Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-07-21 15:05:34

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Poczatek pliku z regulami iptables?

Witam.
Zachcailo mi sie nareszcie firewalla na debianie i teraz tak jesli mozecie to sprawdzcie czy dobrze rozumuje i ewentualnie mnie porawcie:
Musze zapodac w /etc/init.d plik o jakiejs nazwie przykladowo firewall i zapodac chmod +x na ten plik(i tu pytanie po stworzeniu pliku "touch firewall" aby cos do niego dopisać musze go na koncu zapisac w jakims formacie>>>w jakim?)Potema update-rc.d firewall defaults 20 no i teraz jak ma wyglądać początek tego pliku?Jaką regułą zablokowac wszelki ruch w lokalnej sieci i z netem a potem to juz bede sobie kombinowal aby potrzebe rzeczy poodblokowywać.
Jeszzce takie pytanie: jezeli zablokuje wszystko to takrze kilienta dhcp i w zwiazku z tym nie zostanie mi przydzielony ip przez serwer dhcp?


Pozdrawiam

Offline

 

#2  2005-07-21 17:09:03

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Poczatek pliku z regulami iptables?

(i tu pytanie po stworzeniu pliku "touch firewall" aby cos do niego dopisać musze go na koncu zapisac w jakims formacie>>>w jakim?)

Tekstowym?


Potema update-rc.d firewall defaults 20 no i teraz jak ma wyglądać początek tego pliku?Jaką regułą zablokowac wszelki ruch w lokalnej sieci i z netem a potem to juz bede sobie kombinowal aby potrzebe rzeczy poodblokowywać.

google.com bo po co się powtarzać


Jeszzce takie pytanie: jezeli zablokuje wszystko to takrze kilienta dhcp i w zwiazku z tym nie zostanie mi przydzielony ip przez serwer dhcp?

Czyż to nie piękne? :)

Offline

 

#3  2005-07-21 19:43:03

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Poczatek pliku z regulami iptables?

mniejwiecej masz opis tutaj

http://dug.net.pl/texty/masq.php

ustaw sobie polityke tak

Kod:

iptables -P INPUT DROP
iptables -P FORWARD DROP
iptables -P OUTPUT ACCEPT

dyrektywa DROP mowi nam ze wszystko jest odrzucane

Offline

 

#4  2005-07-22 14:05:25

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Poczatek pliku z regulami iptables?

Dziex wam.
Biexi ale to mam zpoczątku wywalić?:

# wlaczenie w kernel'u forwardowania
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
# czyszczenie starych regul
iptables -F
iptables -X
iptables -t nat -X
iptables -t nat -F

Po co tak wogole zapodaje sie czyszczenie reguł?Bo nie łapie:)P oc przy udostepnianiu neta piszemy reguły  a potem po restercie je czyścimy?Czy o cos innego chodzi?


Pozdrawiam

Offline

 

#5  2005-07-22 15:56:48

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Poczatek pliku z regulami iptables?

Czyścisz reguły, żeby przed dodaniem nowych mieć pewność że dzialają te nowe a nie nowe i jakieś być może ustawione wcześniej To chyba logiczne co? Weź poczytaj pierwszy lepszy przewodnik, howto czy cokolwiek czego jest masa na google i nawet po polsku zanim zaczniesz zadawać pytania.

Offline

 

#6  2005-07-22 16:14:23

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Poczatek pliku z regulami iptables?

Dziex
Czytalem rozne artykuły lecz tego jest tak duzo ze wymiekama a o tym czyszczeniu to nie moglem zjazyc ale juz zjazylem:)
Zeby zamknąc temat to powiedzcie jeszce tylko czy w obez tego mam pozostawic to:

# czyszczenie starych regul
iptables -F
iptables -X
iptables -t nat -X
iptables -t nat -F

a to:

# wlaczenie w kernel'u forwardowania
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward

jest do udostepniania połaczenia i moge wywalic bo ja netu nie udostepniam.
z góry dziex .


Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)