Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-02-22 21:00:07

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

laptop ???

Taki wątek na innym forum mi wpadł w oko.
Maszyna warta 2000 za 800 to okazja lub nie wiem co ... Jak ktoś potrzebuje to może  popytać

http://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=77233


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#2  2011-02-22 23:50:03

  blinki - Użytkownik

blinki
Użytkownik
Skąd: Wschowa/Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-04-09
Serwis

Re: laptop ???

No tak dziadku ale to to nie laptop :P to "komputer stacjonarny z opcja łatwego przenoszenia z konta w kont", nie widzę sensu kupowania takich hiper laptopów co mają 15" matryce procek jakis tam core 2 GHz i to wszytko na baterii 6cell. Sam jestem w posiadaniu takiego sprzetu i nie jestem zadowolony,gdy przed snem biorę do łóżka ten laptop i co się tylko denerwuje bo chwila moment się rozładowuje.

Powiem tak niby okazja niby nie komputer ma pewnie rok cos takiego, sprzedając swoj laptop też go sprzedawałem po 850 zł a kupowałem za 2000zł (sprzedaż po roku) i to też było ciężko. W tych czasach cieżko jest sprzedać laptop bo jest ich bardzo dużo na rynku, stad taka cena moim zdaniem zaniżona ale dość normalna. Jak byś mieszkał w gdańsku to bym m ci załatwić Samsung R540 za 600zł (nówka) ale sprzęt aż parzy. :P Jakąś godzinę temu znajomy oferował :P


Platforma Systemowa: Debian 5.0 lenny | KDE 4.3.2
PC: FS Amilo li 3710 | DualCore 2.0GHz/3GB/Intel GMA X4500
Przeglądarka: Opera (Firefox sux^^)

Offline

 

#3  2011-02-23 00:03:18

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: laptop ???

Zgadzam się z przedmówcą ;) Dzisiaj to elektronika tak leci że... Oh... Powinno jakoś się rozwiązać ten problem... Ostatnio chciałem kupić PS3 i tak sobie pomyślałem... Kurcze, niedługo bedzie 4, potem 5... Eh...

Ale...

Ciocia potrzebuje jakiś lapek 10" nowy. Wstyd pisać ale na pokładzie musi znajdować się jakiś szit... Aha! No i jak najtaniej oczywiście. Taki DiT :D Może ktoś coś wie?

Pozdrawiam :)


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#4  2011-02-23 06:59:31

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: laptop ???

Cholera wie czy mu już obudowa nie pęka, dlatego koleś popycha w miarę tanio(?). Te zawiasy nie są dobrej konstrukcji. Problem w tym, że roczny Acer to już laptop bez gwarancji...


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#5  2011-02-23 09:08:52

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: laptop ???

Bodzio odpuść sobie tego Klonka. Tak jak pisał forumowy roweraż, zawiasy są raczej słabe, ze swojej lisiej strony dorzucę, że taśmy od matrycy były naprawdę fatalnej jakości. Plastiki również.
Mimo że Acery przeważnie były mocno do przodu konstrukcyjnie, to nadawały się raczej na 'serwer w szafie': podłączyć monitor, zew klawiaturę(albo tylko lana) i najlepiej nigdzie z nim nie wychodzić.

A, znam jeszcze historię jednej Extensy w której nie wyrobiło chłodzenie grafiki (de facto, grafikę to to ma na slocie). 15 min po włączenia pod gołym grzybem tak sypało artefaktami, że jakakolwiek praca mijała się z celem.

P@blo napisał(-a):

Zgadzam się z przedmówcą ;) Dzisiaj to elektronika tak leci że... Oh... Powinno jakoś się rozwiązać ten problem... Ostatnio chciałem kupić PS3 i tak sobie pomyślałem... Kurcze, niedługo bedzie 4, potem 5... Eh...

Co nie zmienia faktu że w Drivera na PSX czy God of War pograsz z przyjemnością i przyjemnie dla oka, tak dzisiaj jak i w przyszłym miesiącu; warto więc gonić za nowinkami?

Ostatnio edytowany przez lis6502 (2011-02-23 09:11:10)

Offline

 

#6  2011-02-23 10:01:52

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: laptop ???

Bodzio odpuść sobie tego Klonka

Nie nie - nie potrzebuję. Mam dwa i to całkiem dobre.
Tak wrzuciłem jakby ktoś na gwałt potrzebował bo cena niska, a sprzęt w miarę.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#7  2011-02-23 18:53:05

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: laptop ???

Zawiasy w acerach to porażka- potwierdzam, widziałam na własne oczy.

Offline

 

#8  2011-02-23 23:37:01

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: laptop ???

Trin napisał(-a):

Zawiasy w acerach to porażka- potwierdzam, widziałam na własne oczy.

Zawiasy - tylko thinkpad. Oddając poprzedniego, gość pierwsze co stwierdził, że mam luzy na zawiasach. Pokazał, jak powinny wyglądać zawiasy - i teraz aż nie sposób otworzyć jedną ręką laptopa.

Offline

 

#9  2011-02-24 00:26:27

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: laptop ???

On jakoś pękają w ogóle. Potem ten plastik zaczyna się kruszyć jak wafel i kaplica.

Offline

 

#10  2011-02-24 14:42:24

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: laptop ???

Ja pieprze ile tutaj użytkowników EX5635G i każdemu sie rozsypał w rękach...

Zawiasy sie w kazdym wyrabiaja, to czesc mechaniczna w ktorej wystepuje tarcie.
blinki co Ty za bzdury gadasz? I co jak jest C2D czy i5, i7 to to już nie jest laptop? Masz dziwne definicje.

Offline

 

#11  2011-02-24 16:37:48

  blinki - Użytkownik

blinki
Użytkownik
Skąd: Wschowa/Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-04-09
Serwis

Re: laptop ???

qluk:
Chodzi mi o to, że jeśli producenci wkładają do lapka te prądożerne cuda to czemu nie dołożą do niego baterii 9cell? bo za drogo?Bo poco z definicji mobilność laptopa ma być zachowana, lepiej na nim pograć w gry. Jestem zdecydowanie za Netbookami z bateriami 6cell,  które wytrzymują po 7h, a nasz laptop na baterii 6cell pociągnie 2h.
Wiadomo Core etc. to moc obliczeniowa ale dlaczego kosztem czasu pracy?
Ale to tylko moje zdanie :)

P.S. Cały czas żyje nadzieją, że w przyszłości się to zmieni.


Platforma Systemowa: Debian 5.0 lenny | KDE 4.3.2
PC: FS Amilo li 3710 | DualCore 2.0GHz/3GB/Intel GMA X4500
Przeglądarka: Opera (Firefox sux^^)

Offline

 

#12  2011-02-24 17:04:22

  tm - Użytkownik

tm
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-06

Re: laptop ???

Akurat core 2 jest mniej prądożerny od np celerona m. Ja tam nie widzę problemu, w opisie zawsze jest przewidywany czas pracy, jak komuś nie wystarcza 2-3 godź (mozna sie rozejrzec za tymi co trzymaja koło 4 godź.) to bierze netbooka i ma te 6-7 godź, albo kupuje sobie baterię 9 komorową, która jest sporo większa i wystaje poza obrys laptopa. Ale jak by mi ktoś na siłę takie upiększające cudo wstawiał to raczej nie był bym zadowolony.

Offline

 

#13  2011-02-24 18:52:16

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: laptop ???

Cell w tym wypadku tlumaczymy jako ogniwo. Gdzie do cholery jasnej masz komorę w baterii?

blinki: Akurat 6 ogniwowa bateria trzyma z c2d, quadro i 15,4" okolo 3h przy srednim uzytkowaniu. Przy jechaniu na 800Mhz i GPU tez na minimum mozna kolo 4-4,5h pracowac. Z drugiej strony taki netbook Asusa co podaje sie ze ma te 7 h to w normlanej pracy jest to juz okolo 5h, a po roku okolo 3h. Winne sa kiepskie ogniwa.
Po drugie wez pod uwage dluzszy czas ladowania pojemniejszego pakietu, wyzsza temperature przez niego wydzielana w tym procesie, czy tez znacznie zwiekszona mase. O uzytecznosci za to atoma np. 10" panelem mozna dyskutowac godzinami bo sa zadania gdzie to wystarczy, ale jest masa zadan gdzie jest to beznadziejny pomysl.
O braku moblinosci zgodze sie przy tych monstrach z 20" panelem a jest kilka takich czy juz bardzo dyskusyjny rozmiar matrycy 18,4".

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)