Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#501  2012-02-15 17:15:05

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

@ Jacekalex - to co teraz napisałeś jest na pierwszej stronie tego wątku. Więc gdzie sens i logika tłuczenia 20 stron o tym samym. I mam o to pretensje do Was wszystkich. Jeden nakręca drugiego i bredzicie o duperelach.
Po to m.in. zlikwidowaliśmy pokazywanie ilości postów aby ich nie nabijać.
Proszę - wykażcie się w wątkach tematycznych...morfik to do Ciebie.

Od teraz piszemy TYLKO o ACTA. Każdy post odbiegający od tematu idzie do kosza. A za upartość będzie mandat


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#502  2012-02-15 17:23:23

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Prawda, że na pierwszych 2 stronach wątku cos tam jest, ale wykładni w świetle Konstytucji tam nie ma.
A po ewentualnym podpisaniu ACTY (przecież matoły muszą), na ACTĄ będzie tylko Konstytucja i wszyscy święci.

To cholerstwo po ratyfikacji może uzyskać taki sam status prawny, jak traktat lizboński.
A takich traktatów w prawie nie mamy zbyt wiele.

Dlatego rozglądam sie za uzasadnieniem wniosku do Trybunału Konstytucyjnego. :D

Pozdro
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-02-15 17:23:55)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#503  2012-02-15 17:42:35

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

ZSRE Incomming :D

Cóż, po podpisaniu okazuje się, że wszyscy mają wątpliwości - ale i tak podpiszą ;)

Wtedy za sprawą ACTA zostaną wyłaczone serwery Linuksa i jedynym systemem jaki można będzie mieć to Windows.

Trzeba będzie wtedy pobrać jakieś distro i mieć zaszyfrowane :D

Fervi

Offline

 

#504  2012-02-15 18:35:09

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

ACTA raczej nie przejdzie. po serii protestów w całej europie ACTA z sukcesu naszej prezydencji stała się nagle gorącym kartoflem:

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz skrytykował w niedzielę w telewizji ARD porozumienie ACTA, nad którym jego instytucja ma zacząć debatę 27 lutego. Zdaniem polityka porozumienie to nie jest "odpowiednio wyważone".
(Szef PE krytykuje ACTA)

--
ed: na tusk viżyn netłork właśnie podali, że litwa wycofała się z podpisania ACTA

http://www.tvn24.pl/-1,1735015,0,1,acta-ponosi-kole … iadomosc.html


linux regd. user #248790

Offline

 

#505  2012-02-15 18:48:16

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

http://lidiageringer.blog.onet.pl/11-02-Europejskim … ID452580235,n

(jakbym miał przekleić najciekawsze fragmenty, to musiałbym wrzucić całość i wyciąć raptem kilka zdań, więc sam link ;))



Dopisek:

67 proc. badanych uważa, że w sporze o przystąpienie do międzynarodowego porozumienia ACTA więcej racji mają protestujący, rząd w tej kwestii popiera co dziesiąty uczestnik najnowszego sondażu TNS OBOP.

http://di.com.pl/news/43561,0,TNS_OBOP_67_proc_Pola … ciw_ACTA.html


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#506  2012-02-15 19:25:37

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Jacekalex napisał(-a):

I o ile się nie mylę, można się przespacerować do Urzędu Wojewódzkiego, złożyć stosowny wniosek i zwrócić dowód osobisty, otrzymując w zamian dokumenty określone kiedyś (znam wersję z 1999 roku)w PPM.
W tej chwili wymaga to zgody Prezydenta RP czego nie rozumiem, bo zdawało mi się, że sam mogę decydować o swoim losie ;P.
http://www.oslo.polemb.net/?document=85

Przespacerować się możesz i wniosek złożyć możesz. Tyle że jeżeli masz wyłącznie polskie obywatelstwo i nie starasz się o żadne inne, to nie zostanie on uznany. Jest to napisane w ustawie:

Art. 48 § 4 napisał(-a):

4. Do wniosku dołącza się:
(…)
3) dokument potwierdzający posiadanie obywatelstwa innego państwa lub przyrzeczenie jego nadania;

Jest to też napisane w artykule, do którego odnośnik podałeś. Czy Ty ten artykuł w ogóle przeczytałeś?

Offline

 

#507  2012-02-15 19:30:00

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Powiem brzydko - ****** w banie :D (Tak, dużo sobie pozwalam :D)

ACTA pewnie będzie miała problem, ale już kolejna Europejska ustawa wchodzi (gdzieś o tym czytałem), oni chyba wygrają - po prostu coś wprowadzą, czego nikt nie będzie się spodziewał

Fervi
(jeszcze Ci nie wolno) - Bodzio

Offline

 

#508  2012-02-15 20:16:04

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Minio napisał(-a):

Jacekalex napisał(-a):

I o ile się nie mylę, można się przespacerować do Urzędu Wojewódzkiego, złożyć stosowny wniosek i zwrócić dowód osobisty, otrzymując w zamian dokumenty określone kiedyś (znam wersję z 1999 roku)w PPM.
W tej chwili wymaga to zgody Prezydenta RP czego nie rozumiem, bo zdawało mi się, że sam mogę decydować o swoim losie ;P.
http://www.oslo.polemb.net/?document=85

Przespacerować się możesz i wniosek złożyć możesz. Tyle że jeżeli masz wyłącznie polskie obywatelstwo i nie starasz się o żadne inne, to nie zostanie on uznany. Jest to napisane w ustawie:

Art. 48 § 4 napisał(-a):

4. Do wniosku dołącza się:
(…)
3) dokument potwierdzający posiadanie obywatelstwa innego państwa lub przyrzeczenie jego nadania;

Jest to też napisane w artykule, do którego odnośnik podałeś. Czy Ty ten artykuł w ogóle przeczytałeś?

Czytałem

A dział I Konstytucji - Art. 8. -  czytałeś?

Poza tym miałem na myśli stan prawny z 1999 roku, kiedy się tym ninteresowałem, a poniżej dodałem uwagi odotyczące dnia dzisiejszego, pisaniu  o wniosku do Prezydenta, i ewentualnym wniosku do Trybunału Konstytucyjnego, w przypadku odmowy ze strony Prezydenta.
U przedzam, jabkyś chcial uczynić z tego zarzut, że do Trybunału Konstytucyjnego można wnioskować o stwierdzenie niezgodności aktu normatywnego z konstytucją dopiero, po wyczerpaniu drogi sądowej w sprawie, w której orzeczono na podstawie skarżonego do TK aktu normatywnego.
Szczegóły znajdziesz w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym.

Jak koniecznie chcesz cytować kawałek mojego postu, to go najpierw przeczytaj w całości, zamiast wyrywać kawałek z kontekstu i odwracać kota ogonem.

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-02-15 20:16:25)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#509  2012-02-15 21:23:03

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Jacekalex napisał(-a):

A dział I Konstytucji - Art. 8. -  czytałeś?

Mówi o tym, że Konstytucja jest nadrzędnym aktem prawnym RP.

Dalej, w cytowanym przez Ciebie art. 34 mówi, że obywatelstwa nie można być pozbawionym, ale można się go zrzec. Osobna ustawa — aktualnie Ustawa z dnia 2 kwietnia 2009 r. o obywatelstwie polskim (Dz.U. 2012 nr 0 poz. 161; link podawałem wcześniej) — określa szczegółowe warunki zrzekania się obywatelstwa. Jednym z nich jest przedłożenie dokumentu zaświadczającego posiadanie obywatelstwa innego państwa lub przyrzeczenie nadania takiego obywatelstwa.

Między Ustawą a art. 34 Konstytucji nie zachodzi sprzeczność, więc art. 8 Konstytucji nie ma tutaj nic do rzeczy.

Jacekalex napisał(-a):

Jak koniecznie chcesz cytować kawałek mojego postu, to go najpierw przeczytaj w całości, zamiast wyrywać kawałek z kontekstu i odwracać kota ogonem.

Nic nie wyrwałem z kontekstu, pominąłem fragment dotyczący Konstytucji.

Ale fakt — zawsze jest dobrze zarzucić komuś stosowanie chwytów erystycznych. Można zdyskredytować rozmówcę, a jeśli nie wyjdzie — po cichu się z zarzutu wycofać.

Nie widzę sensu tej dyskusji. Ustawa (oraz cytowany przez Ciebie artykuł na stronie ambasady RP w Oslo) jak krowie na rowie określa, co trzeba zrobić, aby przestać być obywatelem. Pójście do urzędu i złożenie odpowiedniego wniosku nie wystarczy. Do tego wniosku trzeba załączyć parę dokumentów. Jeden z nich zaświadcza o posiadaniu obywatelstwa innego państwa. W praktyce oznacza to dwie rzeczy:

a) Polskie prawo nie przewiduje możliwości przejścia ze stanu obywatela do stanu apatrydy. Była to moja podstawowa teza, ale Ty sprytnie ją zniekształciłeś, przenosząc punkt ciężkości dyskusji.

b) Zdobycie tego dokumentu jest wystarczająco trudne, by skutecznie uniemożliwić wyrzeczenie się obywatelstwa wielu osobom. Jeżeli nadal twierdzisz, że wystarczy „przespacerować [się] do Urzędu Wojewódzkiego, złożyć stosowny wniosek i zwrócić dowód osobisty, otrzymując w zamian dokumenty określone kiedyś w PPM”, to albo nie potrafisz czytać, albo nie rozumiesz czytanego tekstu, albo nie potrafisz przyznać się do błędu. Którakolwiek z tych odpowiedzi nie byłaby prawdziwa, nie jestem zainteresowany dalszą dyskusją z Tobą.

Offline

 

#510  2012-02-15 21:57:09

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Między Ustawą a art. 34 Konstytucji nie zachodzi sprzeczność, więc art. 8 Konstytucji nie ma tutaj nic do rzeczy.

Czy jesteś Sędzią Trybunału Konstytucyjnego, albo przynajmniej Sądu Najwyższego?

Konstytucja napisał(-a):

Art. 8.

   1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.

   2. Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej.

Bo jeśli Art 8 pisze o bezpośrednim stosowaniu przepisów Konstytucji, chyba że Konstytucja stanowi inaczej, to nie postawiłbym ani grosza za tym, że ustawa może zabronić zrzeczenia się obywatelstwa w przypadku, którego nie przewidziano  w Konstytucji.
A w Konstytucji wyraźnie wskazana jest możliwość zrzeczenia się obywatelstwa, bez zalecenia o tym, jakoby takie zrzeczenie miało być dostępne na warunkach określonych w ustawie.
W tym kontekście żadna ustawa nie może ograniczać uprawnień wynikających z Konstytucji, o ile sama Konstytucja na to nie zezwala.

Wiec czy zachodzi sprzeczność, czy nie zachodzi, to już nie tobie i nie mnie o tym decydować.
A DUG nie jest Trybunalem Konstytucyjnym, żeby takie kwestie wałkować.

Choć ewentualna sprawa w Trybunale Konstytucyjnym wyglądałaby dość interesująco   :D

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-02-15 22:00:51)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#511  2012-02-16 08:13:57

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Prawdopodobnie piracki stenogram prawdopodobnie pirackiego nagrania z poniedziałkowej debaty: https://docs.google.com/document/pub?id=1_R8jprc7-p … qKU&pli=1


Dopisek:

(...) whenever there is an international trade agreement negotiation, Hollywood jumps in, takes over, and starts driving the crazy train off a cliff by demanding all kinds of nonesense in the name of "stopping piracy." This invariably holds things up (ACTA got held up two years) because the rest of the world does not like the crazy stuff that Hollywood keeps selling, Nevertheless, the official position of the U.S. government has generally been to let Hollywood drive the crazy train through Trade Agreement Town. This makes everyone else in Trade Agreement Town captive to Hollywood's crazy demands.

I and others at PK have occassionally tried to tell the USTR and the other industry groups involved in international trade agreement negotiation: "Guys, you are not actually doing anyone a favor by letting Hollywood drive the crazy train off a cliff. If you want a real trade agreement that deals with actual trade stuff, you need to stop letting Hollywood hijack your trade negotiations and tell them to stick to stuff the rest of the world will accept." But then the MPAA and RIAA come along and say: "Ignore those whacky Public Knowledge hippes! They are just anti-globalization free trade haters who love piracy and hate capitalism and freedom. Do not even listen to their lies!" Sadly, this has pretty much cut off any intelligent conversation, as apparently all trade associations involved in international trade negotiations swore some kind of Pinky Oath to never ever question what Hollywood tells them.

http://www.publicknowledge.org/blog/acta-if-you-wri … t-no-one-will

Ostatnio edytowany przez azhag (2012-02-16 08:55:31)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#512  2012-02-16 08:57:16

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

słuchajcie, jaja jako berety - jak nie kijem go, to pałką:

Unia Europejska tylnymi drzwiami próbuje wprowadzić restrykcyjne przepisy dotyczące kontroli towarów importowanych, które ingerują w prawa jednostki o wiele bardziej niż kontrowersyjne i oprotestowane przepisy ACTA. [...] Zgodnie z projektem celnicy będą mieli więcej możliwości do kontroli małych paczek przysyłanych z krajów pozaunijnych, niezależnie od tego, czy nadawcą jest osoba fizyczna, czy przedsiębiorca. Jeżeli w przesyłce znajdą się towary naruszające prawo własności intelektualnej, to w ciągu jednego dnia roboczego celnicy wyślą do posiadacza towarów lub do osoby, która zgłosiła towary do odprawy, decyzję o ich zniszczeniu.


gazetaprawna.pl


linux regd. user #248790

Offline

 

#513  2012-02-16 10:41:21

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

No to nie będzie jak pocztą załatwiać sobie piratów

Zostaje TOR :)

Nie martwcie się wprowadzą ACTA - będą tyle nagle wprowadzać ACTO-podobnych rozwiązań, że ktoś się nie połapie i wejdzie

Fervi

PS. A ty Bodzio nie cenzuruj mnie, bo w dziub! :)

Ostatnio edytowany przez fervi (2012-02-16 10:50:19)

Offline

 

#514  2012-02-16 11:58:42

  TheAnt - Użytkownik

TheAnt
Użytkownik
Skąd: Silesia Moloch
Zarejestrowany: 2012-01-24
Serwis

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Albo zamiast jednego zbiorowego wprowadzą 10 tys szczegółowych.
I też wyjdą na swoje.

Pozdrawiam
TheAnt

Ostatnio edytowany przez TheAnt (2012-02-16 11:59:11)


If I go insane please don't put your wires in my brain...

Offline

 

#515  2012-02-16 13:51:09

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#516  2012-02-16 14:51:26

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Czy ja wiem, podobno Niemcy i Amerykanie też próbowali, ale im się nie udało. Ja tam nie mam pojęcia

Ale jeśli się nie mylę i dobrze zrozumiałem, wystarczy używać TOR w "Sandbox" - Wirtualnej maszynie, poza tym jestem prawie pewien, że odpowiedni Firewall i nic ci nie zrobią (+ odpowiedni system jakiś GNU/Hurd)

Fervi

Offline

 

#517  2012-02-16 15:08:26

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#518  2012-02-16 15:12:51

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Zawsze możesz sobie zrobić test - http://ip-check.info/?lang=en i zobaczyć gdzie masz przecieki informacji.

Offline

 

#519  2012-02-16 15:57:51

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

fervi napisał(-a):

Czy ja wiem, podobno Niemcy i Amerykanie też próbowali, ale im się nie udało. Ja tam nie mam pojęcia

Ale jeśli się nie mylę i dobrze zrozumiałem, wystarczy używać TOR w "Sandbox" - Wirtualnej maszynie, poza tym jestem prawie pewien, że odpowiedni Firewall i nic ci nie zrobią (+ odpowiedni system jakiś GNU/Hurd)

Fervi

Niemcom się nie udało, Amerykanom się udało podsłuchać TORA.
Wszystko zalezy od technologii i środków.
I oczywiście wykształconej kadry.

W Polsce sobie z TORem nie poradzą ani admnin/admin1 ani admin/admin2 ani żaden inny mądrala, a przecież do takiego projektu nie wezmą żadnego myślacego Ludzia, bo mógłby być mądrzejszy od któregoś ministra, a to jest karygonde, nielegalne i karalne. :D

Ot po prostu kilka uczelni i instytutów  pociągnie matołów za kieszeń,
i zrobi następną "korwetę Gawron" albo "nowy rozkład jazdy PKP".
Jak zwykle.

Miejmy tylko nadzieję, że nie przepieprzą na to 1-2 milardów, jak na  kadłub korwety.

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-02-16 16:37:10)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#520  2012-02-16 16:20:13

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Amerykanom się udało podsłuchać TORA.

Ale powiedzieli co się udało zdobyć? Bo to może jak z Truecrypt'em

Udało się złamać Truecrypt'a, tylko, żeby poznać hasło, trzeba było wcześniej zamontować partycję i wymontować - wtedy hasło było zapisywane w pamięci i stamtąd można było je wykryć.

Mnie też zastanawia, bo de facto Truecrypt bez włączonej opcji nie powinien trzymać hasła w pamięci (albo coś sknocili, albo trzeba tą funkcję włączyć do zapisania w pamięci)

No i ogólnie jak ktoś szyfruje całą partycję - jest bezpieczny

Fervi

Offline

 

#521  2012-02-16 16:47:46

  andreq - Członek DUG

andreq
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2005-01-11

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Amerykanom się udało podsłuchać TORA.

Jedynym sposobem podsłuchania Tora, jest podsłuchiwanie przez wyjściowy węzeł. Jak założymy dużo, im więcej tym lepiej, węzłów sieci, to możemy "co nie co" podsłuchać, ale nie da się podsłuchać całości transmisji, gdyż nie wszystkie węzły należą do nas. Oczywiście nie rozwiązuje to "problemów" szyfrowanej transmisji: ssh, ssl, itp.

Offline

 

#522  2012-02-16 17:17:03

  Andrzej66 - Użytkownik

Andrzej66
Użytkownik
Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2009-08-26

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Chodzi o to żeby zmarnować te 170mln pln  i "za niezrobienie niczego sensownego" wypłacić sobie po milionie premii najlepiej przed realizacją ....oczywiście zagwarantuje to odpowiednia umowa...

Offline

 

#523  2012-02-16 17:20:26

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Zakładam coś na wzór południowo amerykańskiej Guerilli - Jacyś chętni ;)


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#524  2012-02-16 19:07:21

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Spoko, biorę moje walające się po pokoju butelki po Pepsi Coli i mój indeks i leciem walczyć

Fervi

Offline

 

#525  2012-02-16 19:33:25

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

andreq napisał(-a):

Amerykanom się udało podsłuchać TORA.

Jedynym sposobem podsłuchania Tora, jest podsłuchiwanie przez wyjściowy węzeł. Jak założymy dużo, im więcej tym lepiej, węzłów sieci, to możemy "co nie co" podsłuchać, ale nie da się podsłuchać całości transmisji, gdyż nie wszystkie węzły należą do nas. Oczywiście nie rozwiązuje to "problemów" szyfrowanej transmisji: ssh, ssl, itp.

Nie tylko niestety.

We wszystkich protokołach szyfrujących typu AES, Bolwfish czy Camelia maksymalna długosc klucza szyfrującego (nie mylić z certyfikatem ssl) ma 256 bit (czy ktoś wie, dlaczego?).

M.in dlatego, że NSA dyponuje komputerami zdolnymi łamać szyfry o dlugości klucza symetrycznego 256 bit,
i asymetrycznego 2048 bit.

Dlatego mogą podsłuchać TORA.

Pozdro
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-02-16 19:33:59)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)