Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-04-06 16:53:41

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Sprzęt do WiFi, matka uzależniła się od nasza-klasa ;]

Witam

Jako, że mój wspaniałomyślny dostawca netu pozwolił mi podzielić, moje potężnej przepustowości, łącze powstał następujący problem: brak odpowiedniego sprzętu.

Potrzebny tani i współpracujący z Linuxem sprzęt:
- router WAN 1xRJ45, LAN conajmniej 1xRJ45, WiFi standardu b i g, MAC Cloning, jakikolwiek prosty firewall
- karta sieciowa WiFi b/g w formacie MiniPCI lub (raczej) PCIMCIA ze wsparciem w standardowym kernelu Etch'a

Sprzęt ten nie będzie służył celom innym niż rozdzielanie internetu więc nie musi być jakiś cudny. Chce se poprostu z lekko leciwych laptopów pooglądać strony internetowe i pogadać na GG, ot co.

Dzięki z góry za odpowiedzi
Pozdrawiam

Offline

 

#2  2008-04-06 18:13:59

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Sprzęt do WiFi, matka uzależniła się od nasza-klasa ;]

Linksys WRT54GL, jest nawet bardziej niz linuxfriendly bo wgrywasz alternatywny soft i masz tam linucha :P
Ale to troche drozsze rozwiazanie.
Swoja droga kazdy dziala z linuchem, przeciez konfig jest przez http :].
Łatwiej bedzie jak podasz przedział cenowy.

Offline

 

#3  2008-04-06 18:18:58

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Sprzęt do WiFi, matka uzależniła się od nasza-klasa ;]

Router markowy jakiś, "góra" 150 zł.
Karta maksymalnie 50, może być byle jaka.

Offline

 

#4  2008-04-06 18:34:45

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Sprzęt do WiFi, matka uzależniła się od nasza-klasa ;]

Hmmm no to na WRT54GL nie styknie (najtaniej  w necie to cos kolo 170 - nowy).
Ale skoro ma pokryc tylko mieszkanie/dom to styknie cokolwiek co bedzie Ci sie podobalo z przedzialu cenowego 100-150, np.
- Linksys WRT54GC-EU
- asus wl-520GC
- netgear ng-wgr614 lub inny w podobnej cenie (netgeary maja brzydka kolorystyke webGUI :P )
- D-Link

Minusem jest to ze firewall bedzie w na srednim poziomie o ile w ogole bedzie :].
Netgeary chyba we wszystkich (procz ADSL oczywiuscie ) maja mac cloning, asus (500 i 700 mialy wiec ten tez powienien miec), d-linki nie pamietam dawno temu juz przesiadlem sie an linksysy :P, ale tez powinno byc :]. Ten linksys ma clonning .

Offline

 

#5  2008-04-06 18:43:32

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Sprzęt do WiFi, matka uzależniła się od nasza-klasa ;]

qluk napisał(-a):

d-linki nie pamietam

DI-604 (nie wiem jak inne) ma klonowanie MAC tylko jeśli net do niego dochodzi przez DHCP


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#6  2008-04-06 18:47:08

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Sprzęt do WiFi, matka uzależniła się od nasza-klasa ;]

http://www.allegro.pl/item340230600_router_d_link_d … or.html#photo
lub
http://www.allegro.pl/item340172562_bezprzewodowy_r … gw.html#photo

Myślałem o czymś takim. Jakoś lubie Pentagram'a. Mam kilka pierdół tej firmy i są bardzo wytrwałe ;)

Offline

 

#7  2008-04-06 20:12:05

  DadaD - Użytkownik

DadaD
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-26

Re: Sprzęt do WiFi, matka uzależniła się od nasza-klasa ;]

Dość dobre i spełniają założenia.

TP-Link TL-WR541G
TP-Link TL-WR543G
TP-Link TL-WR542
GTP-Link TL-WR642G

Pozdrowienia


"Rzeczą ludzką jest błądzić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie"
Seneka

Offline

 

#8  2008-04-06 22:41:35

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Sprzęt do WiFi, matka uzależniła się od nasza-klasa ;]

Zbooj, z tej pary bralbym chyba d-linka (o ile ma przypisanie MAC). Jakos Pentagram nie budzi mojego zaufania, no chyba, że cerberusy jako modemy ADSL to co innego :].

Offline

 

#9  2008-04-07 07:23:10

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Sprzęt do WiFi, matka uzależniła się od nasza-klasa ;]

Zależy mi na tym MAC Cloning'u. Jak to rozpoznać? Nigdzie nie ma napisane. Kumpel z uczelni twierdzi, że to już prawie seryjna funkcja w takich urządzeniach.

Offline

 

#10  2008-04-07 07:31:31

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Sprzęt do WiFi, matka uzależniła się od nasza-klasa ;]

Zbooj napisał(-a):

Kumpel z uczelni twierdzi, że to już prawie seryjna funkcja w takich urządzeniach.

Jak pisałem wyżej, mój Dlink teoretycznie ma tę funkcję, ale tylko w jednym konkretnym przypadku — jeśli pobiera net przez DHCP — jeśli robi to przez ppp lub wpis na stałe, to funkcja jest nieaktywna (bez sensu, ale taka prawda).
Najlepiej więc będzie zrobić wywiad środowiskowy po wybraniu konkretnego modelu.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#11  2008-04-07 07:46:44

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Sprzęt do WiFi, matka uzależniła się od nasza-klasa ;]

Właśnie mam na stałe IP przydzielony :/ Chodzi mi tylko oto, żeby nie kłopotać admina sieci. Zmieniłbym MAC'a na ten z karty i po sprawie.

Offline

 

#12  2008-04-07 08:54:16

  Marek_boss - Członek DUG

Marek_boss
Członek DUG
Skąd: Pilawa
Zarejestrowany: 2006-06-27

Re: Sprzęt do WiFi, matka uzależniła się od nasza-klasa ;]

Osobiste doświadczenia z D-Linkiem w wifi nie pozwalają mi polecić tej firmy (częste zwiechy, zapychanie się pakietami)
D-link dobry na kable, do radiówki żałosny.


Linux Registered User: #458169

Offline

 

#13  2008-04-07 09:39:07

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Sprzęt do WiFi, matka uzależniła się od nasza-klasa ;]

Troche pogrzebałem i znalazłem

Mozna ustawic wlasny Mac. Troszke dlink wprowadza nas w blad, swoim obrzydliwym layoute'm ustawien. Jednak kiedy wejdziemy w ustawienia dynamic IP address i tam ustawimy wlasny mac address i damy apply, po czym kiedy przejdziemy do ustawien STATIC IP ADDRESS i ustawimy wszystko jak nalezy, klikniemy apply pozostawiajac radiobuttona na ustawiniach static IP ADDRESS to pozniej sprawdzajac w status , ustawienia naszego routera to widzimy pod WAN'em ze nasz mac adresses zostal nadpisany

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=8588&start=60
http://support.dlink.com/emulators/di524_revc/help_home.html

Ciekawe. Czy mogłby ktoś to sprawdzić?

Offline

 

#14  2008-04-07 14:48:44

  DadaD - Użytkownik

DadaD
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-26

Re: Sprzęt do WiFi, matka uzależniła się od nasza-klasa ;]

Zbooj napisał(-a):

Właśnie mam na stałe IP przydzielony :/ Chodzi mi tylko oto, żeby nie kłopotać admina sieci. Zmieniłbym MAC'a na ten z karty i po sprawie.

TP-Linki mają taką funkcję i wiele więcej. Oprogramowanie firmware oparte jest na linuksie, są systematyczne uaktualnienia

Przejrzyj specyfikację.
Jestem z tej firmy zadowolony chociaż też podchodziłem do niej z pewną nieśmiałością

Pozdrowienia


"Rzeczą ludzką jest błądzić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie"
Seneka

Offline

 

#15  2008-04-07 15:41:05

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Sprzęt do WiFi, matka uzależniła się od nasza-klasa ;]

To tak, sytuacja się zmieniła. Dogadałem się z dostawcą neta. W tym momencie potrzebny mi niezawieszający się router bez MAC Cloning i tanie i dobre karty PCIMCIA natywnie współpracujące z Linuxem

Offline

 

#16  2008-04-08 16:22:06

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Sprzęt do WiFi, matka uzależniła się od nasza-klasa ;]

Linksys WRT54GL ;] (znow), ale prawda jest taka że jeden wisi na bloku, na elewacji balkonu, i juz poltora roku dziala bezobslugowo po jednej konfiguracji (uptime zdazyl sie przekrecic :D). Koszt allegro ~180 + przesylka.
Hyperwrt 2.1b1 + Thibor15c , na tym sofcie nie zwiesil mi sie jakikowliek egzemplarz, a na innych (np. tomato) byl np jeden lub dwa zwisy ale w okresie >12miesiecy ;].
Ale jeste jeden minus, czasem przy konfiguracji moze GUI wisnac (trudno znaleźć przyczyne) i trzeba zrobic reset pelny i na nowo konfigurowac (mialem 2 takie przypadki :] ).

Co do kart to trudno mi powiedziec, nie mialem do czynienia pod linuchem jeszcze ale z to raczej bedzie od ukladu jaki zostal uzyty zalezalo (Atheros, BC, itd.).

Offline

 

#17  2008-04-08 19:35:39

  milyges - inż.

milyges
inż.
Skąd: Gorlice/Kraków
Zarejestrowany: 2006-04-09
Serwis

Re: Sprzęt do WiFi, matka uzależniła się od nasza-klasa ;]

Ja też polecam routery linksysa (mam na mieszkaniu jeden z wgranym ddwrtg, śmiga aż miło ;), a z kart to coś na atherosie (sam uzywam tplinka TL-WN510G, działa bez problemu)

Offline

 

#18  2008-04-16 13:14:17

  ksinfergo - Użytkownik

ksinfergo
Użytkownik
Skąd: wnętrze czaszki
Zarejestrowany: 2006-06-01

Re: Sprzęt do WiFi, matka uzależniła się od nasza-klasa ;]

tu http://www.wisp.pl/index.php tanio kupisz , masz tanie pcmcia na atherosie poniżej 50 pln (tp-link) , i ap-ki czipseciki atheros realtek , to cudo ostatnio mi mój admin chwali OvisLink WL-5460AP tylko bez tornado ap to 150 góra ale ogólnie jak wyżej : atheros czasami realtek i wiecznie młody linksys wspominany powyrzej

Ostatnio edytowany przez ksinfergo (2008-04-16 13:20:07)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)