Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-12-12 20:19:52

  parrotlarch - Członek DUG

parrotlarch
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2007-06-08

reboot nie działa jak nalezy

mam w chwili obecnej mepisa (bo jego jajko prawidłowo widzi moją sieciówkę). uzywam fluxa i czasem kde. raz na kilka rebootów system jakby prawidłowo się wyłącza, ale nie dochodzi to do końca, tylko zatrzymuje się tak jakby tuż po wyjściu z systemu...pali mi się wtedy tylko włącznik i dioda zasilania i tak moze trwać i trwać dopóki nie przytrzymam wyłącznika. laptopik nie uruchamia się ponownie.
całkiem prawidłowo wszystko działa jak po prostu zamykam system i uruchamiam guzikiem, ale z rebootem problemy.
we fluxie mam sudo ustawione  i do wyłączania mam w menu wpisane komendy
 

Kod:

      [exec] (Reboot) {sudo /sbin/shutdown -r now} <>
        [exec] (Wyłącz) {sudo /sbin/shutdown -h now} <>

jak ktoś ma jakiś pomysł to mogę zapodać jakiegoś loga albo cuś. dodam tylko, że w ubuntu 8.10 i viście (mam je obok debianka) wszystko działa (tzn reboot) jak Pambuk przykazał.


Linux Registered user 437054

Offline

 

#2  2008-12-12 23:05:03

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: reboot nie działa jak nalezy

podaj ostatnie 3 linijki komunikaytow widocznych na kranie gdy wystepuje problem ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#3  2008-12-13 08:02:46

  parrotlarch - Członek DUG

parrotlarch
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2007-06-08

Re: reboot nie działa jak nalezy

o le pamietam, to nie ma żadnych błędów. jest komunikat

Kod:

acpid: exiting

, potem

Kod:

dhcdbd: Shut  down

i gaśnie ekran, a jarzy się włącznik (choć nie zawsze, czasem jest normalny reboot)
jeśli log jest gdzieś przchowywany to nie wiem gdzie.

Ostatnio edytowany przez parrotlarch (2008-12-13 08:08:03)


Linux Registered user 437054

Offline

 

#4  2008-12-13 09:41:55

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: reboot nie działa jak nalezy

Z tego co pamiętam to w mepisie jest specjalny skrypt w katalogu domowym do obsługi zamykania, restartu systemu (mogę mylić dystrybucję).
Czy używasz go? Może on stanowi problem?

Offline

 

#5  2008-12-14 22:55:33

  parrotlarch - Członek DUG

parrotlarch
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2007-06-08

Re: reboot nie działa jak nalezy

nie. to chyba nie w mepisie. zamykanie jest poprzez normalne komendy, którymi posługuje się kde (nie pamiętam już jakie), albo własne użytw we fluksie. zarówno zamknięcie z kde i z fluxa sporadycznie powoduje problemy.


Linux Registered user 437054

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)