Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2011-03-10 11:11:27

  atare - Użytkownik

atare
Użytkownik
Skąd: Śląsk, okolice Katowic
Zarejestrowany: 2011-03-08

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Ja już jestem całkowicie wyleczony z Windows, trwało to jednak trochę czasu. Do grania to raczej tylko Windows. Szkoda też, że filmów na iplex.pl czy kinoplex.gazeta.pl na Debianie czy innym Linuksie nie da się oglądać. Do korzystania z internetu Debian jest super. Jednak jeżeli chodzi o połączenia komórkowe bez wgrania firmware nie wykrywa sprzętu. Dlatego usunięcie firmware z jądra Debiana jak dla mnie nie było dobrym posunięciem. Można firmware wgrać, ale nie każdy to wie i potem powie, że Debian jest do niczego, bo na tym samym jądrze np. w Ubuntu wszystko mu chodzi.

Offline

 

#27  2011-03-10 13:09:14

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Huk napisał(-a):

Skoro sobie tak dyskutujemy o wszystkim i o niczym to może zapytam - za co wy tak chwalicie Win7? Ok z miejsca dodam - Viste miałem całe trzy dni, masakra, powolna kobyła gdzie wszystko pozamieniano miejscami w stosunku do starych systemów... ok zainstalowałem tak chwalony Win7 i...? Wygląd:Vista, Panel sterowania: Vista, wydajność:Vista, kompatybilność (po kilku testach) jeszcze gorsza niż w Viście...

Tak więc pytam się - skąd się biorą te pochwały?

Ja też zawsze powtarzam, że Seven to farbowana Wiśta i nie rozumiem, za co ją tak wszyscy chwalą. Dobrze wiedzieć, że nie jestem sam w tej opinii :)


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#28  2011-03-10 14:21:47

  Tracerneo - Członek Drużyny Użytkowników Gentoo

Tracerneo
Członek Drużyny Użytkowników Gentoo
Zarejestrowany: 2010-09-30

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Minio napisał(-a):

Albo prośba o hasło administratora gdy należy wykonać operację wymagającą dodatkowych uprawnień. Rozwiązanie bardzo proste i bardzo skuteczne.

gksu? Czy gksudo? :)

Offline

 

#29  2011-03-10 17:15:38

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Gksu bodaj :P


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#30  2011-03-10 17:45:12

  atare - Użytkownik

atare
Użytkownik
Skąd: Śląsk, okolice Katowic
Zarejestrowany: 2011-03-08

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

W zasadzie dobrze, że jest wybór. Ci, którzy się zachwycają Windows niech sobie go używają. Inni wyleczeni tacy jak ja bardziej mogą zechcieć coś nowego w postaci Mac-a. I warto też napisać ile kasiory użytkownicy potrafią wydać aby mieć coś innego od Windows. Przecież Apple jest o 100 mld dolarów więcej wart od Microsoftu. To z całą pewnością o czymś świadczy.

Offline

 

#31  2011-03-10 18:11:32

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Pewnie i tak najbogatszą kiesę ma Google. I gdyby Google zainwestowało na POWAŻNIE w jakiś system, mogliby namieszać.


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#32  2011-03-10 18:21:55

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Co ja widze w Xp  mase softu  i install you agre install next piekny system do softu reszta juz nie wnikam


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#33  2011-03-10 19:52:53

  atare - Użytkownik

atare
Użytkownik
Skąd: Śląsk, okolice Katowic
Zarejestrowany: 2011-03-08

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Stary dobry XP odnowiony w stabilnym Debianie. I faktycznie masa legalnego softu. Co do Google i wcześniejszej wypowiedzi. Google przecież tworzy Chrome OS na bazie Debiana. I o czym też można przeczytać na jednym z linków na mojej stronie, nie będzie to system tylko jako przeglądarka tworzony tylko do netbooków jak wcześniej zakładano. To ma być pełnowartościowy OS.

Offline

 

#34  2011-03-11 07:39:02

  atare - Użytkownik

atare
Użytkownik
Skąd: Śląsk, okolice Katowic
Zarejestrowany: 2011-03-08

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Jeżeli chodzi o mnie to dbać mogę o dziewczynę, kobietę czy mojego psa, natomiast z całą pewnością nie o Windows. Tym bardziej jak musiałbym w Windows instalować i płacić za program antywirusowy, który swoim działaniem zawsze spowalnia korzystanie z internetu. Nie używam Debiana, bo mi się coś w nim podoba, jestem nim zachwycony itd. Używam Debiana bo jest dla mnie wygodny, szybki oraz bezpieczny.

Offline

 

#35  2011-03-11 07:51:55

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Windows Vista kryje w nazwie bolesną prawdę o tym, jaki jest.

Viruses
I ntruders
Spyware
Trojans
Adware

Tyle w temacie. Debian ma to do siebie, że idzie go ustawić pod swoje wymagania a nie trzeba być mega-giga zaawansowanym, jak do Gentoo.


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#36  2011-03-11 12:22:33

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

sir_lucjan napisał(-a):

Tyle w temacie. Debian ma to do siebie, że idzie go ustawić pod swoje wymagania a nie trzeba być mega-giga zaawansowanym, jak do Gentoo.

W Gentoo wystarczy czytać dokumentację, i obsługiwać praktycznie Google.
Reszta przychodzi łatwiej, niż się niektórym zdaje.
A doświadczenie przychodzi z czasem.

Co do Win$ - Win 7 jest wyraźnie lżejszy od Visty, natomiast oba jeszcze niedawno miały włączony genialny tryb zgodności z 16 bitowymi programami, dzięki czemu większość wirusów z Win98 i Win Me działała na nich bez problemu. ;)

Pozdrawiam
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#37  2011-03-11 13:52:38

  atare - Użytkownik

atare
Użytkownik
Skąd: Śląsk, okolice Katowic
Zarejestrowany: 2011-03-08

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Jeżeli już ktoś kupił Windowsa to przecież żaden problem aby mieć obydwa systemy na dysku. Po jakimś czasie jak ktoś uzna, że do niczego już mu Windows potrzebny nie jest może go przecież skasować. Wiem, że to co napisałem to banał. Jednak nie warto siebie lub innych uszczęśliwiać na siłę.

Offline

 

#38  2011-03-11 15:14:42

  atare - Użytkownik

atare
Użytkownik
Skąd: Śląsk, okolice Katowic
Zarejestrowany: 2011-03-08

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Zolnierzu napisał(-a):

W7 nie jest ciężki, po wyłączeniu aero ma wymagania zbliżone do XP. Widziałem Celerony 1GHz z 512MB ramu gdzie ten system śmigał nienajgorzej.
BTW skończcie z przekonywaniem ludzi, którzy nie są zainteresowani zmianą systemu, że Linux jest dla nich - nic dobrego ani dla nich, ani dla Was, ani dla Linuksa z tego nie wyniknie - tego jestem pewien.

Trzeba być naprawdę masochistą aby używać Win 7 z takimi parametrami. Ale widać niektórzy tak lubią.

Offline

 

#39  2011-03-11 15:16:46

  milyges - inż.

milyges
inż.
Skąd: Gorlice/Kraków
Zarejestrowany: 2006-04-09
Serwis

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Używałeś? Wiesz?
Wkurza mnie to gadanie że 7 jest ciężki, etc. etc.
Nie używasz albo sporadycznie? Nie oceniaj...

Offline

 

#40  2011-03-11 15:22:10

  atare - Użytkownik

atare
Użytkownik
Skąd: Śląsk, okolice Katowic
Zarejestrowany: 2011-03-08

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Zaczynam mieć wrażenie, że co niektórzy tutaj są fanboyami Windows a Debiana traktują jak zbędny gadżet.

Offline

 

#41  2011-03-11 15:27:44

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

atare napisał(-a):

Zaczynam mieć wrażenie, że co niektórzy tutaj są fanboyami Windows a Debiana traktują jak zbędny gadżet.

Nie starają się być obiektywni.
Inaczej mówiąc nie są fanatykami.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#42  2011-03-11 15:32:37

  atare - Użytkownik

atare
Użytkownik
Skąd: Śląsk, okolice Katowic
Zarejestrowany: 2011-03-08

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

To ja obiektywnie napiszę: mam starego kompa Dell GX280, zintegrowana karta graficzna Intel 128 MB, procek 2800 MHz i akurat teraz mój komp ma tylko 512 MB Ram. Cena kompa to niecałe 300 zł. I robię z tym kompem po prostu wszystko. Trójwymiarowe efekty pulpitu otwieranie kilku okienek na raz. Gierki też śmigają w 3D. Zatem poproszę z Windows 7 i też to samo na tym kompie zrobić.

Ostatnio edytowany przez atare (2011-03-11 15:35:42)

Offline

 

#43  2011-03-11 15:39:34

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Ja mam podobnego  nawet ciut słabszego kompa.
Mam na nim debiana z fluxboxem i XP i chodzą idealnie.

Gdybym sobie zainstalował KDE4 to będzie chodził jak muł.

win7 był pisany pod inny sprzet i nie ma co dywagować co lepsze co gorsze.
Wszystko ma swoje przeznaczenie i tyle.
Bicie piany wokół tego nie ma sensu.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#44  2011-03-11 15:47:49

  atare - Użytkownik

atare
Użytkownik
Skąd: Śląsk, okolice Katowic
Zarejestrowany: 2011-03-08

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Ja wcale nie zamierzam bić piany. Przecież mój watek jest o Debianie stylizowanym na XP. I co jest oczywiście tylko moje zdanie dla mnie XP to jest system z jak to mówią jajami. Wydajny, szybki, prawdziwie uniwersalny, bo chodzi na sprzęcie od staroci do nowych modeli. Windows 7 i jego zachwalanie to powstało jako efekt, że tak powiem uboczny. Zatem ja napisałem o sowie, a czytam o krowie. Nie obrażając oczywiście żadnych zwierząt.

Offline

 

#45  2011-03-11 16:14:07

  atare - Użytkownik

atare
Użytkownik
Skąd: Śląsk, okolice Katowic
Zarejestrowany: 2011-03-08

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Huk napisał(-a):

@atare & @sir_lucjan:

Wy nie przesadzajcie w druga stronę, proszę was bardzo, Windows ma swoje zalety w stosunku do innych systemów (nie jest ich zbyt wiele - fakt, ale są), chociażby dostępność oprogramowania, sterowników, łatwość konfiguracji dla zwykłego zjadacza chleba - jest to system dla ludzi którzy nie chcą się nic a nic uczyć obsługi kompa (to że potem prowadzi to do virów, trojanów i pustych kont bankowych to inna bajka ;] )

Podobnie jest z MacOS - tyle że tam znacznie bardziej patrzyło się od zawsze na bezpieczeństwo, a że system POSIX'owy to łatwiej to przychodzi, niż w wypadku Windosa.

Rozumiem teraz, że większość wypowiada się o Vista, Windows 7, ale Debian nawet na forum Debiana to temat uboczny. Luzik, każdy może kochać to co chce. Ja kocham piękne dziewczyny, kobiety a tutaj z tego co widzę sporo osób kocha Windows.

Ostatnio edytowany przez atare (2011-03-11 16:55:45)

Offline

 

#46  2011-03-11 20:00:45

  pioki - Użytkownik

pioki
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-10

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Każdy chwali to, czego używa ;P W sumie przeglądając to forum to Debiana używa jakieś 20% użytkowników...  A ilu jako podstawowy system, a nie jedynie do zabawy czy testowania to ciężko powiedzieć ;)

Porównując Debiana z systemem pewnej firmy z Redmond (nazwy systemu nie pamiętam, i nie sądzę żebym sobie przypomniał ;) ) należy zacząć od rzeczy podstawowej czyli licencji.

A tak wracając to tematu, w jaki sposób osiągnąłeś tak duże podobieństwo z XP? Konieczne było instalowanie jakichś dodatkowych bibliotek?

Offline

 

#47  2011-03-11 20:19:36

  atare - Użytkownik

atare
Użytkownik
Skąd: Śląsk, okolice Katowic
Zarejestrowany: 2011-03-08

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Wpisałem w Google coś w stylu XP Gnome. Wszystko klikalnie się po prostu zainstalowało. Tutaj tak pewnie jest, że kradzione czyli Win7 lepiej smakuje niż legalnie ściągnięty Debian. Ale to tak naprawdę szkoła tych z FSF, którzy uważają, że każde oprogramowanie powinno być wolne czyli według nich do rozpowszechniania za free. A tymczasem mamy wolną wole i to my ustalamy na jakiej licencji chcemy dalej rozpowszechniać dany program lub grę. Ale wiadomo kradzione lepiej smakuje i stąd zachwyt Windows. Nie twierdzę, że we wszystkich przypadkach i absolutnie tego nie potępiam, bo wiadomo tylko ludźmi jesteśmy. Jednak takie działanie doprowadziło do tego, że legalne oprogramowanie ma tak mało użytkowników. Z wolności po prostu trzeba umieć korzystać.

Offline

 

#48  2011-03-11 20:21:00

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

atare napisał(-a):

Rozumiem teraz, że większość wypowiada się o Vista, Windows 7, ale Debian nawet na forum Debiana to temat uboczny. Luzik, każdy może kochać to co chce. Ja kocham piękne dziewczyny, kobiety a tutaj z tego co widzę sporo osób kocha Windows.

pioki napisał(-a):

Każdy chwali to, czego używa ;P W sumie przeglądając to forum to Debiana używa jakieś 20% użytkowników...  A ilu jako podstawowy system, a nie jedynie do zabawy czy testowania to ciężko powiedzieć ;)

No i się, kurcze, wydało — jesteśmy zakonspirowanymi lobbystami Windowsa, zaplutymi karłami Microsoftu. :)

Porównując Debiana z systemem pewnej firmy z Redmond (nazwy systemu nie pamiętam, i nie sądzę żebym sobie przypomniał ;) ) należy zacząć od rzeczy podstawowej czyli licencji.

A skoro już poruszamy problemy natury prawnej — te ikony z piewszego posta to nie zajumane zostały aby? ;)

Ostatnio edytowany przez azhag (2011-03-11 20:23:03)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#49  2011-03-11 20:26:38

  atare - Użytkownik

atare
Użytkownik
Skąd: Śląsk, okolice Katowic
Zarejestrowany: 2011-03-08

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Ikona, której ja używam to po prostu ikona Firefox. I proszę jak łatwo być posądzony o kradzież...

Offline

 

#50  2011-03-11 20:29:55

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

atare napisał(-a):

Ikona, której ja używam to po prostu ikona Firefox. I proszę jak łatwo być posądzony o kradzież...

Może uściślę — chodzi o te ikony widoczne na zrzucie: http://www.atare.pl/debian-gnome-xp/slides/zrzut_ekranu1.html


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)