Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-05-30 05:07:07

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

KDE 4.6.2 + nVidia + 2 monitory

Mam dość nietypowy porblem. Otóż posiadam dwa monitory i nie mogę ich zmusić do sensownego działania.
Sprawa wygląda następująco:

Monitor pierwszy - matryca lapka (15.6") z rozdzielczością 1366x768
Monitor drugi - LG 17" z rozdzielczością 1280x1024, ustawiony po lewej stronie matrycy.

W nvidia-settings wyklikałem sobie, że mają działać jako oddzielne monitory (ze względu na różnicę w rozdzielczościach). Xinerama wyłączona. Niby jest dobrze, ale nie do końca.

Kursor myszki ładnie przechodzi między poszczególnymi monitorami - in plus. Ponieważ Xinerama wyłączona to nie mogę przeciągać okien między monitorami - na zero.

Na pierwszym monitorze jak otworzę dowolną aplikację to wszystko działa jak powinno.
Na drugim (utworzyłem sobie panel, Kmenu, menadżer zadań i w sumie tyle bo więcej nie trzeba) i teraz jak na drugim monitorze odpalę cokolwiek to okno nie ma dekoracji (czy jak to się tam zwie). Nie mogę przesunąć, zminimalizować, nie wyświetla się okno na pasku. Jednym słowem dno. Wygląda jakby plazma/kwin nie ładował(a) sie na tym monitorze.

W systemsettings KDE w zależności na którym monitorze odpale mam jeden albo drugi na liście.

Screena niestety załaczyć nie mogę bo chce mi sieknąć tylko monitor pierwszy ;/

Jak zmusić KDE żeby na drugim monitorze działało niezależnie od pierwszego tak jak powinno, lub jak z odpaloną Xinerama ustawić różne rozdziałki tak, żeby na każdym monitorze był pełny obraz (a pasek startu żeby był tylko na 1 - najlepiej na monitorze lapka). Coś czytałem o opcji Virtual w xorg.conf ale nie mogę tego rozgryźć do końca.

Żeby było śmieszniej przy tej samej konfiguracji po odpaleniu fluxa - oba monitory działają niezależnie tak jak powinny. Okna mają dekoracje, możne je ładnie przenosić, minimalizować - jednym słowem wszystko (poza przenoszeniem między monitorami ale to jest nieistotne i nawet nie wskazane bo nie zawsze będę miał 2 monitor :))

Jakieś wskazówki/rady?

Które konfigi dołączyć, jakie logi pokazać ?


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#2  2011-05-31 14:58:57

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: KDE 4.6.2 + nVidia + 2 monitory

żeby nie zaginęło w akcji. Wygląda na to, że plazma ma buga


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)