Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-07-27 22:28:10

  gnejusz pompejusz - Użytkownik

gnejusz pompejusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-09-14
Serwis

xine zwalnia gdy jest więcej napisów- nvidia, compiz

Otóż po ostatniej aktualizacji albo xorga, albo compiza mam mały problem. Kiedy compiz menadżeruje oknami nie mogę oglądać loków w mplayerze, xine i pochodnych. Mplayer się muli po chwili, a xine całkiem zawiesza system. Kiedy mam ustawione kwin albo metacity wszystko jest w porządku.  O tyle o ile.
Zauważyłem że jednak bez compiza też jest zwolnione odtwarzanie. Chodzi mi o to, że zużycie procesora idzie na 100% i przycina obraz. Mplayerowe odtwarzacze jakoś sobie radzą. Xine tnie się nieco - zwłaszcza jak jest więcej napisów.

Jest odpowiedź.

Yes. It is because the xine engine is scaling the subtitles. Disable subtitle scaling and everything will go smoother:

in kaffeine, go Configurations->Xine Engine Parameters->Subtitles->Advanced-> uncheck "use unscaled OSD if possible".

If the size of the subtitles is too big or too small, pick another size in Subtitles->Basic-> subtitle size.

Zatta.

Ostatnio edytowany przez gnejusz pompejusz (2008-09-24 17:26:14)


A poza tym uważam, że Debian jest najlepszy.
ludolfina.pl

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)