Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-06-19 12:00:11

  Guest - Gość

Guest
Gość

Server WWW + e-mail + ftp - jak to zrobić?

Co należy pokolei zrobić (ew. linki do jakiś poradników, kursów), żeby postawić server www (apache), e-mail (prawdopodomnie exim) i ftp? Żeby to ładnie działało i było w miare zabezpieczone. System: Debian GNU/Linux 3.1 Sarge. Pytam się, gdyż może niedługo będę coś takiego stawiał.

 

#2  2005-06-19 19:03:32

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Server WWW + e-mail + ftp - jak to zrobić?

postfix jest fajny
opis konfiguracji servera z bajerami jest na
http://linux.zsp2.edu.pl/
konfiguracja prostego servera postfix
http://linio.boo.pl/postfix.html
co do apach'a to watek juz byl uzyj szukaj na forum

Offline

 

#3  2005-06-21 21:54:07

  Guest - Gość

Guest
Gość

Re: Server WWW + e-mail + ftp - jak to zrobić?

a co z serverem ftp? i jeszcze shh by sie przydał

 

#4  2005-06-21 22:03:47

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Server WWW + e-mail + ftp - jak to zrobić?

co do servera ftp to poolecam proftpd

Offline

 

#5  2005-06-22 18:19:00

  tranx - Członek DUG

tranx
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-06-20
Serwis

Re: Server WWW + e-mail + ftp - jak to zrobić?

ja stawiałem ftp na vsftpd (uznawany za najbezpieczniejszy, w przeciwieństwie do proftpd), pocztę na eximie4 (to jest chore, ale jakoś dałem radę), no i kilka innych usług. Stawiałem na testowej i jakoś do tej pory stoi ;]

Offline

 

#6  2005-06-22 21:50:17

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Server WWW + e-mail + ftp - jak to zrobić?

no tak wlasnie slyszalam ze vsftpd  jest super bezpieczny musze sprubowac sie nim pobawic :]

Offline

 

#7  2005-06-23 12:35:56

  Prezu - Moderator

Prezu
Moderator
Skąd: Vancouver, BC
Zarejestrowany: 2005-06-02

Re: Server WWW + e-mail + ftp - jak to zrobić?

Fakt, jest bezpieczny. Zajrzyj do źródeł. Ale wodotrysków w stylu proftpd tam nie znajdziesz. Niemniej jednak jeśli ich nie potrzebujesz, polecam vsftpd. Używam z powodzeniem ponad rok. :)

Offline

 

#8  2005-06-23 13:00:06

  Kamyk_^ - Użytkownik

Kamyk_^
Użytkownik
Skąd: Szczecin / Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2005-02-14
Serwis

Re: Server WWW + e-mail + ftp - jak to zrobić?

A dlaczego exim jest gorszy od postfixa ??? Przejolem serwer w firmie po adminie (cieci) i on stawial na eximie go. Niby dziala wiec nie zmieniam. Ale nadal nie wiem dlaczego tak zle sie o nim mowi :(

Pozdrawiam


----------------------------------------------------------------------------------------
Debian BePOWER v. 1.0

Offline

 

#9  2005-06-23 17:06:39

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Server WWW + e-mail + ftp - jak to zrobić?

bo ma z deko skołowanego konfiga :)


linux regd. user #248790

Offline

 

#10  2005-06-23 21:46:42

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Server WWW + e-mail + ftp - jak to zrobić?

ja pewnego czasu prubowalam uzywac exim'a co mnie najbardziej odzucilo to te rozlazle i porozdzielane konfigu feeee.... pozatym za malo rozbudowany jesli np chesz uzywac postfix'a z mysqlemm lib postresem to mzasz mozliwosc konfogurowania calkowicie kont na mysqyly wlacznie z np mozliwoscia wisania odrebnej quoty na poczte dla wybranych uzytkownikow.....
powstal nawet prokelt zarzadzania ymi bazami danych bodajze sie to zwie PostfixMyAdmin ale nie jestem pewna.....
jesli chodzi o postfix'a z paczek to debian jest troche  w promocji bo ostatnio tzn jakies 2 miesiace temumoze troche mniej byl powazny blad w postfixue uniemozliwiajacy wykozystywanie mysql'a zreszta posalam o tym na forum lecz zrobiony na bazie zrodelek dziala wysmienicie......

Offline

 

#11  2005-06-23 23:19:53

  tranx - Członek DUG

tranx
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-06-20
Serwis

Re: Server WWW + e-mail + ftp - jak to zrobić?

dpkg-reconfigure exim4-config, ustawić, żeby konfiguracja była w jednym pliku i jest cacy. Ta konfiguracja domyślnie w debianie z tymi makrami jest faktycznie powalona. Ale jak się samemu skądś skołuje normalny exim4.conf, to juz jest czytelniej. Ja tam i tak jadę na tej wersji z makrami ;]
Jak się tym bawiłem, to tam chyba były jakieś opcje z autoryzacją i bazami danych. Nie wiem. Ja tam potrzebowałem, żeby poczta dla użytkowników działała - działa.

A jak jest w eximie z bezpieczeństwem? Bo chyba do najbardziej dziurawych to on nie należy ;]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)