Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-07-18 18:08:14

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

Sprawa ma się następująco:

Chcę wymienić swojego starego Simensa C65 na coś nowego, telefon był zakupiony w Plusie, od tamtej pory u nich "siedzę" i bulę abonament (co prawda "całe" 10 zł miesięcznie ale jednak). Problem w tym że nie mam kompletnie pojęcia co wybrać i czy brać coś ze sklepu czy też z Plusa (czy przy tak "wysokim" abonamencie mogę na coś - jakąś zniżkę - od nich liczyć przy zakupie telefonu?). Nie wiem też czy brać coś z Androidem, Symbianem (za Symbianem przemawia obsługa aplikacji QT, nie wiem jak ma się to do Androida?) czy jeszcze z czymś innym?

Niby na allegro coś tam da się wyszukać ale wybór taki że głowa boli a nie chcę się naciąć - szukam raczej czegoś sprawdzonego, mam nadzieję że doradzicie ;]

Wymagania:
1.Obsługa szybkiego netu z przeglądarką mailem itd
2.Wbudowany odtwarzacz MP3 z możliwością podłączenia słuchawek
3.Komunikacja poprzez bluetooth lub Wifi lub jedno i drugie ;]
4.Obsługa Javy+ewentualnie innych języków i API programistycznych (najlepiej gdyby śmigało QT, ale to pewnie tylko na Symbianie?)
5.Slot na kartę pamięci

Ponadto dobrze było by gdyby telefon posiadał:
6.GPS
7.Jakiś "w miarę" dobry aparat najlepiej z funkcją nagrywania (nie posiadam żadnej cyfrówki w domu, a czasami przydało by się coś do cykania zdjęć...)
8.Radio

Do tego im wytrzymalszy telefon tym lepszy, im dłuższa gwarancja tym lepiej ale to chyba wiadomo ;]

Z góry dzięki za info.

Pozdro.

Offline

 

#2  2011-07-18 19:10:42

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

Takie cuda to tylko w Erze,  eeee znaczy w T-mobile :P
Skontaktuj się z działem utrzymania klienta, oni mogą najwięcej.
Ale z własnego doświadczenia wiem że plus ma w tyłku swoich abonentów, tym bardziej takich tanich. Zaczęli do mnie dzwonić dopiero jak złożyłem wypowiedzenie, i to z super ofertami, a wcześnie twierdzili że nic spoza oferty internetowej mi się nie należy.
Ja osobiście nastawiam się na SE Arc


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#3  2011-07-18 19:17:53

  torrentow - Członek Sejmowej Komisji Śledczej

torrentow
Członek Sejmowej Komisji Śledczej
Skąd: z GNU
Zarejestrowany: 2009-11-23

Re: Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

Jakie nastawienie do Androida?


Każdy sam sobie szkodzi :)
http://img715.imageshack.us/img715/7104/apt.png

Offline

 

#4  2011-07-18 20:10:05

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

@Bodzio:

Tak czułem, ale w zasadzie wszyscy operatorzy tak mają... taka dziwna polska przypadłość że poważniejsze oferty zaczynają się dopiero jak się wymówienie złoży ;]

@torrentow:

Nie wiem bo go nie znam ;] nic nie znam z tego co śmiga na fonach ;] (inaczej na forum bym nie pytał ;] ) za Androidem przemawiają głównie słowa mojego wykładowcy, który zapytany "gdzie dzisiaj jest kasa" stwierdził: "Android albo iPhone", z kolei do Symbiana przekonuje mnie QT (chociaż widzę że jakieś wersje alpha/beta QT już na Androida są dostępne ;] ), jedyny telefon z którym miałem do czynienia do tej pory to mój C65, a tam był tylko jakiś badziew ich własnej produkcji...

Powiem tak - dla mnie, najważniejsze jest żeby można na to pisać własne aplikacje i żeby jako tako chodziło (innymi słowy: zwisy systemu dopuszczalne, ale żeby nie było to co kilka minut, telefon nie powinien się "zapychać"), no i żeby jakieś gry na tym też śmigały ;], tutaj znowu problem czy brać ekran dotykowy czy zwykły - koleżanka ma dotykowy i niezbyt jej to pasuje...

Podkreślam - nie znam się, w życiu miałem póki co jeden telefon więc "znafca" ze mnie jak cholera ;]

Offline

 

#5  2011-07-18 20:32:31

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

Radziłbym szukać Androida, do pisania wasnych skryptów, (to w końcu trochę inny Linux),
z używaniem np basha czy zsh problemu na Andku nie ma.
Radziłbym wrzucić Adroida na kilka dni na Virtualboxa, żeby zobaczyć, czy odpowiada.

Poza tym większość fonów z Androidem (nie wszystkie). można zrootować, i zastąpić alternatywą, albo samodzielnie sobie skompilować jajo na telefon.
Czytałem już o próbach zastąpienia Androida przez Gentoo i Debiana, ale nie wiem, jak się udały.
Tutaj conieco o Andku się dowiesz...

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-07-18 20:38:14)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#6  2011-07-18 20:46:48

  lukaz1987 - Członek DUG

lukaz1987
Członek DUG
Zarejestrowany: 2008-08-12

Re: Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

Jacekalex napisał(-a):

Radziłbym szukać Androida, do pisania wasnych skryptów, (to w końcu trochę inny Linux),
z używaniem np basha czy zsh problemu na Andku nie ma.
Radziłbym wrzucić Adroida na kilka dni na Virtualboxa, żeby zobaczyć, czy odpowiada.

Poza tym większość fonów z Androidem (nie wszystkie). można zrootować, i zastąpić alternatywą, albo samodzielnie sobie skompilować jajo na telefon.
Czytałem już o próbach zastąpienia Androida przez Gentoo i Debiana, ale nie wiem, jak się udały.
Tutaj conieco o Andku się dowiesz...

Pozdrawiam
;-)

Tutaj masz coś po polsku

Ostatnio edytowany przez lukaz1987 (2011-07-18 20:47:14)

Offline

 

#7  2011-07-19 10:17:49

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

Też bardziej o Androidzie bardziej myślałem ;] OK, więc postanowione... tylko pytanka z pierwszego posta nadal aktualne - jak moglibyście jakieś modele konkretne podać to byłbym wdzięczny ;]

Offline

 

#8  2011-07-19 10:27:18

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

generalnie rewelacji nie ma. android to niby linux, ale nie obiecuj sobie, ze to będzie chodzić jak linux którego znasz z pecetów. smartfony często się wieszają, zamulają, wyłączają - robią różne dziwne, nieprzewidziane rzeczy. gorzej niż xp, siódemka i inne szity. najlepiej kup jakiś sprzęt, na który jest dużo modów - przewiń mysią rolką http://forum.android.com.pl/ - tam, gdzie jest najwiecej topików, tam największa działalność 3rd parties ;) kernele kompilowane przez maniaków są dużo stabilniejsze i szybsze w porównaniu do produktów sprzedawanych w sklepach

--
ed: czytałem na sieci, że komuś udało się postawić debiana czy inne ubuntu na smartfonie, ale nie miało to żadnych praktycznych korzyści. "proof of concept" i tyle - bez sterowników dołączanych przez konkretnego producenta do jajca, taki smartfon nie potrafił oczywiście ani dzwonić ani używać innych urządzeń w stylu aparat

Ostatnio edytowany przez rychu (2011-07-19 10:30:41)


linux regd. user #248790

Offline

 

#9  2011-07-20 19:00:07

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

No to tak, byłem dzisiaj w salonie Plusa i wszystko wskazuje na to że wezmę od nich fona z abonamentem - wiem że opłacalność może być wątpliwa, ale z drugiej strony wykładanie 600 zł na telefon z allegro wart w wolnym obiegu (wg takiego skąpca czy ceneo) 1000 zł, wydaje mi się mocno podejrzane. Tak czy siak - jutro chciałbym jechać po fona... tylko pytanie jakiego ;]

Listę "zaważyłem" do następujących modeli:

Kod:

HTC Wildfire (400 zł)
HTC Wildfire S (400 zł)
LG Pure GD 550 (299 zł)
LG Swift Plus (200 zł)
Nokia C3-01 (wiem, Symbian ale biorę jednak pod uwagę - 270 zł)
Samsung Galaxy Pro (400 zł)
Samsung i5500 Europa (300 zł)
Samsung i5800 Galaxy (350 zł)
Samsung Wave 533 (300 zł)
Samsung Wave 723 (550 zł - to tylko jak by się czymś wybitnie wyróżniał)
Sony Ericsson Hazel (300 zł)
Sony Ericsson W595 (119 zł)
Sony Ericsson W715 (300 zł)
Sony Ericsson X8 (300 zł)
Sony Ericsson X10 Mini Pro (500 zł - podobnie jak w przypadku Wave 723, musiałby się czymś wyróżniać)

Teraz pytania do was:

1.Który z powyższych byście polecili, zakładając że miałby to być fon w miarę mocny do gier (w tej cenie można liczyć na obsługę OpenGL 2.0 ES?)?

2.Jak to jest z tym GPS. Niby co drugi fon go ma a realnie dowiaduję się że trzeba za to płacić oddzielny abonament w większości modeli... a w takie w których jest podane "nawigacja rok za darmo", nie wiem czy chodzi o nawigację offline czy online... ma ktoś jakieś rozeznanie w tej kwestii?

Z góry dzięki za info.

Offline

 

#10  2011-07-20 21:27:52

  einsam - Użytkownik

einsam
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-24

Re: Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

Znawcą nie jestem, ale płacić abo, za posiadanie przez telefon odbiornika gps?
Zdaje mi się niedorzeczne.
Opłata za używanie oferowanej przez operatora nawigacji, to co innego...
Offline - online.
Pewnie większość (wszystkie?) nawigacje na androida potrzebują do wytyczenia trasy połączenia z serwerem.
Mapy mogą być albo pobierane na bieżąco, albo z karty pamięci.
Zawsze, nawet przy navi online można pobrać, przez wi-fi...
Zresztą, nie są to jakieś kosmiczne ilości danych.

Na forum poleconym, przez rycha co drugie pytanie dotyczy nawigacji.
Z tym wieszaniem, restartowaniem, itp. nie musi być tak źle...
Najgorsze, że do części zabaw z telefonem konieczny jest Windows...
Np. do głupiego uaktualnienia oprogramowania.
To mnie najbardziej wpieniło (że się tak dyplomatycznie wyrażę).

Acha, dziś Google odblokował swoją nawigację w Polsce.
W najnowszej wersji można pobrać mapę na kartę pamięci.
Jeszcze nie sprawdzałem.
Do tej pory używałem zmodowanej brut google maps.
Teraz już nie ma takiej potrzeby...

Offline

 

#11  2011-07-20 21:38:50

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

@einsam:

Za samo posiadanie antenki to raczej płacić nie każą, ale już za korzystanie jak najbardziej :/

Jak to napisałem tutaj:

http://forum.android.com.pl/f16/poma-a-cie-wybraae- … 1/#post748222

babka z Orange mi powiedziała że GPS ma większość fonów ale tylko Nokia ma darmowe mapy, a reszta u nich ma na abonament 25 zł miesięcznie (za SAME mapy!! Ich chyba pop...ierniczyło, tak "delikatnie" mówiąc), jak tak to ma wyglądać to ja już wolę zakupić jakiś tani GPS oddzielnie, muszę to google-maps oblukać, skoro dało by się pobrać na kartę (ciekawe ile to zajmuje...) to było dobre rozwiązanie.

Przy okazji co do fona - na razie wszystko wskazuje na to że wezmę Wildfire S w sumie to rakieta też mi nie potrzebna ;] choć ten GPS by się seryjnie przydał :/

Offline

 

#12  2011-07-20 22:00:36

  einsam - Użytkownik

einsam
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-24

Re: Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

Kazać, to sobie mogą...
Na androida, jest sporo nawigacji.
Płatnych i bezpłatnych (tu stawiam, że Google najlepsze).
Będzie jeszcze więcej, np. automapa.
Większość płatnych, jest do sprawdzenia za darmo, przez kilka dni.
Mi mapa Polski w Wisepilot zajmowała 150 mb, na karcie pamięci, więc nie są to jakieś horendalne wielkości.

Offline

 

#13  2011-07-20 22:42:32

  Tracerneo - Członek Drużyny Użytkowników Gentoo

Tracerneo
Członek Drużyny Użytkowników Gentoo
Zarejestrowany: 2010-09-30

Re: Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

W nowym Google Maps masz nawigację (jako osobna aplikacja). http://www.google.com/intl/pl_ALL/mobile/navigation/
Dodatkowo w najnowszej wersji dodano w Laboratorium możliwość pobierania obszarów mapy (o ile się nie mylę kwadrat 16x16 km; tylko mapa, brak satelity i widoku ulicy). Tak czy siak do ustalenia trasy jest potrzebne połączenie internetowe, ale to nie są raczej kosmiczne wielkości.

Z tymi opłatami to chodzi o nawigacje typu Automapa, a Nokia ma darmowe Ovi Maps (do niczego imo). GPS jest darmowe, tylko za profesjonalne nawigacje trzeba płacić (licencja) + mapy zajmują dużo miejsca na telefonie.

Offline

 

#14  2011-07-20 23:23:08

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

nie wiem czy "S", ale starszy wildfire ma normalnego GPS - żona ma ten telefon, z mapami gugla działa elegancko. nie musisz płacić żadnych abonamentów


linux regd. user #248790

Offline

 

#15  2011-07-20 23:47:59

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

Dzięki za info.

@rychu:

Ale działają te mapki w trybie offline, czy net musi być? Jak dla mnie GPS wymagający połączenia z netem to jakaś kompletna pomyłka, w zasadzie tylko przydatne do poruszania się gdzie są nadajniki... heh innymi słowy jak ktoś chce dojechać na zadupie to z tym "GPS" nie dojedzie bo tam zasięgu nie ma? Dziwaczny pomysł ;] Tak czułem że gdzieś musi być "haczyk" że tak każda komóra tego GPS'a niby posiada, teraz widzę że ściema to jak cholera :/ (OK sprzęt jest, tylko co z tego skoro mapy trzeba sobie albo dokupić albo na żywca pobierać z netu?). Pewnie prędzej czy później wyjdą mapy offline (za odpowiednią kasę of course), ale szkoda mimo wszystko :/

Jeszcze raz dzięki za info.

Pozdro.

Ostatnio edytowany przez Huk (2011-07-21 00:10:18)

Offline

 

#16  2011-07-21 00:41:20

  Tracerneo - Członek Drużyny Użytkowników Gentoo

Tracerneo
Członek Drużyny Użytkowników Gentoo
Zarejestrowany: 2010-09-30

Re: Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

Nie martw się. ;) Bierz coś z Androidem, a nawigację (offline, licencja GPL, polski głos) masz tu: Navit. W Android Market znajdziesz "Navit dla Android".

--- Edit ---
Mapa dla całej planety ma 5708MB, Europa 2626MB, Polska 253MB (podczas pobierania twierdzi, że 303Mb... dziwne).

--- Edit 2 ---
Dobra... Do niczego to coś. Google Maps nadal najlepsze. Da się pobrać mapy, do niego więc jest dobrze (na 2 sposoby: nieoficjalnie pobierając paczkę cache, czy jakoś tak i przez funkcję z Laboratorium).

Ostatnio edytowany przez Tracerneo (2011-07-21 02:07:52)

Offline

 

#17  2011-07-21 04:27:49

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

gugle mapy wymagają netu.

ale tak zupełnie bez netu na tym telefonie to będzie słabo. na pewno będziesz chciał zasysać jakieś aplikacje z marketu (polska klawiatura na początek, jakiś sensowny kalkulator, operę mini). mam abonament w erze i płacę 10 zł. za 100 MB limitu... nie rzuca na kolana, ale plus jest taki, że jak przekroczysz limit to nie odcinają ci neta, tylko spowalniają. prawdę mówiąc te 100 MB to całkiem sporo wbrew pozorom i chyba tylko dwa razy udało mi się je przekroczyć


linux regd. user #248790

Offline

 

#18  2011-07-21 07:10:58

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

Do map na Andka dość fajny jest MapDroyd, bazuje na Google Maps, i pobiera mapy do użytku offline.

A mapy zawxsze może pobrać w czasie wizyty w  hotspocie, albo podłączony w domu do kompa.
Na drogi transfer w sieci niezły jest  DroidWall (wmaga roota).

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-07-21 07:20:13)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#19  2011-07-21 09:16:20

  adam05 - Adamin

adam05
Adamin
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-12-15
Serwis

Re: Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

rychu napisał(-a):

nie wiem czy "S", ale starszy wildfire ma normalnego GPS - żona ma ten telefon, z mapami gugla działa elegancko. nie musisz płacić żadnych abonamentów

Wildfire to bardzo zły wybór. Mała rozdziałka i tel. koszmarnie wolno działa.
Co ściągam jakąś aplikacje z marketu, to 90% negatywnych komentarzy dotyczy userów wildfire. Piszą że aplikacja do dupy bo wolno działa, że się wiesza, albo że w ogóle nie działa, a mi na HD2 wszystko działa i nic nie ślimaczy ani się nie wiesza. Uptime telefonu mam  112 dni :]

Może jednak dopłacić te 200-300 zł i kupić coś lepszego z allegro? Telefony zawarte przez @Huk są słabe i żadnego bym nie kupił.

Co do nawigacji polecam - "Sygic Aura" szybka intuicyjna i wygodna... ale pewnie na wildfire nie będzie działać :/

Ostatnio edytowany przez adam05 (2011-07-21 09:18:13)


Wszedzie dobrze, ale w 127.0.0.1 najlepiej...

Offline

 

#20  2011-07-21 09:43:34

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

w moim odczuciu wildfire nie jest zły. animacje chodzą płynnie (w odróżnieniu od telefonów z dwukrotnie większa rozdzielczością) i jakoś nie natrafiłem na problemy z aplikacjami... możesz podać jakieś konkrety? a jakie telefony twoim zdaniem są warte uwagi?

Ostatnio edytowany przez rychu (2011-07-21 09:46:06)


linux regd. user #248790

Offline

 

#21  2011-07-21 14:32:19

  buber82 - Nowy użytkownik

buber82
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-15

Re: Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

Z tego co podałeś najlepszy będzie Wildfire S, nie słuchaj opinii że badziew zło itp.

Sam mam ten model od 2 miesiecy, niebrandowany zadnym syfem. Nie wiesza się, nie muli, ma pełny gps, czytelny ekran, RAMu aż nadto (250 ciągle wolnego).

Wadą jest brak możliwości zrootowania póki co, dlatego jeżeli chcesz kombinować z cyanogenem albo innymi modowanymi ROMami, to weź HTC desire albo coś podobnego, nie bierz zdecydowanie samsungów i lg, to plastikowe badziewie.

Offline

 

#22  2011-07-21 15:47:18

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

Mnie tylko jedno wkurza przy smartfonach - konieczność codziennego ładowania. Żeby mieć takie technologie i nie zrobić dobrej bateryjki ?


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#23  2011-07-21 16:10:30

  Elder - Członek z ramienia...

Elder
Członek z ramienia...
Skąd: Lubaczów
Zarejestrowany: 2008-05-26
Serwis

Re: Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

Dziadzio dobrze gada, polać mu. A odnośnie tematu, jakiś czas temu szukałem czegoś dokładnie w takich samych kryteriach, tylko taniej bo miałem w dodatku chęć na OS-owe zabawy w wyniku których tel. może odmówić posłuszeństwa. "Tel. z brodą" który wziąłem HTC Dream, oczywiście z drugiej ręki.

Ostatnio edytowany przez Elder (2011-07-21 16:11:40)


Dell M4500 [ i5-540M | NV FX1800M]
linux registered user #481040
http://dl.dropbox.com/u/53204815/snoozer_likelinux_man.gif

Offline

 

#24  2011-07-21 18:05:47

  milyges - inż.

milyges
inż.
Skąd: Gorlice/Kraków
Zarejestrowany: 2006-04-09
Serwis

Re: Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

:O
Ja swojego samsunga i5700 ładuje raz na tydzien...

Offline

 

#25  2011-07-21 18:45:45

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Nowy telefon do 600 zł - doradźcie...

Obawiam się że już "po ptokach", telefon leży w tym momencie na biurku ;]

Teraz pytanko - czy da się jakoś "bezpośrednio" dostać do nośnika pamięci w fonie? Niby pod Windos podpiąłem fona pod USB, znalazł go ale żadnego dysku pod montowanego nie widzę, a raczej pokazuje się niby nowa literka, ale próba otwarcia kończy się komunikatem "Włóż dysk do stacji...". Da się jakoś dostać bezpośrednio przez kabel i/lub sieć czy trzeba za każdym razem wyjmować kartę z telefonu i do czytnika mikroSD?

Druga sprawa - na razie Plus nie uaktywnił mi pakietu (zrobią to "najpewniej" dzisiaj po północy, ale nie jest to pewne na 100%), tak wię na razie mam 1 grosz za każde 10 KB, czyli masakrę - pytanie jest proste - czy jeżeli fon jest ustawiony w tryb wifi only to na bank korzystanie na nim z netu (domowy po kablu + router wifi) jest darmowe? Nie pobiera czegoś, nie uaktywnia jakichś płatnych pierdół itp? Pytanie może wydawać się głupie ale nawet na umowie z Plusem było zaznaczone że niektóre dostępne telefony tak robią i że ich to nie obchodzi ;]

Ostatnio edytowany przez Huk (2011-07-21 18:46:39)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)