Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2011-04-14 17:24:46

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: GNOME 3

Nie warto. Autorzy wykazują się dużą dozą ignorancji i niezrozumieniem podstawowej specyfiki GNOME Shell przy jednoczesnym szerzeniu domysłów („Nie wiem czy da się w gconf-ie przywrócić te przyciski, ale szczerze mówiąc to bardzo nie podoba mi się pomysł odstąpienia od tych przycisków”) i dezinformacji („ale to wiązałoby się ze stworzeniem czegoś podobnego do Indycator Applet, czyli rozwiązania Canonical, które było powodem rozłamu tej firmy z GNOME”). Pisanie 12 kwietnia „jeśli jej nie ma naprawdę w finalnym wydaniu to pozostaje się tylko pochlastać” jest po prostu śmieszne — wygląda na to że autor przez tydzień tak intensywnie testował bety, że nie miał czasu pobrać finalnej wersji.

Nie twierdzę że GNOME 3 jest jakieś superświetne (swoją opinię wyraziłem w jednym z poprzednich postów i na razie jej nie zmieniłem), ale te teksty nie mają nic wspólnego z rzetelnymi recenzjami. Mogą tylko utwierdzać w przekonaniu że GNOME 3 jest pomyłką — a wg mnie nie o to chodzi w publicystyce.

Offline

 

#52  2011-04-18 19:35:58

  Elder - Członek z ramienia...

Elder
Członek z ramienia...
Skąd: Lubaczów
Zarejestrowany: 2008-05-26
Serwis

Re: GNOME 3

Część starych gnome wyjadaczy zapewne po xfce sięgnie, jak już na poważnie się zacznie się masowe migrowanie.


Dell M4500 [ i5-540M | NV FX1800M]
linux registered user #481040
http://dl.dropbox.com/u/53204815/snoozer_likelinux_man.gif

Offline

 

#53  2011-04-18 22:21:59

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: GNOME 3

Jedyne gnomopochodne srodowisko tworzy zespół xfce. Niestety troche ubogie w stosunku do gnome2  ale zawsze coś.


Ja już począłem pietrwsze próby uGNOMOwienia Xfce na virtualboxie. czekam na xfce 4.8 w sid.
http://ompldr.org/vOGJyYg

No jeszcze do dopracowania .. ale całkiem całkiem działa. Zawsze to lepsze niz kde. A na fluxa/openboxa jakos nie zarzerzam przejść

Offline

 

#54  2011-04-18 22:35:27

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: GNOME 3

Xfce można dopracować, żeby w niczym nie ustępowało Gnome.
Jest z tym co prawda więcej roboty, ale wykonalne.
Ja pierwszy raz zobaczyłem Xfce na LiveCD Gentoo - byłem mocno zdziwiony tym,
co można osiągnąć w xfce.

Natomiast Gnome z projektem shell i muttera wybiera się na rynek coraz mniejszych urządzeń przenośnych, podobnie jak Unity.
Jest w tym chyba jedna patologia: coraz więcej opcji jest schowane w ustawieniach domyślnych, coraz mniej można ustawić w opcjach czy plikach konfiguracyjnych.

Oczywiście w tej chwili nie wiem, czy jest to sytuacja przejściowa (brak programów konfiguracyjnych i dokumentacji), czy docelowa.
To się okaże w przyszłości.

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-04-18 22:53:06)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#55  2011-04-18 22:54:27

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: GNOME 3

Jacekalex napisał(-a):

Jest w tym chyba jedna patologia: coraz więcej opcji jest schowane w ustawieniach domyślnych, coraz mniej można ustawić w opcjach czy plikach konfiguracyjnych.

Oczywiscie nie wiem, czy jest to sytuacja przejściowa (brak programów konfiguracyjnych i dokumentacji), czy docelowa.
To się okaże w przyszłosci.

Akurat ukrywanie opcji konfiguracyjnych to flagowa polityka GNOME od czasów GNOME 2.0 sprzed prawie 9 lat. Ich dewizą jest coś pokroju „kto potrafi ten sobie poradzi, a kto nie potrafi temu lepiej nie ułatwiać zrobienia sobie krzywdy”.
Akurat ja GNOME 2 zbyt dobrze nie znam, ale gdy czyta się różne opinie power-userów, jedno jest faktycznie zauważalne — GNOME 2 na pierwszy rzut oka nie oferowało zbyt dużych możliwości, ale można je było dostosować do swoich oczekiwań (gconf i inne). Tymczasem podobno wielu nawet tych i tak ukrytych opcji w GNOME 3 po prostu brakuje.
Ja myślę że to przejściowe. KDE 4.0 też co najwyżej średnio nadawało się do codziennego użytku. Niektórzy twierdzą że jeszcze dzisiaj KDE 4 (teraz 4.6.2) ustępuje KDE 3.5 ;) . W pół roku nie da się napisać drop-in replacement dla naprawdę potężnego zestawu oprogramowania rozwijanego przez prawie dekadę.

Rozmywając dalej wątek, jakiś tydzień temu pobrałem sobie betę 1 Ubuntu 11.04 (tego z Unity na pokładzie) i muszę przyznać, że byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony. Obawiałem się że Unity może nie być jeszcze gotowe dla desktopów, a tymczasem wydaje się być ono bardziej dopracowane niż GNOME3. W ogóle Unity wydaje mi się być gdzieś w pół drogi między GNOME2 a GNOME3 — wprowadza elementy odmiennego sposobu myślenia o desktopie, ale robi to w sposób znacznie mniej radykalny niż Gnome-shell. Nie używałem Unity zbyt długo, ale generalnie polecam mu się przyjrzeć w wolnej chwili — wygląda na to, że panowie z Canonical wreszcie zrobili coś z sensem (przynajmniej na pierwszy rzut oka,  a to już i tak dużo).
Gdyby ktoś był zainteresowany Unity w Debianie, to może zobaczyć #609278 oraz stronę wiki projektu Ayatana; jednak aktualnie prace chyba utknęły w martwym punkcie, bo nie widać żadnych postępów. Myślę że prędzej doczekamy się KDE 4.6 w Debianie niż Unity ;) .

Offline

 

#56  2011-04-18 23:12:46

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: GNOME 3

Ja zacząłem przygodę z Linuxem od Gnome2, i nie znam zbyt wielu opcji, których nie ma w gconf, jak będzie w dconf - diabli wiedzą, chciaż gconf-editor-3.0 już jest w overlayu Gnome.
Na razie jedyny problem z Gnome-Shell u mnie - to Pulseaudio w zależnościach.
Inna sprawa, to to, że gnome 3 podobno jest stabilne, ja natomiast widzę jakaś betę, w ktorej czasami nie wiadomo, co jest zaplanowane, a co jest przypadkowym błędem.

Tak samo jak prawdziwy gdmsetup dla gdm3 - na razie nie ma, czy w ogóle nie ma się pojawić?


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#57  2011-04-18 23:16:47

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: GNOME 3

Gdyby ktoś chciał spróbować już GNOME 3 w Debianie, to ten wpis może okazać się przydatny…

Mnie szczerze mówiąc najbardziej zainteresował fragment:

Since last week, we got APT 0.8.14 in unstable and it supports pattern matching for package name in pinning files.

:)

Offline

 

#58  2011-04-19 18:09:40

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: GNOME 3

To gnome3 to jakaś parodia. Właśnie przetestowałem srodowisko dzieki fedorze 15 beta. Już wiem , że na pewno w przyszłości z tego dziadostwa nie będe korzystał .Pozostaje jedynie więc xfce.

Offline

 

#59  2011-04-19 18:42:38

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: GNOME 3

Ja mam Xfce 4.8 z experimentala i wiem, że Gnome 3 pokażę środkowy palec.


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#60  2011-04-19 19:20:50

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: GNOME 3

Może wstrzymacie środowiskowe wojny religijne? Jednym Gnome3 będzie się i podobać i wygodnie się na nim pracować, a innym KDE, czy XFCE.

Offline

 

#61  2011-04-19 20:08:19

  raven18 - Użytkownik

raven18
Użytkownik
Skąd: /home
Zarejestrowany: 2009-01-30

Re: GNOME 3

A Ty tu Cycu nie siej FUDu, wszyscy wiedzą że Gnome3 jest zue, nikomu nie będzie się podobać, a jedynym słusznym środowiskiem graficznym jest XFCE, a nie KDE


Windows 8.1

Offline

 

#62  2011-04-19 20:29:29

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: GNOME 3

Co do Gnome3 to nie ma na razie o czym dyskutować, miało być stabilne, a jest raczej wczesna beta.
Jak to będzie wyglądało po połataniu wszystkich błędów, które wyszły i wyjdą na wierzch, dopiero zobaczymy.
W dodatku częsć softu do konfiguracji nie jest przeportowana z Gnome2 na 3, i to też jest jeszcze do zrobienia.
Natomiast , jak zobaczyłem LiveCD Suse z Gnome3 - to wyglądał gorzej, niż nie skonfigurowany w ogóle Openbox, byle jaki shemat graficzny, brak opcji do zmiany konfiguracji paneli i rozmieszczenia elementów, krótko pisząc stabilna alfa1, a nie gotowy produkt.

Z całym środowiskiem raczej nawet do wersji 3.2.* nie zdążą.

To by było na tyle
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-04-19 23:09:48)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#63  2011-04-19 20:53:07

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: GNOME 3

raven18 napisał(-a):

jedynym słusznym środowiskiem graficznym jest XFCE

W zabawny sposób piszesz słowo "Fluxbox", wiesz? ;)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#64  2011-04-19 20:59:25

  thalcave - prawie jak admin

thalcave
prawie jak admin
Skąd: odległa galaktyka
Zarejestrowany: 2007-05-17

Re: GNOME 3

azhag napisał(-a):

raven18 napisał(-a):

jedynym słusznym środowiskiem graficznym jest XFCE

W zabawny sposób piszesz słowo "Fluxbox", wiesz? ;)

HAHAHAHAH..


linux register user: 484281
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards

Offline

 

#65  2011-04-19 21:41:23

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: GNOME 3

qluk napisał(-a):

Może wstrzymacie środowiskowe wojny religijne? Jednym Gnome3 będzie się i podobać i wygodnie się na nim pracować, a innym KDE, czy XFCE.

To oczywista oczywistość. Gdyby na forum w ogóle nie poruszać tematów dotyczących subiektywnych preferencji, to ograniczalibyśmy się tylko do rozwiązywania problemów. Wątek jest żeby wyrazić swoją opinię o GNOME 3, które — było nie było — wprowadza dużo zmian. A że niektórzy o tych zmianach mają skrajnie negatywne zdanie…

Offline

 

#66  2011-04-19 23:40:37

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: GNOME 3

Minio napisał(-a):

qluk napisał(-a):

Może wstrzymacie środowiskowe wojny religijne? Jednym Gnome3 będzie się i podobać i wygodnie się na nim pracować, a innym KDE, czy XFCE.

To oczywista oczywistość. Gdyby na forum w ogóle nie poruszać tematów dotyczących subiektywnych preferencji, to ograniczalibyśmy się tylko do rozwiązywania problemów. Wątek jest żeby wyrazić swoją opinię o GNOME 3, które — było nie było — wprowadza dużo zmian. A że niektórzy o tych zmianach mają skrajnie negatywne zdanie…

Opinie, a pierdolenie - jest różnica.
Tutaj się kopie Gnome za to że jest Gnome. Podobnie było z KDE, też początkowo wszystko się sypało, ale o tym już się nie pamięta. XFCE też nie jest bez winy, przesiadka z 4.2 na 4.4 to była porażka, sypało się wszystko stopniowo. W sumie z 4.4 na 4.6 tez nie było bezbolesne. Ale jakby było się fair to by sie np własnie w XFCE zauwazylo i wytknelo mułowatość startu, a dokładnie ładowania menu i aktywatorów, zrypaną pracę z kilkoma monitorami czy braki w panelu konfiguracyjnym.

Offline

 

#67  2011-04-19 23:50:50

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: GNOME 3

Hmm korzystam z xfce na co dzień, osobiście jednak wolałbym środowisko, gdzie praca na 14 calówce będzie przyjemniejsza (nawet jeśli pixel jest mniejszy), tj. obsługa okien bardziej poręczna, przełączanie, dostęp do pewnych aktywatorów, które nie muszą mi się ciągle wyświetlać. Widziałem kiedyś Mac'a w akcji, i tam to jakoś sensowniej jest zrobione, ale... bajery/ficzery kosztują RAM/grafika/bateria. Xfce wygląd skonfigurowanych na dwóch panelach z aktywatorami oraz pluginami jest w porzo, ale gdy zaczyna miejsca brakować, to tak już nie bardzo.

Gnome 3 jest na dysku, ale pod vbox'em nie odpalę, muszę na płytkę/usb wypalić. BTW wiem, że flux jest taki i owaki, ale pewne bajery wzrokowe usprawnienia, jak wygląd jednolity pod każdym okienkiem (jakoś kojarzę, że miałem z tym problem) czy pluginy do paneli (audio/battery/sensors (tak wiem conky), cpufreq) jednak wolałbym nie guzdrać się z configiem tylko to po prostu używać.

BTW, xfce ma swój własny xfwm z ala compiz, ale on kosztuje procka/baterię - flux ma po prostu przeźroczystość jak pamiętam - bez tych dodatków.

Offline

 

#68  2011-04-20 13:14:09

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: GNOME 3

Xfce 4.8 ląduje w Sidzie, tak więc wszystko idzie w dobrą stronę ;)


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#69  2011-04-20 18:31:48

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: GNOME 3

qluk napisał(-a):

Opinie, a pierdolenie - jest różnica.

Obiektywnie raczej niewielka. Dla Ciebie to jest „pierdolenie” a dla autora tegoż „pierdolenia” jest to jego subiektywna opinia. Może pisana pod wpływem niepotrzebnych emocji, ale jednak opinia.

qluk napisał(-a):

Tutaj się kopie Gnome za to że jest Gnome.

Konkretniej, niektórzy kopią Gnome 3 za to że nie jest Gnome 2.32.


paoolo napisał(-a):

flux ma po prostu przeźroczystość jak pamiętam - bez tych dodatków.

Flux sam w sobie ma co najwyżej pseudoprzezroczystość dla swoich elementów, czyli menu, panelu i pasków tytułowych. Pseudoprzezroczystość polega na tym, że widoczna warstwa jest pulpitem, a nie warstwą niższą — jeżeli np. przesuniesz kawałek okna pod przezroczysty panel, to nie zobaczysz tego kawałka okna ale pulpit. Daje to efekt w najlepszym wypadku średni.
Można też wymuszać prawdziwą przezroczystość przez xtransset i xcompmgr, ale to zabawa dla masochistów.

Offline

 

#70  2011-04-20 19:58:42

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: GNOME 3

U mnie jeden sukces, Gnome-shell 3.0.0.2 nie woła o Pulseaudio, jak jego poprzednik. (2.9.*).

Więc może jednak coś z niego będzie.
Kiedyś.....

Na razie odpaliłem muttera, do compiza raczej nie dorówna, ale działa.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-04-20 20:13:12)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#71  2011-04-24 09:10:16

  raven18 - Użytkownik

raven18
Użytkownik
Skąd: /home
Zarejestrowany: 2009-01-30

Re: GNOME 3

Przejrzałem pobieżnie artykuł na ubucentrum na temat nowego ubu z unity
http://www.ubucentrum.net/2011/04/przeglad-nowosci- … nux+Ubuntu%29
I zdecydowanie bardziej mi pasuje aniżeli gnome 3, może nawet mógłbym tego używać


Windows 8.1

Offline

 

#72  2011-06-01 01:10:08

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: GNOME 3

właśnie zainstalowałem sobie gnome, odapliłem gdm, zalogowałem się i...

się przeraziłem

Jak wcześniej na gnome mogłem jeszcze patrzyć (przez palce bo przez palce ale mogłem) tak teraz to jest porażka na całego. Po 30 sekundach miałem go serdecznie dość ;/

Wygląda jak czysty serwer Xów odpalony z 1 konsolą, no dobra twm z jedną konsolą ;]

Chciałem przetestować gnome ze względu na opisany tutaj problem ale chyba powrócę do fluxa ewentualnie lxde (chyba że w kde 4.6.3 - jutro będzie pewnie update - poprawili wspomniany bug).

Ogólnie jestem bardzo niemiło zaskoczony.

Brat siedzi na ubu w tym momencie i tam to jakoś wygląda, ale jak mam spędzić X dni na konfiguracji gnome żeby wyglądało jak na ubu 10.10 to wole te X dni poświęcić fluxowi i uzyskam podobne bajery przy mniejszej pamięciożerności :)


System oczywiście gentoo :)

Kod:

winnetou@wigwam ~ $ grep gnome /var/lib/portage/world
gnome-base/gdm
gnome-base/gnome-applets
gnome-base/gnome-session
gnome-extra/gcalctool
gnome-extra/gconf-editor
gnome-extra/gnome-media
gnome-extra/gnome-power-manager
gnome-extra/gnome-system-monitor
gnome-extra/gnome-utils

winnetou@wigwam ~ $ qlist -ICUv gnome
app-text/gnome-doc-utils-0.20.5
gnome-base/gconf-2.32.2
gnome-base/gdm-2.20.11 (consolekit elibc_glibc pam tcpd)
gnome-base/gnome-applets-2.32.1.1
gnome-base/gnome-common-2.34.0
gnome-base/gnome-desktop-2.32.1
gnome-base/gnome-keyring-2.32.1 (pam)
gnome-base/gnome-menus-2.30.5 (python)
gnome-base/gnome-mime-data-2.18.0
gnome-base/gnome-panel-2.32.1-r2 (bonobo)
gnome-base/gnome-session-2.32.1-r2
gnome-base/gnome-vfs-2.24.4-r1 (acl gnutls samba ssl)
gnome-base/gsettings-desktop-schemas-0.1.5
gnome-base/gvfs-1.6.7 (http samba udev)
gnome-base/libbonobo-2.24.3
gnome-base/libbonoboui-2.24.5
gnome-base/libglade-2.6.4
gnome-base/libgnome-2.32.1
gnome-base/libgnome-keyring-2.32.0
gnome-base/libgnomecanvas-2.30.3
gnome-base/libgtop-2.28.3
gnome-base/librsvg-2.34.0 (gtk)
gnome-base/orbit-2.14.19-r1
gnome-extra/gcalctool-5.32.2
gnome-extra/gconf-editor-2.32.0
gnome-extra/gnome-media-2.32.0-r1
gnome-extra/gnome-power-manager-2.32.0-r1 (applet)
gnome-extra/gnome-system-monitor-2.28.2-r1
gnome-extra/gnome-utils-2.32.0-r1
net-libs/libsoup-gnome-2.34.1 (introspection)
x11-themes/gnome-icon-theme-3.0.0

Nie wiem jak to się na debianie sprawuje ale na Gentoo przy minimalnej instalacji jestem zdecydowanie na nie.


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#73  2011-06-01 01:41:28

  Marvell - Członek DUG

Marvell
Członek DUG
Skąd: Krasnystaw / Lublin
Zarejestrowany: 2009-03-07

Re: GNOME 3

Daj spokój, nowe gnome do kosza;)

Wróciłem do wersji 2.32, ale mam problem z zegarem. Tzn nie mogę dodać apletu 'zegar' do panelu gnome, po prostu po dodaniu nic się nie dzieje. Ma ktoś pomysł?

System to ofc Arch;]

Kod:

pacman -Qs gnome
local/alacarte 0.13.2-3 (gnome-extra)
    Menu editor for gnome
local/anjuta 3.0.2.0-1
    GNOME Integrated Development Environment (IDE)
local/at-spi2-core 2.0.2-1 (gnome)
    Protocol definitions and daemon for D-Bus at-spi
local/brasero 3.0.0-1
    A disc burning application for Gnome
local/bug-buddy 2.32.0-1 (gnome-extra)
    A bug reporting tool for GNOME
local/cantarell-fonts 0.0.6-1
    Cantarell font family for the GNOME desktop
local/cheese 2.32.0-1 (gnome-extra)
    Use your webcam to take photos and videos, apply fancy special effects and
    share the fun with others
local/clarity-icon-theme 0.2.9-1
    Vector icon theme for GTK. It can be used with XFce or GNOME
local/compiz-decorator-gtk 0.8.6-2 (compiz compiz-kde compiz-gtk compiz-fusion)
    Compiz decorator for GNOME
local/dasher 4.10.1-2 (gnome-extra)
    Information-efficient text-entry interface, driven by natural continuous
    pointing gestures
local/deskbar-applet 2.32.0-4 (gnome-extra)
    An all-in-one search bar for the GNOME panel
local/devhelp 3.0.0-1
    API documentation browser for GNOME
local/ekiga 3.2.7-4 (gnome-extra)
    VOIP/Videoconferencing app with full SIP and H.323 support (GnomeMeeting
    expanded and renamed)
local/empathy 2.32.2-2 (gnome-extra)
    A GNOME instant messaging client using the Telepathy framework.
local/eog 2.32.1-1 (gnome-extra)
    Eye of Gnome: An image viewing and cataloging program
local/epiphany 2.30.6-3 (gnome)
    A GNOME2 web browser based on the WebKit rendering engine.
local/evince 2.32.0-8 (gnome-extra)
    Simply a document viewer
local/evolution 2.32.2-4 (gnome-extra)
    Integrated Workgroup and Personal Information Management for Gnome
local/evolution-data-server 3.0.2.1-1
    Central location for addressbook and calendar storage in the GNOME Desktop
local/evolution-exchange 2.32.2-1 (gnome-extra)
    Ximian Connector Exchange plugin for Evolution
local/evolution-webcal 2.32.0-1 (gnome-extra)
    Evolution Web calendar
local/file-roller 2.32.1-1 (gnome-extra)
    Archive manipulator for GNOME2
local/gcalctool 5.32.2-1 (gnome-extra)
    GNOME Scientific calculator
local/gconf-editor 2.32.0-1 (gnome-extra)
    Graphical gconf registry editor
local/gdl 3.0.2-1
    GNOME Docking Library
local/gdm 2.32.1-1 (gnome-extra)
    Gnome Display Manager (a reimplementation of xdm)
local/gedit 2.30.4-3 (gnome-extra)
    A text editor for GNOME
local/gjs 0.7.14-1
    Javascript Bindings for GNOME
local/glade 3.10.0-2
    User interface builder for GTK+ and GNOME.
local/gnome2-user-docs 2.32.0-2 (gnome)
    User documentation for GNOME2
local/gnome-applets 2.32.1.1-2 (gnome)
    GNOME Applets
local/gnome-audio 2.22.2-1 (gnome-extra)
    GNOME Audio files
local/gnome-backgrounds 2.32.0-1 (gnome)
    Background images and data for GNOME
local/gnome-bluetooth 3.0.1-1
    The GNOME Bluetooth Subsystem
local/gnome-control-center 2.32.1-1 (gnome)
    The Control Center for GNOME
local/gnome-desktop 2.32.1-1 (gnome)
    The GNOME Desktop
local/gnome-desktop2 2.32.1-1
    The GNOME Desktop
local/gnome-desktop-sharp 2.26.0-7
    GNOME desktop bindings for C#
local/gnome-disk-utility 3.0.0-1
    GNOME libraries and applications for dealing with storage devices
local/gnome-doc-utils 0.20.6-1
    Documentation utilities for Gnome
local/gnome-games 2.32.1-2 (gnome-extra)
    Some Games for GNOME
local/gnome-games-extra-data 2.30.0-1 (gnome-extra)
    Optional extra data for gnome-games
local/gnome-globalmenu 0.7.10-1
    Global Menu Bar for GNOME
local/gnome-icon-theme 2.31.0-1 (gnome)
    Default icon theme for GNOME2
local/gnome-icon-theme-symbolic 3.0.0-1 (gnome)
    GNOME icon theme, symbolic icons
local/gnome-js-common 0.1.2-1
    GNOME JavaScript common modules
local/gnome-keyring 2.32.1-1 (gnome)
    GNOME Password Management daemon
local/gnome-mag 0.16.1-1 (gnome-extra)
    Gnome magnifier
local/gnome-media 2.32.0-3 (gnome)
    GNOME Media Tools
local/gnome-menus 3.0.1-1
    GNOME menu specifications
local/gnome-mime-data 2.18.0-4 (gnome)
    The base MIME and Application database for GNOME
local/gnome-netstatus 2.28.2-1 (gnome-extra)
    A GNOME applet that shows network status
local/gnome-nettool 2.32.0-1 (gnome-extra)
    A Collection of GNOME2 Networking Tools.
local/gnome-panel 2.32.1-2 (gnome)
    The GNOME Panel
local/gnome-panel-bonobo 2.32.1-2
    Modules for libbonoboui-based applet support for the GNOME Panel
local/gnome-power-manager 2.32.0-2 (gnome-extra)
    Session daemon that makes it easy to manage your laptop or desktop system.
local/gnome-print-sharp 2.26.0-7
    Mono bindings for libgnomeprint and libgnomeprintui
local/gnome-python 2.28.1-7
    PyGNOME Python extension module
local/gnome-screensaver 2.30.2-2 (gnome)
    Screensaver designed to integrate well with the GNOME desktop.
local/gnome-session 2.32.1-1 (gnome)
    The GNOME Session Handler
local/gnome-settings-daemon 2.32.1-4 (gnome)
    The GNOME Settings daemon
local/gnome-sharp 2.24.2-1
    GNOME bindings for C#
local/gnome-shell 3.0.2-1 (gnome)
    The next generation GNOME Shell
local/gnome-speech 0.4.25-1
    Gnome Text-to-Speech
local/gnome-system-monitor 2.28.2-1 (gnome-extra)
    A system monitor for GNOME
local/gnome-terminal 2.32.1-1 (gnome)
    The GNOME Terminal Emulator
local/gnome-themes 2.32.1-1 (gnome)
    Default themes for GNOME2
local/gnome-tweak-tool 3.0.4-1
    A tool to customize advanced GNOME 3 options.
local/gnome-utils 2.32.0-1 (gnome-extra)
    Common utilities for GNOME
local/gnome-vfs 2.24.4-3
    The GNOME Virtual File System
local/gnome-vfs-sharp 2.24.2-1
    Mono bindings for GNOME-VFS
local/gnome-video-effects 0.3.0-1
    A collection of GStreamer effects
local/gok 2.30.1-1 (gnome-extra)
    Gnome Onscreen Keyboard
local/grip 3.3.1-8
    A cd-player and ripper for the Gnome desktop
local/gtksourceview2 2.10.5-1
    A text widget adding syntax highlighting and more to GNOME
local/gtksourceview3 3.0.3-1
    A text widget adding syntax highlighting and more to GNOME
local/gucharmap 2.32.1-1 (gnome-extra)
    Gnome Unicode Charmap
local/hamster-applet 2.32.1-1 (gnome-extra)
    GNOME time tracking applet
local/icon-naming-utils 0.8.90-1
    Maps the new names of icons for Tango to the legacy names used by the GNOME
    and KDE desktops.
local/libcroco 0.6.2-1
    GNOME CSS2 parsing and manipulation toolkit
local/libgail-gnome 1.20.4-1 (gnome-extra)
    GNOME Accessibility Implementation Library for gnomeui and libbonoboui
local/libgnome 2.32.1-2
    Common libraries for GNOME
local/libgnomecanvas 2.30.3-1
    The GNOME Canvas library
local/libgnomecups 0.2.3-8
    GNOME cups library
local/libgnome-data 2.32.1-2
    Common data from libgnome
local/libgnome-desktop-sharp 2.26.0-7
    Mono bindings for libgnome-desktop
local/libgnomekbd 3.0.0.1-1
    Gnome keyboard library
local/libgnome-keyring 3.0.3-1
    GNOME keyring client library
local/libgnome-media-profiles 3.0.0-2
    
local/libgnomeprint 2.18.8-2
    Printing routines for GNOME
local/libgnomeprintui 2.18.6-1
    User Interface library for printing with GNOME
local/libgnome-sharp 2.24.2-1
    Mono bindings for libgnome
local/libgnomeui 2.24.4-1
    User Interface library for GNOME
local/libgsf 1.14.21-1
    The GNOME Structured File Library is a utility library for reading and
    writing structured file formats
local/libsoup 2.34.2-1
    GNOME HTTP Library - base library
local/libsoup-gnome 2.34.2-1
    GNOME HTTP Library - GNOME libraries
local/metacity 2.30.3-2 (gnome)
    A window manager for GNOME2
local/mousetweaks 2.32.1-1 (gnome-extra)
    Mouse accessibility enhancements for the GNOME desktop
local/mutter 3.0.2.1-1 (gnome)
    A window manager for GNOME3
local/nautilus 2.32.2.1-1 (gnome)
    The GNOME shell and file manager
local/nautilus-sendto 2.32.0-1 (gnome-extra)
    Nautilus context menu for sending files.
local/notification-daemon 0.4.0-5 (gnome)
    Notification daemon for the desktop notifications framework
local/orca 2.32.1-1 (gnome-extra)
    A scriptable screen reader and magnifier
local/polkit-gnome 0.101-2
    PolicyKit integration for the GNOME desktop
local/pulseaudio-alsa 1-2 (pulseaudio-gnome)
    ALSA Configuration for PulseAudio
local/python2-gnomecanvas 2.28.1-7
    Python bindings for the GNOME Canvas
local/python2-gnomevfs 2.28.1-7
    Python bindings for interacting with gnome-vfs
local/python2-libgnome 2.28.1-7
    Python bindings for libgnome
local/python-gnomeapplet 2.32.0-4
    Python bindings for gnome-panel
local/python-gnomedesktop 2.32.0-6
    Python bindings for gnome-desktop 2.x
local/python-gnomekeyring 2.32.0-6
    Python bindings for libgnome-keyring
local/seahorse 2.32.0-2 (gnome-extra)
    GNOME application for managing PGP keys.
local/seahorse-plugins 2.30.1-3 (gnome-extra)
    Seahorse plugins
local/sensors-applet 2.2.7-3
    An applet for the GNOME Panel to display readings from hardware sensors,
    including CPU temperature, fan speeds and voltage readings.
local/sound-juicer 2.32.0-2 (gnome-extra)
    A cd ripper application
local/tomboy 1.4.2-1 (gnome-extra)
    Desktop note-taking application for Linux and Unix
local/totem 2.32.0-3 (gnome-extra)
    A GNOME2 integrated movie player based on Gstreamer.
local/vinagre 2.30.3-1 (gnome-extra)
    A VNC Client for the GNOME Desktop
local/vino 2.32.1-1 (gnome-extra)
    a VNC server for the GNOME desktop
local/yelp 2.30.1-2 (gnome)
    A help browser for GNOME
local/zenity 2.32.1-2 (gnome-extra)
    Display graphical dialog boxes from shell scripts

Ludzie dzielą się na 10 grup - na tych, którzy rozumieją zapis binarny i resztę.

Offline

 

#74  2011-06-01 07:16:48

  raven18 - Użytkownik

raven18
Użytkownik
Skąd: /home
Zarejestrowany: 2009-01-30

Re: GNOME 3

Ale wiesz winnetou, ty tego gnome 3 nawet nie zainstalowałeś... :)


Windows 8.1

Offline

 

#75  2011-06-01 07:19:15

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: GNOME 3

zainstalowane te same paczki co zawsze a efekt jeszcze gorszy ;] Nie mam zamiaru pakować gnome-meta. Jedno jest pewne - jest bardziej odstraszające niż było ;)*



*przynajmniej jak dla mnie. Może znajdę chwile żęby powalczyć i zobaczyć co da się z  tym zrobić, ale nie mam weny po tym co zobaczyłem ;]

Ostatnio edytowany przez winnetou (2011-06-01 07:19:57)


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)