Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-02-07 23:59:06

  debbie - Użytkownik

debbie
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-09-19

dwa zadania prośba o pomoc

Witam! mam dwie treści zadań które bardzo pilnie potrzebuje rozwiązac jednak np z quota nigdy niemiałem do czynienia
treśc zadan\ to:


- Utwórz skrypt, którego zadaniem jest zapisanie do pliku tekstowego /info/quota1.txt nazwy użytkowników, którzy mają przekroczony miękki limit quoty wraz z przekroczonym czasem pobłażana na którymkolwiek voluminie i na podstawie tego pliku wyślij informacje o przekroczeniu limitu. Następne wykonanie tej procedury powinno utworzyć plik /info/quota2.txt i tak na przemiennie. Jeżeli którykolwiek użytkownik znajduje sie w pliku /info/quota1.txt i /info/quota2.txt to jego konto powinno zostać zablokowane.

(hej o co wogóle może biegac w pobłażaniu??)
Jak wogóle ustawic limit np 2GB dla danego usera na okres przypuśmy 7 dni??
Był bym bardzo wdzieczny za pomoc.


debbie
Wrócę jak zjem zupę i drugie danie - tyle
a oto ta zupa:

Offline

 

#2  2008-02-08 00:47:47

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: dwa zadania prośba o pomoc

Podstawy zna ? Chyba nie bardzo ...
http://tldp.org/HOWTO/Quota.html

a co do oskryptowania - są tutaj lepsi ode mnie, więc nie będę się wygłupiał ;)


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#3  2008-02-08 06:39:48

  HunteR - DUG

HunteR
DUG
Skąd: ?
Zarejestrowany: 2006-03-14

Re: dwa zadania prośba o pomoc

http://dug.net.pl/faq/faq-3-249-Quota___limity_dyskowe.php

Kto Ci wymysla te skrypty?

Ostatnio edytowany przez HunteR (2008-02-08 07:56:18)


...

Offline

 

#4  2008-02-14 22:32:40

  debbie - Użytkownik

debbie
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-09-19

Re: dwa zadania prośba o pomoc

Hejka tak dokładnie to mam taką prośbe odnośnie dwóch skryptów ponieważ niebardzo mogę dojść do tego jak to zrobic skryptowo?
podaje treści:

• Utwórz skrypt, którego zadaniem jest umożliwienie zmiany hasła w danym dniu wszystkim użytkownikom
którzy przekroczyli termin zmiany hasła. Skrypt ma zachowywać w pliku /info/usr_pass nazwy i id użytkowników
którym umożliwił zmiane hasła, oraz informacje o tym, jak dawno minął czas zmiany ich hasła.


• Utwórz skrypt, którego zadaniem jest zapisanie do pliku tekstowego /info/quota1.txt nazwy użytkowników, którzy mają przekroczony
miękki limit quoty wraz z przekroczonym czasem pobłażana na którymkolwiek voluminie i na podstawie tego pliku wyślij informacje
o przekroczeniu limitu. Następne wykonanie tej procedury powinno utworzyć plik /info/quota2.txt i tak na przemiennie. Jeżeli którykolwiek
użytkownik znajduje sie w pliku /info/quota1.txt i /info/quota2.txt to jego konto powinno zostać zablokowane.

pierwszy jest troche dziwny jeśli chodzi o ID i o motyw ze sprawdzaniem komu minął termin zmiany hasła nadać im zmiane na konkretny dzień.
Był bym bardzo wdzięczny za pomoc mam jedynie 15 godz na dostarczenie tego.


debbie
Wrócę jak zjem zupę i drugie danie - tyle
a oto ta zupa:

Offline

 

#5  2008-02-14 23:53:07

  HunteR - DUG

HunteR
DUG
Skąd: ?
Zarejestrowany: 2006-03-14

Re: dwa zadania prośba o pomoc

Sorry ale już raz dostałem upomnienie chyba od Bodzia za odrabianie prac domowych wiec nie tym razem ...

BTW. Ten co wymyśla te zadania ma naprawdę niezłe pomysły.... na głupie i niepotrzebne skrypty...


...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)