Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#76  2008-04-01 16:00:27

  halina - Użytkownik

halina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-13

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

zlyZwierz, Piotr3ks  - macie rację, że nie można wiedzieć z całą pewnością co by było, gdyby było
(qluk sprowokował pytaniem, odpowiedziałam według mojego dzisiejszego przekonania).

Ten konkretny przypadek matki i jej 11-letniej córeczki jest mi bliżej znany. Nie jest dla mnie przypadkiem abstrakcyjnym. Dlatego bliski mi jest ten sposób rozumienia (wyważony i wnikliwy), jaki konsekwentnie prezentuje tutaj fnmirk

AgayKhan, terefere - wyrazy uznania


Laptop HP Compaq nx6110
Debian Lenny KDE

Offline

 

#77  2008-04-01 16:15:51

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

Patrząc na to wszystko z drugiej strony to niepowinniśmy oceniać matki czy robi źle czy dobrze . Nie znamy do końca sytuacji . Nie znamy dziewczynki . Jeżeli ktoś poczuł się urażony którąś z moich wypowiedzi to bardzo przepraszam.

Offline

 

#78  2008-04-01 16:34:21

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

halina nie wiem za co te wyrazy uznania dla mojej osoby... w każdym bądź razie pozdrawiam.
Piotr3ks zapraszam cie do programu "Wybacz mi" :]


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#79  2008-04-01 16:56:33

  iwo - Użytkownik

iwo
Użytkownik
Skąd: 51.770 N, 19.459 E
Zarejestrowany: 2006-11-20

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

terefere.
Toś mi ładnie powiedział. Bezpodstawnie.
Mnie też kiedyś matka jeszcze w podstawówce zrobiła podobny numer, więc wiem o czym mówię.
Nie jestem najpiękniejszym z Polaków, o nie. Efekt był taki, że nauczyciel traktował mnie "ulgowo", a cała klasa patrzała na mnie wilkiem, bo mam luzy. Było mi wstyd zarówno siebie jak i za matkę wobec szyderców. Małe dziecko, czuje bardziej intensywnie. Bardziej go bolą wredne spojrzenia otoczenia i fałszywego współczucia. Mieli w dupie to że jestem "słabszy". Może Ty rozumiesz, że to nie jest eksponowanie, ja myślę, że tak. Przykład z gejami jest o tyle nietrafny, że oni mówią o sobie, a nie o innych, tym bardziej tak zależnych od otoczenia.
Powiedz mi czy zauważyłeś jej "słabość", w tym blogu? Pisze o tym, chwali się, przyznaje, wypłakuje na ten temat? Mogła po prostu pochwalić się córką. Ktoś by wszedł, ktoś nie i tyle. Zrobiła jej  w ten sposób DOSŁOWNIE reklamę, bo na pewno nie odwiedziło by ją bez tego tak dużo osób. Tak to część ludzi (a wg mnie większość) ze współczucia dla małej wchodzili na stronę (a reszta z zainteresowania), fajnie nie? Córka nie pisze w blogu nic o swojej niepełnosprawności, to matka za jej plecami to rozpowiada.


Iwo - Linux user numer #457448

Offline

 

#80  2008-04-01 18:03:23

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

Iwo swoim postem nie miałem zamiaru urazić ani ciebie ani qluka. Chciałem tylko zwrócić miedzy innymi twoją uwagę na wasze błędne myślenie.
Widzisz całej sprawy by nie było gdyby polskie społeczeństwo było bardziej tolerancyjne, niestety polska jest krajem zacofanym i ludzi niepełnosprawnych traktuje się albo jak trędowatych, albo jak króliki zagłaskując na śmierć. I tak źle i tak nie dobrze. Gdybyśmy nie byli 100 lat za murzynami ludzie sprawni inaczej traktowani byliby na równi z tymi pełnosprawnymi.
Co do reklamy to nie sądzę aby w tym było coś złego... reklama, reklama, pranie mózgu od samego rana... dobra reklama to podstawa. Gwarantuje Ci że większość ludzi weszła na tego bloga nie z litości lecz ciekawości. Ja trafiłem prosto z dugowego forum nie mając pojęcia ze 11-letnia autorka jest osoba niepełnosprawna. Co więcej przeglądając komentarze zauważyłem wśród nich komentarz naszej bohaterki w którym przyznaje ona, że jest osoba sprawną inaczej.
Co do porównania to pozwolę sobie je odpuścić, gdyż zostanę jeszcze posądzony o nagłą zmianę dotychczas wygłaszanych poglądów.
A szydercom i parówkowym skrytożercom mówimy stanowcze nie.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez terefere (2008-04-02 01:02:11)


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#81  2008-04-01 19:28:30

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

terefere, wypraszam sobie wrzucanie mnie do jednego wora wraz  z "resztą", a po drugie wpisuj poprawnie nick(!).

Po drugie widze że ostatni mój post został potraktowany wybiórczo. Nie napisałem slowa że mam cos przeciwko osoba, które wg. ocen medycznych sa niepelnosprawne. Ale nad tym w jaki sposób "matka" to wyraża. I najwazniejsze co zawarlem dalej to to iz jest to nieszanowanie nas, jako ludzi inteligentnych, czy tez samego faktu choroby. Kazda choroba ma jakas nazwe i mozna popatrzec na fora dla rodzicow dzieci niepelnosprawnych. Nikt tam nie pisze "moje dziecko jest inaczej sprawne", czy analogicznie. Skoro traktujemy sie za otwarte spoleczenstwo to rozmawiajmy otwarcie.

I teraz jeszcze do Ciebie terefere w dziecinstwie mialem stwierdzona nadpobudliwosc, obecnie byloby to nazwane wczesnym ADHD. W 80% przypadkow bardzo szybko sie z tego wyrasta, ale wystarczy że ktos raz powie "on jest inny" i nie wazne o co chodzi, ale potem ciagnie sie to za tobą. Zauwaz ze okreslenie "inny" wzbudza wiekszy lek, obawy i negatywne uczucia niz typowe choroby które sa tak "wyrażane".

halina, uwazam iz w dziwny sposób podejmujesz sie obrony poniewaz nie przedstawiajac argumentow za autentycznoscia starasz sie podważyć argumenty swiadczace przeciwnie (to jest podstawa istnienia dogmatu :P ). No i taki hmmm kumoterstwo poprzez pozdrowienia dla tych co wyrazaja poparcie? (trzymaj dystans ;])

====
Troche mnie w pracy zeflaczyło wiec krotko, ale obiecuje poprawe :D

Ostatnio edytowany przez qluk (2008-04-01 19:29:53)

Offline

 

#82  2008-04-01 19:46:34

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

qluk napisał(-a):

No i taki hmmm kumoterstwo poprzez pozdrowienia dla tych co wyrazaja poparcie?

Divide et impera ;)

Offline

 

#83  2008-04-01 19:56:39

  halina - Użytkownik

halina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-13

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

qluk napisał(-a):

halina, uwazam iz w dziwny sposób podejmujesz sie obrony poniewaz nie przedstawiajac argumentow za autentycznoscia starasz sie podważyć argumenty swiadczace przeciwnie (to jest podstawa istnienia dogmatu :P ). No i taki hmmm kumoterstwo poprzez pozdrowienia dla tych co wyrazaja poparcie? (trzymaj dystans ;])

No cóż, pozostaje mi tylko pójść za przykładem poprzedników i przeprosić Cię za to, że Cię tak rozgniewałam.
Pozdrawiam


Laptop HP Compaq nx6110
Debian Lenny KDE

Offline

 

#84  2008-04-01 20:03:30

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

Szeroko się uśmiechnij  to mu z pewnością wystarczy:) hehe


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#85  2008-04-01 20:13:10

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

To ja mam propozycję - jak wiecie skłaniałem się za uznaniem że to prawda. Niech się to dziewcze zarejestruje na naszym forum. Obgadamy, obmacamy (bez skojarzeń!!) i się zobaczy. Jak jest bystra na linuxa i blog - to na forum tym bardziej.
Może kolegę LongeR'a pobije ;)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#86  2008-04-01 20:19:06

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

Bodzio napisał(-a):

To ja mam propozycję - jak wiecie skłaniałem się za uznaniem że to prawda. Niech się to dziewcze zarejestruje na naszym forum. Obgadamy, obmacamy (bez skojarzeń!!) i się zobaczy. Jak jest bystra na linuxa i blog - to na forum tym bardziej.
Może kolegę LongeR'a pobije ;)

eeee wątpię już nie jeden próbował i wszyscy skończyli na intensywnej terapij;] Co wy chcecie od tego biednego dziecka niech sobie żyje, dorasta i się uczy przecież mogła by się tu u nas zgorszyć;)


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#87  2008-04-02 00:32:12

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

qluk przepraszam za nick, za wrzucenie do jednego wora z "resztą" również. Na chwile obecną powiem, że dziwi mnie fakt, iż komuś nie pasuje określenie "sprawni inaczej", które to od dłuższego czasu było propagowane przez media. Akcja o ile pamiętam miała zwrócić uwagę na fakt, iż ludzie niepełnosprawni mogą pełnić takie same funkcje w społeczeństwie jak osoby, które wszelkich wad, które to są domeną ludzi niepełnosprawnych są pozbawione. Jeśli się zastanowić nad tym dłużej, taką samą obelgą może okazać się, dla osoby posiadającej jakąś dysfunkcję określenie niepełnosprawny, jak i sprawny inaczej. Zwróćcie zresztą uwagę na sam zwrot niepełnosprawny, określenie to co prawda występuje w języku polskim od dawien dawna, lecz opisuje człowieka jako osobę niepełnowartościową.

Nie miałem zamiaru nikogo obrazić poprzez swoje wypowiedzi. Przepraszam po raz ostatni wszystkich urażonych mymi wypowiedziami. Z mojej strony koniec tematu.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)