Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2009-11-19 18:45:17

  crazyperson1 - Użytkownik

crazyperson1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-02-08

Re: Świńska grypa

Sezonowa jest gorsza bowiem zdecydowanie łatwiej się nią zarazić. Dlaczego? Bo zwyczajnie jest to wirus, który "towarzyszy nam od lat" na obszarze całego kraju i po prostu swobodnie sobie mutuje. Świńska grypa występuje w chwili obecnej jedynie punktowo i myślę, że epidemia nam nie grozi. To tak w wielkim skrócie. Jeśli patrzeć na ilość osób, które umierają w wyniku zwykłej grypy lub jej powikłań względem zgonów wywołanych świńską grypą, to faktycznie - ta druga zdaje się całkowicie niegroźna, z drugiej jednak strony niebezpieczeństwo śmierci jest zdecydowanie większe wtedy, gdy nabawimy się świńskiej grypy niż w przypadku zachorowania na grypę sezonową. Przebieg obu może być także całkowicie bezobjawowy. Wszystko zależy od indywidualnych cech naszego organizmu. Co w takim razie robić?  Dbać o siebie i nie tracić głowy. Czapka zimą, herbata z sokiem malinowym, czy większa ilość warzyw i owoców w naszym jadłospisie jeszcze nikomu nie zaszkodziło, a media i tak zawsze szukać będą sensacji.

Z tego, co wiem to okres na profilaktyczne szczepienia ochronne jeszcze trwa, więc nie wiem, po co tu prokuratura? Że niby wirus ma o tej porze roku dogodne warunki rozwoju, a i nasz organizm jest osłabiony i nastawiony na złe warunki atmosferyczne? No tak - to wszystko prawda. Ale należy także pamiętać, że aby się zaszczepić trzeba być całkowicie zdrowym i tyle...


Linux Registered User # 484543

Offline

 

#27  2009-11-19 19:35:58

  yantar - Użytkownik

yantar
Użytkownik
Skąd: Galicja
Zarejestrowany: 2009-06-09

Re: Świńska grypa

Okres szczepien na grypę kończy(ł) się w zasadzie z początkiem października w naszym klimacie. Ale wystarczyło, że media zrobiły szumu, ktoś wziął w łapę i nagle sezon na szczepienia wychodzi, że jest praktycznie całoroczny (sic!). Zachęcanie do szczepień właśnie teraz bez podania informacji, że w przypadku złapania infekcji tuz po szczepieniu ryzyko ciężkiego przebiegu choroby wzrasta jest działaniem na szkodę ludzi (a ryzyko wzrosło obecnie wielokrotnie). Szczepienie przeciwgrypowe pojawiły się w Polsce na większą skalę około roku 95' (zaczęły to stosowac duże przedsiembiorstwa) wtedy wszystkie te informacje były podawane. W tym roku nie przeczytałem ani nie usłyszałem o tym w mediach ani razu.
Grypa jako taka wcale nie funkcjonuje sobie u nas cały czas, tylko wędruje zgodnie ze zmianą pór roku zaczynając od wschodniej i południowo-wschodniej Azji. Wybuchy epidemii bardziej zjadliwych "mutantów" są lokalne i mogą mieć miejsce gdziekolwiek, ale producenci szczepionek głównie patrzą na dane z krajów azjatyckich pod kątem "co nowego panie w grypie".

Offline

 

#28  2009-11-19 19:43:50

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Świńska grypa

jak wiecie pracuję w sanepidzie. Kilka dni temu padła na grypę koleżanka z działu żywności i druga z laboratorium bakteriologii.
Dzisiaj przyszedł rano do pracy mój kolega z pokoju i mówi tak: chyba coś złapałem od Dorotki - mam gorączkę, boli mnie wszystko i głowa na dokładkę. No i nie miał kataru.
Na zakończenie tej tyrady zakaszlał prosto w moją gębę. No normalnie się wkurwiłem i mu nabluzgałem. Wygoniłem do lekarza i nie wrócił - znaczy coś było na rzeczy


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#29  2009-11-19 20:00:51

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Świńska grypa

Dziadek pracuje w sanepidzie? - Ja np. ten fakt przeoczyłam.
Czyli że mamy uważać. Ja też we wtorek miałam w szkole napad kaszlu , automatem gorączka, a jak wróciłam do domu to modliłam się o ciszę, taki ból głowy. Jak się położyłam spać to oczy przed światłem nakryłam kocem bo nie szło znieść bólu. Dziś rano zjadłam śniadanie (z zamiarem pójścia do szkoły) i jak wróciłam do łóżka (na kwadrans) tak po przebudzeniu nie miałam siły taty zawołać. Spałam jak zabita i czułam się na tyle paskudnie że wyć mi sie chciało. Kataru brak. TYLKO gorączka i bóle mięśni, zawroty głowy. W szkole pustki..dziś  z tego co mi koleżanka napisała było 6 osób z 18. Z tego co zauważam nawet nauczyciele juz nie marudzą na nieobecności.

Offline

 

#30  2009-11-19 20:02:12

  yantar - Użytkownik

yantar
Użytkownik
Skąd: Galicja
Zarejestrowany: 2009-06-09

Re: Świńska grypa

No to Bodzio za ~2 za dni będziesz wiedział czy ci nie sprzedał jakiejś zarazy (ponoć "świniak" inkubuje się nawet do 7 dni).

Offline

 

#31  2009-11-19 20:12:32

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Świńska grypa

Tylko czekać, aż zrobią jakiegoś wirusa windowsowego pod kodową nazwą A/H1N! :)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#32  2009-11-19 20:16:09

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Świńska grypa

Trin napisał(-a):

Dziadek pracuje w sanepidzie? - Ja np. ten fakt przeoczyłam.

Myślałaś, że gdzie DUG stoi?

Szkoda, że nie ma już strony pis.dug.net.pl ;)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#33  2009-11-19 21:13:20

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Świńska grypa

Wiedziałam że u Bodzia w firmie stoją jakieś skrzynki ale nie wiedziałam że to dugowe.

Offline

 

#34  2009-11-19 21:20:42

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Świńska grypa

azhag napisał(-a):

Szkoda, że nie ma już strony pis.dug.net.pl ;)

strona jest... gdzieś tam na dysku, a wpisy z Apacza wyparowały. Ja jestem pewien że to robota tego Indianina z forum :P


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#35  2009-11-19 21:54:55

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Świńska grypa

ekhm, czy ktoś mnie wzywał ?? :P ja nic nie psułem (jeszcze) ale to się da zrobić ;] I w waszym wigwamie jeszcze nie mieszalem ! :P


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#36  2009-11-19 22:08:44

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Świńska grypa

winetu, bedziesz sobie wyciągał piórka z tyłka jak coś popsujesz ;)

Offline

 

#37  2009-11-19 22:12:54

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Świńska grypa

uuu Aniu skąd wiedziałaś że tak lubię?? :>


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#38  2009-11-19 22:13:33

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Świńska grypa

na stronie pis.dug.net.pl był Bodzio w całej okazałości.
aaa, czekaj wnusia, mam gdzieś fotę bodzia z Jaworzyny Krynickiej. Jak znajdę to zapodam


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#39  2009-11-19 22:16:59

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Świńska grypa

Winetu, skąd? Kobieca intuicja-  z tym nie wygrasz :>
Dziadku: ok.

Offline

 

#40  2009-11-19 22:21:22

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Świńska grypa

to masz. Moja mi zrobiła. Ale mam śliczny brzuszek.
No i chciałem poinformować że moja chrześnica będzie miała dzidziusia, więc wujkiem będę :))

http://bodzio.dug.net.pl/fotki/ludzie/p7121257.jpg


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#41  2009-11-19 22:23:47

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Świńska grypa

Gratulacje :) już teraz mówię, że malec będzie miał z wujkiem fajnie :D chrześnicę kojarzę ze zdjęć.

Offline

 

#42  2009-11-19 22:25:44

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Świńska grypa

Wyglądasz nieproporcjonalnie duży (nie tylko brzuszek ;]). Mam wrażenie, że proporcje są zachwiane. :)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#43  2009-11-19 22:27:05

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Świńska grypa

azhag napisał(-a):

Wyglądasz nieproporcjonalnie duży (nie tylko brzuszek ;]). Mam wrażenie, że proporcje są zachwiane. :)

obiektyw 9-18 się kłania. Ale masz oko :)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#44  2009-11-19 22:28:37

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Świńska grypa

cholera, a ja się powstrzymywałam żeby nie napisać że wygląda jak kurdupel :D /nie bij! :D

Offline

 

#45  2009-11-19 22:32:03

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Świńska grypa

My to sie ptasiej grypy powinnismy bac, swinska pingownow nie rusza ;].
A co robie zeby sie obronic przed grypa ( jakakolwiek) ... a no nic nie robie, do biedrony biegam w spodenkach i bluzie, gralem w pilke rozerbrany pare razy ( w pazdzierniku i listopadzie), nie nosze szalika czy czapki, a mam ogolona glowe, taki stan rzeczy utrzymuje sie juz kilka lat ( z 3-4 ) zawsze sie lekko ubieralem, uszy mnie juz nawet na mrozie nie szczypia, tylko jak sa gigantyczne mrozy to zakryje glowe bo podobno jakies nerwy sa z tylu glowy ktore "pekaja" na mrozie i mozna wzrok stracic. Oczywiscie z takiego stanu rzeczy wynikaja rozne konsekwencje, prawie cala zime mam katar, nie bog wie jaki ale chusteczki nosze (dobrze sie czuje ale poprostu sam katar), czyli cos mnie niby lapie. W tym roku juz 3 razy kladlem sie spac z bolem glowy i rozpalonym organizmem. Co do jednego razu jestem prawie pewien ze ma to zwiazek z
1. wizyta dwa dni wczesniej w tesco 2 przystanki dalej w bluzie
2. z iloscia browarkow jakie wypilem.
Jak by nie bylo zawsze zjem duzo pomaranczy albo wypije z 2 litry soku pom. ide spac, porzadnie sie "wygrzeje", no i wstaje zdrowy 8h pozniej. Mialem brac rutinoscorbin, ale krew mi z nosa po nim leci ( wtf?).


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#46  2009-11-19 22:37:26

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Świńska grypa

gindek..nieraz tak jest że krew z nosa leci. może jakoś na ciśnienie działa choć wątpię. mi krew z nosa leci jak się wkurzę i jak płaczę.

Offline

 

#47  2009-11-19 22:52:58

  crazyperson1 - Użytkownik

crazyperson1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-02-08

Re: Świńska grypa

O qrcze - Bodzio - ja myślałem, że Ty... odrobinę młodszy jesteś... Bez urazy oczywiście. Fajnie wiedzieć, że środowisko Debiana jest tak zróżnicowane pod względem wieku... Tak w ogóle to ciekaw jestem, jaka jest średnia ilość wiosen wśród użytkowników tego forum...


Linux Registered User # 484543

Offline

 

#48  2009-11-19 22:57:48

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Świńska grypa

@crazyperson1: przeprowadź "dobrowolną" ankietę (np przez PM) a wynikami się pochwal :P O ile oczywiście uda Ci się nakłonić ludzi do zwierzeń i uwierzysz w to co ludzie napiszą :P


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#49  2009-11-19 23:00:50

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Świńska grypa

crazyperson...byś wiedział jak Bodzio się ze mnie smiał gdy wyraziłam swoje zdziwienie co do jego wieku i jeszcze zarzuciłam ze mnie wkręca ;)

Offline

 

#50  2009-11-19 23:16:24

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Świńska grypa

@trin nie placz i sie nie denerwuj ;]
make linux not war.
don't worry be pinguin.

no no od dzisiaj bede mowil "Panie Bodzio" ;]


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)