Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-01-28 17:11:06

  dawideo - Użytkownik

dawideo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-03

Nowa instalacja Debka + Neo + router

Witam
Niedawno dostałem nowego kompa. Do tej pory miałem Debka Lenny na architekturze i386. Natomiast teraz mam proek 64bit więc chciałbym spróbować wersji amd64. Pytanie czy warto wnią się bawić.
Druga sprawa
Mam neostrade, wcześniej miałem Speedtouch, teraz natomiast sobie kupiłem router Linksys wag200, i pytanko jak skonfigurować tego routera by działał net. Czy robisięto podczas instalacji systemu??? Czy najpierw instaluje system a potem konfiguruje router. Nio i najważniejsze jak go skonfigurować tak aby działał:]

Offline

 

#2  2008-01-28 17:36:11

  giegiel - Członek DUG

giegiel
Członek DUG
Skąd: Chrzypsko Wielkie/Poznań
Zarejestrowany: 2006-04-15

Re: Nowa instalacja Debka + Neo + router

Musisz podłączyć router pod kompa kablem sieciowym i wpisać w przeglądarce 192.168.1.1 potem hasło i użytkownika domyślnego jakie (pewnie login: admin i hasło admin) później musisz wypełnić odpowiednie pola w konfiguracji. A info co i gdzie znajdziesz w necie więc googluj ;)

Offline

 

#3  2008-01-28 17:38:15

  TBH - Członek DUG

TBH
Członek DUG
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Nowa instalacja Debka + Neo + router

programy 64 bitowe żrą więcej ramu, jak masz braki pamięci to sobie daruj.


http://tbhthelolmaker.wordpress.com/kontakt/
<TBH> Gentoo!
<X-dos> cóz, sa ludzie ktorzy nie wiedza co robic ze swoim wolnym czasem :)

Offline

 

#4  2008-01-28 17:44:02

  raixer - Moderator

raixer
Moderator
Zarejestrowany: 2004-08-21

Re: Nowa instalacja Debka + Neo + router

dawideo napisał(-a):

Natomiast teraz mam proek 64bit więc chciałbym spróbować wersji amd64. Pytanie czy warto wnią się bawić.

Pobawic sie warto, zawsze to jakies doswiadczenie, ale troche klopotow z nia jest. Pierwsze co sie rzuca w oczy to flash w przegladarce, mi sie nie udalo tego odpalic, druga sprawa to taka ze wiekszosc paczek jest pod architekture i386, a nie wszystkie maja odpowiedniki pod amd64. Z niektorymi programami musialem sie bawic jak np z pdt (eclipse), ktorego ze strony mozna sciagnac tylko pod i386, wiec by miec  to pod systemem musialem sciagnac zwyklego eclipsa i powgrywac mu pluginy, niby nic ale jednak.


Open Source - Świat otwartych umysłów
Linux Registered User: #276548

Offline

 

#5  2008-01-28 22:25:06

  dawideo - Użytkownik

dawideo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-03

Re: Nowa instalacja Debka + Neo + router

No niestety net nie działa:/ tzn dokładnie tak. System zainstalowałem wpisałem w przeglądarce 192.168.1.1 ale wogóle strony mi nie wczytało:/ Następnie wróciłem do Windowsa, chwilke pograłem dla relaksu i postanowiłem spróbować ponownie. Odziwo wszystko zadziałało,a więc aktualizacja systemu, instalacja potrzebnych rzeczy i wyłanczam kompa. Teraz ponownie chciałem uruchomić go i znów nie moge wejśc do neta wpisuje te "192.168.1.1" i nic nie łaczy mi się:/ co może być nie tak??

Offline

 

#6  2008-01-29 12:20:53

  aki - Użytkownik

aki
Użytkownik
Skąd: obecnie W-wa
Zarejestrowany: 2007-04-08

Re: Nowa instalacja Debka + Neo + router

pod debianem wyedytuj plik /etc/network/interfaces i wpisz inne ip niz routerka (np 192.168.1.0) i maske 255.255.255.0 potem

Kod:

/etc/init.d/networking restart

dla pewnosci sprawdz pingiem router

Kod:

ping 192.168.1.1

i teraz w przegladarce 192.168.1.1

i musi działac :) cgyba ze masz cos skretke lewa :P ja tak miałem raz :)

jak ci jakies bledy wywali , albo czegos niewiesz to pytaj :) tylko ze ja dopiero wieczorkiem wracam ale ktos napewno Ci pomoże :)


ktos kiedys powiedzial debian? ja odpowiedzialem czemu nie , i tak zostalo :)

linux register user #449139

>>>>>>>>sorki za błędy jestem dyslektykiem <<<<<<<<<<<<

Offline

 

#7  2008-01-29 15:54:33

  dawideo - Użytkownik

dawideo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-03

Re: Nowa instalacja Debka + Neo + router

Dzięki sprawdzę napewno :) Dla ciekawości teraz tylko napisze, że przedchwilką normalnie uruchomiłem Debka i net działa (bez żadnej mojej interwencji) więc jestem teraz ciekaw czemu raz działa a raz nie.

Zbyt szybko się cieszyłem znów padł:/
Możesz mi dokładnie powiedzieć w jakim miejscu to wpisać??? (IP i maske) bo ja to narazie zupełnie zielony jestem jeśli chodzi o Debiana). edytowałem ten plik co mówiłeś i teraz jak??

Ostatnio edytowany przez dawideo (2008-01-29 16:20:10)

Offline

 

#8  2008-01-31 16:09:11

  dawideo - Użytkownik

dawideo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-03

Re: Nowa instalacja Debka + Neo + router

Nie wiem czy coś to da ale zauważyłem że jeśli wejde do Windowsa a potem do Debiana to net na Debianie nie działa (W Windowsie działa cały czas) i aby net działał w Debianie to musze:
a) wyłączyć kompa z prądu i zresetować router
lub
b) jak jestem w Windowsie to nie nie zamknąc system normalnie tylko zrobić twardy reset i wtedy net w Debianie jest.
Czyli wygląda na to że Windows coś miesza:/ Ma może ktoś jakieś pomysły???


Ok problem rozwiązany:) jak się domyślałem problem leżał po stronie Windowsa:] A mianowicie należało w opcjach karty opcje: WAKE ON LAN AFTER SHUTDOWN zaznaczyć na ENABLE ;)

Ostatnio edytowany przez dawideo (2008-01-31 18:51:01)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)