Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-06-23 16:31:16

  draye - Użytkownik

draye
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-19
Serwis

Gdzie kernel??

Podzczas uruchamiania sieci musialem zrobic dowiazanie:
ln -s /usr/src/kernel-src-n.n.n /lib/modules/n.n.n/build
z tym ze w katalogu /usr/src/ nie mialem zadnego kernela
Poprzednim razem jak instalowalem debiana (3.1) to wybtalem wszytkie kategorie, a teraz qwybralem tylko srodowisko graficzne i jest problem..
Czy musze od nowa instalowac wszytko czy mozna jakas prosciej??


...

Offline

 

#2  2005-06-23 16:39:06

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Gdzie kernel??

A zastanowiłeś się nad jedną rzeczą, że bez kernela system nie chodzi? Kernel masz i jest w /boot, to odpowiedź na pytanie w topicu. W /usr/src masz źródła jądra, jeślibyś chciał zbudować własny kernel. Możesz doinstalować paczke ze źródłem jądra o nazwie kernel-source-n.n.n lub ściągnąć najnowsze jądro z kernel.org.

Offline

 

#3  2005-06-23 16:59:30

  draye - Użytkownik

draye
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-19
Serwis

Re: Gdzie kernel??

Sory ale sam niewiem jak co mi trzeba czy zrodla kernela czy co tylko mam zrobic dowiazanie:
ln -s /usr/src/kernel-src-n.n.n /lib/modules/n.n.n/build tylko ze w /usr/src/ nei mam tego "kernel-src-n.n.n" ma tylko katalog linux modules i ndiswrapper-source.tar.gz a jak instalowalem wczesniej to mialem plik jakies kernel-src-n.n.n.


...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)