Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-03-19 10:29:39

  SilentMan - Użytkownik

SilentMan
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2004-10-14
Serwis

Proftpd - konfiguracja > dodanie użytkowników

Witam,
Mam problem z konfiguracją proftpd... czytałem sporo artów ale nie mogę za bardzo zrozumieć w jaki sposób dodać do niego użytkownika z hasłem + katalog startowy poza który nie może wyjść, dla danego użytkownika? Dodam że do tej pory miałem okazje korzystać tylko z serwera ftp pod Windows - G6 FTP Server... i zapewne to jest moim problemem gdyż pewnie w proftpd panują zupełnie inne zasady :(
Mam nadzieje że ktoś mi w przystępny sposób powie jak dodać użytkownika z hasłem i ściężką katalogu na proftpd.
Z góry dziękuję za pomoc.

Offline

 

#2  2005-03-19 11:28:42

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Proftpd - konfiguracja > dodanie użytkowników

no dziala to mniewiecej ze dodajesz uzytkownika do systemu np

Kod:

useradd -d /home/user -m -s /bin/bash user
passwd user

no i mamy uzytkownika "user" na ktorego mozemy sie logowac.....

jesli chesz ograniczyc uzytkownika aby nie mugl wylees z swoj katalog domowy w pliku /etc/proftps.cond dopisujesz

Kod:

DefaultRoot    "~/"

Offline

 

#3  2005-03-19 11:38:08

  SilentMan - Użytkownik

SilentMan
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2004-10-14
Serwis

Re: Proftpd - konfiguracja > dodanie użytkowników

Hmm, czyli ftp sam w sobie nie posiada listy użytkowników, a jedynie oscyluje na użytkownikach z systemu?
Mam jeszcze kolejny problem: ftp mi strasznie wolno chodzi... pomimo tego że łącze się z nim lokalnie przez wywołanie IP wewnętrznego.
Wygląda to mniej więcej tak: odpalam total commandera, wpisuje IP '192.168.1.1', pojawia się:

Kod:

Connect to: (2005-03-19 10:41:54)
hostname=192.168.1.1

i tak z 10-15 sek. czasem i w 'nieskończoność' dopiero po dłuugim czasie pojawia się monit o użytkownika, wpisuje 'silent' i znów czekam kupe czasu aż poprosi o hasło...
Komputer jest raczej szybki (Celeron 466 MHz, 96 MB RAM), więc to raczej nie wina zbyt wolnego hardware, tymbardziej że po ssh wszystko chodzi płynnie, tak samo i http.
Aha i jeszcze jedno: co zrobić żeby nie wyświetlany był numer wersji serwera, i jeśli się da nazwa softu serwera? Zawsze to jakiś kroczek do przodu w utrudnieniu potencjalnego włamania :) Czy w gre wchodzi tylko kompilacja? Instalowałem proftpd za pomocą apt-get.

Offline

 

#4  2005-03-19 11:42:03

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Proftpd - konfiguracja > dodanie użytkowników

a zamykales jakies porty na firewallu
i takie pytanie co dow olengo dzialania to czy po restacies ervera tez Ci ten FTP'p ddziala powoli

Offline

 

#5  2005-03-19 11:47:23

  SilentMan - Użytkownik

SilentMan
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2004-10-14
Serwis

Re: Proftpd - konfiguracja > dodanie użytkowników

Narazie wszystkie porty są zamknięte ale tylko dla ruchu zewnętrznego (wychodzący otwarty), konfiguracje iptables mam wg. artykułu dot. konfiguracji udostępniania połączenia na dug.net.pl :)
Hmm wykonałem /etc/init.d/proftpd restart ale to niewiele dało... dało tylko tyle że w ogóle można się zalogować :) Ale nadal że tak to ujme 'strasznie zamula' (choć już po zalogowaniu się, przy przemieszczaniu się po katalogach, działa błyskawicznie.

Offline

 

#6  2005-07-06 20:17:42

  SilentMan - Użytkownik

SilentMan
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2004-10-14
Serwis

Re: Proftpd - konfiguracja > dodanie użytkowników

Przepraszam że odkopuje swój włąsny temat ale znalazłem rozwiązanie tego wolnego działania ftp... winny wszystkiemu był firewall windows xp ... lol, jak tylko go wyłączyłem to ftp zaczął chdozić błyskawicznie - jak to przystało na LAN :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)