Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-10-15 11:36:01

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Offline

 

#2  2009-10-15 12:53:17

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: To może nie na tematy linuxowe ale ważne. Pasowało by wersprzeć

Każdy czyn niezgodny z prawem powinien być ukarany. Nigdy nie zgodzę się na samosąd, ponieważ prowadzi to do anarchii.
Kilka przykładów:
Włodowo - ta trójka została osądzona. W/g opinii publicznej niesprawiedliwie, ale zgodnie z literą prawa. I tu prezydent (jak go nie cierpię) ma prawo łaski i ma je zastosować w tym przypadku.
Nie przeprowadzono prawidłowego śledztwa - powinni być surowo ukarani policjanci którzy odmówili pomocy mieszkańcom tej wsi.
Barbara Blida - w życiu nie uwierzę że popełniła samobójstwo, ale .... i tu jest miejsce do działania dla CBA, a nie tworzenie przestępców z niewinnych ludzi na zamówienie polityczne.
Mój kolega z pracy - 5 rok procesuje się z PZU o odszkodowanie dla córki, którą potrącił kierowca ze Starostwa.
Koleżanka z pracy - policjant po pijaku zabił jej 7 letnią córkę - on jest niewinny, matka winna że dziecko wracało ze szkoły.

I teraz co ? - mamy zabić tego policjanta ? (bo na pewno jest winny), zabić kierowcę ? wystrzelać winnych śmierci Blidy ?

W dwóch ostatnich przypadkach, wiem że są już skierowane wnioski do Strasburga. Jesteśmy w Unii ===>>Litwa też<<=== Jeżeli Państwo nie radzi sobie z wymiarem sprawiedliwości, albo jest tak skorumpowane, że nie jest w stanie ukarać kolesiów, to można to państwo pozwać przed trybunał międzynarodowy. A z tego co wiem to prawie 100% spraw Polska przegrywa.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#3  2009-10-15 13:01:54

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: To może nie na tematy linuxowe ale ważne. Pasowało by wersprzeć

Tylko czy ten człowiek miał jakiekolwiek szanse na sprawiedliwość? Jak przestępca należy do grup społecznych o solidnych wpływach to zwykły obywatel może mu niewiele zrobić. A jak owy wyskopostawiony przestępca ma oddanych przyjaciół na wysokich stołkach to jużnapewno nic mu nie zrobi. Ja też jestem przeciwny samosądom ale z jednym wyjątkiem pedofilstwa. Jakby to spotkało moje dziecko ręka by mi nie drgnęła.

Znam osobiście osobęktóremu zgwałcono żonę - nie wyobażasz sobie nawet co ten człowiek czuje.

Ostatnio edytowany przez guzzi (2009-10-15 13:05:59)

Offline

 

#4  2009-10-15 13:07:41

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: To może nie na tematy linuxowe ale ważne. Pasowało by wersprzeć

@Bodzio - miało nie być polityki :)

Dyskusja czysto akademicka, bo nie mamy danych i wiedzy, jak było. Ale z tym bezwzględnym przestrzeganiem prawa to bym był ostrożny. Szkolny przykład - w czasie wojny pomaganie Żydom było nielegalne i karane śmiercią, a mimo to wielu Polaków to "prawo" łamało. Przykład skrajny ale chodzi o mocny akcent.

No i banał na koniec - prawo to nie zawsze sprawiedliwość ;)


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#5  2009-10-15 13:34:53

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: To może nie na tematy linuxowe ale ważne. Pasowało by wersprzeć

Oczywiście że Was rozumiem, ale puenta była na końcu - nikt, ale to nikt nie może temu człowiekowi zabronić skierować skargi na państwo Litewskie do Strasburga.
@ippo - przykłady z wojny są nieadekwatne - to nie jest prawo Twojego kraju ustanowione przez legalnych przedstawicieli (Sejm). Dlatego też stan wojenny został uznany za bezprawny.
Krótko mówiąc nie poprę, ale jestem całym sercem za nim. I nawet nie ma dowodów na to że zabójstwo sędziego to Jego dzieło.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#6  2009-10-15 13:57:44

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: To może nie na tematy linuxowe ale ważne. Pasowało by wersprzeć

Co do Włodowa się wyppowiem. To że oni są w ogóle sądzeni to jest jakiś horendalny absurd, z tego przynajmniej, co wiadomo szerokiej opinii, według mnie powinni dostać medal, a nie być ciągani po sądach.
Zgadza, że samosądy prowadzą do anarchii, ale pytanie jest, czy winni doprowadzenia do tej anarchii są ci bracia, czy policjanci, którzy nie reagowali.
Co do Blidy, nie sądzę aby popełniła samonójstwo, ale z drugiej strony też nie uwierzę w to, aby ktoś ją zabił z premedytacją.
Musiało tam nastąpić jakieś zaniedbanie, niekompetencja tych funkcjonariuszy, która doprowadziła do tego, że Blida nie żyje.
Co do tego Litwina, to chyba za mało wiadomo, o tym, co to jest za człowiek, jakiś podobno bussinessman w związku z tym, pewnie też święty nie jest jak wszystkie Włodzimierze O.(którego to syn np. jak się okazało kupił samochód od bosa pruszkowa, wiedząc o tym czy nie, musiał to potem odkręcać, jakiś ich znajomy wysoko postawiony policjant, o czym sam ojciec mówił na komisji - czyli pewnie wiedział z kim się zadaje i co może się stać)  i tego typu ludzie, nikogo nie urażając, bo śmierć człowieka, to śmierć człowieka - ale o sytuacji z Litwinem za małol wiemy, żeby cokolwiek rozsądnego powiedzieć...


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#7  2009-10-15 14:18:28

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: To może nie na tematy linuxowe ale ważne. Pasowało by wersprzeć

@Bodzio
ze stanem wojennym to jest trochę inna historia - on został uznany za niezgodny z ówczesnym prawem (wprowadzono go z naruszeniem ówczesnych przepisów). Że prawodawstwo PRL poza tym było prawodawstwem państwa policyjnego przekonywać chyba nie muszę, wspomną choćby o wyrokach śmierci (!) w aferze mięsnej w latach 60-tych (skazany i stracony został m.in. ojciec aktora P. Wawrzeckiego).

Nie chcę rozmywać wątku ale rzucę taki przykład: wszyscy wiedzą, jaką plagą jest alkoholizm, jaki są koszty społeczne i finansowe, itp. a mimo to państwo czerpie z tego zyski. Ale jeśli Ciebie przyłapią na robieniu wyśmienitej śliwowicy, to pewnie posadzą z kilku paragrafów, z ustawą karno-skarbową na czele ;)

A sejm mamy demokratyczny ;)


Poza tym - nawet przyjmując naiwne założenie, że prawo mamy doskonałe, stworzone przez najlepszych fachowców i przegłosowane demokratycznie - to pozostaje kwestia jego łamania, także przez organy państwowe.

Weźmy np. policjantów/urzędników/posłów wymuszających haracze czy łapówki. Ewidentnie łamią prawo, które stanowią lub którego powinni strzec. Czy obywatel ma prawo się bronić? W dojrzałych demokracjach - tak. Znana jest akcja obywatelskiego nieposłuszeństwa, polegające na masowym ignorowaniu przepisów przez obywateli.

A czymże było słynne "bostońskie picie herbaty"? Awanturą? Nie, to była eksplozja, która zwieńczyła długi proces buntowania się kolonistów brytyjskich przeciwko koronie brytyjskiej. A w efekcie powstało nowe państwo...

Na koniec jeszcze jeden przykład wojenny - ok, Polska była krajem okupowanym i można podważać legalność hitlerowskiego "prawodawstwa". Ale weźmy same przedwojenne Niemcy - Hitler wygrywa wybory, demokratyczną większością demontuje demokrację i wprowadza dyktaturę, następnie wyjmuje spod prawa obywateli narodowości żydowskiej - wszystko lege artis.....

Ostatnio edytowany przez ippo76 (2009-10-15 14:22:37)


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#8  2009-10-15 14:20:41

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: To może nie na tematy linuxowe ale ważne. Pasowało by wersprzeć

@Bodzio
O ile prawa wojenne nie były ustalane przez nasz sejm – o tyle prawo umożliwiające wejście policjantowi do mieszkania bez nakazu, jak najbardziej. „Czysty” człowiek zapewne nie zgodził by się na rewizję mieszkania, tylko przez to że jego sąsiad złożył jakiś kompletnie kłamliwy donos i w większości normalnych krajów jest chyba tak że bez nakazu gliniarz do mieszkania nie wejdzie. U nas – wg osoby podobno znającej się na prawie – nie możesz odmówić policji wejścia, a jak gliniarz  bez nakazu wyłamie twoje drzwi, powywala ci wszystko z szaf i generalnie zrobi w domu burdel - nawet jeśli nic nie znajdzie to wszystko w świetle prawa będzie ok (pewnie jeszcze ciebie pozwą za jakieś stawianie oporu czy coś, w końcu drzwi nie otwarłeś) bo miał donos – kłóciłbym się czy mamy tego konkretnego prawa przestrzegać (tj. wpuścić zawsze gliniarza i dać mu szukać po twoim domu). Szczerze wolałbym myśleć że pan dr. który nam to dzisiaj mówił jest w błędzie, w przeciwnym wypadku Polsce naprawdę bliżej do republiki bananowej niż zachodu Europy.

Offline

 

#9  2009-10-15 14:41:11

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: To może nie na tematy linuxowe ale ważne. Pasowało by wersprzeć

Nie nakręcajcie się :) - nawet u nas policjant nie ma prawa wejść bez nakazu sądowego lub prokuratora do domu. Masz komórkę i możesz całość nagrać.
Była kiedyś taka akcja żeby zabierać kierowcom nawigacje satelitarną i co ? i nic. Gdyby do mnie taki wystartował, to pierwsze moje pytanie - czy ma nakaz, z czyjego oskarżenia (oskarżenie musi być imienne a nie ogólne) dalej - pytanie o jego numer służbowy.
Mam kolegę w gorlickiej policji - i powiem tak: nawet zwykła prośba pana z drogówki o otwarcie bagażnika powinna być poparta wyjaśnieniem - bo jest to Twoja prywatna własność. To nie ma wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Co innego celnicy lub pogranicznicy.
Ludzie dzisiaj dość skutecznie walczą z niekompetencją urzędników i przedstawicieli prawa. Masz internet, to masz dostęp do Dz.U i M.P. są internetowe kancelarie prawne, które z dziką radością zrobią bubu jakiemuś lokalnemu komendantowi który chce rżnąć szeryfa.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#10  2009-10-15 14:44:10

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: To może nie na tematy linuxowe ale ważne. Pasowało by wersprzeć

Masz również "sprawę Olewnika" i "sprawę Blidy", "sprawę Kluski i Optimusa", "sprawę JTT" i szereg pomniejszych...
Często szary obywatel jest bezbronny wobec układu pana, wójta i plebana... Dlatego ważna jest świadomość obywatelska. Czuwaj!


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#11  2009-10-15 14:52:29

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: To może nie na tematy linuxowe ale ważne. Pasowało by wersprzeć

ippo76 napisał(-a):

ze stanem wojennym to jest trochę inna historia - on został uznany za niezgodny z ówczesnym prawem (wprowadzono go z naruszeniem ówczesnych przepisów). Że prawodawstwo PRL poza tym było prawodawstwem państwa policyjnego przekonywać chyba nie muszę, wspomną choćby o wyrokach śmierci (!) w aferze mięsnej w latach 60-tych (skazany i stracony został m.in. ojciec aktora P. Wawrzeckiego).

Zgadza sie, dlatego dzisiaj ścigani nie ci którzy np. pracowali w SB lecz postępowali zgodnie z ówcześnie obowiązującym prawiem, ale ci, którzy np. tam pracując te prawo łamali. Wszystko dlatego iż system komunistyczny, jako całość, nie został uznany za system zbrodniczy, zatem był legalnie funkcjonującym system, ze swoją konstytucją - bo przecież była, jak prawem wówczas obowiązującym, które było w nim uchwalone.
Zupełnie inną sprawą jest to, ze ten chory wymysł kary śmierci za przestępstwa gospodarcze, był chyba wyciągniety z kodeksu Hammurabiego, a nie z nowożytnych doktryn prawniczych.

ippo76 napisał(-a):

Nie chcę rozmywać wątku ale rzucę taki przykład: wszyscy wiedzą, jaką plagą jest alkoholizm, jaki są koszty społeczne i finansowe, itp. a mimo to państwo czerpie z tego zyski. Ale jeśli Ciebie przyłapią na robieniu wyśmienitej śliwowicy, to pewnie posadzą z kilku paragrafów, z ustawą karno-skarbową na czele ;)

Bo to jest właśnie rodzaj takiej obłudy z cyklu na dwoje babka :)
Z jednej strony państwo chcąc czerpać zyski z akcyzy na alkohol i papierosy - czyli rzeczy, które w uproszczonym rozumieniu wpędzają człowieka do grobu :) nie zabronić ich wytwarzania i sprzedawania, tym bardziej, że czuwa ogólnie nad ich dystrybucją itd.
Ale z drugiej strony ponosi z tego tytułu koszta leczenia schorowanych obywateli, których chorobę wywołały owe używki.
Dlatego z jednej strony mamy zysk ze sprzedarzy tychże, a z drugiej straty przez nie spowodowane. Pytanie co się bardziej opłaca, sprzedawać zarabiać i płacić za leczenie, czy zabronić sprzedaży i nie mieć zysku. Ano dam sobie głowę uciąć, że to pierwsze, a państwo to nie jest jakiś dobry samarytanin, któremu tak naprawdę zależy na zdrowiu obywateli, bo jak szybciej poumierają, to będzie mniej emerytów do wyżywienia, chorych do leczenia za darmo. Bo tak naprawdę w skali państwa jednostka nie ma znaczenia,  liczy się jej jakość a nie ilość.
To przerażające, co mówię, ale taki jest fakt. Ale z drugiej strony skoro wiadomo, że te papierosy i ten alkohol jest taki szkodliwy, no to muszą być prowadzone takie kampanie antynikotynowe itp. Ale czy pańwu zależy na ich skuteczności. Śmiem w to wątpić, a moje zwątpięnie jest tym większe, im większe są wpływy do budżetu z tytułu akcyzy na alkohol i papierosy :)

ippo76 napisał(-a):

A sejm mamy demokratyczny ;)

Ano mamy, tylko, zę nie jest to taka demokracja, jaka by się nam podobała, lecz demokracja delegowana, czyli wybieramy na kadencję bande osłów, w którzy w naszym imieniu nami rządzą. Podobała by się nam taka demokracja, jak jest bodaj w Szwecji i jeszcze w paru innych małych skandynawskich krajach, gdzie są referenda właściwie w kązdej ważniejszej dla obywatela sprawie :)
Ale u nas to nie wypali, bo nie lubimy chodzić do wyborów.
A dlaczego nie lubimy?

Bo wybieramy osłów...

A dlaczego osłów? Ano bo elity władzy, które wybieramy, są emnacją jakości naszego całego społeczeństwa, bo przecież wcześniej też byli tacy, jak my. Nie byli nikim lepszym ani nadzwyczajnym. Różni ich tylko, że potrafili się dostać na listy wyborcze, bo mieli ku temu instrumenty, natomiast to wcale nie musi z nich czynić dobrych przywódców, a my gdybyśmy nawet mieli najlepszy pomysł na rządzenie krajem, nie mamy szans się przebić do elit władzy. Tak samo jak byśmy chcieli zagłosować na Pana Edzia listonosza, bo to fajny chłop i dobrze godo, nie mamy szans, bo nie ma go na liiście, Bo listy są nam podsuwane, a na tych listach są ciągle te same mordy, na które nie mogę już patrzeć i dlatego nie chodzę na wybory. To jest właśńie główna wada demokracji - że jest ona demokracą pozorną.
Dlatego nie lubimy chodzić na wybory, gdyż wiemy, że naszej sytuacji, jako większośći, one nie zmienią. W sumie mamy rację, niestety :)

ippo76 napisał(-a):

Poza tym - nawet przyjmując naiwne założenie, że prawo mamy doskonałe, stworzone przez najlepszych fachowców i przegłosowane demokratycznie - to pozostaje kwestia jego łamania, także przez organy państwowe.

Weźmy np. policjantów/urzędników/posłów wymuszających haracze czy łapówki. Ewidentnie łamią prawo, które stanowią lub którego powinni strzec.

Bo łatwiej jest dostrzec belke w czyimś oku, niż drzazgę w soim. A władza, jak to władza, jak każda, ma tendencje do patologii, takiej np. że wykorzystuje swoją pozycje do obrony samej siebie przed prawem, które na obywateli, czyli także na siebie nakłada. Tak było jest i będzie.

ippo76 napisał(-a):

Na koniec jeszcze jeden przykład wojenny - ok, Polska była krajem okupowanym i można podważać legalność hitlerowskiego "prawodawstwa". Ale weźmy same przedwojenne Niemcy - Hitler wygrywa wybory, demokratyczną większością demontuje demokrację i wprowadza dyktaturę, następnie wyjmuje spod prawa obywateli narodowości żydowskiej - wszystko lege artis.....

Dlatego mimo wszystkich teorii socjologicznych, słusznych czy nie, lepiej chodźby na wybory, żeby nam w nich taki Hitler już nigdy nie wyrósł za plecami. Mamy na to szanse,, tylko raz na 4 lata, a jedyne co w Polsce jest w pełni uczciwe, to liczenie głosów, tego jestem pewien.

Ciekawy post, to się odniosłem :)


ippo76 napisał(-a):

Masz również "sprawę Olewnika" i "sprawę Blidy", "sprawę Kluski i Optimusa", "sprawę JTT" i szereg pomniejszych...
Często szary obywatel jest bezbronny wobec układu pana, wójta i plebana... Dlatego ważna jest świadomość obywatelska. Czuwaj!

Zgadza się, któraś z gazet opisywała co najmniej 3 takie przypadki, zaginięć ludzi i niewyjaśnionych śmierci, tylko że oni nie nazywali się Olewnik i nie powołano dla nich komisji śledczej....

Ostatnio edytowany przez marg1 (2009-10-15 14:58:41)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#12  2009-10-15 15:04:50

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: To może nie na tematy linuxowe ale ważne. Pasowało by wersprzeć

@Bodzio:

Generalnie prawo sobie a życie sobie - jakieś 3 lata temu, była w okolicach Częstochowy panika związana z "akcją antypiracką". Sama akcja okazała się ściemą zorganizowaną przez złodziei którzy w ten sposób zabierali ludziom kompy "na potrzeby śledztwa" - jednakże przez tą panikę rozgorzała dyskusja czy policjant ma prawo wejść bez nakazu (z oczywistych chyba względów złodzieje wchodzili „na blachę”. Generalne sprawa wygląda nie ciekawie - wg ustawy gliniarz MOŻE wejść bez nakazu jeżeli "istnieje zagrożenie niszczenia dowodów, lub podejrzenie że w danym momencie odbywa się przestępstwo" (oczywiście cytat z głowy - ale zapis w ustawie jest), wg większości prawników to daje prawo policji do wkroczenia do mieszkania tylko wtedy kiedy: albo kogoś w danym momencie „biją”, albo policja dostałą cynk że obserwowany przestępca dowiedział się że policja ma go na oku i postanowił zniszczyć papierki z jakiejś afery. Tak twierdziła wtedy większość prawników. Zaś całkowicie inaczej twierdził komendant policji (z Cze-wy albo Katowic - nie pamiętam), wg którego już sam donos wystarczy (!) do wejścia do mieszkania, nakazów to w ogóle się zwykle nie załatwia przed przeszukaniem bo jak on to stwierdził "prokuratorzy to zapracowani ludzie i nie mają czasu" (!!), i że nakaz już PO PRZESZUKANIU (!!!) otrzymamy na pewno. Jasne w Strasburgu zapewne obywatel by wygrał – ale ilu tak naprawdę pójdzie do Trybunału o takie coś??

Offline

 

#13  2009-10-15 15:05:15

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: To może nie na tematy linuxowe ale ważne. Pasowało by wersprzeć

Właściwie to można się pod tym tekstem podpisać obiema rencami i stopami.
Jak wyglądały nasze ostanie wybory?
Ja nie kocham PIS-u, więc głosowałem na Ziobrę aby spieprzał z Polski i dupy nie zawracał, Koleżanka która kocha PIS głosowała na Senyszyn aby Ona spieprzała z kraju.
Mamy wybory negatywne - nie głosujemy na partię i człowieka, tylko na inną partię i innego człowieka aby TAMCI nie wygrali.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#14  2009-10-15 15:05:17

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: To może nie na tematy linuxowe ale ważne. Pasowało by wersprzeć

marg1 napisał(-a):

Podobała by się nam taka demokracja, jak jest bodaj w Szwecji i jeszcze w paru innych małych skandynawskich krajach, gdzie są referenda właściwie w kązdej ważniejszej dla obywatela sprawie :)

Szwajcaria jest najczęściej podawana jako przykład stosowanej demokracji bezpośredniej. System taki ma też swoje wady, bo - jak mawia Korwin-Mikke - dwóch żuli zawsze przegłosuje profesora uniwersytetu. Taki system wymaga wyrobionego społeczeństwa, świadomego i odpowiedzialnego, niepodatnego na tanie chwyty. Podobno w Norwegii, przed referendum ws. wejścia do UE rząd przekazywał dotacje na akcję informacyjną zarówno zwolennikom, jak i przeciwnikom akcesji. U nas taka sytuacja nie mogłaby mieć miejsca, bo wejście do UE było dla tzw. elit celem bezdyskusyjnym (ja także głosowałem "za" i nie żałuję). Teraz mamy kwestię Traktatu Lizbońskiego, nasze "elity" uznały, że nie będzie referendum, bo oni wiedzą lepiej, a nie wiadomo, co tłuszczy odbije :) Taki cynizm, nieprawdaż?

A dlaczego osłów? Ano bo elity władzy, które wybieramy, są emnacją jakości naszego całego społeczeństwa,

Celne spostrzeżenie.

Ciekawy post, to się odniosłem :)

Dziękuję, ja się bałem, że chaotyczny. No ale i tak zeszliśmy na manowce....


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#15  2009-10-15 15:09:38

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: To może nie na tematy linuxowe ale ważne. Pasowało by wersprzeć

eeech polityka to fajny tema na forum, dlatego na większości jest zakzany (tu też :D )
za chwilę włączy się ktoś z nożem i krew się poleje :) - ale jak na razie jest na poziomie i tak trzymać.
Znikam,  nie mam czasu - bawcie się dobrze :)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#16  2009-10-15 15:23:11

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: To może nie na tematy linuxowe ale ważne. Pasowało by wersprzeć

Huk napisał(-a):

@Bodzio:
wg ustawy gliniarz MOŻE wejść bez nakazu jeżeli "istnieje zagrożenie niszczenia dowodów, lub podejrzenie że w danym momencie odbywa się przestępstwo" (oczywiście cytat z głowy - ale zapis w ustawie jest), wg większości prawników to daje prawo policji do wkroczenia do mieszkania tylko wtedy kiedy: albo kogoś w danym momencie „biją”, albo policja dostałą cynk że obserwowany przestępca dowiedział się że policja ma go na oku i postanowił zniszczyć papierki z jakiejś afery. Tak twierdziła wtedy większość prawników. Zaś całkowicie inaczej twierdził komendant policji (z Cze-wy albo Katowic - nie pamiętam), wg którego już sam donos wystarczy (!) do wejścia do mieszkania, nakazów to w ogóle się zwykle nie załatwia przed przeszukaniem bo jak on to stwierdził "prokuratorzy to zapracowani ludzie i nie mają czasu" (!!), i że nakaz już PO PRZESZUKANIU (!!!) otrzymamy na pewno. Jasne w Strasburgu zapewne obywatel by wygrał – ale ilu tak naprawdę pójdzie do Trybunału o takie coś??

To, że policjant może wejść do domu na szmatę, to jest wtedy dobre, kiedy faktycznie, jest przestępstwo zagrażające bezpośrednio życiu lub mieniu lub jego podejrzenie. A co by się stało, gdyby tak sobie do każdego weszli sprawdzić oprogramowanie na kompie? Według mnie nie ma takiego prawa bez nakazu, bo tu nie chodzi o samo przestępstwo piractwa, ale o fakt, że trzeba najpierw wejść w czyjąś prywatność, żeby się przekonać czy faktycznie jest piracki soft na kompach. A co wtedy, jeśłi się okaże, że nie ma? "Przepraszamy za najście"? O nie!
Niech sobie scigają tych którzy z tego procederu rodzine utrzymują, a nie w prostacki sposób włazić do akademików, bo się robi obławę na groźnych przestępców-studentówi się kradnie im sprzęt ich prace dyplomowe, zagląda w ich rozmowy na gg. To nie ma nic wspólnego  z denokracją, ani przestrzeganiem prawa, bo żeby zlikwidować piractwo, trzeba by zlikwidować Internet. Innej możliwości nie widzę....

Ostatnio edytowany przez marg1 (2009-10-15 15:24:28)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#17  2009-10-15 15:36:52

  marcusdavidus - Członek DUG

marcusdavidus
Członek DUG
Skąd: z nienacka
Zarejestrowany: 2006-09-08
Serwis

Re: To może nie na tematy linuxowe ale ważne. Pasowało by wersprzeć

Tia . przestrzegac prawa. Dura lex Sed Lex ? hmm Moze, jesli tak zwane "PRAWO|" bylo rzeczywiscie sprawiedliwe .A nie jest w zadnej mierze .
Np dlaczego calkowicie zgodna z prawem jest np zdrada partnera a nie zgodna z prawem jest zdrada wspolnika  np prowadzac z kims firme ?
Czy pieniadze sa wazniejsze od milosci ? od zranionej duszy  itp ? Albo dlaczego rew rywin wyszedl na wolnosc? nie odsiedzal kary co wiecej dostal smiesznie nieska kare . przyklad  wracalem po pijaku od kolegi z urodzin w nocy . jakies 300 mewtrow dalej w kiosku byla zbita szyba i w paru samochodach .  psy staly na miejscu zgarneli mnie . dostalem zaocznie bo na sprawe nie poszedlem zeby nie miec za obraze sadu wiecej  2 lata w zawiasach na 4 pomimo ze  nie mialem zupelnie nic wposlnego z tym. a nawet jakbym mial 2 na 4 za 3 szyby ? ahahh dobre zarty ta plywaczka za braciszka ukatrupila ile dostal;a za morderstwo ?? sami sie zastanowcie  nad prawem. prawo  stworzone zostalo do ochrony tych ktorzy je pisza nikogo wiecej.albo nietykalnosc mafi katolickiej kosciolem zwanej . 2 tysiace lat morderst i dzialanosci on charakterze zorganizowanej grupy przestepczej morderstwa wyludzenia gwalty tortury itp itd. kk zabil wiecej osob niz hitler  i co kk jest swiete nietykalne nie -placi podatkow tylko moze w spokoju glwalcic dzieci. a jak ktos cos powie na kk to odrazu satanista. aco wiecej dlaczewgo niemozliwe jest np zbudowanie kosciola wikka itp itd? bo zaraz sekta? bo takie ejst PRAWO pff . temida niby jest slepa ale tak naprawde slepa nie jest ,slepa jest tylko dla tych ktorzy nie wreczaja jej koperty . a najgorsze w tym wszystkim ejst to ze wam wszystkim to odpowiada. nie protestujecie. nie robicie rewolucji. a to blad bo gdy przyjda po was to juz nie bedzie nikogo kto moglby protestowac ( lekka modyfikacja cytatu dr luthera kinga)
i na tym skoncze bo macie przeciez lwy i chrzescijan i jestecie happy

Ostatnio edytowany przez marcusdavidus (2009-10-15 15:37:49)


http://i32.photobucket.com/albums/d33/marcusdavidus/marcussyg.png
C2D E8400, Asus P5N7A-VM, 2x 1gb DDR2 OCZ Reaper 1066, Baracuda 500GB S12 SataII,PSU OCZ stealthXstream 500W, Cooler Asus Triton 77, Buda Cooler Master Elite ,Keys  A4T X7 , Mysz A4T X7 , creative HD1900, Zotac GTX260 AMP2 core 216,Oczka Dell P1130 FD Trinitron

Offline

 

#18  2009-10-15 15:50:47

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: To może nie na tematy linuxowe ale ważne. Pasowało by wersprzeć

Chyba wiemy, co miał Bodzio na myśli :), jednak to co się do tej pory pojawiło w tym wątku nie stoi w sprzeczności z Twoją wypowiedzią. Zawsze takie wątki zbaczają z tematu, zawsze się pojawia kościół -też go nie lubię - ale nie ma nic gorszego niż wojna religijna.
Eh...  Też kiedyś byłem idealistą, ale teraz już nawet w miłość nie wierzę, wszystko jest wykładnikiem pieniądza, a nie pieniądz wykładnikiem wszystkiego...
Jak masz  pieniądze, to i miłość Cię znajdzie, a jak będzie potrzeba, Ty z drugiej strony znajdziesz sobie dobrego adwokata...
Gdyby zdrada w miłości była opisana w Kodeksie Karnym, pewnie nie tylko ja byłbym teraz obrzydliwie bogatym człowiekiem i miałbym w domu 1 Gbit łącze 100 laptopów i kupiłbym sobie Onet i żył w spokoju, ja, moje dzieci, dzieci moich dzieci, itd. :)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#19  2009-10-15 16:01:35

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: To może nie na tematy linuxowe ale ważne. Pasowało by wersprzeć

Takiego Ch****  (azhag: H czy Ch? Zawsze z tym jednym epitetem mam problem) co dzieci dręczy wcale mi nie żal.
Sama bym takiego chętnie zatłukła.Nawet jakby wymiar sprawiedliwości nie zawiódł to bym nie spoczęła zwłaszcza jeśli o małe dziecko idzie. Vendetta moi mili. Jak słyszę takie newsy w wiadomościach to krew się we mnie gotuje. Wcale się ojcu nie dziwie. Wręcz gratuluję. Bardzo dobrze zrobił, nie uznaję litości dla bezlitosnych. Mógł mu jeszcze jaja siekierą  upierd..no.'

@dziadzio: Możemy się nie godzić na samosąd,...ale nie jeden z was tu jest rodzicem i każdy w tym przypadku zrobiłby to samo. Co uważam za zupełnie normalne (zaznaczam: w tym jednym przypadku bycia rodzicem). Ja rodzicem nie jestem ale dzieci lubię.

Ostatnio edytowany przez Trin (2009-10-15 16:06:44)

Offline

 

#20  2009-10-15 16:07:13

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: To może nie na tematy linuxowe ale ważne. Pasowało by wersprzeć

Trin napisał(-a):

Takiego Ch****  (azhag: H czy Ch? Zawsze z tym jednym epitetem mam problem)

„ch”


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#21  2009-10-15 16:23:24

  marcusdavidus - Członek DUG

marcusdavidus
Członek DUG
Skąd: z nienacka
Zarejestrowany: 2006-09-08
Serwis

Re: To może nie na tematy linuxowe ale ważne. Pasowało by wersprzeć

trin tak . ale nie zadajesz sobie pytania dlaczego .kto niby powiedzial ze maja istniec pieniadze ?  oni sobie je stworzyli mowiac bardziej dobitne ukradli swiat i uzurpuja sobie prawo do wladania nim. a tak naprawde blokuja rozwoj planety i ludzkosci jako takiej . jesli kosciol  by nie istnial w ogole to nie mogl by kontrolowac rozwoju nauki w sredniowieczu . do tej pory bysmy skolonizowali uklad sloneczny . co wiecej aktualnie p-olitycy robia to samo chamuja rozwoj naukowy . Calkowita blokada prac nad zimna fuzja  bo ukatrupi przemysl wydobywczy ( roba wegiel) , marnotrawienie naturalnych zasobow ziemi na pierdoly  durne niepotrzebne wojny bezuzyteczna bron ( ktora jesli ziemia by zostala zaatakowana przez byle jakis kosmitow przyda sie do grania w bierki chyba) brak obrony przed asteroidami ( co jest samobojstwem bo to ze duza asteroida udezy jest pewne nie wiadomo tylko kiedy) stworzenie broni nuclearnej ktoa moze zniszczyc zycie na planecie ktore rozwialo sie od 4 miliardow lat ( co jest zbrodnia w skali kosmicznej) jedyne o co sie ludzkosc troszczy to wlasna przyjemnosc. a ci co sie nie zgadzaja albo sie poddali jak ty trin albo musza walczyc solo z cala ludzkoscia ktora jescze nie zeszla z drzewa i niestety nawet sobie z tego nie zdaje sprawy . wiec moja droga prawa ktore stowrzyli niegodziwcy nie sa prawami ktorych przestrzegam . i cala reszta ludzkosci tez nie powinna. gdy zgine porzynajmnej bede wiedzial ze zrobilem co w mojej mocy a czy ty mozesz powiedziec to samo o sobie ?


http://i32.photobucket.com/albums/d33/marcusdavidus/marcussyg.png
C2D E8400, Asus P5N7A-VM, 2x 1gb DDR2 OCZ Reaper 1066, Baracuda 500GB S12 SataII,PSU OCZ stealthXstream 500W, Cooler Asus Triton 77, Buda Cooler Master Elite ,Keys  A4T X7 , Mysz A4T X7 , creative HD1900, Zotac GTX260 AMP2 core 216,Oczka Dell P1130 FD Trinitron

Offline

 

#22  2009-10-15 17:44:15

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: To może nie na tematy linuxowe ale ważne. Pasowało by wersprzeć

Historia jak z filmu sensacyjnego, ciekawe czy aby prawdziwa. Wydaje się, że tak, ale kto wie.

Offline

 

#23  2009-10-15 18:04:02

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: To może nie na tematy linuxowe ale ważne. Pasowało by wersprzeć

Gdyby nie było pieniędzy nie było racjonalnego dysponowania wszelkimi dobrami i zniknęlibyśmy z powierzchni ziemi szybciej niż się pojawiliśmy :)
Już wole żeby te pieniądze były, tylko żeby każdy miał ich na tyle, żeby mógł chociaż skromnie ale godnie żyć - to jest zadanie państwa, nie chce mi się już :)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#24  2009-10-15 18:20:52

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: To może nie na tematy linuxowe ale ważne. Pasowało by wersprzeć

Trin napisał(-a):

Ja rodzicem nie jestem ale dzieci lubię.

To bardzo dwuznaczne* sformułowanie ;)



* w dzisiejszych podłych czasach, kiedyś nawet kutas był neutralny, a teraz to synonim "ch"....


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#25  2009-10-15 18:24:00

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: To może nie na tematy linuxowe ale ważne. Pasowało by wersprzeć

@marg1:

To, że policjant może wejść do domu na szmatę, to jest wtedy dobre, kiedy faktycznie, jest przestępstwo zagrażające bezpośrednio życiu lub mieniu lub jego podejrzenie.

Tutaj pełna zgoda.

A co by się stało, gdyby tak sobie do każdego weszli sprawdzić oprogramowanie na kompie? Według mnie nie ma takiego prawa bez nakazu, bo tu nie chodzi o samo przestępstwo piractwa, ale o fakt, że trzeba najpierw wejść w czyjąś prywatność, żeby się przekonać czy faktycznie jest piracki soft na kompach. A co wtedy, jeśłi się okaże, że nie ma? "Przepraszamy za najście"? O nie!

No właśnie jajka polegają na tym że realnie tak to wygląda :/ - pamiętam sprawę sprzed paru miesięcy. Sąsiedzi donieśli że jakiś dziadek z ich bloku robi trotyl czy coś podobnego. Policja przyszła, ROZWALIŁA ŚCIANY (spikowali – bo przecież w ścianie mógł ukryć :/ ), nic nie znaleźli, powiedzieli „sorry” i wyszli, zostawiając dziadka z rozwalonym doszczętnie mieszkaniem. Pokazywali ten lokal potem w TVP3 albo w „Uwadze” – normalnie masakra, ściany podziurawione, wszędzie pełno gruzu. I teraz pamiętam tylko że pan komendant powiedział że jakieś odszkodowanie przysługuje ale wiem że były jajka albo z wysokością albo z formą płatności tak że dziadek został na lodzie.


Niech sobie ścigają tych którzy z tego procederu rodzine utrzymują, a nie w prostacki sposób włazić do akademików, bo się robi obławę na groźnych przestępców-studentówi się kradnie im sprzęt ich prace dyplomowe, zagląda w ich rozmowy na gg.

Tutaj ładny przykład odpowiedzialności zbiorowej – ok studenci nie są święci, ale jak robią naloty na akademiki to generalnie patrzą na wszystkie kompy a nie tylko na kompy „ssaczy”, a to że ludzie mogą przez to oblać rok mają w przysłowiowej d..pie.

To nie ma nic wspólnego  z demokracją, ani przestrzeganiem prawa, bo żeby zlikwidować piractwo, trzeba by zlikwidować Internet. Innej możliwości nie widzę....

Są jeszcze inne sposoby.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)