Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-07-28 13:04:07

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Offline

 

#2  2009-07-28 13:40:30

  Semerchet - Amator

Semerchet
Amator
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2007-04-14

Offline

 

#3  2009-07-28 14:04:37

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Strona "za grosze"

guzzi napisał(-a):

http://wiadomosci.onet.pl/2016079,11,item.html

Ja bym się tej kwoty tak nie czepiał. W cene wliczona jest opieka do końca 2010. Strona wygląda ok, zawiera mase funkcjonalności takich jak blog, mapa strony, kalendarium, archiwum, RSS, flashowa wirtualna wycieczka po pałacu, pewnie w planach jest jeszcze bip, oraz wersja angielska. To sporo roboty, w koszty być może wliczone jest przygotowanie treści, pozycjonowanie, zdjęcia - fotograf. Więc sory ale ja się nie dziwie. Śmieszą mnie komentarze niektórych, że by to zrobili za 8000 bo takie widziałem. Trochę obiektywizmu.

Offline

 

#4  2009-07-28 14:26:41

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Strona "za grosze"

No ja tu szału nie widzę.
350 000 to na moje oko coś za dużo jak na zwykłą stronę informacyjną. No alew być może spowodowane jest to moimi poglądami politycznymi.

Offline

 

#5  2009-07-28 14:51:25

  Semerchet - Amator

Semerchet
Amator
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2007-04-14

Re: Strona "za grosze"

Albo skorzystali z gotowego szablonu albo dali jakiemuś studentowi z 1000zł ;)

Offline

 

#6  2009-07-28 15:13:10

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Strona "za grosze"

To zależy od podejścia, bo firma być może ma gotowego cmsa, gotowe swoje moduły i zrobiłą to szybko. Szału nie widać, a co byłoby szałem? Całość we flashu z latającymi wszędzie pierdołami? Uważam, że strona jest ok i pasuje do swojego przeznaczenia. Trzeba tez brać pod uwagę, że klient nasz pan i być możę firma by chciała zrobić to inaczej, ale klient miał swoją wizję. No i sory, żaden student by nie zrobił tego za 1000 zł. Chciałbyś 1000 zł za pół roku roboty? Jeśli nie więcej. Dla jednej osoby to troche sporo. No i za wiedzę się płaci, ktoś kto to robi, musi znać HTML, CSS, JS, jakaś baza danych, Flash, Photoshop, fotografie, tłumaczenie na angielski, administracja serwerami. No sory, opanujcie się w pisaniu bzdur. No i pisanie że strona jest zwykła jest przegięcem. Widiałeś to http://beta.prezydent.pl/wycieczka/index.htm ? Powiedz mi, że to stały element zwykłej strony. I jeszcze raz piszę, że to kasa za stronę, dosyć rozbudowaną jak na moje oko, spory zespół ludzi nad nią siędział. Poza tym opieka do końca 2010. Czyli pewnie poprawki, administracja serwerem, dodawanie treści i różne duperele. Ktoś musi przy tym siedzieć pare miesięcy, a firma musi temu komuś wypłacać pensje.

Offline

 

#7  2009-07-28 15:56:18

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Strona "za grosze"

kamikaze napisał(-a):

Szału nie widać, a co byłoby szałem? Całość we flashu z latającymi wszędzie pierdołami?

Dominujący Flash na stronie (lub tylko we falshu) to popieranie kolejnego monopolu i zamkniętych rozwiązań. Niech tylko to podchwycą ,,myślący inaczej wybrańcy narodu'' to się zacznie wydawanie pieniędzy na budowanie stron poszczególnych pionów administracji państwowej tylko we flashu.

Offline

 

#8  2009-07-28 16:01:41

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Strona "za grosze"

fnmirk napisał(-a):

kamikaze napisał(-a):

Szału nie widać, a co byłoby szałem? Całość we flashu z latającymi wszędzie pierdołami?

Dominujący Flash na stronie (lub tylko we falshu) to popieranie kolejnego monopolu i zamkniętych rozwiązań. Niech tylko to podchwycą ,,myślący inaczej wybrańcy narodu'' to się zacznie wydawanie pieniędzy na budowanie stron poszczególnych pionów administracji państwowej tylko we flashu.

Spoko, ja też jestem temu przeciwny, flash troche ssie, ale ma też swoje zastosowanie tam gdzie html nie da rady.

Offline

 

#9  2009-07-28 16:33:59

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Strona "za grosze"

He dla mnie to po prostu słowa zazdrości że "nie wyhaczył roboty" za 350000zl. Druga sprawa, że pewnie pojawiły się lub się pojawią głosy że "to wszystko za pieniądze podatników".
I zgadzam się z kamikaze że to nie tylko sama robocizna ale tez opieka do 2010 roku, a to nie jest takie tam proste "robię stronę i niech sobie żyje swoim życiem". Jak zawsze wszystko rozdmuchane i nim suma większa, tym większa afera.
A później wszyscy są zdziwieni że "informatycy" tak mało zarabiają. Nic dziwnego jak "biorą 1000 złoty za stronę" i opiekę nad nią przez kilka lat.

Ostatnio edytowany przez ba10 (2009-07-28 16:43:58)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#10  2009-07-28 16:50:57

  Semerchet - Amator

Semerchet
Amator
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2007-04-14

Re: Strona "za grosze"

opieka do 2010

Przypomnę że jest 2009.

Offline

 

#11  2009-07-28 17:19:51

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Strona "za grosze"

kamikaze napisał(-a):

Strona wygląda ok, zawiera mase funkcjonalności takich jak (...) RSS

Gdzie? Bo najwyraźnie dostaję jakąś uboższą wersję witryny. W źródle strony którą otrzymuję po wejściu na beta.prezydent.pl tych trzech literek brak.

Semerchet: zjadłeś „końca” przed „2010”. Niby jeden wyraz, ale dość istotny.

Offline

 

#12  2009-07-28 18:06:42

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Strona "za grosze"

ba10 napisał(-a):

A później wszyscy są zdziwieni że "informatycy" tak mało zarabiają. Nic dziwnego jak "biorą 1000 złoty za stronę" i opiekę nad nią przez kilka lat.

no właśnie o to chodzi. jak się nie zaczniecie cenić, to będziecie zarabiać po 2,5 koła jak chłopacy po technikum


linux regd. user #248790

Offline

 

#13  2009-07-28 18:35:46

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Strona "za grosze"

To jest mocne :P
linkarium.pl – 510tys. Założeniem portalu jest łączenie ludzi na podstawie ich zainteresowań, hobby, umiejętności, wiedzy i chęci rozwoju w wielu dziedzinach życia itp. Cuda się zdarzają…
http://linkarium.pl/

Co do cen za zrobieni strony internetowej to zalerzy gdzie :P w takich Gorlicach praktycznie zadna firma nie jest wstanie dac 1k za zrobienie strony :/ generalnie tworzenie stron nie jest specjalnie miododajna specjalizacja trzeba miec szczescie by obrze trafic :P

Offline

 

#14  2009-07-28 18:52:10

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Strona "za grosze"

Poczekamy do pierwszej luki.

Ostatnio edytowany przez Trin (2009-07-28 18:52:48)

Offline

 

#15  2009-07-28 18:59:44

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Strona "za grosze"

Mnie to do bólu wordpressem jedzie. :)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#16  2009-07-28 21:15:36

  lubomir - Użytkownik

lubomir
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-08-30

Re: Strona "za grosze"

no właśnie o to chodzi. jak się nie zaczniecie cenić, to będziecie zarabiać po 2,5 koła jak chłopacy po technikum

mozna bez szkoly kosic ile sie da

Ostatnio edytowany przez lubomir (2009-07-28 21:18:19)

Offline

 

#17  2009-07-29 08:15:37

  sidjestgit - Gość

sidjestgit
Gość

Re: Strona "za grosze"

Wyniki Walidatora CSS W3C dla http://beta.prezydent.pl/ (CSS wersja 2.1)

115 bledow

 

#18  2009-07-29 08:37:56

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Strona "za grosze"

Haha! W tym kraju nie brakuje takich którzy z chęcią zrównaliby tą stronę z poziomem gruntu. Pewnie już próbują.

Offline

 

#19  2009-07-29 08:44:52

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Strona "za grosze"

Minio napisał(-a):

kamikaze napisał(-a):

Strona wygląda ok, zawiera mase funkcjonalności takich jak (...) RSS

Gdzie? Bo najwyraźnie dostaję jakąś uboższą wersję witryny. W źródle strony którą otrzymuję po wejściu na beta.prezydent.pl tych trzech literek brak.

Semerchet: zjadłeś „końca” przed „2010”. Niby jeden wyraz, ale dość istotny.

Np. w archiwum są RSS-y, ale nie tylko. Przeglądacie tylko pierwszą strone czy co?

http://beta.prezydent.pl/archiwum/rok-2008/rss.xml
http://beta.prezydent.pl/aktywnosc/rss.xml
http://beta.prezydent.pl/dla-mediow/zapowiedzi-prasowe/rss.xml
...

Ale faktycznie jak to jest zmieniony wordpress to niezłe przegięcie by było. Co do opieki do 2010, to sami policzcie, 18 miesięcy. Jeśli potrzeba do tego grafika, developera, administratora, trzeba im płacić. przy 10k na miesiąc wychodzi 180000 za samą opieke. No ale powiedzmy biorą 5k na miesiąc i tak wychodzi niezła sumka.
Inną sprawą są małe firmy chcące mieć stronke za 1000 zł. To albo sie im robi stronke  bez CMS-a, czysty html i bierze dodatkową kase za modyfikacje, albo lepiej mówić dajcie sobie spokój, nie stać was i nie bedziecie mieli strony. No nie ma co sie oszukiwać wiedza kosztuje. Nie każdy sobie złoży złamaną nogę, nie każdy zrobi stronę internetową czy inne informatyczne rzeczy. Niech wszyscy robią wypaśne stronki za 1000 zł to laicy pomyślą, że to takie banalne, że jeszcze beda sie targować.

Offline

 

#20  2009-07-29 08:50:10

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Strona "za grosze"

sidjestgit napisał(-a):

Wyniki Walidatora CSS W3C dla http://beta.prezydent.pl/ (CSS wersja 2.1)

115 bledow

A ja mam:

Wyniki Walidatora CSS W3C dla http://beta.prezydent.pl/ (CSS wersja 2.1)
Błędy (5)

Offline

 

#21  2009-07-29 09:12:13

  sidjestgit - Gość

sidjestgit
Gość

Re: Strona "za grosze"

Moze aktualizowali strone.
115 bledow bylo jeszcze wczoraj o godz 13

 

#22  2009-07-29 09:13:42

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Strona "za grosze"

sidjestgit napisał(-a):

Moze aktualizowali strone.
115 bledow bylo jeszcze wczoraj o godz 13

Chciałem zauważyć że to wersja beta.


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#23  2009-07-29 09:15:18

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Strona "za grosze"

u mnie walidator css 2.1 pokazuje 5 błędów i 120 warnow (warny dotycza m.in zdublowanyc wpisow pliku *.css)


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#24  2009-07-29 09:41:11

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Strona "za grosze"

No beta, pewnie prace nad stroną trwają nie od dziś, być może już od początku roku. Wiecie robienie strony dla takiego klienta to nie prosta sprawa, to nie jest tak, że powiedzą zrób stronke i robisz. Pewnie wszystko wymaga szczegółowych uzgodnień, wiele spotkań z klientam, ustalania szegółów, ustalanie treści, dobór zdjęć, pewnie powstało kilka wersji layoutu. To na prawdę nie takie proste jak się wydaje, znam to od podszewki bo pracowałem w firmie robiącej takie strony i takie rzeczy są na prawdę czasochłonne, angażują duży zespół ludzi. Poza tym jak widać, jeszcze sporo jest do zrobienia mimo, że to już jakoś wygląda. Z tego co widzę to brakuje jeszcze wersji angielskiej, być może przerobią też BIP bo na razie linkuje do starego.  I żeby nie wyszło, że lubie kaczora, po prostu trzeba brać taką kase bo praca jest żmudna.

Offline

 

#25  2009-07-29 10:48:33

  Robot_ - Członek DUG

Robot_
Członek DUG
Skąd: Zabrzeg
Zarejestrowany: 2006-07-04

Re: Strona "za grosze"

Ludzie nie ogarniam was.
Pewien czas temu pół forum płakało jak informatycy mało zarabiają.
Teraz wszyscy wieszają psy że tak drogo strona wychodzi?
350 tyś to wcale nie jest dużo.
Policzcie czas ludzi którzy to zrobili, sprzęt biuro, internet, prąd, koszt licencji i trochę socjału.
Do tego dochodzi utrzymanie i zarobek dla firmy, podatki.
To nie jest projekt dla dwóch studentów do zrobienia w weekend, tylko poważna strona.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)