Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2011-05-24 00:26:16

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Debian problem z instalką.

Inny motyw, ściągasz live cd, np R.I.P.'a i dajesz boot'owanie via grub z płyty, odpalasz swojego dyskacza (czyli ustawiasz jak leci, root'a, kernel, initrd i boot), i robisz normalnie grub-install /dev/sda z palca (grub-install masz w systemie swoim :)

Offline

 

#27  2011-05-24 01:05:49

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Debian problem z instalką.

Bodzio napisał(-a):

tak, bo udev jest zwalony. Dopóki nie masz systemu to sieciówka działa. Ten bug był opisywany nawet u nas na forum ale teraz to Ci nie powiem gdzie :P
Jak wywalisz katalog /run to czasami - nie zawsze warto wykonać: dpkg-reconfigure udev. U mnie nie trzeba było.

Aktualny udev chyba już wymaga katalogu /run do działania. Pewnie niedługo trafi do testinga, więc warto na to uważać.

Offline

 

#28  2011-05-24 06:14:32

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Debian problem z instalką.

yossarian napisał(-a):

Aktualny udev chyba już wymaga katalogu /run do działania. Pewnie niedługo trafi do testinga, więc warto na to uważać.

Tylko ja testinga instalowałem, więc już trafił ? A po wywaleniu /run jest ok.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#29  2011-05-24 11:22:52

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Debian problem z instalką.

W testingu jeszcze nie powinno być /run. W Sidzie ten katalog wrócił i jest już prawidłowo używany. Zatem kiedy odpowiednie pakiety spadną z Sida do testinga, to wróci razem z nimi katalog /run. Wtedy nie powinno się już go usuwać.

Offline

 

#30  2011-05-24 12:15:07

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Debian problem z instalką.

Czyli najlepiej teraz instalować system podstawowy stable i podnieść do testing ?


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#31  2011-05-24 12:44:09

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Debian problem z instalką.

ArnVaker napisał(-a):

W testingu jeszcze nie powinno być /run. W Sidzie ten katalog wrócił i jest już prawidłowo używany. Zatem kiedy odpowiednie pakiety spadną z Sida do testinga, to wróci razem z nimi katalog /run. Wtedy nie powinno się już go usuwać.

Właśnie na to zwróciłem uwagę (może niezbyt precyzyjnie napisałem).

Bodzio napisał(-a):

Czyli najlepiej teraz instalować system podstawowy stable i podnieść do testing ?

Jeśli chodzi o poprzednie cyrki z udevem to teraz dosyć gładko poszło, więc to już nie powinno być źródłem większych problemów.
A co do instalacji to chyba według upodobań, o ile instalki nie są uwalone ;)

Ostatnio edytowany przez yossarian (2011-05-24 12:45:23)

Offline

 

#32  2011-05-24 13:52:39

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Debian problem z instalką.

Najlepiej IMO z businesscard wersji stable jeżeli dane łącze na taką instalację pozwala. W trybie expert można wybrać gałąź (stable, testing, unstable), zainstalować od razu aktualny system z sieci i ominąć wieczne problemy z instalatorami testinga. Ale Ty to Bodzio wiesz przecież. :P

Offline

 

#33  2011-05-29 07:30:51

  szczypior88 - Członek DUG

szczypior88
Członek DUG
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-02-06
Serwis

Re: Debian problem z instalką.

Bodzio napisał(-a):

ściągnąłem netinstall, system zaczął się instalować. Instalator wykrył karty sieciowe, ale nie załadował sterowników. W sumie ani z dhcp ani z palca neta nie było. No nic, poradzę sobie. Jadę dalej, partcjonowanie, system podstawowy - zonk, nie zainstaluje gruba. Dupa tam, będzie lilo.
Nie zainstalował lilo. Dokończyłem instalację.

Mam pytanie - jak dokończyłeś instalację? Mi netinstal na to nie pozwala bez pakietów pobranych z neta, który nie działa :/

Czy nie ma jakiegoś prostego netinstala, którym mogę chociaż GRUBa odzyskać? Bo od zrypania tegoż cała zabawa się u mnie zaczęła...

edit
Już nawet próbowałem iso z tego netinstal (mini.iso) podmienić na "normalny" obraz Debiana, ale kupa - nie działa :(

Ostatnio edytowany przez szczypior88 (2011-05-29 07:35:41)


http://www.szczypior88.republika.pl/cwp.gif
pozdrawiam
szczypior

Offline

 

#34  2011-05-29 09:03:00

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Debian problem z instalką.

Odpal instalator jako expert install. Tam każdy krok jest potwierdzany - i taki z niego ekspert :P
Jedź po kolei wszystkie opcje, wybierz instalację tylko systemu podstawowego, Jak nie wykryje neta, to pomiń. Jak nie zainstaluje gruba, wybierz lilo, jak też pokaże Ci środkowy palec to też pomiń.
System podstawowy jest na płytce i nic nie musisz ściągać z netu. Jak już będziesz miał system podstawowy, to wtedy możesz już kombinować z chrootem.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#35  2011-06-01 00:20:30

  szczypior88 - Członek DUG

szczypior88
Członek DUG
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-02-06
Serwis

Re: Debian problem z instalką.

Ostatecznie udało się inaczej - kumpel pożyczył mi napęd zewnętrzny LG GSA-2166D, z którego o dziwo czyta flybook płyty... Dzięki wszystkim za pomoc!


http://www.szczypior88.republika.pl/cwp.gif
pozdrawiam
szczypior

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)