Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-04-02 13:59:55

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

XEN i linux

Mam pytanko, bo nie wiem czy dobrze rozumie :)
Aby moc korzystac z virtualizacji przy uzyciu XENa procesor musi wspierac AMD-V w przypadku (AMD) oraz Inetl-VT w przypadku (Intela) ?
Bo mam u siebie procka Pentium 4 (Northwood) i nie wiem czy bedzie u mnie dzialal na Debku czy nie :)

Offline

 

#2  2008-04-02 14:30:05

  Kamyk_^ - Użytkownik

Kamyk_^
Użytkownik
Skąd: Szczecin / Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2005-02-14
Serwis

Re: XEN i linux

Sa dwie wirtualizacje - Pelna i ParaWirtualizacja. Jesli chcesz zaistalowac Xen-a na Debianie i na glownym serwerze miec Dom0, i wiele DomU to mozesz miec to uruchomione na Parawirtualizacji. Do tego nie potrzebujesz miec Wirtualizacji uruchamianej w BIOS-ie. Ale w przypadku gdy bedziesz chcial uruchomic pelna wirtualizacje to bedziesz potrzebowal VT dla danego procka.

Pozdrawiam,


----------------------------------------------------------------------------------------
Debian BePOWER v. 1.0

Offline

 

#3  2008-04-02 15:56:16

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: XEN i linux

wspomne jeszcze o chyba glownej roznicy miedzy para-wirtualizacja a pelna wirtualizacja - ta pierwsza wymaga dostosowania jadra urchamianego systemu (nie jest to problemem w przypadku frre-soft i mozemy w ten sposob odpalac *BSD, Linuxa OpenSolarisa), ta druga nie stawia takiego wymogu i jest konieczna gdy chcemy odpalic np. jakiegos Windows'a


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#4  2008-04-02 20:54:34

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: XEN i linux

Ehhh no to pupa :( bo wlasnie chcialem na XENie postawic Windowsa, ale skoro moj procek nie obsluguje VT to po zabawie ;(

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)