Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#251  2011-12-20 21:02:02

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: GNOME 3


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#252  2011-12-24 14:57:56

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: GNOME 3

Mam takie pytanie... Strasznie denerwuje mnie to, (myślę, że jest to domyślne ustawienie gnoma a nie tylko jakiś błąd u mnie) że jak wyłączy się jakieś okno (przeglądarkę nautilusa etc.) to włącza się 'okno wyboru programu', które sugeruje wybór następnego - programu, okna... Da się to jakoś zmienić?

Pozdrawiam


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#253  2011-12-24 15:28:05

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: GNOME 3

/me tak nie miał na Archu, zatem wątpię żeby to było domyślne.

Offline

 

#254  2011-12-24 17:48:26

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: GNOME 3

W takim razie prosze o wypowiedz wlasciciela gnoma na debianie :)


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#255  2012-01-07 10:14:38

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: GNOME 3

oo w morde, tez tak mam :] , ale dopiero teraz to zauwazylem :] ( widać nigdy nie zamykam wszystkich okienek na pulpicie )


aaale wszedełm tu bo przeglądałem pakieciki w poszukiwaniu czegos nowego, albo zaktualizowanego do gnome3 ( duzo rzeczy usunolem, jak instalowalem g3 na desku ).
no i zobaczylem cos fajnego  ( o czym nie wiedziałem że jest )

gnome-pie

menu programowe ktore mozna wlaczac on click i pokazuje sie pod kursorem myszki ( takie koleczko ).
Na gnome starym bylo to bez sensu bo takie samo menu byly u gory ekranu, noo a teraz bez kombinacji jest wszystko  on click


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#256  2012-01-07 12:35:00

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: GNOME 3

No mi to coś nie działa... Jakim, klikiem ty to uruchamiasz?? Mam to jako deamon w prawym dolnym rogu, ale ani klik na to ani, żaden inny kółka nie uruchamia :/


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#257  2012-01-07 13:15:19

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: GNOME 3

Daj ctrl + alt + space


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#258  2012-01-07 13:20:56

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: GNOME 3

A dziękuję ci bardzo :) A gdzie to można zmienić? Tzn czy w ogóle da się zmienić z ten skrót klawiszy na inny?


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#259  2012-01-07 13:35:55

  raven18 - Użytkownik

raven18
Użytkownik
Skąd: /home
Zarejestrowany: 2009-01-30

Re: GNOME 3

Ja mam podgląd pod środkowym pm i daje rade


Windows 8.1

Offline

 

#260  2012-01-07 14:21:29

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: GNOME 3

@pablo                                                 ( nie dalem p@blo bo by dziwnie wygladalo @p@blo )
da sie pozmieniac
uruchamia sie w czyms co kiedys bylo try :]
teraz jest w prawym dolnym rogu, no i tam po nacisnieciu ppm pojawiaja sie opcje
preferencje -> pies , pojawia sie gotowe menu jakie masz przygotowane przez tworcow oprogramowania ( np. minimalizacja ipt, albo do playera ) , ja mam tego chyba z 6 ( czyli tyle musi byc )
no i obok jest skrot klawiszowy jakim to zostanie uruchomione .

tam przez gui da sie poustawiac chyba wszystko, ale na podam ze config file sa w $HOME/.config/gnome-pie/

ja persolalnie do gui od menu okien oraz od gui od playera dodalem sobie "pusty" action , jak bym sie jebnol wyskoczylo mi to menu i zebym nei musial nic naciskac , przy menu z programami mozna wylaczyc menu i nic nie odpalac klikajac w srodku ;]

Ostatnio edytowany przez gindek (2012-01-07 14:24:05)


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#261  2012-01-07 17:52:51

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: GNOME 3

gindek napisał(-a):

@pablo  ( nie dalem p@blo bo by dziwnie wygladalo @p@blo )

Fakt... :)

gindek napisał(-a):

da sie pozmieniac
uruchamia sie w czyms co kiedys bylo try :]
teraz jest w prawym dolnym rogu, no i tam po nacisnieciu ppm pojawiaja sie opcje
preferencje -> pies , pojawia sie gotowe menu jakie masz przygotowane przez tworcow oprogramowania ( np. minimalizacja ipt, albo do playera ) , ja mam tego chyba z 6 ( czyli tyle musi byc )
no i obok jest skrot klawiszowy jakim to zostanie uruchomione .

Kurde nie zauważyłem tego! xD Dzięki


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#262  2012-01-31 19:26:07

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: GNOME 3

No nareszcie :) Dzisiejsza aktualizacja gnome-shell ustawiła mi applet baterii :D Jeszcze ta jasność... Jeszcze tylko to...

EDIT:
Niestety przestało działać theme dla gnome-shell :/

Ostatnio edytowany przez P@blo (2012-01-31 19:53:58)


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#263  2012-01-31 21:17:03

  Pakos - Członek DUG

Pakos
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-06-12
Serwis

Re: GNOME 3

a gnome-extensions masz skąd? Bo z repo experimental działa wysmienicie wiec mozna olac zewnetrzne ;)

Offline

 

#264  2012-02-01 14:12:20

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: GNOME 3

Pakos: Podziękował :)


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#265  2012-02-10 16:34:44

  grzech666 - Nowy użytkownik

grzech666
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2011-10-11

Re: GNOME 3

extensions według mnie najlepiej z

https://extensions.gnome.org/

Offline

 

#266  2012-05-01 17:53:19

  olx - Użytkownik

olx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-10-20

Re: GNOME 3

Mam problem, po upgrade systemu (Wheezy) nie mogę normalnie korzystać z Gnome 3 (muszę uruchamiać Gnome Classic).
Objawia się to tym, że całość wygląda, jakbym widziała wszystko pod lupą - nie widać naraz całego pulpitu jak zawsze, tylko jakaś tragicznie mała rozdzielczość, duży rozmiar pulpitu i tak się po tym jeździ myszką... Ustawienia monitora są ok.
Podczas logowania rozmiary ekranu też są normalne. Do momentu upgrade, wszystko było ok i popsuło się "nagle" w trakcie pracy.
Spotkaliście się z takim problemem? jak można zaradzić?

Środowisko było stawiane po instalacji systemu, przez zainstalowanie metapakietu gnome.

Info :

Kod:

uname -a
Linux olus 3.2.0-2-amd64 #1 SMP Sun Apr 15 16:47:38 UTC 2012 x86_64 GNU/Linux

Kod:

lspci
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Core Processor Integrated Graphics Controller (rev 02)

Kod:

dpkg -l | grep gnome

ola@olus:~$ dpkg -l | grep gnome
ii  gir1.2-gnomebluetooth-1.0             3.2.2-1                        Introspection data for GnomeBluetooth
ii  gir1.2-gnomekeyring-1.0               3.4.1-1                        GNOME keyring services library - introspection data
ii  gnome                                 1:3.0+8                        The GNOME Desktop Environment, with extra components
ii  gnome-applets                         3.4.1-1                        Various applets for the GNOME panel - binary files
ii  gnome-applets-data                    3.4.1-1                        Various applets for the GNOME panel - data files
ii  gnome-audio                           2.22.2-1                       Audio files for GNOME
ii  gnome-backgrounds                     3.4.1-1                        Set of backgrounds packaged with the GNOME desktop
ii  gnome-bluetooth                       3.2.2-1                        GNOME Bluetooth tools
ii  gnome-contacts                        3.2.2-2                        Contacts manager for GNOME
ii  gnome-control-center                  1:3.2.2-3+b1                   utilities to configure the GNOME desktop
ii  gnome-control-center-data             1:3.2.2-3                      configuration applets for GNOME - data files
ii  gnome-core                            1:3.0+8                        The GNOME Desktop Environment -- essential components
ii  gnome-desktop3-data                   3.2.1-4                        Common files for GNOME desktop apps
ii  gnome-dictionary                      3.2.1-3                        GNOME dictionary application
ii  gnome-disk-utility                    3.0.2-2                        manage and configure disk drives and media
ii  gnome-documents                       0.2.1-5                        Document manager for GNOME
ii  gnome-font-viewer                     3.4.0-2                        font viewer for GNOME
ii  gnome-games                           1:3.2.1-2                      games for the GNOME desktop
ii  gnome-games-data                      1:3.2.1-2                      data files for the GNOME games
ii  gnome-games-extra-data                3.2.0-1                        games for the GNOME desktop (extra artwork)
ii  gnome-icon-theme                      3.4.0-2                        GNOME Desktop icon theme
ii  gnome-icon-theme-extras               3.4.0-1                        GNOME Desktop icon theme (additional icons)
ii  gnome-icon-theme-symbolic             3.4.0-2                        GNOME desktop icon theme (symbolic icons)
ii  gnome-js-common                       0.1.2-1                        Common modules for GNOME JavaScript interpreters
ii  gnome-keyring                         3.2.2-2                        GNOME keyring services (daemon and tools)
ii  gnome-mag                             1:0.16.3-1                     a screen magnifier for the GNOME desktop
ii  gnome-media                           3.4.0-1                        GNOME media utilities
ii  gnome-menus                           3.2.0.1-2                      GNOME implementation of the freedesktop menu specification
ii  gnome-mime-data                       2.18.0-1                       base MIME and Application database for GNOME.
ii  gnome-nettool                         3.2.0-1                        network information tool for GNOME
ii  gnome-online-accounts                 3.4.1-1                        GNOME Online Accounts
ii  gnome-orca                            3.4.1-1                        Scriptable screen reader
ii  gnome-packagekit                      3.4.0-2                        Graphical distribution neutral software management tools
ii  gnome-packagekit-data                 3.4.0-2                        Data files for graphical distribution neutral software management tools
ii  gnome-panel                           3.2.1-2+b1                     launcher and docking facility for GNOME
ii  gnome-panel-data                      3.2.1-2                        common files for the GNOME Panel
ii  gnome-power-manager                   3.2.1-2                        power management tool for the GNOME desktop
ii  gnome-screensaver                     3.4.1-1                        GNOME screen saver and locker
ii  gnome-screenshot                      3.4.1-1                        screenshot application for GNOME
ii  gnome-search-tool                     3.4.0-2                        GNOME tool to search files
ii  gnome-session                         3.2.1-1                        GNOME Session Manager - GNOME 3 session
ii  gnome-session-bin                     3.2.1-1                        GNOME Session Manager - Minimal runtime
ii  gnome-session-common                  3.2.1-1                        GNOME Session Manager - common files
ii  gnome-session-fallback                3.2.1-1                        GNOME Session Manager - GNOME fallback session
ii  gnome-settings-daemon                 3.2.2-3                        daemon handling the GNOME session settings
ii  gnome-shell                           3.2.2.1-2                      graphical shell for the GNOME desktop
ii  gnome-shell-common                    3.2.2.1-2                      common files for the GNOME graphical shell
ii  gnome-sudoku                          1:3.2.1-2                      Sudoku puzzle game for GNOME
ii  gnome-sushi                           0.4.0-1                        sushi is a quick previewer for nautilus
ii  gnome-system-log                      3.2.1-3                        system log viewer for GNOME
ii  gnome-system-monitor                  3.2.1-1                        Process viewer and system resource monitor for GNOME
ii  gnome-terminal                        3.4.1.1-1                      GNOME terminal emulator application
ii  gnome-terminal-data                   3.4.1.1-1                      Data files for the GNOME terminal emulator
ii  gnome-themes-standard                 3.2.1-2                        Standard gnome themes
ii  gnome-user-guide                      3.4.1-1                        GNOME user's guide
ii  gnome-user-share                      3.0.1-1                        User level public file sharing via WebDAV or ObexFTP
ii  gnome-utils-common                    3.2.1-3                        data files for the GNOME utilities
ii  gnome-video-effects                   0.4.0-1                        GNOME Video Effects
ii  libgnome-bluetooth8                   3.2.2-1                        GNOME Bluetooth tools - support library
ii  libgnome-control-center1              1:3.2.2-3+b1                   utilities to configure the GNOME desktop
ii  libgnome-desktop-3-2                  3.2.1-4                        Utility library for loading .desktop files - runtime files
ii  libgnome-keyring-common               3.4.1-1                        GNOME keyring services library - data files
ii  libgnome-keyring0:amd64               3.4.1-1                        GNOME keyring services library
ii  libgnome-mag2                         1:0.16.3-1                     screen magnification library for the GNOME desktop (shared library)
ii  libgnome-media-profiles-3.0-0         3.0.0-1                        GNOME Media Profiles library
ii  libgnome-menu-3-0                     3.2.0.1-2                      GNOME implementation of the freedesktop menu specification
ii  libgnome-menu2                        3.0.1-4                        GNOME implementation of the freedesktop menu specification
ii  libgnome2-0                           2.32.1-2                       The GNOME library - runtime files
ii  libgnome2-common                      2.32.1-2                       The GNOME library - common files
ii  libgnomecanvas2-0                     2.30.3-1                       powerful object-oriented display engine - runtime files
ii  libgnomecanvas2-common                2.30.3-1                       powerful object-oriented display engine - common files
ii  libgnomekbd-common                    3.4.0.2-1                      GNOME library to manage keyboard configuration - common files
ii  libgnomekbd7                          3.4.0.2-1                      GNOME library to manage keyboard configuration - shared library
ii  libgnomeui-0                          2.24.5-2                       GNOME user interface library - runtime files
ii  libgnomeui-common                     2.24.5-2                       GNOME user interface library - common files
ii  libgnomevfs2-0                        1:2.24.4-1                     GNOME Virtual File System (runtime libraries)
ii  libgnomevfs2-common                   1:2.24.4-1                     GNOME Virtual File System (common files)
ii  libgnomevfs2-extra                    1:2.24.4-1                     GNOME Virtual File System (extra modules)
ii  libpam-gnome-keyring                  3.2.2-2                        PAM module to unlock the GNOME keyring upon login
ii  libsoup-gnome2.4-1:amd64              2.38.1-2                       HTTP library implementation in C -- GNOME support library
ii  network-manager-gnome                 0.9.4.1-1                      network management framework (GNOME frontend)
ii  policykit-1-gnome                     0.105-2                        GNOME authentication agent for PolicyKit-1
ii  python-gnome2                         2.28.1+dfsg-1                  Python bindings for the GNOME desktop environment

Offline

 

#267  2012-05-02 09:49:14

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: GNOME 3

Pokaż:

Kod:

dpkg -l | grep libgl1-mesa-glx

Wygląda mi na brak akceleracji grafiki.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#268  2012-05-02 13:09:47

  olx - Użytkownik

olx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-10-20

Re: GNOME 3

Kod:

root@olus:/home/ola# dpkg -l | grep libgl1-mesa-glx
ii  libgl1-mesa-glx:amd64                 7.11.2-1                       free implementation of the OpenGL API -- GLX runtime

Jest.  Nie mam pojęcia o co chodzi z tym powiększeniem, pierwszy raz z czymś takim się spotykam, a dużo ludzi wokół ma to środowisko...

Offline

 

#269  2013-03-07 13:18:47

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: GNOME 3

ArnVaker napisał(-a):

Najłatwiej za pomocą gotowych rozszerzeń. Dodanie menu wyłączania jest np. w zestawie rozszerzeń „GNOME Shell Frippery”.

Jak się to włącza?

Bo właśnie na Debianie Wheezym mam przed nosem Gnome 3.6 z experimentala, w paczuszce frippery dla Gnome 3.6 był katalog .local - do wypakowania w $HOME, i po restarcie Gnome powinno zaskoczyć, a tymczasem nic podobnego.
Właśnie się zastanawiam, jak zawiadomić Gnome-Shell o tym cudownym rozszerzeniu?

Pozdrawiam
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#270  2013-03-07 14:03:04

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: GNOME 3

Jacekalex: nie pamiętam. ;)

Offline

 

#271  2013-03-07 14:43:51

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: GNOME 3

https://extensions.gnome.org/

Wpisz tam sobie „frippery”.

Offline

 

#272  2013-03-07 15:00:00

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: GNOME 3

Szkoda.
Zaorałem Debka x86, zainstalowałem przez deboostrap amd64, jajko trunk 3.8, zapowiadał się miód malina, wyszedł jak jedno wielkie .....
Zadziwiająco dobrze chodzi na sterze Nouveau, celowo go zostawiłem,żeby przetestować Waylanda, na Getoo nie chce mi się kompilować ekstra jajka, tam Nouveau na jednym mam, ale z Grsec, a Weston z jakiegoś powodu samodzielnie nie wstaje.

Na Debianie?

Kod:

aptitude install weston
Następujące NOWE pakiety zostaną zainstalowane:
  weston{b} 
0 pakietów aktualizowanych, 1 instalowanych, 0 do usunięcia i 0 nieaktualizowanych.
Do pobrania 192 kB archiwów. Zajęte po rozpakowaniu: 476 kB.
Następujące pakiety mają niespełnione zależności:
 weston : Wymaga: libwayland0 (= 0.85.0-1) ale zainstalowana jest wersja 0.85.0-2.
          Wymaga: libxkbcommon0 (= 0.1.0~1-1) ale nie ma być instalowany.
Następujące działania rozwiążą problemy z zależnościami:

     Zatrzymanie bieżących wersji następujących pakietów:
1)     weston [niezainstalowany]                         



Zaakceptować rozwiązanie? [Y/n/q/?] n

*** Nie ma więcej rozwiązań ***

Następujące działania rozwiążą problemy z zależnościami:

     Zatrzymanie bieżących wersji następujących pakietów:
1)     weston [niezainstalowany]

Apt-get source źródeł też nie potrafi zassać do kompilacji, bo ma jakieś czkawki z wersją Waylanda.
Ale Linus T. wrócił do Gnome z powodu frippery, podobno miód malina? sytuacja z Waylandem się kiedyś wyjaśni, akcelerację na Nouveau włączyłem, ale Gnome-3.4 wstać nie potrafi.
Zassałem 3.6 z experimentala. ten chodzi prawidłowo, ale za to nie widzi rozszerzeń frippery.
KDE nie wstaje w ogóle, zatrzymuje się na ikonce dysku, po czym otwiera pusty ekran, na którym mogę klikać ze trzy tygodnie, w końcu pociągnąłem całe kde-standard -metapaczkę - to nic nie pomogło.

Za 1/3 takiego cyrku  kiedyś dawno temu wypierdoliłem Ubuntu w kosmos.
Wheezy ma być stabilny za kilka miechów?

Chciałem obaczyć systemd - przy okazji wywaliło bibliotekę udeva mtp-probe ( widziałem ten błąd z pół albo więcej,  roku temu, jak aktualizowałem Squeeze do Wheezy) i się powtórzył?
To babo, l wielki jak stodoła.
Udev - Alsa, wywala si¶ przy aslsactl restore - miałem to w Gentoo  przez dwa dni, potem była aktualizacja udeva, która wyjaśniła sprawę, ja natomiast natycmiast naskrobalem skrypta, który wywalał /var/lib/alasa/asound.state przy wyłączaniu..
Tutaj po zainstalowaniu alsa-base i alsa-utils, to samo.
Znam sprawę, skrypt się gdzieś zawieruszył,  wywaliłem /etc/init/d/alsa-utils  i /lib/udev/70alsa-cośtam, i spokój, głośność sam sobie umiem ustawić na starcie, stery też nam na pamięć, nie problem.

Zainstalowałem cały bazjel od systemd - żeby to przetestować, a to cholerstwo psiejsko-czarodziejsko wyłącza opcję quiet z cmdline, lecą przez półtora metra komunikaty jajka, a potem cisza, udev nie wstaje.

Z tym wszystkim jakoś można sobie poradzić, ale co dziwne, Wheezy jest na ostatniej prostej do stabilnego systemu ,  zabawy i pieprzenia z nim więcej, niż z Gentoo.

Generalnie Debian trochę zaczyna przypominać starsze wersje Ubuntu, takim nawarstwieniem babolii.

Z trzech środowisk graficznych, do użytku nadaje się tylko Xfce, Cinnamon potrzebuje biblioteki, której nie ma w nowszej wersji, i gryzie się z Gnome  3.6, jak znajdę chwilkę, to dorzucę mu jeszcze Mate do kompletu, może wtedy będzie się naprawdę nadawał do użytku bez extra czarów, bo Gnome Shell działa mi na nerwy.

Przepraszam za oftop, ale już kilka razy sprawdzałem, czy to na pewno Debian się zainstalował. :DDD
Najdziwniejsze jest to KDE - a to podobno stabilna wersja 4.8.4.
Na Gentusiu bez problemu chodzi 4.9.5, jeszcze w niej nie obczaiłem tych osobnych pulpitów,
Z Compizem śmiga jak burza, ale Compiz też nie ogarnia wirtualnych pulpitów KDE, a nie wywęszyłem, jak je konfigurować przez Kwin.

Na Debku chcę znaleźć jakąś sensowną konfigurację pod Waylanda, bo coś mi się wydaje, ze będzie szybciej,na topie, niż się niektórym zdaje.
Mplayer już ciągnie bibliotekę Waylanda, a Xfce od wersji 4.12 zaczyna migrować na Gtk3.
Także szykują się ciekawe czasy.


Pozdrawiam
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#273  2013-03-07 15:13:14

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: GNOME 3

A sprawdzałeś normalnie ze strony?
Tak się chyba teraz instaluje rozszerzenia w GNOME. Jak się ostatnio tym bawiłem to właśnie w taki sposób działało.

Co do Twoich problemów to jakoś nigdy takich nie miałem, a niedawno się bawiłem Wheezym z KDE i systemd ;)

Mogłeś chociaż do logów zajrzeć.

Offline

 

#274  2013-03-07 15:15:12

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: GNOME 3

Ale on wymieszał trzy wersje debiana nie dziwota :)

Weston  jest tylko w experimental


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#275  2013-03-07 16:43:25

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: GNOME 3

Jacekalex napisał(-a):

Wheezy ma być stabilny za kilka miechów?

W Wheezym nie ma:
- kernela 3.8
- Cinnamon
- Westona
- GNOME 3.6
Poza tym zainstalowałeś system przez debootstrap, o którym wiadomo, że produkuje niestandardowe systemy.

Narobiłeś sobie syfu w systemie i zrzucasz to na karb rzekomej niestabilności Wheezy.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)