Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2011-03-20 19:19:12

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: hacked ubuntu.pl??

Hehe, wiedziałem, że wam się ta stopka spodoba. :)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#52  2011-03-20 19:29:04

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: hacked ubuntu.pl??

ArnVaker napisał(-a):

Jacekalex: Ta odpowiedź to na pewno do mnie miała być? ;)

Przecież ja się ani nie czepiam ani nad tym nie zastanawiam... Nawet konta tam nie mam.

Ani do Ciebie ani obok, po prostu to nie był dowcip, tylko poważna robota, do której trzeba było ściągnąć całą grupę Ludzi i to zorganizować.

A ściema o zhakowaniu może jako dowcip była drętwa, ale bardzo wyraźnie pokazała, co na ten temat inni "specjaliści" pisali.

Pozdrawiam
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#53  2011-03-20 19:37:33

  torrentow - Członek Sejmowej Komisji Śledczej

torrentow
Członek Sejmowej Komisji Śledczej
Skąd: z GNU
Zarejestrowany: 2009-11-23

Re: hacked ubuntu.pl??

sidjestgit napisał(-a):

@Jacekalex - ale na tym *buntu.pl nie maja takiego czegoś

Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

i maja regulamin. i pelne purgatory (więcej nie chce mi sie wyliczać :D )

Mi się wydaje że Wujek Mark do końca nie określił działalności "oficjalnych" forów ubuntu.


Każdy sam sobie szkodzi :)
http://img715.imageshack.us/img715/7104/apt.png

Offline

 

#54  2011-03-20 19:54:48

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: hacked ubuntu.pl??

Jacekalex napisał(-a):

Ani do Ciebie ani obok, po prostu to nie był dowcip, tylko poważna robota, do której trzeba było ściągnąć całą grupę Ludzi i to zorganizować.

Wiesz, zacząłeś swoją wypowiedź od cytatu ze mnie... a ja tu tylko o "dowcipie" właśnie. :)

Offline

 

#55  2011-03-20 21:42:54

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: hacked ubuntu.pl??

Moim zdaniem taka strategia zwrócenia na siebie uwagi to mało profesjonalne podejście no ale... trochę szumu narobiło.

Offline

 

#56  2011-03-20 23:02:53

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: hacked ubuntu.pl??

Jeden człowiek kiedyś powiedział (chyba W. Churchil):
"nie ważne co mówią, ale ważne że mówią"

A ja widzę pierwszy raz w życiu, żeby na Dugu temat dotyczący wyłącznie forum.ubuntu.pl miał 55 postów długości.

BlackEvo napisał(-a):

Moim zdaniem taka strategia zwrócenia na siebie uwagi to mało profesjonalne podejście no ale... trochę szumu narobiło.

Z taką znajomością PR, to o profesjonaliźmie lepiej się nie wypowiadać, żeby prawdziwym specom od reklamy i PR humoru nie poprawiać ;)))

To by było na tyle
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#57  2011-03-20 23:06:01

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: hacked ubuntu.pl??

Morał z tego taki, że admini mają chustkowe poczucie humoru, jak na geeków przystało. ;]

Offline

 

#58  2011-03-20 23:20:19

  Yoda - Członek DUG

Yoda
Członek DUG
Skąd: Trzciel
Zarejestrowany: 2009-11-05

Re: hacked ubuntu.pl??

A tak na serio to sa fora gdzie admini przesadzają. "Zaprzyjaźnione" forum debiana też ma super moderatora który się o wszystko czepia, wszystkich poprawia i wszystko wie najlepiej (chyabwiadomo kto to taki). Gdybym umiał to bym się tym zajął ale póki co nie umiem;p

Offline

 

#59  2011-03-20 23:20:37

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: hacked ubuntu.pl??

58 59 :P Zresztą nie tylko o forum Ubuntu, była jeszcze wzmianka o winach Trin...

Offline

 

#60  2011-03-20 23:22:07

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: hacked ubuntu.pl??

A może to Wredotka zhakowała Ubunciaków, tylko są zbyt ambitni, żeby się przyznać ;)))


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#61  2011-03-20 23:30:49

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: hacked ubuntu.pl??

Yoda napisał(-a):

Gdybym umiał to bym się tym zajął ale póki co nie umiem;p

Chwała Bogu.
Oj chłopaki, ostatnio usłyszałam mądre zdanie które powstrzymało mój temperament.
"Kto sieje wiatr, zbiera burze".
czasem lepiej darować. ;)

I naturalnie, co złego to nie ja ;)

Ostatnio edytowany przez Trin (2011-03-20 23:31:17)

Offline

 

#62  2011-03-21 00:29:39

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: hacked ubuntu.pl??

Yoda napisał(-a):

A tak na serio to sa fora gdzie admini przesadzają. "Zaprzyjaźnione" forum debiana też ma super moderatora który się o wszystko czepia, wszystkich poprawia i wszystko wie najlepiej (chyabwiadomo kto to taki).

MSPANC :)
Powęsz tu i tam to się dowiesz kilku rzeczy :) A walka o lepsze jutro w pewnych przypadkach to jak grochem o ścianę ;]


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#63  2011-03-21 01:44:58

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: hacked ubuntu.pl??

Heh: a co było z Drużyną Użytkowników Gentoo? Poszło w świat :D I pięknie na osnews'ie pisał ktoś (nie wiem czy nie azhag, a jak nie, to znaczy że ktoś chwycił przynętę). Anyway: kolega co zaczął wątek jakoś nic nie napisał :) A wątek się kręci.. ;)

Offline

 

#64  2011-03-21 02:47:56

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: hacked ubuntu.pl??

Jeśli chodzi o Zaprzyjaźnione Forum Debiana, to ja tam bana nie dostałem dlatego, że od bardzo dawna tam nie zaglądam.

Jeśli chodzi natomiast o Forum Ubuntu, to tam przez ponad miesiąc sam terminowałem na killera, i pożegnałem się z ta zaszczytną funkcją bez żalu.
Z falą młodych początkujących użytkowników Ubuntu to nawet anioła by szlag trafił.
Dlatego zawsze relacje między niektórymi  Neofitami a Administracją będą tam dość napięte, przy czym takich gwiazdorów jak np pan P* czy pan g* żadnemu forum nie życzę.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-03-21 02:52:32)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#65  2011-03-21 05:34:56

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: hacked ubuntu.pl??

Oj, ilin mógł się poczuć młodo, mając lekcje do odrobienia :) Eh.. dopiero jedno z paru spraw za mną, a tu już się tydzień zaczyna, nie mówiąc o wiośnie :D EoOT.

Offline

 

#66  2011-03-21 06:21:56

  pioruns - Użytkownik

pioruns
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-28

Re: hacked ubuntu.pl??

Na zaprzyjaźnionym forum Debiana, napisanie w treści postu słowa "unstable", "experimental" jest powodem do pełnej edycji mojego postu i wysłania mi PW z pogróżkami o używaniu języka polskiego. Unstable to jest oficjalna nazwa repo, co ja mam tam wpisać? O_o
W sources.list też będziemy od dziś wpisywać "niestabilny", "eksperymentalny"? O_o

Byłem kiedyś modem, później adminem na sporym forum o tematyce komputerowej, 50k aktywnych kont. Ale k... nikt takich jazd nie robił i jakoś wytrzymywałem z userami, mimo, że mi zaśmiecali skrzynke codziennie i ciągle musiałem z nimi walczyć jak z wiatrakami.

Podobnie się dzieje, jak widać na forum Ubuntu. Była kłótnia o moderowanie HydePark i Offtopic, no to HydePark zlikwidowali. Teraz, jak będą coś wycinać i moderować, to mają wymówkę: Przecież to nie HydePark? To "Pogaduchy" :D

Offline

 

#67  2011-03-21 07:30:24

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: hacked ubuntu.pl??

pioruns napisał(-a):

Na zaprzyjaźnionym forum Debiana, napisanie w treści postu słowa "unstable", "experimental" jest powodem do pełnej edycji mojego postu i wysłania mi PW z pogróżkami o używaniu języka polskiego.

Nie ty jedyny.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#68  2011-03-21 07:42:31

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: hacked ubuntu.pl??

paoolo napisał(-a):

(nie wiem czy nie azhag, a jak nie, to znaczy że ktoś chwycił przynętę)

Nie azhag, tenże nie napisałby własnego nicka od wielkiej litery. A ryba wiedziała co chwyta.

Poza tym to był Prima Aprilis.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#69  2011-03-21 08:04:44

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: hacked ubuntu.pl??

Jacekalex napisał(-a):

Z taką znajomością PR, to o profesjonaliźmie lepiej się nie wypowiadać, żeby prawdziwym specom od reklamy i PR humoru nie poprawiać ;)))

To by było na tyle
;-)

Przepraszam, zapomniałem dodać 2 najważniejszych słów w mojej opinii a mianowicie w tym przypadku . Tak się składa, że trochę PR się na studiach miało ale... nie o to chodzi. Ubuntu to linuks. Linuksa się reklamuje jako stabilny i bezpieczny system. Linuks próbuje zaistnieć ale dla nowych userów;  takie info to raczej nie jest zachęta. To tak jakby jeden z lepszych banków chwalił się że został okradziony. Byłoby o nim głośno - a jak... ale czy efekt reklamy byłby korzystny dla banku?

Po prostu ja bym takiego 'chwytu' nie zastosował  ;-)

Ostatnio edytowany przez BlackEvo (2011-03-21 08:05:39)

Offline

 

#70  2011-03-21 08:56:56

  pioki - Użytkownik

pioki
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-10

Re: hacked ubuntu.pl??

pioruns napisał(-a):

Na zaprzyjaźnionym forum Debiana, napisanie w treści postu słowa "unstable", "experimental" jest powodem do pełnej edycji mojego postu i wysłania mi PW z pogróżkami o używaniu języka polskiego. Unstable to jest oficjalna nazwa repo, co ja mam tam wpisać? O_o
W sources.list też będziemy od dziś wpisywać "niestabilny", "eksperymentalny"? O_o

To są oficjalne nazwy w języku angielskim. W języku polskim to stabilna, testowa, niestabilna i eksperymentalna. Wtrącając angielskie nazwy w wypowiedzi w języku polskim tworzy się dość nieprzyjemny żargon (i nie dotyczy to tylko tego przypadku, ale też kwestii innych dziedzin).

Polskie nazwy w plikach konfiguracyjnych to już kwestia lokalizacji (choć moim zdaniem by to była przesada ;) ).

Pozdrawiam.

Offline

 

#71  2011-03-21 11:23:53

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: hacked ubuntu.pl??

Z tego co opowiadacie, to się cieszę, że używam systematycznie tylko tego a nie innego forum :).

Chociaż czaaaasami rzucę okiem na forum ubuntu by coś komuś pomóc ale po ostatnim przypadku kiedy dochodziliśmy do rozwiązania a koleś sformatował dysk i dyskusja się urwała mocno się zniechęciłem.


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#72  2011-03-21 12:14:50

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: hacked ubuntu.pl??

k4misiek napisał(-a):

... ale po ostatnim przypadku kiedy dochodziliśmy do rozwiązania a koleś sformatował dysk i dyskusja się urwała mocno się zniechęciłem.

Ale czemu się dziwisz. Zazwyczaj pierwszy kontakt z linuxem tot ubuntu, a nawyk formatowania dysku przeniesiony z windows


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#73  2011-03-21 15:30:49

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: hacked ubuntu.pl??

pioki napisał(-a):

To są oficjalne nazwy w języku angielskim. W języku polskim to stabilna, testowa, niestabilna i eksperymentalna. Wtrącając angielskie nazwy w wypowiedzi w języku polskim tworzy się dość nieprzyjemny żargon (i nie dotyczy to tylko tego przypadku, ale też kwestii innych dziedzin).

Argumentacja człowieka, którego refleksja nad językiem skończyła się w szkole podstawowej na bezwolnym konformizmie wobec wpajanych tam zasad. Język jest zmienny, plastyczny. Dzisiaj nikt już nie mówi jak jeszcze 200 lat temu; więcej — czas zaprzeszły, który z dużym prawdopodobieństwem wchodził w korpus języka Twojego pradziadka, najprawdopodobniej jest Tobie zupełnie obcy. Jedynie reprodukcja języka prowadzi do jego stagnacji, anachroniczności i wreszcie — wymarcia.

Poza tym makaronizmy są na stałe wpisane w IT. Na co dzień mówimy e-mail, USB, pendrive, Internet, laptop, notebook, netbook i wiele innych. Nie widzę absolutnie żadnego powodu żeby zwrotów „Debian stabilny” i „Debian stable” nie używać zamiennie.

Bodzio napisał(-a):

Zazwyczaj pierwszy kontakt z linuxem tot ubuntu, a nawyk formatowania dysku przeniesiony z windows

Przypomniało mi się jak sam zaczynałem, to była polska wersja Red Hata (nie RHEL), Aurox Linux. Z pomocą ludzi z Forum.Linux.pl (a przynajmniej tak mi się wydaje) udało mi się tak ustawić system, żeby pakiety instalować z pomocą Synaptica i apt-geta. Po co Synaptic na systemie z RPM? Pewnie do dzisiaj nikt tego nie wie, ale działało ;) .

Do Ubuntu podchodziłem kilkakrotnie i nigdy nie udało mi się opanować tego systemu. Ale pomimo moje antypatii do niego, muszę przyznać, że Unity zapowiada się całkiem ciekawie. Ma być domyślnym środowiskiem już w Ubuntu 11.04, chociaż szczerze podejrzewam, że nie jest jeszcze wystarczająco dojrzały żeby podołać temu zadaniu.

Offline

 

#74  2011-03-21 15:40:26

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: hacked ubuntu.pl??

Minio napisał(-a):

(...) udało mi się tak ustawić system, żeby pakiety instalować z pomocą Synaptica i apt-geta. Po co Synaptic na systemie z RPM? Pewnie do dzisiaj nikt tego nie wie, ale działało ;) .

Ależ apt-rpm to najnormalniejsza rzecz pod słońcem. :)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#75  2011-03-21 16:41:41

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: hacked ubuntu.pl??

pioruns napisał(-a):

W sources.list też będziemy od dziś wpisywać "niestabilny", "eksperymentalny"? O_o

powinieneś okazać wdzięczność, że nie wyedytowano ci tego sources.list na lista.źródeł albo coś w ten deseń, ty niewdzięczniku ty ;p


linux regd. user #248790

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)