Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-06-16 19:14:33

  transg - Nowy użytkownik

transg
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-16

Skrypt do auto-restartu 'wysypanego' programu.

Witam, mam do was pytanie i prośbę, stawiam serwer do gry na Debianie przy pomocy screena. Aby go uruchomić wpisuje:

Kod:

screen -S server
cd server
./server
[tu się ładuje]

Gdy się załaduje działa może dzień moze dwa, może tydzień itp. Jednak po jakimś czasie napewno się wyłączy bo nie jest doskonały i muszę ręcznie od nowa uruchamiać. Jest to strasznie uciążliwe ponieważ to serwer do gry MMORPG i taka przerwa po prostu denerwuje użytkowników. I tutaj mam do was pytanie jak zrobić autorestartera danego programu?

Pod Windows wygląda to tak:

Kod:

echo off
title Aries Server
cls
:controllerini
:begin
Aries-XML.exe /REALTIME
echo :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
echo ::  Your Server crashed, the restarter is restarting your Server.            ::
echo :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
goto :controllerini

A pod Linuksa znalazłem taki:

Kod:

#!/bin/bash

#
# Make your no-cvs sources from otserv run in linux
# by Ulisses - Brasil
# Last update: Mar/2006
#

i=1
while [ $i -le 5000 ]
do
./otserv 2>> ./ots-error.txt
i=`expr $i + 1`
done

Jednak nie działa dobrze, w ogóle nie działa. Dlatego proszę jakiegoś speca, aby pomógł mi bo to pewnie chwila dla niego.

Offline

 

#2  2008-06-16 19:45:45

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Skrypt do auto-restartu 'wysypanego' programu.

podstawowe pytanie czy ten serwer po uruchomieniu przechodzi w tlo czy tez nie ?

BTW byl podobny temat i bylo tam pare wariantow rozwiazania ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#3  2008-06-16 20:58:30

  transg - Nowy użytkownik

transg
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-16

Re: Skrypt do auto-restartu 'wysypanego' programu.

Tak uruchamiam go w screenie (btw. to serwer dedykowany) potem daje CTRL+A+D aby działał w tle i wychodzę z konsoli SSH. I działa w tle w tym screenie, zdarza się, że wystąpi błąd serwera i zakończy prace, wtedy wchodze w tego screena i widze powód wyłączenia i musze od nową włączyć w tym screenie, i tutaj chciałbym aby to obsługiwał jakiś program - żeby automatycznie resetował. Jakiś skrypt.sh który by zapętlał uruchamianie ./server gdy ten się wyłączy.

Offline

 

#4  2008-06-16 23:03:03

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Skrypt do auto-restartu 'wysypanego' programu.

chodzilo mi o to czy sam serwer tej gry po urchomieniu sie przechodzi w tlo czy tez nie

jezeli nie przechodzi to:

Kod:

while true; do /sciezka/do/pliku/uruchamiajacego/serwer; sleep 180; done

powinno wystarczyc ...

jezeli nie wystarczy to napisz dokladnie co robisz i co sie dzieje ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)