Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-08-31 15:32:33

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Killowanie aplikacji

Mam konto shell na rootnode na które się loguję poprzez ssh. Niestety, ale podczas korzystania z aplikacji takich jak weechat, vim, nano, samoczynnie killują mi się uruchomione procesy. Wygląda to mniej więcej tak, że włączam weechata, próbuję się logować, chwilę potem wyświetla mi się napis killed i koniec - program wywalony. W przypadku vima i nano mogę edytować krótkie pliki, ale w przypadku edycji np. weechat.rc znów program się wywala (jak przejadę kursorem na dół i zacznę edycję). Macie jakieś pomysły na sprawdzenie tego co może powodować killowanie aplikacji? Jak to sprawdzić? Strace wywala tylko komunikat że wysłano sygnał kill i koniec.

Offline

 

#2  2008-08-31 16:33:35

  milyges - inż.

milyges
inż.
Skąd: Gorlice/Kraków
Zarejestrowany: 2006-04-09
Serwis

Re: Killowanie aplikacji

Pisz do admina rootnode że masz problem lub na ich bugzille :P

Offline

 

#3  2008-08-31 16:41:56

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Re: Killowanie aplikacji

Napisałem. Stwierdził że ma taki sam problem z weechatem i nie wie co jest jego przyczyną oraz że będzie badał problem.

Offline

 

#4  2008-08-31 17:07:34

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Killowanie aplikacji

moze jakies ograniczenie na liczbe procesow uzytkownika lub brak ramu na serwerze


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#5  2008-08-31 17:17:02

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Re: Killowanie aplikacji

Ramu nie brakuje (jeszcze 3GB wolnego). Jeśli chodzi o ograniczenie ilości procesów użytkownika, to na tym serwerze tego nie ma, a poza tym aktywne są tylko sshd, bash i wywalający się program.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)