Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-09-10 13:05:46

  buli - Użytkownik

buli
Użytkownik
Skąd: Człuchów
Zarejestrowany: 2006-04-30

vmail backupowanie skrzynek

Hej mam do Was takie pytanie..
Czy istnieje może jakiś sposób na to aby robić kopie folderów ze skrzynkami pocztowymi?
teoretycznie myślałem sobie, że można by zapodać tam jakiś skrypt w cronie, który co minutę
zgrywa powiedzmy wszystkie pliki.. ale przecież może zdarzyć się sytuacja kiedy w czasie
krótszym niż minuta ktoś pobierze z serwera wiadomość a wiec zostanie ona usunięta..
Jak też ten temat wygląda z pocztą wychodząca?
Konto, które ma być zgrywane korzysta z klienta pocztowego..
Jak można rozwiązać takie backupowanie skrzynki aby miec wszystko co na nią przychodziło i wychodziło z niej?


blehh :F

Offline

 

#2  2008-09-10 23:25:56

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: vmail backupowanie skrzynek

ja backup skrzynek (osobiscie korzystam tylko z backupu odbieranych) robie w konfigu exima poprzez zdeklarowanie podwojnego zapisania maila przez sam serwer smtp ... konfig mozesz zobaczyc na http://www.opcode.eu.org/sieci_komputerowe_uslugi/exim4.conf/ , w http://www.opcode.eu.org/sieci_komputerowe_uslugi/exim4-spy.conf/ pokazalem jak mozna robic backup wychodzacej


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#3  2008-09-11 14:30:17

  buli - Użytkownik

buli
Użytkownik
Skąd: Człuchów
Zarejestrowany: 2006-04-30

Re: vmail backupowanie skrzynek

a pod postfixa jakies takie instrukcje mozna prosic? :>


blehh :F

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)