Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-06-18 20:32:33

  longman - Użytkownik

longman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-15
Serwis

Etch na HP NX6110

Witam. To jest mój pierwszy post na tym forum! Z debianem dopiero rozpoczynam " karierę" ale chciałbym opisac moje perypetie związane z w/w sprzętem.

Zacząłem od instalacji etcha jako 2 systemu w wirtualbox po d susem 10.2na HP Pavilion dv6xxx . Żadnych problemów z jednym wyjątkiem na wyświetlaczu 1280x800 w trybie pełnoekranowym max jaki udało się osiągnąć to 1024x768 ale uznałem że to wina virtualboxa! Pogrzebałem trochę w ustawieniach xorg ale bezskutecznie Debian ładnie wykrył sieć, baterię i ogólnie wszystko jest OK ( poza rozdzielczością)

Zachęcony tym wywaliłem mój ulubiony dotychczas suse10.2 z nx6110 i wrzuciłem etcha! I tu zaczeły się schody ( delikatnie powiedziane). Po pierwsze: W ogóle nie wykrył baterii, zero ACPI, dzięki module-assistant zainstalowałem ndiswrapper i wifi ruszyła z jednym wyjątkiem: O ile w network-admin pięknie skonfigurowałem kartę essid itp. i ustawiłem interface wlan0 jako włączony to sieć nie rusza. A dokładniej: po wydaniu polecenia modprobe ndiswrapper karta się "świeci" ale sieci nie ma. Muszę wlan0 wyłączyć a potem włączyć i dopiero wtedy działa. Do reboota. Potem to samo. O ile jestem w stanie umieścić modprobe ndis. w skryptach startowych to wyłączanie i włączanie karty za każdym razem mnie mierzi. Chyba ze napiszę skrypt z ifconfig i iwconfig w tresci a potem tylko ./plik

Brak ACPI powoduje oczywiście że lapek się nie wyłącza! Trzy dni zmarnowałem żeby to naprawić ( wszystkie inne distra ładnie wykrywały baterię) Bez rezultatu. Zaktualizowałem jajko - bez rezultatu. Próbowałem rekompilacji jądra, ale pomimo wszystkich pakietów włącznie z kernel headers nawet nie udało mi się uruchomić polecenia make config. Błąd coś jak "brak reguł do wykonania " czy coś takiego. To pierwsze distro w którym nie mogę się dobrać do .config.

Debian mi się bardzo podoba, jest szybszy niż dotychczasowe distra z którymi miałem do czynienia. Apt-get jest rewelacyjny Ale prawdopodobnie nie wytrzymam nerwowo i go chyba wywalę. Próbowałem z różnymi wersjami jądra - Acpi jak nie był tak nie ma :-( . Prawdopodobnie popełniłem parę błędów o których nie wiem, przeszukałem net na wszystkie sposoby z paroma problemami sobie poradziłem ( vmware; blueconnect na pcimcia ( /dev/ttyUSB0 ) ale brak wskaznika baterii mnie dporowadza do furii :evil: Nawet 3 razy przeinstalowywałem system i bez rezultatu.

Jak zaznaczyłem w debianie jestem nowy więc wybaczcie haos w opisie ale to wina nerwów. Na zakończenie napiszę tylko że w celach poznawczych wrzuciłem na lapka opensolaris i baterii oczywiście też nie wykrył ale co gorsza wogóle nie rozpoznał karty sieciowej ethernet ( o wifi nawet nie wspominam).

Pewnie stracę jakiś miesiąc i uda mi się to naprawić ale gdyby ktoś miał sugestię jak z tego wybrnąc ( ACPI i bateria) to skróciłoby to moje męki :-o Będę wdzięczny za wskazówki!

Offline

 

#2  2007-06-18 20:37:18

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Etch na HP NX6110

Chłopak :) powiedz kto używa stable ???? hihihihi
Ściągnij sobie testinga (LENNY) stąd :))
------------edit------------
w stable masz stare jajko, w lenny'm nowsze 2.6.18-4 jeśli dobrze pamiętam, a tym samym lepsze wykrywanie sprzętu.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#3  2007-06-18 20:46:50

  longman - Użytkownik

longman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-15
Serwis

Re: Etch na HP NX6110

Chłopak :) powiedz kto używa stable ???? hihihihi
Ściągnij sobie testinga (LENNY) stąd :))
------------edit------------
w stable masz stare jajko, w lenny'm nowsze 2.6.18-4 jeśli dobrze pamiętam, a tym samym lepsze wykrywanie sprzętu.

Bodzio. Dzięki za odpowiedź Spróbuję z Lenny`m A do etcha przyciągnęła mnie właśnie stabilność ! Ale co ja tam wiem :-)

Offline

 

#4  2007-06-18 23:24:33

  zimzum - Członek DUG

zimzum
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-09-04

Re: Etch na HP NX6110


Bodzio. Dzięki za odpowiedź Spróbuję z Lenny`m A do etcha przyciągnęła mnie właśnie stabilność ! Ale co ja tam wiem :-)

Etch jest w tej chwili 'mega-hiper-stabilny', a Lenny jest po prostu 'stabilny'. Etch jest super dla maszyn produkcyjnych, bo tam trzeba miec 'mega-hiper-pewnosc' ze nic sie nie wywali. Do domu wystarczy Ci po prostu 'stabilnosc', a Lenny i tak pewnie bedzie stabilniejszy od innych distro ;-) W zamian masz DUZO nowsze pakiety.

Offline

 

#5  2007-06-19 21:59:45

  longman - Użytkownik

longman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-15
Serwis

Re: Etch na HP NX6110

Chłopak :) powiedz kto używa stable ???? hihihihi
Ściągnij sobie testinga (LENNY) stąd :))
------------edit------------
w stable masz stare jajko, w lenny'm nowsze 2.6.18-4 jeśli dobrze pamiętam, a tym samym lepsze wykrywanie sprzętu.

Przesiadka na lenny`ego nie pomogła niestety - to samo jajko . Ale wyszukałem na forum debian.org że ten kernel tak ma :-) Może 2.6.19? Podobno jest lepiej! Ale co dziwne w jajku mam "yes" prawie wszędzie przy ACPI i APM

Offline

 

#6  2007-09-23 21:35:04

  Zolnierzu - Użytkownik

Zolnierzu
Użytkownik
Skąd: Koszalin/Poznań
Zarejestrowany: 2007-09-22
Serwis

Re: Etch na HP NX6110

Jako, że to mój pierwszy raz na forum - witam wszystkich serdecznie.

Z góry przepraszam za odgrzewanie kotleta ale może autor lub  ktoś inny doszedł do ładu z miernikiem baterii na swoim laptopie?
Za wszelkie info dziękuje;)


Registered Linux user number 467822, (15-03-2008)

Offline

 

#7  2007-11-28 10:19:31

  longman - Użytkownik

longman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-15
Serwis

Re: Etch na HP NX6110

A owszem! Doszedłem do ładu z miernikiem baterii poprzez wrzucenie na lapka ubuntu. :) Pięknie wszystko zostało wykryte i hula. Tylko mi szkoda debianka :(

Offline

 

#8  2007-11-28 17:32:13

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Etch na HP NX6110

Od wydania etcha do niedawna miałęm Etcha na hp nx6110 i zero problemów. Obsługa bakterii i inne, wszystko ok.  Mi tam działało ;]

Offline

 

#9  2007-11-29 14:53:07

  longman - Użytkownik

longman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-15
Serwis

Re: Etch na HP NX6110

kamikaze: chcesz powiedzieć, że taki stan miałeś zaraz po domyślnej instalacji ? Czy też musiałeś coś pogrzebać w plikach konfiguracyjnych?

Offline

 

#10  2007-11-29 15:06:34

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Etch na HP NX6110

Może musiałem dopisać do /etc/modules kilka modułów, które się nie łądowały automatycznie, w tej chwili już nie pamietam, ale nie było problemó, wszystko działało. Jak chcesz mieć takiego gotowego debiana to weź ubuntu.

Offline

 

#11  2007-11-29 15:18:19

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: Etch na HP NX6110

problemów


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#12  2008-03-09 18:30:30

  longman - Użytkownik

longman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-15
Serwis

Re: Etch na HP NX6110

Reasumując! Problem był, jak pisałem w pierwszym poście, w jajku! Każde powyżej 2.6.18 elegancko wykrywa sprzet ( automagicznie)  z tego lapka!

Tak więc temat praktycznie zamknięty.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)