowanie” to nie jest kwestia maszyny biurokratycznej, a zdrowego rozsądku.
Po co dostarczać użytkownikom pakiety o których wiadomo, że nie działają wcale lub działają źle?

fervi napisał(-a):

Niemniej jednak jeśli nie - to czemu nie można zrobić skryptu, który z aftamata by kompilował takie rzeczy? (chyba LFS wyjaśniał jak zrobić takie coś)

Przecież pakiety są budowane (w tym kompilowane) przez skrypty z „aftamata”…
Tyle, że przygotowanie pakietu to nie jest kwestia tylko i wyłącznie skompilowania paczek. To kwestia podziału źródeł na pakiety, upewnienie się że aktualizacja przebiega poprawnie, zadbanie o to, żeby nowa wersja nie psuła pakietów które mają aktualizowany pakiet w zależnościach. To kwestia umieszczenia odpowiednich plików tam, gdzie ma to sens. To kwestia zadbania o to, że wszystkie wprowadzone łatki nadal się nakładają, działają i że problem nadal występuje u upstream (czyli że łatki nadal są potrzebne). To kwestia przejrzenia kodu źródłowego i umieszczenia odpowiednich informacji o prawach autorskich w dedykowanym pliku (to można zrzucić na karb maszyny biurokratycznej, bo niektóre dystrybucje tego nie robią i też żyją).
Przygotowanie nowych pakietów, zwłaszcza dla tak skomplikowanych źródeł jak KDE, wymaga sporo pracy. I to raczej wymagane nakłady pracy oraz ograniczone zasoby (ludzi i ich czasu wolnego) stoją tutaj na przeszkodzie, niż maszyna biurokratyczna Debiana.

Offline

 

#64  2012-10-24 22:32:14

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

yossarian napisał(-a):

fervi napisał(-a):

Nie pyskuj :D

W każdym razie czekam na dzień, w którym nie będę musiał się posiłkować zewnętrznymi repozytoriami w Debianie i Ubuntu - sudo apt-get install urbanterror (ta gra jest zamknięta, więc wiem) openarena vdrift (...) i wszystko będzie :D Ale cóż - czekać trzeba

Fervi

Zamiast czekać, możesz sponsorować jakiegoś dewelopera, który będzie się tym zajmował ;)

Gdybym miał kasę na sponsoring, to bym teraz wydawał kasę na programistów, którzy by robili gry MMO i F2P dla Windowsa i Linuksa (ale np. Linux by miał bonusy :D)

Jedyne co mogę zrobić to pisać nędzne projekty typu Rozpoznawanie Mowy, CloneCD czy inne takie

Fervi

Offline

 

#65  2012-10-24 22:39:19

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

fervi napisał(-a):

Gdybym miał kasę na sponsoring, to bym teraz wydawał kasę na programistów, którzy by robili gry MMO i F2P dla Windowsa i Linuksa (ale np. Linux by miał bonusy :D)

Jedyne co mogę zrobić to pisać nędzne projekty typu Rozpoznawanie Mowy, CloneCD czy inne takie

Fervi

To przestań marudzić na to, że ktoś ma czelność nie spełniać twoich zachcianek.

Offline

 

#66  2012-10-24 22:51:56

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

yossarian napisał(-a):

fervi napisał(-a):

Gdybym miał kasę na sponsoring, to bym teraz wydawał kasę na programistów, którzy by robili gry MMO i F2P dla Windowsa i Linuksa (ale np. Linux by miał bonusy :D)

Jedyne co mogę zrobić to pisać nędzne projekty typu Rozpoznawanie Mowy, CloneCD czy inne takie

Fervi

To przestań marudzić na to, że ktoś ma czelność nie spełniać twoich zachcianek.

To są zachcianki 90% użytkowników Debiana, by wszystko było w miarę nowe i sporo :P

W zasadzie to się nazywa Ubuntu Minimal

Fervi

Offline

 

#67  2012-10-24 23:31:41

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

fervi napisał(-a):

To są zachcianki 90% użytkowników Debiana, by wszystko było w miarę nowe i sporo :P

90% użytkowników DUG-a domaga się odnośnika do tego badania.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#68  2012-10-24 23:47:39

  enether - wiecznie niewyspany

enether
wiecznie niewyspany
Zarejestrowany: 2012-05-01

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

azhag napisał(-a):

fervi napisał(-a):

To są zachcianki 90% użytkowników Debiana, by wszystko było w miarę nowe i sporo :P

90% użytkowników DUG-a domaga się odnośnika do tego badania.

Użytkownicy Debiana to w 10% jego zwyczajni użytkownicy a w 90% fervi, jego ego i jego zwielokrotnienie jaźni.

Fervi napisał(-a):

W każdym razie czekam na dzień, w którym nie będę musiał się posiłkować zewnętrznymi repozytoriami w Debianie i Ubuntu - sudo apt-get install urbanterror (ta gra jest zamknięta, więc wiem) openarena vdrift (...) i wszystko będzie :D Ale cóż - czekać trzeba

Nie pamiętam kiedy ostatnio MUSIAŁEM posiłkować się zewnętrznym repo.

Z 3 miechy temu chyba z lenistwa dodałem repo ajenti bo nie chciało mi się go dla testów ustawiać z łapy.

Offline

 

#69  2012-10-25 00:09:53

  yantar - Użytkownik

yantar
Użytkownik
Skąd: Galicja
Zarejestrowany: 2009-06-09

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

Ech niektóry to by chcieli mieć ciastko, zjeść ciastko i jeszcze go komuś sprzedać... Normalnie jakbym u siebie w pracy był.
- To ma być szybko zrobione i ma być ok bo teraz nie jest ok.
- Może być ok ale nie da się tego zrobić szybko gdyż to wymaga czasu i odpowiednich warunków oraz doglądnięcia na każdym etapie.
- Ale kiedyś było ok i szybko
- Było szybko ale tylko dlatego, że produkcja była 3-4 razy mniejsza, a ok i tak do końca nie było.
- Ale my to musimy mieć szybko zrobione i ok.
- Nie da się! Procesy chemiczne maja to do siebie, że wymagają odpowiednich warunków i czasu na reakcję.
- Ch.. mnie to obchodzi ma być szybko i ok.
- To sobie q... zatrudnijcie Davida Cooperfielda, ja nie władam magią.
:D

Ostatnio edytowany przez yantar (2012-10-25 00:10:17)

Offline

 

#70  2012-10-25 00:17:15

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

Nie pamiętam kiedy ostatnio MUSIAŁEM posiłkować się zewnętrznym repo.

Pewnie, można kompilować

Mnie ciekawi co się stanie z Debianem w 2038 roku :D

Fervi

Offline

 

#71  2012-10-25 10:33:34

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

fervi napisał(-a):

Nie pamiętam kiedy ostatnio MUSIAŁEM posiłkować się zewnętrznym repo.

Pewnie, można kompilować

Mnie ciekawi co się stanie z Debianem w 2038 roku :D

Fervi

A co się ma stać rzekomo?
Za 10 lat komputery pewnie będą 128 lub 256 bitowe, zapis daty zostanie zmieniony na 64 bitowy, i po krzyku.

Akurat w Linuxie nie ma problemu, jak się jakiś pojawi, to prawie natychmiast pojawia się latka załatwiająca tak czy inaczej dany problem.

Ciekawe natomiast są inne rzeczy:
Jak ISP przeżyją przejście na IPv6, kiedy XX% sprzętu po prostu nie obsługuje tej adresacji, a nawet przy nowych routerach bardzo znanych firm, inżynierowie z tych firm po cichu przyznają, ze nie wiedzą, czy ich cuda obrobią IPv6.

Przy samym roku 2038 wesoło będą wyglądać pacjenci, którzy będą musieli wymieniać działające jeszcze kompy tablety i smartfony,  bo oczywiście takiej okazji na zarobek nie odpuści żaden producent.
Dokładnie tak samo, jak w tej chwili producenci domowych routerów, którzy nie włączają w nich obsługi IPv6, bo nie ma takiej potrzeby, jak będzie powszechne  IPv6 to wyprodukują urządzenia zgodne z IPv6.. ;P
A miliony zadowolonych pacjentów będą mogły sprawne, nawet 1-2 letnie  routery w doopę sobie wsadzić, bo mniej niż połowa obecnych na rynku urządzeń ma jakieś alternatywne softy.

Fachowo taka polityka nazywa się "Zarządzaniem Marketingowym" ;)

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-03-13 17:17:07)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#72  2012-10-25 10:36:41

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

fervi napisał(-a):

Mnie ciekawi co się stanie z Debianem w 2038 roku :D

Ty się chłopie zaciekaw tym co się stanie z fervim w 2038 roku :D

Offline

 

#73  2012-10-25 15:23:32

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

Dalej będzie marudził, że compiz w wersji 63467347.53 nie działa pod SimpleOS w wydaniu beta 398453.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#74  2012-10-26 19:49:27

  bns - unknown

bns
unknown
Zarejestrowany: 2005-12-25
Serwis

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

fervi napisał(-a):

Nie pamiętam kiedy ostatnio MUSIAŁEM posiłkować się zewnętrznym repo.

Pewnie, można kompilować

Mnie ciekawi co się stanie z Debianem w 2038 roku :D

Fervi

Sry, że tak się wcinam w połowie dyskusji ale czy w jądrze nie ma już dawno patcha na to? :)


Pozdrawiam,
bns

Offline

 

#75  2012-11-20 22:10:38

  mrmarkos - Członek DUG

mrmarkos
Członek DUG
Zarejestrowany: 2012-05-17

Re: Polityka Debiana odnośnie KDE

Na stronie → http://www.siduction.org/index.php?module=news& … 9&lang=en można przeczytać :)

The debian-qt-kde team has backported the changes in versions 4.8.4 to 4.8.5 into 4.8.4-4. So the shipped version 4.8.4-4 is basicaly 4.8.5.

Tylko nie mogę znaleźć informacji u samego źródła.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)