Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-03-12 18:58:59

  iwo - Użytkownik

iwo
Użytkownik
Skąd: 51.770 N, 19.459 E
Zarejestrowany: 2006-11-20

Jaki komunikator Voip?

Hej.
zaczyna mnie już denerwować Skype.
Ma problemy z połaczeniem, rozmowy droższe niż z telefonu na kartę na numery komórkowe, a poza tym irytujący błąd polegający na tym, że jeśli wyślę komuś wiadomość (i odwrotnie) tekstową to dochodzi dopiero jak oboje się pokażemy na sieci.
Zależy mi by była możliwość (w tej  +- kolejności od najważniejszych)
1) tanio.
2) komunikator pod linuksa oczywiście, (najmilej widziany z repozytorium i mający wersję pod Okna :) ).
3) możliwość dzwonienia na komórki a'la "skype out"
4) względnie duże grono ludzi siedzących w tej sieci do których można dzwonić za darmo.
5) posiadania własnego numeru do dzwonienia z komórek nań a'la "skype in"
6) możliwość "doładowywania" przelewem.
7) poczta głosowa
8) bezproblemowe współdziałanie z telefonikami na USB znanymi z allegro.
9) ew. możliwość wideo rozmowy.


Iwo - Linux user numer #457448

Offline

 

#2  2008-03-12 20:55:51

  bobycob - Członek z Ramienia

bobycob
Członek z Ramienia
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-08-15

Re: Jaki komunikator Voip?

to może ... skype?

bo chyba windows messenger cię nie zainteresuje

Offline

 

#3  2008-03-12 21:44:41

  kwachu - Członek DUG

kwachu
Członek DUG
Skąd: z /home/kwachu
Zarejestrowany: 2006-04-06

Re: Jaki komunikator Voip?

to może ... skype?

a Ty na pewno czytałeś tego posta???


http://img218.imageshack.us/img218/8307/811168430630qp0.png
http://img.userbars.pl/22/4369.png
http://www.cdlinux.pl/grafika/cdlinux_button-200x50.png

Offline

 

#4  2008-03-12 22:14:52

  bobycob - Członek z Ramienia

bobycob
Członek z Ramienia
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-08-15

Re: Jaki komunikator Voip?

tak, tylko kolega chyba nie przeczytał listy życzeń...
"..." też nie było spowodowane parkinsonem

Offline

 

#5  2008-03-12 22:43:40

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Jaki komunikator Voip?


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#6  2008-03-13 00:35:57

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Jaki komunikator Voip?

wszystkie punkty poza 4 i 9 spelnia wiekszosc operatorow VoIP dzialajacych w oparciu o protokol SIP ... np. betamax ifon, ipfon, ... takich co spelniaja 4 tez sie pewnie znajdzie ...

telefonik usb na ogol jest widziany jako karta dzwiekowa wiec z tym nie bedzie problemu

PS mozna tez uzyskac na kilku serwisach (np. http://ekiga.org/) po prostu konto SIP masz wtedy adres user@domena i kazdy majacy sip moze do Cibie dzwonic ...

Ostatnio edytowany przez bercik (2008-03-13 00:42:06)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#7  2008-03-14 20:39:19

  Prezu - Moderator

Prezu
Moderator
Skąd: Vancouver, BC
Zarejestrowany: 2005-06-02

Re: Jaki komunikator Voip?

Ja zawsze lubiłem Twinlkla

Kod:

# aptitude install twinkle

O wiele lepszy od Ekigi (byłego GnomeMeeting). Chociaż Ekiga wspiera rozmowy z udziałem wideo, a twinkle tylko sip...

Offline

 

#8  2008-03-18 17:50:02

  iwo - Użytkownik

iwo
Użytkownik
Skąd: 51.770 N, 19.459 E
Zarejestrowany: 2006-11-20

Re: Jaki komunikator Voip?

bercik napisał(-a):

wszystkie punkty poza 4 i 9 spelnia wiekszosc operatorow VoIP dzialajacych w oparciu o protokol SIP.

No tak, ale punkt pierwszy brzmi tanio. Coś musi być chyba najtańsze względem reszty.
No dobra. Twinkle odrazu mi kazał wpisać Domain na wstępie. Nie wiedziałem o co mu chodzi i potem napisał mi registration failed.
Oczywiście fajnie by było gdyby obsługiwał ten komunikator także język polski...


Iwo - Linux user numer #457448

Offline

 

#9  2008-03-18 19:52:45

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Jaki komunikator Voip?

tanio to zalezy od uzycia ... (na ogol w jednym cos tansze a w drugim cos innego)

z SIPem jest jak z Jabberem (tez jest to protokol standaryzowany w RFC) - masz wybor roznych klientow i dostawcow uslug / serwerow (w przypadku SIP np. register, ale moga byc tez serwery oferujace wieksza funkcjonalnosc) ...

podalem strone ekigi (pomimo ze sam wole Twinkle) bo t5am mozesz sobie za darmo zalozyc konto SIP i kozystac z komunikacji z dowolna osoba uzywajaca SIP (bez wzgledu na jej klienta i serwer)

wspomniani uslugodawcy oferuja przedewszystkim wyjscie i wyjescie na PSTN, komorki itp oraz (chyba zawsze darmowe) rozmowy wewnatrz sieci na podstrawie numeru wewnetrznego ... niestety na ogol nie oferuja wejscia voipowego w oparciu o identyfikator SIP zbudowany w oparciu o login uzytkownika i ich domene


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#10  2008-03-20 08:27:02

  szczypior88 - Członek DUG

szczypior88
Członek DUG
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-02-06
Serwis

Re: Jaki komunikator Voip?


http://www.szczypior88.republika.pl/cwp.gif
pozdrawiam
szczypior

Offline

 

#11  2008-07-01 01:19:40

  harlequin - Użytkownik

harlequin
Użytkownik
Skąd: dolnośląskie
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Jaki komunikator Voip?

A jak oceniacie jakość brzmienia w tych programach? Bo ja niestety nie bardzo jestem zadowolony; jak dzwonie na testowy numer 500 na Ekidze i odsłuchuje siebie to nie brzmi to zachęcająco (przy każdej twardej części słowa jak sz, ż, cz, trz dźwięk się zaszumia i brzmi to jak kaczor Duffy z bajek). Skype chyba jednak dźwiękowo lepiej wypada. Czy to tylko kwestia moich ustawień?


[/url]

Offline

 

#12  2008-07-01 12:08:23

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Jaki komunikator Voip?

raczej kwestia Twoich ustawien / wybranych kodekow / wybranego operatora / wybranego softphona niz samej technologii ... ja osobisie uzywam twinkle z wlasnym serwerem voip + wyjscie na PSTN przez ifon i jestem zadowolony ... no z tym ifonem przez jakis czas byly problemy, ale teraz jest ok

sproboj moze uzyc twinkle z tym kontem od ekigi ... zobacz tez jakie kodeki sa ustawione jako preferowane i jakie sa uzywane

Ostatnio edytowany przez bercik (2008-07-01 12:14:56)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#13  2008-07-01 22:16:50

  harlequin - Użytkownik

harlequin
Użytkownik
Skąd: dolnośląskie
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Jaki komunikator Voip?

Właśnie już tak kombinowałem (z tym klientem Twinkle). Nie widzę specjalnej różnicy, nawet jeśli jest coś lepiej to w stopniu bardzo nikłym. Co do wyboru kodeków, to nigdzie nie widziałem takiej opcji. Ogólnie dźwięk z mikrofonu pod Linuksem mam jak z pudła (tak przytłumiony), z tym, ze pod skypem chociaż nie charczy, ale rozmówcy sie skarżą, że słychać mnie jakbym mówił z drugiego pokoju i po pierwszym słowie rozpoznają, kiedy dzwonie z Windowsa. 
Gdzie mogę próbować poprawić ten dźwięk ?


[/url]

Offline

 

#14  2008-07-01 22:42:23

  zielkam - były zielony_83 :)

zielkam
były zielony_83 :)
Skąd: Zawiercie
Zarejestrowany: 2006-05-06
Serwis

Re: Jaki komunikator Voip?

W kodekach dużo nie porządzisz, większość voipfonów oferuje ulaw, niestety te "lepsze" kodeki są licencjonowane. Ja bym sprawdził czy czasem nie wina mikrofonu, driverów do karty. Nagraj dźwięk na kompie, przetestuj to wcale  nie musi być wina VoIP. Co do skype to może posiada on jakiś mechanizm tłumienia echa dlatego problem nie jest zauważalny.


Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
##
FluxboxPL | Mój Lepszy Świat | UnixyPL | Telenia VOIP dla ISP
JID: zielony@jabster.pl

Offline

 

#15  2008-07-01 23:22:11

  x-dos - Członek DUG

x-dos
Członek DUG
Skąd: United World
Zarejestrowany: 2005-04-10
Serwis

Re: Jaki komunikator Voip?

a masz włączoną opcje "Mic Boost (+20dB)" ? Bez tego praktycznie nic nie słychać.
Jezeli uzywasz Alsy to mozesz ustawic to w alsamixer [klawisz M aktywuje]

Offline

 

#16  2008-07-01 23:43:20

  bns - unknown

bns
unknown
Zarejestrowany: 2005-12-25
Serwis

Re: Jaki komunikator Voip?

W kodekach dużo nie porządzisz, większość voipfonów oferuje ulaw

Tylko, że mjulaw jest na stany a alaw na europe.


Pozdrawiam,
bns

Offline

 

#17  2008-07-02 00:27:55

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Jaki komunikator Voip?

zielony_83 napisał(-a):

W kodekach dużo nie porządzisz, większość voipfonów oferuje ulaw

nie tylko jest na ogol takze alaw (wraz z ulaw okreslany jako g.711), gsm i rozne g.726,

niekiedy cos jeszcze ... nieodpowiedni zestaw kodekkow moze prowadzic do koniecznosci rekodowania w pbx co moze zle wplynac na jakosc - dlatego o tym pisalem

bns napisał(-a):

Tylko, że mjulaw jest na stany a alaw na europe.

niby dlaczego?


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)