Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!
Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.
xfce 4.8 z testinga -> 144 MB pamieci mi zabiera
Offline
pioki napisał(-a):
Czy ktoś stał (stoi) przed podobnym dylematem?
ja sie przesiadlem na openbox + fbpanel (z wlasnymi latkami zmieniajacymi pager, zegar, dodajacymi menager schowka, ...) + xfce-terminal (aczkolwiek mu brakuje kilku opcji - przedewszystkim zwiazanych z historia terminala znanych z konsole) + konqueror4 (niestety nic lepszego lub chociazby porownywalnie uniwersalnego itd nie znalazlem, a ten z KDE4 pomimo brakow w stosunku co do trojki nadaje sie do uzytku) + kmail z trintity (w wersji z kde4 ktora testowalem nie bylem w stanie sie polapac - wszystko przerosniete itd, w innych tez zawsze czegos brakowalo - np. mozliwosci przelaczania w wiadomosci widoku tektowego i html czy tez pokazaniua struktury wiadomosci)
NIC napisał(-a):
KDE4 jest bez porównania lepsze od KDE3. [...] PS. W razie problemów na czatku forum mogę doraźnie pomagać ze znalezieniem "mitycznej opcji KDE3 w KDE4" :)
tak wiec przy okazji takie pytania:
* konqueror dorobil sie juz (w KDE3 to bylo) mozliwosci przeciagania wewnatrz np. textarea zaznaczonego tesktu?
* konqueror dorobil sie juz mozliwosci wlaczenia w menu kontekstowym "create new" gdy zaznaczone sa jakies pliki?
* konqueror dorobil sie juz opcji pozwalajacej na automatyczne odzcnaczanie plikow po wykonaniu akcji (np. kopiowania, rename)?
* da sie ustawic w konquerorze aby ctrl + kolko myszy powiekszalo czcionke a nie skalowalo strone (tak jak to bylo w KDE3)?
Ostatnio edytowany przez bercik (2012-01-18 19:40:28)
Offline
oli napisał(-a):
Mam KDE4 ale też mi coś tam zostało z tego KDE3 :). Przyzwyczaiłem się jednak do starego pulpitu.
http://obrazki.elektroda.pl/3316238200_1326796619_thumb.jpg
Tapeta Bombowa... jest opcja żeby dostać ją na meila? :)
Offline
milik napisał(-a):
oli napisał(-a):
Mam KDE4 ale też mi coś tam zostało z tego KDE3 :). Przyzwyczaiłem się jednak do starego pulpitu.
http://obrazki.elektroda.pl/3316238200_1326796619_thumb.jpgTapeta Bombowa... jest opcja żeby dostać ją na meila? :)
Pół minuty szukania ....
http://piczasso.com/i/zpxcb.JPG :P
Ostatnio edytowany przez pasqdnik (2012-01-21 11:52:33)
Offline
e tam pół minuty
10 sekund. przecież google już umożliwia wyszukiwanie obrazkami. wystarczyło przeciągnąc screen do wyszukiwarki grafiki ;)
Offline
O widzisz, nawet nie wiedziałem ;-)
Offline
Ja też nie wiedziałem :) Dziękuję bardzo.
Offline
Napiszę parę słów od siebie, bo jestem długoletnim użytkownikiem KDE 3.5 na Lennym. Strasznie się przyzwyczaiłem do tego środowiska, przez parę lat wszystko sobie dopracowałem do ostatniego szczegółu, ale Lenny odchodzi do historii i zostałem zmuszony do zmiany. Po zainstalowaniu Sqeeeze z KDE nie wierzyłem własnym oczom, że tak można zepsuć środowisko. Jakieś Nepomuki i semantyczne pulpity, powiadomienia w dymkach jak z najgorszych czasów Windowsa, prawy panel, którego wcale nie chcę, Pulseaudio, które nawet Equalizera nie ma wbudowanego tylko trzeba kombinować z jakichś obcych paczek, a i tak nie działa jak trzeba i wiele innego natrętnego paskudztwa. Po długich męczarniach udało mi się powyłączać te wszystkie badziewia, ale poległem na instalacji sterowników Nvidii - niby się zainstalowały, ale przy każdym włączeniu fullscreenu (czy to na youtube czy w SMplayerze) ekran na chwilę gasł, by wrócić po około 1-2 sekundach. Strasznie upierdliwe i nie mogłem znaleźć rozwiązania.
W końcu postanowiłem sprawdzić jak wygląda Gnome, a żeby się nie męczyć za dużo zainstalowałem Linux Mint w wersji Debian Testing. Na razie mi się podoba, bo przypomina trochę KDE 3.5. - prostota i elegancja, a tego mi właśnie potrzeba. Stery do NVidii zainstalowały się bez problemu, więc na razie zostaje.
Będzie mi trochę brakowało Kmaila, ale Evolution z pluginem tray-a jakoś daje radę. Zamiast Akregatora jest Liferea, które wygląda właściwie tak samo. Trochę się namęczyłem, żeby zainstalować Kydpdict, ale Alien dał radę przerobić rpm-a z PLD na deb-a. Podobają mi się powiadomienia w tray-u o dostępnych aktualizacjach systemu. Jeszcze muszę popracować nad czcionkami w Firefoxie, bo są jakieś takie toporne, ale summa summarum pozytywne wrażenie z Mintowego Gnome'a.
Ostatnio edytowany przez davidoski (2012-01-29 21:30:48)
Offline
davidoski napisał(-a):
W końcu postanowiłem sprawdzić jak wygląda Gnome, a żeby się nie męczyć za dużo zainstalowałem Linux Mint w wersji Debian Testing.
Nie chcę Cię martwić, ale w testingu jest już GNOME 3, a to zupełnie inna bajka. Domyślne repozytoria LMDE po prostu dawno nie były aktualizowane.
GNOME 2 tak jak i KDE 3.5 przechodzi już do historii…
Offline
Zawsze pozostaje ten fork Gnome2... Nie pamiętam teraz jak on się nazywa...
Offline
P@blo: MATE. Jest jeszcze Cinnamon — fork GNOME 3 mający oferować funkcjonalność zbliżoną do GNOME 2.
Jednak idąc tym tropem, to jest też Trinity — fork KDE 3.5.
Offline
A właśnie (wiem, że to nie wątek dla gnome ,ale) bawiłeś się tym Cinnamon'em wkońcu? Bo widziałem wątek o tym i coś tam marudziłeś :) Przydało by się baaardziej funkcjonalne gnome3... Oj baardzo...
Offline
Nie, ostatnio jak próbowałem, to nie dało się go zainstalować na Debianie. Od tamtej pory nie sprawdzałem, zatem nie wiem czy już można.
Offline
Prawdę powiedziawszy to nie czaję po jakiego grzyba developerzy poświęcają tyle czasu i wysiłku na zmienianie środowisk graficznych zamiast skupić się na rozwoju samego oprogramowania użytkowego. Całe to cudowanie ze zmianami w środowiskach nic nowego nie wnosi oprócz zmiany wyglądu i sposobu obsługi. Wolałbym nowe funkcje w programach zamiast zmiany sposobu w jaki program sie uruchamia.
Efektem ubocznym tego chaosu jest to, że mamy całe zestawy aplikacji, które nie działają prawidłowo na innym środowisku niż natywne. Czyste marnotrawstwo. Wolałbym, żeby taki Kmail działał normalnie w każdym środowisku, a nie, że wygląda w Gnome jak rozczochrana czarownica.
Ostatnio edytowany przez davidoski (2012-01-29 21:49:06)
Offline
Też tak uważam... Wg mnie jedyna rozbudowa środowisk jaka może być to...rozbudowanie funkcji, a nie zmiana o 180 stopni... Coś strasznego...
Offline
Powinno być też tak, że jest wybór i jeśli nowe zmiany się nie podobają to można zostać przy starej wersji środowiska, a resztę systemu aktualizować. A nie jak obecnie, że ktoś tam ma wizję artystyczną i wszystkim ją wciska na ekrany.
Offline
davidoski napisał(-a):
Powinno być też tak, że jest wybór i jeśli nowe zmiany się nie podobają to można zostać przy starej wersji środowiska, a resztę systemu aktualizować.
To akurat możesz ;) Nie aktualizować zawsze można było :) Dałem mamie starego lapka na którym jest gnome2 i cieszę się z tego niezmiernie ;)
Offline
Niestety nie do końca tak jest… Wszystko jest ze sobą powiązane, stare środowiska wymaga starych bibliotek, nowe wersje programów wymagają nowych. Z czasem system zaczyna się rozjeżdżać, w pewnym momencie okazuje się, że na starym środowisku nowych programów zainstalować się nie da.
Offline
No fakt... Ale mi raczej chodziło o globalne nieaktualizowanie ;) co nie jest do końca dobre, ale... fakt przydała by się taka funkcja... Powiedzmy możliwość trzymania dwóch wersji paczki niż tylko jednej, i starsza do czegoś nowsza do czegoś...
Offline
To trochę "pierkicanie" :D KDE4 można łatwo do KDE3 upodobnić (mniej więcej oczywiście). Gnome 3 (w wersji Fallback) wygląda niemalże tak samo jak Gnome 2 (lekki tuning i mamy prawie-Gnome2). Pamiętaj, że Linux (przynajmniej niektórzy ludzie tak mówią) ma szanse konkurować z Windowsem, więc nie może wyglądać jak KDE2 czy Gnome 1
Fervi
PS. Stare czasy KDE 1 i Gnome 1 :D Szkoda, że już odeszły
Offline
ArnVaker napisał(-a):
Nie, ostatnio jak próbowałem, to nie dało się go zainstalować na Debianie. Od tamtej pory nie sprawdzałem, zatem nie wiem czy już można.
Od tamtej pory wyszła też wersja 1.2, więc możesz chcieć w wolnej chwili spróbować raz jeszcze.
Offline
Spróbowałem, ale nadal nic z tego. W wątku na forum Minta piszą, że da się zainstalować, ale część pakietów trzeba samemu kompilować, a szczerze mówiąc trochę mi się nie chce. Dobra wiadomość jest taka, że repozytoria LMDE mają zostać niedługo zaktualizowane i wtedy powinien już wchodzić czysto.
Offline
Heh, testuję od jakiegoś czasu xfce, ale czuję się jakbym wrócił do epoki kamienia łupanego. Obecnie jest to strasznie niedopracowane środowisko (jak dla mnie).
Fluxbox też jakiś "zepsuty". I podobnie jak WindowMaker jakby trochę porzucony, niestety...
Openbox wydaje się działać nieźle...
Próbował ktoś portować Trinity (albo KDE3) na Wheezy? Bo jak patrzę na to, co mam obecnie, to jestem coraz bliższy podjęcia się tego karkołomnego zadania...
Ostatnio edytowany przez pioki (2012-11-30 08:43:05)
Offline
Poczekaj aż Wheezy stanie się stable.
Wówczas z pewnością TDE wypuści wersję na niego.
Offline
Mate u mnie na Wheezym chodzi grzecznie, i zawiera funkcjonalność Gnome2.
Brakuje w nim tylko apletu monitora systemu - który można było dodać na panel.
Reszta jest i działa, choć ma inne nazwy, ale można się łatwo przyzwyczaić. ikony są te same.
KDE? mam na Gentoo KDE 4.9.3 - nie obciąża procka znacząco, póki ktoś nie szaleje z efektami, można je łatwo skonfigurować, i też działa bardzo przyzwoicie, choć ma dwie wady:
Czepia się, jak poprzednie wersje, kart dźwiękowych.
Druga wada, - po aktualizacji z 4.8.5 zresetował ustawienia pulpitu.
Reszta środowisk? czasem testuję Xfce, czasem LightDM, Fluxboa czy Openboxa, ale żeby takie lekkie środowisko dopieścić, trzeba dużo czasu i doświadczenia.
Choć oczywiście można postawić np Openboxa, a na nim używać kawałki Gnome, KDE i Xfce.
Nikt tego nie zabrania. :D
PS:
Na codzień używam Gnome 2.32 (Gentoo).
Pozdrawiam
;-)
Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-11-30 08:55:04)
Offline