Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2009-07-08 16:58:53

  marcusdavidus - Członek DUG

marcusdavidus
Członek DUG
Skąd: z nienacka
Zarejestrowany: 2006-09-08
Serwis

Re: 50 000 - co z nimi zrobić

a j a te 50 kola bym zainwestowal w akcjie , aktualnei cena akcji jest niska nawet bardzo .oczywiscie ryzyko jest ale wiekszosc fortun zbito na wielkim kryzysie w latach 20 ^^


http://i32.photobucket.com/albums/d33/marcusdavidus/marcussyg.png
C2D E8400, Asus P5N7A-VM, 2x 1gb DDR2 OCZ Reaper 1066, Baracuda 500GB S12 SataII,PSU OCZ stealthXstream 500W, Cooler Asus Triton 77, Buda Cooler Master Elite ,Keys  A4T X7 , Mysz A4T X7 , creative HD1900, Zotac GTX260 AMP2 core 216,Oczka Dell P1130 FD Trinitron

Offline

 

#27  2009-07-08 17:36:49

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: 50 000 - co z nimi zrobić

A ja bym nie inwestowł w akcje, bo krysys dopiero nadejdzie. Teraz nie ma żadnego kryzysu.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#28  2009-07-08 19:31:03

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: 50 000 - co z nimi zrobić

Zbooj napisał(-a):

Za 10k to już masz fure jak byk. Pod w-wą jest firma która sprzedaje masowo, Renówki Kangoorki i Peżoty Partnery za bezcen. Wszystkie jezdzily jako pocztowce w Niemczech, Belgii i Holandii. Za 1500zł już masz w miarę sprawnego przedpotopowego Pancerszmelcwagena z silnikiem diesla i w kombiku w którym bez problemu można wozić wiekszość materiałów budowlanych służacych do wykonczeniówki i instalacji (rury, kable, listwy itp).

A za następne 1500^n podstawowe naprawy po roku? ;)
Aż się zorientowałam po cenach, wszystko fajnie pod warunkiem że autko nie jest zeżarte przez rdzę, to że względnie się nie wali i nie kapie na łeb to nic jak progi padają. Ale azhag ma rację, w zależności od przedsiębiorstwa.Za 10-12k już można w miarę furę kupić.

Offline

 

#29  2009-07-08 19:48:17

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: 50 000 - co z nimi zrobić

a moze pomysl na strone? np.: po co pamietac gdzie jakie ma sie konto na portalach spolecznosciowych, jak mozna je przejrzec przez jedna strone, jednym kliknieciem? (glownie na JavieScript parsujaca strony profili itd.)

taki moj maly pomysl. ;)

Offline

 

#30  2009-07-08 20:52:06

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: 50 000 - co z nimi zrobić

marcusdavidus napisał(-a):

a j a te 50 kola bym zainwestowal w akcjie , aktualnei cena akcji jest niska nawet bardzo .oczywiscie ryzyko jest ale wiekszosc fortun zbito na wielkim kryzysie w latach 20 ^^

marcus - to nie tak, przeczytaj pierwszy wątek - nie dadzą kasy bez biznes planu. Zakup akcji to nie firma.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#31  2009-07-08 22:22:43

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: 50 000 - co z nimi zrobić

Ja bym zainwestowała w e-biznes. Ta nisza raczej nie umiera, rozrywka, marketing i wiele innych kategorii. Kiedyś ze znajomym mieliśmy fajny koncept na portal rozrywkowy, bo prawda jest taka, że sporo ludzi szuka w sieci rozrywki (statystycznie) i zarobić się na tym da. Pomysły można mnożyć.

Offline

 

#32  2009-07-09 00:02:07

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: 50 000 - co z nimi zrobić

@guzzi
Zasponsoruj zlot Duga, będziesz koszulki i kubki, i kufle sprzedawał. ;)
Browary postawisz, ludzie Cię docenią, zrobisz sobie reklamę.
Może zabierzesz nas na wesołe miasteczko. :)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#33  2009-07-09 08:15:51

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: 50 000 - co z nimi zrobić

czadman napisał(-a):

A ja bym nie inwestowł w akcje, bo krysys dopiero nadejdzie. Teraz nie ma żadnego kryzysu.

W tym momencie znów jedziemy na kredyt, z tym że nie bankowy, a budżetowy. Kryzys dopiero będzie, ale nie w Polsce. Jesteśmy faktycznie rzecz biorąc gospodarką o bardzo socjalistycznej twarzy i wielkiej różnorodności, co łagodzi skutki cykli gospodarczych.
Kapitalizm i wolny rynek to tak jakby małe dzieci, rozwijają się szybko i rosną, w momencie jak potknie się noga, musi przyjść tatuś rząd z socjalną mamusią i podnieść to biedne dziecko.

Trin napisał(-a):

Zbooj napisał(-a):

Za 10k to już masz fure jak byk. Pod w-wą jest firma która sprzedaje masowo, Renówki Kangoorki i Peżoty Partnery za bezcen. Wszystkie jezdzily jako pocztowce w Niemczech, Belgii i Holandii. Za 1500zł już masz w miarę sprawnego przedpotopowego Pancerszmelcwagena z silnikiem diesla i w kombiku w którym bez problemu można wozić wiekszość materiałów budowlanych służacych do wykonczeniówki i instalacji (rury, kable, listwy itp).

A za następne 1500^n podstawowe naprawy po roku? ;)
Aż się zorientowałam po cenach, wszystko fajnie pod warunkiem że autko nie jest zeżarte przez rdzę, to że względnie się nie wali i nie kapie na łeb to nic jak progi padają. Ale azhag ma rację, w zależności od przedsiębiorstwa.Za 10-12k już można w miarę furę kupić.

Ja nie mówie, żeby tym samochodem jeździć do Anglii. U nas na śląsku jest wszedzie względnie blisko, przejechac z miasta to kwestia kilku kilometrów. Pozatym w ciagu roku takie auto zarobi na siebie spokojnie. To był taki mały przykład tylko. Zreszta samochodów na śląsku jest sporo i przez to ich ceny sa niskie.
Mój ojciec ma małą firmę hydrauliczną kupując auto dla firmy wiedział, że to dopiero początek wydatków. Maszyny też poważnie szarpnęły po kieszeni, a są równie ważne jak samochód. Zasugerowałem tak tanie auto ponieważ wiem, że palcem dziury w ścianie nie wywiercisz, wiertarka jest od tego, a takową trzeba mieć. To tzw. wybór alternatywny albo kupujesz auto za 50k i wiercisz dziure palcem albo auto za 10-12k i zostaje jeszcze na narzędzia.

Ostatnio edytowany przez Zbooj (2009-07-09 08:19:08)

Offline

 

#34  2009-07-09 09:31:41

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: 50 000 - co z nimi zrobić

czadman napisał(-a):

@guzzi
Zasponsoruj zlot Duga, będziesz koszulki i kubki, i kufle sprzedawał. ;)
Browary postawisz, ludzie Cię docenią, zrobisz sobie reklamę.
Może zabierzesz nas na wesołe miasteczko. :)

:)
Wiesz przychodzi w życiu faceta taki moment kiedy się żeni, rodzą mu się dzieci, stawia dom
Ja to co napisałem już osiągnąłem teraz mam okazję a nawert bardzo tego chcę czyli jakiś własny biznes-  firmę otworzyć. No i mam okazję na tą kasę co podałem znajdę pomysł będzie kasa jak nie to nie będzie kasy. No może kiedyś indziej jakiś inny interes ale wtedy już z kasą będę musiał ostro myśleć.

Offline

 

#35  2009-07-09 09:40:23

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: 50 000 - co z nimi zrobić

guzzi - dostales juz duzo ilosc ruznych propozycji biznesow tak z ciekaowsci ktore najbardziej Cie juz zaineresowaly

Offline

 

#36  2009-07-09 10:01:25

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: 50 000 - co z nimi zrobić

guzzi napisał(-a):

czadman napisał(-a):

@guzzi
Zasponsoruj zlot Duga, będziesz koszulki i kubki, i kufle sprzedawał. ;)
Browary postawisz, ludzie Cię docenią, zrobisz sobie reklamę.
Może zabierzesz nas na wesołe miasteczko. :)

:)
Wiesz przychodzi w życiu faceta taki moment kiedy się żeni, rodzą mu się dzieci, stawia dom
Ja to co napisałem już osiągnąłem teraz mam okazję a nawert bardzo tego chcę czyli jakiś własny biznes-  firmę otworzyć. No i mam okazję na tą kasę co podałem znajdę pomysł będzie kasa jak nie to nie będzie kasy. No może kiedyś indziej jakiś inny interes ale wtedy już z kasą będę musiał ostro myśleć.

Wiesz. To nie znaczy, że facet musi tracić poczucie humoru i chęć do zabawy. :)

Tak naprawdę to myślę, że realizacja cudzego pomysłu Ci się nie powiedzie, albo jest to mało prawdopodobne.
Chcesz wpaść na pomysł, wyjedź na tydzień nad morze, połóż się na plaży, pospaceruj, porozmawiaj z nowymi ludźmi.
Zdystansuj się. Jest duże prawdopodobieństwo, że wrócisz z dobrym, własnym pomysłem i świeżym mózgiem.
Przed powrotem kup jakąś ładną pamiątkę kobiecie i dziecku.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#37  2009-07-09 10:54:10

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: 50 000 - co z nimi zrobić

guzzi, pomyśl czego (jakich przedsiębiorstw) jest mało na tej Twojej Asteroidzie Linux (nie znam;p ), żebyś się nie wkopał jako płotka wśród rekinów i co umiesz robić bo tak to Ci i św.Mikołaj nie pomoże a co dopiero zgraja DUGowiczów. Czas ucieka.

Offline

 

#38  2009-07-09 11:17:06

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: 50 000 - co z nimi zrobić

czadman napisał(-a):

guzzi napisał(-a):

czadman napisał(-a):

@guzzi
Zasponsoruj zlot Duga, będziesz koszulki i kubki, i kufle sprzedawał. ;)
Browary postawisz, ludzie Cię docenią, zrobisz sobie reklamę.
Może zabierzesz nas na wesołe miasteczko. :)

:)
Wiesz przychodzi w życiu faceta taki moment kiedy się żeni, rodzą mu się dzieci, stawia dom
Ja to co napisałem już osiągnąłem teraz mam okazję a nawert bardzo tego chcę czyli jakiś własny biznes-  firmę otworzyć. No i mam okazję na tą kasę co podałem znajdę pomysł będzie kasa jak nie to nie będzie kasy. No może kiedyś indziej jakiś inny interes ale wtedy już z kasą będę musiał ostro myśleć.

Wiesz. To nie znaczy, że facet musi tracić poczucie humoru i chęć do zabawy. :)

Tak naprawdę to myślę, że realizacja cudzego pomysłu Ci się nie powiedzie, albo jest to mało prawdopodobne.
Chcesz wpaść na pomysł, wyjedź na tydzień nad morze, połóż się na plaży, pospaceruj, porozmawiaj z nowymi ludźmi.
Zdystansuj się. Jest duże prawdopodobieństwo, że wrócisz z dobrym, własnym pomysłem i świeżym mózgiem.
Przed powrotem kup jakąś ładną pamiątkę kobiecie i dziecku.

I chyba tak zrobię - nic na siłę.
Ale chcę wam coś powiedzieć od siebie że jak się o czymś marzy to to się prawie zawsze spełnia trzeba tylko wszystkim o tym mówić.
Kiedyś znajoma osoba  opowiadała mi,  że była na takim jakby spotkaniu- grupie wsparcia i ludzie tam zgromadzeni mieli powiedzieć o czym marzą. Każdy coś tam mówił że ten chce poznać jakąś kopietę inny chce polecieć do australii itd. Był wsrółd nich facet który powiedział że zawsze chciał mieć własne mieszkanie i co się okazało inny dość bogaty koleś z tej grupy powiedział że jest mocno nadziany i bez problemu  mu je kupi. Nie wiem czy jest to zmyślona historia ale mi się podoba. Podobnie było w kilku przykładach w moim życiu ale to już inna historia. Ważne żeby mówić do okoła o swoich marzeniach bo niby skąd inni mają wiedzieć czego my chcemy?
Pozdrawiam i dzięki wszystkim za podpowiedzi. A czas pokaże czy coś z tym zrobię czy nie :)

Offline

 

#39  2009-07-09 11:21:41

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: 50 000 - co z nimi zrobić

Trin napisał(-a):

Asteroidzie Linux (nie znam;p )

http://pl.wikipedia.org/wiki/9885_Linux


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#40  2009-07-09 11:25:09

  chyl-o - Członek DUG

chyl-o
Członek DUG
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2006-04-04
Serwis

Re: 50 000 - co z nimi zrobić

Trochę późno dołączam swoją propozycję, ale myślę że ma duże szanse powodzenia: znajdujesz jakąś osobę w śpiączce i zakładasz kanał gdzie transmitujesz na żywo relację w stylu obudzi się czy nie obudzi, przeplatając to faktami z życia tej osoby i wypowiedziami lekarzy, inwestujesz w reklamę a ludzie w Internecie kupią to na pewno.


Registered Linux User: #417111
http://chyl.org/pub/images/dug_button.png

Offline

 

#41  2009-07-09 11:55:12

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: 50 000 - co z nimi zrobić

chciałbyś żeby Cię filmowali jak leżysz w agonii niemalże? Nie popadajmy w skrajności. Jak dla mnie to budzi niesmak. "Wszystko jest na sprzedaż" ?

Offline

 

#42  2009-07-09 12:00:15

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: 50 000 - co z nimi zrobić

chyl-o napisał(-a):

(...)

Niski pomysł. To najłagodniejsze określenie, które mi przyszło na myśl.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#43  2009-07-09 12:34:37

  chyl-o - Członek DUG

chyl-o
Członek DUG
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2006-04-04
Serwis

Re: 50 000 - co z nimi zrobić

chciałbyś żeby Cię filmowali jak leżysz w agonii niemalże?

A co za różnica? I tak wszystko jedno.

"Wszystko jest na sprzedaż" ?

Jasne że nie, jest sporo rzeczy które na sprzedaż nie są.

Niski pomysł. To najłagodniejsze określenie, które mi przyszło na myśl.

Co takiego Wam się nie podoba w moim pomyśle, aby go określać jako niski? Ja naprawdę nie rozumiem dlaczego się tak oburzyliście, pomysł jest dobry, na pewno przyciągnął by mnóstwo ludzi. Jak ktoś nie ma nic przeciwko to dlaczego w takim przypadku losowym nie spełnić jego woli, lub nie wykorzystać chwili, przecież nie ma nic przeciwko?


Registered Linux User: #417111
http://chyl.org/pub/images/dug_button.png

Offline

 

#44  2009-07-09 12:44:01

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: 50 000 - co z nimi zrobić

chyl-o. Zrobimy tak. Ja Cię walnę w łeb (łagodniej: głowę), zapadniesz w śpiączkę i cały Dug będzie oglądał reality show jakie zrobimy z twojej agonii. Taki rychu zasiądzie przed monitorem z puszką piwa w łapie i będzie się upijał patrząc jak konasz, co nie zrobi na nim szczególnego wrażenia- bo przecież ma służyć rozrywce. Czyż nie? Nikogo nie będzie również obchodziło czy szum jaki robi się z twojego stanu zdrowia boli/ czy nie boli Twoich bliskich bo liczy się kasa. Wszystko jedno czy dasz dupy na antenie, czy puścisz emisję czyjejś śmierci. Im większa oglądalność  tym większa kasa tak? 

sorry, musiałam.

Offline

 

#45  2009-07-09 12:54:25

  chyl-o - Członek DUG

chyl-o
Członek DUG
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2006-04-04
Serwis

Re: 50 000 - co z nimi zrobić

Trin napisał(-a):

chyl-o. Zrobimy tak. Ja Cię walnę w łeb (łagodniej: głowę), zapadniesz w śpiączkę i cały Dug będzie oglądał reality show jakie zrobimy z twojej agonii. Taki rychu zasiądzie przed monitorem z puszką piwa w łapie i będzie się upijał patrząc jak konasz, co nie zrobi na nim szczególnego wrażenia- bo przecież ma służyć rozrywce. Czyż nie? Nikogo nie będzie również obchodziło czy szum jaki robi się z twojego stanu zdrowia boli/ czy nie boli Twoich bliskich bo liczy się kasa. Wszystko jedno czy dasz dupy na antenie, czy puścisz emisję czyjejś śmierci. Im większa oglądalność  tym większa kasa tak?

No nie, to by nie wypaliło, z czasem doszliby, że wszystko ukartowaliśmy. Agonii może i tak, a pomyśl jaki byłby bum jakbym się obudził!

Moim bliscy by zrozumieli, oni mnie znają i wiedzą, że to jest kwestia wyboru. Btw - kasa to nie wszystko, może nie wiesz, ale dla mnie pieniądze od dłuższego czasu nie mają tak wielkiego znaczenia jak sądzisz.

Im większa oglądalność tym większa kasa, to prawda.

Jeśli ktoś chce dawać dupy na antenie to proszę bardzo - jego wybór, jeśli ktoś chce aby jego śmierć była również na antenie to dlaczego mu tego zabraniać.

sorry, musiałam.

Za co sorry ;-) ?


Registered Linux User: #417111
http://chyl.org/pub/images/dug_button.png

Offline

 

#46  2009-07-09 13:18:36

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: 50 000 - co z nimi zrobić

chyl-o napisał(-a):

Za co sorry ;-) ?

Za to, że napisałam pełnego sarkazmu posta, a Ty nie załapałeś.

Offline

 

#47  2009-07-09 13:23:13

  chyl-o - Członek DUG

chyl-o
Członek DUG
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2006-04-04
Serwis

Re: 50 000 - co z nimi zrobić

Trin napisał(-a):

chyl-o napisał(-a):

Za co sorry ;-) ?

Za to, że napisałam pełnego sarkazmu posta, a Ty nie załapałeś.

Naprawdę ;-) ? Dalej nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie co jest nie tak?


Registered Linux User: #417111
http://chyl.org/pub/images/dug_button.png

Offline

 

#48  2009-07-09 13:30:26

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: 50 000 - co z nimi zrobić

Jakbyś załapał to byś znał odpowiedź. W cywilizowanym społeczeństwie istnieje takie pojęcie jak moralność i etyka. Wiem, że to dość względne pojęcia ale mimo wszystko (i na szczęście! ) funkcjonują.

Offline

 

#49  2009-07-09 13:37:09

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: 50 000 - co z nimi zrobić

cicho proszę :)

Jest kilka gniazd online. Ruscy pokazują sowę, a nasi boćka. No i z tym boćkiem to była taka mała scysja, bo biedak miał złamaną nogę i cała polska oglądała jak się zwierz męczy i młodych karmić nie może. No, ale Pan od ochrony przyrody powiedział, że jest okres gniazdowania i nie wolno interweniować. Nie wiem jak to się skończyło, podobno pomogli dobrzy ludzie ptaszkowi.
Pytanie czy człowiek jest boćkiem ?
Ok, guzzi podziękował za info i myślę że nie ma co ciągnąć wątka na siłę. Dlatego zamykam, abyście sobie nie skakali do gardeł :D
Wilk, bociek, człowiek ... hmmm


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)