Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2008-01-04 21:41:13

  TBH - Członek DUG

TBH
Członek DUG
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Matura z infy... ehhh

sp3cu napisał(-a):

Informatycy nie uczą w szkołach, żaden z nich by nie pracował za ~1500.- w szkole.

Informatyka to moja pasja od kiedy pamiętam :> codziennie rozwijam się i pomagam innym, obecnie studiuję informatykę i chcę uczyć w szkole :) Pieniądze nie są ważne, bezcenne jest to, że będę widział jak ludzie pod moim wpływem stają się lepsi- tego nie można kupić...
... aczkolwiek tylko w liceum :>


http://tbhthelolmaker.wordpress.com/kontakt/
<TBH> Gentoo!
<X-dos> cóz, sa ludzie ktorzy nie wiedza co robic ze swoim wolnym czasem :)

Offline

 

#27  2008-01-04 21:48:38

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: Matura z infy... ehhh

Hahahaha zobaczymy co powiesz po pierwszym roku pracy jak. Ale tak czy tak życzę Ci powodzenia:)!!


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#28  2008-01-04 22:00:49

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: Matura z infy... ehhh

bercik napisał(-a):

http://www.cke.edu.pl/images/stories/Inf_zaw_06/tech_teleinformatyk.pdf

czesc 1 -w ogromnej mierze pamieciowka z norm, specyfikacji "popularnego" (czesto troche juz historycznego) sprzetu, podstawy matematyki/fizyki (np. obliczanie ceny za zurzyty prad)
czesc 2 - nie ma nic wspolnego z specjalizacja :-/

Zdawalność z teleinformatyki wyszła najgorsza, ale to dlatego, że pierwszy raz był ten egzamin. Nauczyciel nam tłumaczył, że z każdym kolejnym egzaminem zawodowym jest " przeplatanka " - jednego roku jest łatwiejszy, drugiego trudny.

Ponoć jeżeli chodzi o część praktyczną to ludzie wykładają się na dokumentacji. Jeszcze warto też zwrócić uwagę na różnego rodzaju olimpiady, w których jak się zostanie laureatem to ma się zagwarantowane zwolnienie z części pisemnej i uznanie jej na 100%. ( Olimpiada Wiedzy Technicznej, Euroelektra )

Offline

 

#29  2008-01-04 22:14:30

  MG_Peter - Członek DUG

MG_Peter
Członek DUG
Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2005-07-29

Re: Matura z infy... ehhh

Co do matury z infy - zdałem ją już te 2 lata temu, masakra - nawet nie co do trudności zadań (co już to tu swego czasu pisałem, no cóż - powtórzę się ; - ), ale co do organizacji arkusza. Dają zadania proste, ale czasochłonne.

U nas już komisja (w składzie: gość z wf, kobieta z przedmiotu zwanego "Wiedzą o kulturze" i polonistka) miała po wszystkim, poza dyskietkami - zgrać wszystko na CD. Heh - zdawałem u mnie w szkole na linuksie (jako jedna z 3 osób), wyszedłem z egzaminu ostatni... - pomagałem im zrzucić dane na cd.

Co ciekawe, kompy z linuksami ustawiał jakiś czas przed maturą znajomy. Nauczyciel informatyki akurat byłby chyba w stanie to zrobić, ale mu się nie chciało, więc wyręczył się uczniem.

Jak podchodzić do tego egzaminu? Na luzie, z uśmiechem na ustach i dużą dawką ironii w czasie piwka podczas przerwy między częścią teoretyczną i praktyczną. Większość uczelni (prawie wszystkie techniczne) nie biorą informatyki pod uwagę. W moim przypadku o przyjęciu na studia decydowała tylko i wyłącznie matura z matematyki. Nie ma sensu się przejmować, chociaż warto jeden dzień poświęcić na maturę z infy. A jak się komuś znudzi - można nawet wyjść w połowie - z przedmiotów dodatkowych chyba nie można nie zdać, niezależnie od wyniku.

Offline

 

#30  2008-01-05 00:45:45

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Matura z infy... ehhh

owca napisał(-a):

Oto arkusze: click

pozwole sobie na krotki komentarz dotych testow:

2006/technik_informatyk.pdf
    zad 10 - IMHO wszystkie odpowiedzi sa poprawne
    zad 12 - piekna teoria w praktyce i tak laczy sie do spk out ...
    zad 41 - wredne dla dyslektykow (zwlaszcza to https) ...
    zad 44 - porazajace, ktos wie dlaczego ?
2007/test y.pdf
    zad 25 - znajmosc jakis podstazalych wiruow to podstawa ;-)
    zad 46 - oooo ....
ogolnie - czy przeliczanie dziesietny - szesnastkow - dwojkowy itd jest takie wazne zeby tyle zadan na to robic (do tego sa kalkulatory) i co ma czesc II do informatyki ?


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#31  2008-01-05 08:26:31

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Re: Matura z infy... ehhh

Jeśli chodzi o 44/2006 to Pani od Systemów i Sieci powiedziała że rękawiczka może się w trybiki wiertarki wkręcić i nieszczęście gotowe.
Część druga ma do zawodu. Musisz wiedzieć kiedy i ile możesz urlopu dostać, jak chcesz firmę założyć to gdzie sie udać, jaką karteczkę z poczty wziąć, żeby zapłacić za kupione na allegro buty.

Ostatnio edytowany przez owca (2008-01-05 08:26:49)

Offline

 

#32  2008-01-05 16:46:41

  emsilog - Członek DUG

emsilog
Członek DUG
Skąd: Jaworzno
Zarejestrowany: 2007-10-13

Re: Matura z infy... ehhh

MG_Peter rozwiałeś moje wątpliwości, nieważne jaka jest i tak przystąpię. Jak sie uda zdać to się pochwalę :) Pozdrawiam.


Sidux user
swolocz.pl - nietuzinkowe komentarze
http://www.mclog.jawnet.pl/syg.jpg

Offline

 

#33  2008-01-05 16:50:56

  mi5tic - Członek DUG

mi5tic
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-08-24

Re: Matura z infy... ehhh

Zadanie 7.

Kod:

char s = "To jest tylko test"

Przecież to nie ma najmniejszego sensu...powinna być odpowiedź
e) Nie skompiluje się ;]

pzdr.


Lubię słowo indolencja.
Dzięki niemu moje lenistwo wydaje się czymś niezwykle wyrafinowanym.

- Bern Williams

Offline

 

#34  2008-01-05 17:05:10

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Re: Matura z infy... ehhh

Jeśli chce wyjaśnić pewne nieścisłości/wątpliwości w programie nauczania i egzaminie technika informatyka to gdzie się muszę udać?

Offline

 

#35  2008-01-05 17:30:39

  davidoski - Użytkownik

davidoski
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-17

Re: Matura z infy... ehhh

Najlepiej chyba będzie pod Ścianę Płaczu w Jerozolimie :)

Offline

 

#36  2008-01-05 17:35:22

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Matura z infy... ehhh

a jeżeli pielgrzymka nic nie da, to możesz spróbować tutaj: http://prawa-ucznia.pl/


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#37  2008-01-05 21:11:17

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Matura z infy... ehhh

emsilog napisał(-a):

MG_Peter rozwiałeś moje wątpliwości, nieważne jaka jest i tak przystąpię. Jak sie uda zdać to się pochwalę :) Pozdrawiam.

emsilog tutaj masz testy maturalne z ubiegłych lat. Wypełnij je, będziesz wiedzieć przynajmniej jakich pytań możesz się spodziewać.
Ja w przyszłym roku na maturze chyba podejdę do informatyki, tylko nie wiem czy jako przedmiot obowiązkowy, czy jako dodatkowy. Gdybym wybrał jako obowiązkowy mógł bym zdawać podstawę, natomiast jak dodatkowy to rozszerzoną. Z rozszerzonego nie czuje się pewnie:(.


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#38  2008-01-05 22:50:26

  emsilog - Członek DUG

emsilog
Członek DUG
Skąd: Jaworzno
Zarejestrowany: 2007-10-13

Re: Matura z infy... ehhh

Nie wiem czy za rok będzie taka możliwość sp3cu, bo w tym niestety jest jeszcze rozszerzona only. Hardcore :D


Sidux user
swolocz.pl - nietuzinkowe komentarze
http://www.mclog.jawnet.pl/syg.jpg

Offline

 

#39  2008-01-06 01:36:16

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Matura z infy... ehhh

z tego co slyszalem jedynym kierunkiem na ktory wymagaja matury z informatyki jest bibliotekarstwo ;-)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#40  2008-01-06 20:35:50

  Jan89 - Użytkownik

Jan89
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-06

Re: Matura z infy... ehhh

Właśnie piszę pierwszego posta na tym forum, tak więc serdecznie witam wszystkich odwiedzających !

Przeważnie udzielam się na Trzepaku, ale widzę poruszacie tutaj bardzo ciekawe tematy, i mimo iż korzystam z Opensuse to widzę że bardzo wiele wspólnych tematów można znaleźć. No ale to w końcu tylko różne dystrybucje a Linux to Linux ;)

Odnośnie informatyki w szkole (chodzę do LO) i matury...
Moim zdaniem to jest jedna wielka porażka i nie porozumienie. W mojej klasie najwyżej jedna osoba będzie zdawała maturę, a nauczcielka wszystkim non-stop wciska Turbo Pascala do łbów, muszą się z tym męczyć i mają problemy osoby które nawet nie widzą co są pliki *.ZIP albo *.PDF !!!!!! Po co takich ludzi wałkować tym TP, i jeszcze usadzać ich na półrocze z inf, przecież i tak nie będą informatykami !

Sam kocham informatykę (nie tą szkolną), administruje serwerem na Linuchu (poczta, www, dns, ftp, proxy, vpn'y) który służy do obsługi mojej sieci.

W szkole mamy pracownie informatyczną oprartą o serwer na Novellu i komputery z win. XP + klient novella... Jak coś się sypie nauczycielka przychodzi od razu z problemem do mnie.
Raz po reinstalacji systemów, słyszę od niej. "Komputer sieci nie widzi, ping nie idzie !!) już wpadła w panikę że kable będzie trza ze ściany wywalać <hahaha> Oczywiście sprawdziłem co jest nie tak. Na jednym kompie sieciówka w Biosie wyłączona, na trzech innych brak sterowników (oczywiście baba nie miała pojęcia o tym) No... uruchomiłem to wszystko itd.
Ale... Nie nawidzę Pascala, robienie w nim jakiś pieprzonych matematycznych zadań itd. I wiecie co ? Mimo że to ja trzymam w ryzach ten cały bajzel w sali inf. miałem zagrożenie z inf i musiałem przyłazić zdawać "informatykę" na DOPA.
Coś idiotycznego... :/:/

Matury z inf oczywiście zdawać nie będę ! Jak już to matmę czy fizykę.

Tylko zastanawiam się co ze studiami. Przydałby się jakiś kierunek typu informatyka stosowana. Bo niestety standardowo na Politechnikach jest matma i programowanie...
Kocham komputery, a zwłaszcza sieci, bardzo lubię o rozgryzam zagadnienia związana z bezpieczeństwem w sieciach itd. (cała moja sieć stoi na Openvpn), ale programowania zadań matematycznych już zdecydowanie NIE. Tak więc jestem trochę w kropce.

Pozdrawiam wszystkich co muszę się męczyć z tym chorym systemem nauczania......

Offline

 

#41  2008-01-06 20:52:32

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: Matura z infy... ehhh

Moim zdaniem w szkole na informatyce się nie można niczego nauczyć:) Za mało godzin, źle zorganizowany tok nauczania, Niekompetentni nauczyciele. Na przykład ja w pierwszej klasie technikum zacząłem uczyć się C++ a w drugiej klasie po zmianie nauczyciela przeszliśmy z C++ do TP śmieszne ale prawdziwe:) Systemów  czy grafiki można się nauczyć ale do programowania czeba mieć to coś:P:P:)


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#42  2008-01-06 21:57:55

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Matura z infy... ehhh

Moim zdaniem to jest jedna wielka porażka i nie porozumienie. W mojej klasie najwyżej jedna osoba będzie zdawała maturę, a nauczcielka wszystkim non-stop wciska Turbo Pascala do łbów, muszą się z tym męczyć i mają problemy osoby które nawet nie widzą co są pliki *.ZIP albo *.PDF !!!!!! Po co takich ludzi wałkować tym TP, i jeszcze usadzać ich na półrocze z inf, przecież i tak nie będą informatykami !

Bullshit szkoła średnia to ostatni moment aby tych ludzi zapoznać z informatyką bowiem później przychodzą tacy przekwalifikować się na studium policealne, gdyż słyszeli że z takim czy innym papierem łatwiej o prace i mówią wprost po co my się mamy tego uczyć przecież my chcemy papier...  a szkoły z regóły te mniejsze i prywatne przystają na wymagania większości, gdyż to im przynosi dochód.W efekcie mamy kupę informatyków co to po serwis dzwonią.
Jeśli w szkole średniej nie pokaże się tym ludziom co to jest informatyka to później będzie już za późno aby ludzi edukować. Z drugiej strony fakt faktem jest iż program nauczania w szkołach jest z deka skopany i uczy się w nich głupot jak ACLOGO co to do niczego się nie przydaje.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#43  2008-01-06 21:58:44

  emsilog - Członek DUG

emsilog
Członek DUG
Skąd: Jaworzno
Zarejestrowany: 2007-10-13

Re: Matura z infy... ehhh

Jan89 z twojego opisu wyczytałem samego siebie :) Ja również nie lubię tego cholernego TP, chociaż problemów takowych z nim w szkole nie miałem. Podobnie jak ty razem z kumplem zarządzam szkolnym informatycznym bałaganem. Teraz instalujemy wszędzie linuksa (Kubuntu) tak żeby wszyscy po feriach mogli go poznać (chwała za to nowemu nauczycielowi). Ja podejdę do tej matury z infy, jak nie zdam to trudno świat sie nie zawali a przynajmniej nikt mi później nie powie, że nie próbowałem.


Sidux user
swolocz.pl - nietuzinkowe komentarze
http://www.mclog.jawnet.pl/syg.jpg

Offline

 

#44  2008-01-06 22:16:45

  davidoski - Użytkownik

davidoski
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-17

Re: Matura z infy... ehhh

Maturę można poprawiać w następnym roku.

Offline

 

#45  2008-01-06 23:15:12

  Jan89 - Użytkownik

Jan89
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-06

Re: Matura z infy... ehhh

No można. Tylko po co ją zdawać jak liczy się tylko matma i fiza. U mnie w kl. ani jedna osoba nie zdaje.
Tylko spora część osób w mojej klasie nie potrafiła by skonfigurować sobie programu pocztowego (o np. IMAP'ie to już w ogóle nie mówię), i wysłać paru plików w spakowanym załączniku.
Moim zdaniem tego rodzaju umiejętności są bardziej przydatne na co dzień w pracy i w życiu. Zresztą wiedza na temat co to jest PDF i czym się to otwiera jest bardzo przydatna.

Ale nie.... Lepiej ludzi zniechęcać totalnie do komputerów poprzez ładowaniu im do mózgów zadań matematycznych których rozwiązanie mają napisać w TP....

Żal...

Offline

 

#46  2008-01-06 23:35:26

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Matura z infy... ehhh

Ja zaś skończyłem studia podyplomowe z informatyki. Po nich można uczyć infy w szkole. Ludziska kochani, co ja miałem. Kurs tworzenia stron www we FrontPage'u, obsługa Worlda , accesa i exella. Był też Corel Draw i Flash.
Szkoda słów.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#47  2008-01-07 04:13:46

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Matura z infy... ehhh

No można. Tylko po co ją zdawać jak liczy się tylko matma i fiza. U mnie w kl. ani jedna osoba nie zdaje.
Tylko spora część osób w mojej klasie nie potrafiła by skonfigurować sobie programu pocztowego (o np. IMAP'ie to już w ogóle nie mówię), i wysłać paru plików w spakowanym załączniku.
Moim zdaniem tego rodzaju umiejętności są bardziej przydatne na co dzień w pracy i w życiu. Zresztą wiedza na temat co to jest PDF i czym się to otwiera jest bardzo przydatna.

Ale nie.... Lepiej ludzi zniechęcać totalnie do komputerów poprzez ładowaniu im do mózgów zadań matematycznych których rozwiązanie mają napisać w TP....

Żal...

Ano żal, gdyż informacje typu co to jest archiwum zip powinny posiadać już dzieci w szkole podstawowej a nie w średniej do tego jeszcze techncznej gdzie jako takie podejście jest do przedmiotów typu technologia maszyn, termodynamika etc. nie twierdze że są to materiały bardzo trudne lecz napewno są bardziej dostosowane do szkoły średniej niż to czego uczą nas na informatyce. Gdy poszedłem na studium informatyczne (grafika i multimedia komputerowe)ludzie dopiero tam się zaczęli uczyć się obsługi myszki komputerowej...było również coś o tych dziwnych książeczkach na pulpicie... do końca szkoły dotrwałem gdyż były to czasy sponsoringu przez rodziców. Żal dupę ściska jak się pomyśli na co ta kasa poszła... Paradoksalnie najwyższy poziom w tejże szkole był z ekonomii i tam faktycznie kobieta coś wymagała. :/... Swoją drogą takie szkoły powinno się pozamykać,... zwykłe nabijanie ludzi w butelkę.


Moim zdaniem tego rodzaju umiejętności są bardziej przydatne na co dzień w pracy i w życiu. Zresztą wiedza na temat co to jest PDF i czym się to otwiera jest bardzo przydatna.

Ten model nauczania jest szczególnie popularny we francji, bądź stanach gdzie ludzie myślą że polska to taki kraj gdzie całoroczne śniegi sięgają do pasa a na ulicach można spotkać białe niedźwiedzie.

PS. czy na tym forum nie prowadzi się tydzień w tydzień dwóch równoległych topików na temat stanu polskiej edukacji :)

Ostatnio edytowany przez terefere (2008-01-07 04:16:55)


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#48  2008-01-07 10:09:13

  Matthew - Użytkownik

Matthew
Użytkownik
Skąd: Lipka/Gdańsk (PG)
Zarejestrowany: 2006-06-09
Serwis

Re: Matura z infy... ehhh

terefere napisał(-a):

PS. czy na tym forum nie prowadzi się tydzień w tydzień dwóch równoległych topików na temat stanu polskiej edukacji :)

No, coś takiego... ale nie przejmuj się. Temat edukacji wraca przy każdej sesji/maturze/końcu i początku roku. taki bumerang.

Swoją drogą wpadłem na pomysł. Raczej kosztowny i nie do zrealizowania, ale co by było jakby w TV puścić wypaśną (kolorową itp) reklamówkę promującą linuksa?

Offline

 

#49  2008-01-07 13:59:56

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Matura z infy... ehhh

davidoski napisał(-a):

Maturę można poprawiać w następnym roku.

Nie trzeba czekać całego roku. Można bodaj w sierpniu. Pod warunkiem, że obleje się tylko jeden przedmiot.
Do tego przez następne 5 lat można maturę poszerzać o kolejne przedmioty, do... 3? 5? Nie pamiętam.

Jan89 napisał(-a):

Moim zdaniem tego rodzaju umiejętności są bardziej przydatne na co dzień w pracy i w życiu.

To nie jest problem nauczania informatyki, a polskiego (i pewnie nie tylko) systemu nauczania w ogóle.

Nacisk powinno się kłaść przede wszystkim na zafascynowanie nauką. Dlaczego postanowiono bliżej zbadać jakieś zagadnienie. Jakie niosło to ze sobą konsekwencje. Jakie wcześniej funkcjonujące teorie zostały odrzucone i dlaczego. Jeżeli uczniowi przedstawić jakieś zagadnienie w formie, która go zaciekawi, sam poczyta więcej informacji na dany temat, a tym samym w głowie zostanie mu na pewno więcej niż po wykładzie. Wykłady zresztą powinno się okraszać anegdotkami tematycznymi, gdyż są wtedy chętniej słuchane i łatwiej zapamiętywane.

Prócz tego niewłaściwe jest rozdrobnienie w nauczaniu. Fizyki czy biologii, nie wspominając już o j. polskim, kulturze i filozofii, nie wolno rozpatrywać w oderwaniu od kontekstu historycznego i geograficznego. Dla przykładu filozof Kant stwierdził, że czas i przestrzeń są tylko zjawiskami, co zaowocowało fizyką kwantową (opiera się ona głównie na tych założeniach), bez której z kolei nie byłoby np. energii jądrowej.

Jednak zamiast tego preferuje się nauczanie suchych i zupełnie nieciekawych regułek oraz pustych terminów. Uczniów nie chce się nauczyć, [tutaj miejsce na teorię spiskową]. M.in. dlatego od dłuższego czasu, notabene z bardzo dobrymi wynikami, stosuję metodę trzech zet.

Dobrym przykładem, jak powinno się podchodzić do nauki i jak powinny być pisane podręczniki, jest książka ,,Krótka historia prawie wszystkiego" Billa Brysona.

Disklejmer: powyższe słowa to tylko bardzo ogólny i dość chaotyczny szkic krytyki systemu nauczania. Nie mam teraz ochoty i czasu na dogłębną analizę tematu.

Jan89 napisał(-a):

Zresztą wiedza na temat co to jest PDF i czym się to otwiera jest bardzo przydatna.

,,PDF to format plików otwieranych przez program Acrobat Reader firmy Adobe" — taki kwiatek gdzieś kiedyś wyczytałem. Chyba nawet na jakiejś stronie rządowej. Z 3 lata temu to było, ale do dziś co krok spotykam stwierdzenie, że do otworzenia PDF-a potrzeba Adobe Acrobat Reader. A przecież można skorzystać ze znacznie lżejszych zamienników, jak FoxIt Reader (dla Windowsa) czy XPDF, KPDF (KDE) lub evince (GTK). Ale nie, nawet niektórzy użytkownicy Linuksa preferują kobyłę Adobe.

Ostatnio edytowany przez Minio (2008-03-10 17:32:09)

Offline

 

#50  2008-05-20 21:06:58

  emsilog - Członek DUG

emsilog
Członek DUG
Skąd: Jaworzno
Zarejestrowany: 2007-10-13

Re: Matura z infy... ehhh

Odświeżam temacik aby życzyć powodzenia wszystkim z grona "kamikadze", którzy zdają jutro osławioną już mature z infy :P
P.S. Wg gazeta.pl jest nas 3 420 :D


Sidux user
swolocz.pl - nietuzinkowe komentarze
http://www.mclog.jawnet.pl/syg.jpg

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)