Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-08-04 23:19:04

  grom120 - Użytkownik

grom120
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-09-30

odzyskanie hasla do jabbera ... ; /

Witam

Czy ktorys z adminow moglby mi zresetowac haslo do jabbera , zakladalem je na waszym serwerze ale bylo to dawno temu i zapomnialem haselka xd

Offline

 

#2  2011-08-05 15:49:18

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: odzyskanie hasla do jabbera ... ; /

Tak sobie myśle, że administracja mogłaby to uczynić w ustawieniach forum dotyczących jabbera. Takie resetowanie hasła / usuwanie konta ...

Offline

 

#3  2011-08-06 13:01:14

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: odzyskanie hasla do jabbera ... ; /

Yampress napisał(-a):

Tak sobie myśle, że administracja mogłaby to uczynić w ustawieniach forum dotyczących jabbera. Takie resetowanie hasła / usuwanie konta ...

Ze względów bezpieczeństwa: lepiej nie. Ktoś może się na chwilę przysiąść do komputera gdy użytkownik jest zalogowany i ukraść konto.

Wydaje mi się, że lepiej aby to było robione ręcznie.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#4  2011-08-06 13:08:36

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: odzyskanie hasla do jabbera ... ; /

A ja kiedyś straciłem hasło na jabber.org, procedura odzyskania była łatwa, prosta i logiczna.

I uważam, że mozna zrobić sposób na odzyskanie hasła (wygenerownie nowego), i dostarczenie poprzez email, tak jak wszystkie inne podobne sytuacje.
Inna sprawa, że nie wiem, czy tutaj istnieje taka konieczność.

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-08-09 11:12:47)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#5  2011-08-06 13:14:49

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: odzyskanie hasla do jabbera ... ; /

azhag napisał(-a):

Ktoś może się na chwilę przysiąść do komputera gdy użytkownik jest zalogowany i ukraść konto.

W sumie tak samo może ukraść konto z forum — zmienić maila i hasło gdy ktoś zostawi otwartą sesję.

Offline

 

#6  2011-08-06 13:56:15

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: odzyskanie hasla do jabbera ... ; /

@up: podwójna autoryzacja sms :P będzie jak na gmailu :] tylko bramki nikt nie postawi tutaj.

Offline

 

#7  2011-08-07 02:09:41

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: odzyskanie hasla do jabbera ... ; /

azhag napisał(-a):

Ze względów bezpieczeństwa: lepiej nie. Ktoś może się na chwilę przysiąść do komputera gdy użytkownik jest zalogowany i ukraść konto.

A co za problem, żeby do zmiany hasła XMPP było wymagane podanie aktualnego hasła do forum?

W ogóle nie wiem na ile infrastruktura na to pozwala, ale może warto by było wprowadzić zarządzanie użytkownikami przez LDAP i mieć jedno hasło do forum, shella i Jabbera.

Offline

 

#8  2011-08-07 08:36:39

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: odzyskanie hasla do jabbera ... ; /

Minio napisał(-a):

A co za problem, żeby do zmiany hasła XMPP było wymagane podanie aktualnego hasła do forum?

No byłoby to jakieś wyjście...

Minio napisał(-a):

W ogóle nie wiem na ile infrastruktura na to pozwala, ale może warto by było wprowadzić zarządzanie użytkownikami przez LDAP i mieć jedno hasło do forum, shella i Jabbera.

To na pewno nie wcześniej niż przed migracją na PunBB/FluxBB 1.3.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#9  2011-08-07 09:03:09

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: odzyskanie hasla do jabbera ... ; /

Minio napisał(-a):

...............

W ogóle nie wiem na ile infrastruktura na to pozwala, ale może warto by było wprowadzić zarządzanie użytkownikami przez LDAP i mieć jedno hasło do forum, shella i Jabbera.

Zarządzanie przez LDAP?
Pewnie że można, tylko o ile się nie mylę, nie trzeba wcale LDAPA ciagnąć.
Zarówno Ejabberd i jak i shellownia może chodzić z PAM, a PAM ma takie 2 fajne mody: pam-mysql i pam-pgsql, i to w ddodatku są w pełni konfigurowalne narzędzia.

Więc podpięcie jabbera i shella wprost do bazy forum mogłoby się udać, i jest dość proste do zrobienia.
Jedyny możliwy kłopot polega na formacie ewentulanego zasolenia hasła w sql, jakie stosuje PunBB (o ile w ogóle stosuje).

Z resztą o ile pamiętam, ejabberd ma dość elastyczny moduł autoryzacji, w którym niejedno można zrobić.


To by było na tyle
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-08-07 09:04:01)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#10  2011-08-08 20:42:43

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: odzyskanie hasla do jabbera ... ; /

Jacekalex: tutaj mniej chodzi o rozwiązanie techniczne, a bardziej o ideę. Czy zostanie wykorzystane LDAP, czy moduły PAM czy coś jeszcze innego to już kwestia wtórna, którą niech się zajmują wdrażający.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)