Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-08-10 17:09:02

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Instalacja netinstall za pomocą pendriva

Otóż próbowałem zainstalować debiana za pomocą pamięci usb opierając się na tym opisie, lecz instalator zdaje się niewidzieć obrazu, który to nazwałem debian.iso. Zabawy z różnymi initrd (także z tym znajdującym się na netinstall)również nie dają mi zbyt wiele, gdyż instalator próbuje w najlepszym wypadku podmontować CD i z niego tez kontynuować instalacje. Instalację chciałbym przeprowadzić z flesha.

Instalowaliście Debiana, bądź inną najlepiej pochodną dystrybucje za pomocą flesha? Jak podmontować to iso na pendrivie(po przełączeniu na konsole instalatora nie mam nawet polecenia mount)? Macie jakieś pomysły?

Jeśli chodzi o obrazy to próbowałem zarówno businesscard jak i netinstall. A co do sprzętu to sprawdzałem na dwóch różnych konfiguracjach z których jedna to mój PC w pełni zgodny z debianem. Zależy mi w głównej mierze aby system pociągnąć przez neta.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#2  2008-08-16 01:53:10

  GuruPL - Członek DUG

GuruPL
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-13
Serwis

Re: Instalacja netinstall za pomocą pendriva

co za zbieg okolicznosci, wlasnie mialem taki post napisac bo mam ten sam problem.

bootuje z pendriva (przygotowanego tak jak w opisie na debian.org) wszystko ladnie, tylko instalator nie moze zlokalizowac pliku debian.iso.


btw. dodam ze instaluje debiana na laptopie z dyskiem SATA
bootowanie i instalacja z CD netinstall dziala

Ostatnio edytowany przez GuruPL (2008-08-16 01:54:54)

Offline

 

#3  2008-09-02 15:40:46

  Nargil - Nowy użytkownik

Nargil
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-02

Re: Instalacja netinstall za pomocą pendriva

Ja odpalilem w nastepujacy sposob (co prawda z dodatkowego dysku twardego, a nie pendrive, ale powinno byc tak samo):

- uruchomilem gruba
- przeszedlem do lini komend:

Kod:

root (hd1,0)
kernel /install.i386/vmlinuz
initrd /install.i386/initrd
boot

nastepnie wyskoczyl komunikat ze brakuje plyty w cd. Wybralem wstecz (wrocilo do menu gdzie wybieram etapy instalacji) i uruchomilem terminal/konsole/wiersz polece (ASH):

Kod:

mount /dev/hdb1 /cdrom
exit

Teraz moglem kontynuowac instalacje w miejscu gdzie zostala przerwana.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)