Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-04-13 20:34:20

  rex - Gość

rex
Gość

Wirtualna maszyna

Witam
Mam zamiar w końcu pozbyć się windowsa z dysku w związku z tym poszukuję dobrej maszyny wirtualnej, zastanawiam się miedzy vmware, virtualbox, qemu.  Na maszynie wirtualnej będą dwa systemy winxp do wszystkiego czego nie będę mógł zrobić pod linuksem(programy, niektóry sprzęt), oraz debian(do tworzenia pakietów) wymagam bezproblemowej obsługi usb, wygodnego graficznego interfejsu, dobrej responsywności wirtualizowanego systemu oraz względnie małych wymagań sprzętowych(nie jest to kluczowa sprawa). Co polecacie?

Ostatnio edytowany przez rex (2008-04-13 20:35:17)

 

#2  2008-04-13 21:17:21

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: Wirtualna maszyna

Polecam VirtualBox jak i Vmware . Spełnią w 100% Twoje oczekiwania :)

Offline

 

#3  2008-04-13 21:29:07

  Contravene - Użytkownik

Contravene
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-07

Re: Wirtualna maszyna

Wykorzystam temat i podsunę pytanie, które swojego czasu w ChatBoksie przeszło bez echa: czy ktoraś z maszyn wirtualnym obsluguje instalacje systemu (UNIX-owego) na osobnej partycji dysku twardego (nie wirtualnej partycji/pliku) tak, aby można go było później normalnie uruchomić (jak zwyczajnie instalowany system, bo użycia maszyny wirtualnej)? Ewentualnie po drobnych zabiegach, takich jak na przykład instalacja boot-managera.

Offline

 

#4  2008-04-13 21:43:02

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: Wirtualna maszyna

Contravene napisał(-a):

Wykorzystam temat i podsunę pytanie, które swojego czasu w ChatBoksie przeszło bez echa: czy ktoraś z maszyn wirtualnym obsluguje instalacje systemu (UNIX-owego) na osobnej partycji dysku twardego (nie wirtualnej partycji/pliku) tak, aby można go było później normalnie uruchomić (jak zwyczajnie instalowany system, bo użycia maszyny wirtualnej)? Ewentualnie po drobnych zabiegach, takich jak na przykład instalacja boot-managera.

Nie.
Istenieje jednak mozliwosc w druga strone tzn. ze z maszyny fizycznej zrobisz sobie virtualke P2V.
Oferuje to jedynie VMware oraz wspolpracujacy z nim PowerConvert firmy PlateSpin.

Offline

 

#5  2008-04-13 23:06:34

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Wirtualna maszyna

Możesz zainstalować na wirtualce, zrobić obraz dysku i przerzucić go na dysk fizyczny.

--

A co do tematu: osobiście polecam qemu+kqemu (można też przez +kvm i, chyba, +xen). 10 minut z helpem i manem, po czym wystarczy uruchamiać maszynę 1 poleceniem (a jeśli bardzo chcesz grafczny konfigurator to też sie coś znajdzie: qemu-launcher, qemulator, qemuctl). W mojej subiektywnej ocenei szybszy i -- po jednorazowym ustawieniu --  wygodniejszy niż virtualbox. VMWare nie używałem.

Ostatnio edytowany przez azhag (2008-04-14 08:43:43)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#6  2008-04-14 08:17:25

  ksinfergo - Użytkownik

ksinfergo
Użytkownik
Skąd: wnętrze czaszki
Zarejestrowany: 2006-06-01

Re: Wirtualna maszyna

dzisiaj pierwszy raz zainstalowałem virtualboxa na lenny , pisze teraz z niego.
wrażenia to szybkość , responsywność jak na orginale vmware ma dłuższy czas dostępu do pamięci(virtualbox szybszy i w repo), a reszty nietestowałem. 1gb ramu przydzieliłem i smiga full screan i jak masz 2gb ramu to jeden xp wystarcza jak zresztą w żeczywistości . szybkość to mam na myśli atywir java gadu skype itd itp. ale cholera nie mam wirtualizacji sprzętowej, pech. ale niestety wszystko zależy od kompa. POWODZENIA

Offline

 

#7  2008-04-14 10:39:14

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: Wirtualna maszyna

ksinfergo napisał(-a):

dzisiaj pierwszy raz zainstalowałem virtualboxa na lenny , pisze teraz z niego.
wrażenia to szybkość , responsywność jak na orginale vmware ma dłuższy czas dostępu do pamięci(virtualbox szybszy i w repo), a reszty nietestowałem. 1gb ramu przydzieliłem i smiga full screan i jak masz 2gb ramu to jeden xp wystarcza jak zresztą w żeczywistości . szybkość to mam na myśli atywir java gadu skype itd itp. ale cholera nie mam wirtualizacji sprzętowej, pech. ale niestety wszystko zależy od kompa. POWODZENIA

A po czym kolega tak wnioskuje?

Offline

 

#8  2008-04-14 11:46:47

  ksinfergo - Użytkownik

ksinfergo
Użytkownik
Skąd: wnętrze czaszki
Zarejestrowany: 2006-06-01

Re: Wirtualna maszyna

po paru stronach z testami np:http://jakub007.blogspot.com/2008/01/dlaczego-virtualbox-jest-lepszy-od.html
proponuje nawet jakieś wyniki wrzucić z (x)marków to może być ciekawe, błądzić rzeczą ludzką

Ostatnio edytowany przez ksinfergo (2008-04-14 11:54:31)

Offline

 

#9  2008-04-14 13:20:00

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: Wirtualna maszyna

ksinfergo napisał(-a):

po paru stronach z testami np:http://jakub007.blogspot.com/2008/01/dlaczego-virtualbox-jest-lepszy-od.html
proponuje nawet jakieś wyniki wrzucić z (x)marków to może być ciekawe, błądzić rzeczą ludzką

No ja mam wlasnie troche inne odczucie temu zapytalem.
Zajmuje sie zawodowo virtualizacja co prawda zajmuje sie VMware Infrastructure i z autopsji widze, ze VMware na certyfikowanych serwerach nie ma sobie rownych. Jest to w duzym stopniu zwiazane z DRS.

Offline

 

#10  2008-04-14 15:55:38

  ksinfergo - Użytkownik

ksinfergo
Użytkownik
Skąd: wnętrze czaszki
Zarejestrowany: 2006-06-01

Re: Wirtualna maszyna

spotkał się prawie laik z kimś profesjonalnie zajmującym się wirtualizacją. laik zasysa virtualboxa na jednego kompa by nie formatować partycji żąglując distrami , ktoś zajmujący się na powarznie wirtualizacją docenia żąglerke zasobami, wniosek: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia (użytkowania, zastosowań). tych poważnych i tych rozrywkowych.

poruwnałem popularne .....marki na virtualbox-ie z włączonym io apic i bez. z włączonym cpumark daje 7598 punktów na moim c2duo 4300 /oc 2250mhz  intel core2extrime x9650 /3000mhz ma jakieś 5398 punktów, super pi to samo . ciekawe że wyłączenie io apic przy instalce daje w cpumark około 11 tysięcy punktów. prawda czy fałsz?
windows 32bit+sp2 kontra windows 32bit+sp2 pod debianem urachamiany z konsoli
ripowanie dvd do avi 3 minutowego kawałka "diuny" windows kontr virtualbox    windows:2min. 17s  virtulbox 1min 50s program:dvd to avi

Ostatnio edytowany przez ksinfergo (2008-04-15 18:46:20)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)