Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-11-26 16:37:35

  yacol - Użytkownik

yacol
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2005-12-05

Postfix jako lokalny serwer poczty

Mam problem do rozwiązania...
W firmie potrzebny jest messanger do rozsyłania wiadomości między pracownikami wraz z załacznikami.
Aktualnie na wszystkich maszynach klienckich zainstalowany jest windows, brama dostepu do internetu jest na linuxie.

Wymyśliliśmy, że najprostszym sposobem będzie uruchomienie w sieci serwera poczty, który będzie działał tylko lokalnie
(większość komputerów ze względów bezpieczeństwa nie ma dostępu do internetu).  Chcemy postawić w sieci dodatkowy serwer poczty Postfix na linuxie, aby obsługiwał pocztę przesyłaną tylko i wyłącznie lokalnie.

Czy jest to do zrealizowania? I ewentualnie prosiłbym o wskazówki jak sie za to zabrać...

Jakie parametry musiałby miec komputer, przy założeniu, że wiadomości bedą przesyłane między 50 komputerami.
Na dysk liczę 50*20MB=1GB... Czy dobrze kombinuję? A reszta podzespołów? Czy ważne są procesor i RAM?

Ostatnio edytowany przez yacol (2007-11-26 16:40:10)


No Risk, No Fun...

Offline

 

#2  2007-11-26 19:45:08

  siarka2107 - Użyszkodnik DUG

siarka2107
Użyszkodnik DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-04-05

Re: Postfix jako lokalny serwer poczty

jak lokalnie to przydałby ci sie dns, a skrzyneczki po 50 mb to zdeka malo, daj im przynajmniej po 200 mb, dyski sa tanie, wiec wsadzanie jakiegoś grata 4 gb to paranoja i to jeszcze w firmie

Offline

 

#3  2007-11-28 10:31:59

  yacol - Użytkownik

yacol
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2005-12-05

Re: Postfix jako lokalny serwer poczty

Czy jest możliwość przechowywania maili w bazie danych np mysql i jak to się ma z wydajnością w stosunku do Mailbox'a i maildir'a

Czytałem, że autoryzację można oprzeć na mysql, a jak jest z zapisywaniem maili?


No Risk, No Fun...

Offline

 

#4  2008-01-23 11:36:12

  HunteR - DUG

HunteR
DUG
Skąd: ?
Zarejestrowany: 2006-03-14

Re: Postfix jako lokalny serwer poczty

yacol napisał(-a):

Czy jest możliwość przechowywania maili w bazie danych np mysql i jak to się ma z wydajnością w stosunku do Mailbox'a i maildir'a
Czytałem, że autoryzację można oprzeć na mysql, a jak jest z zapisywaniem maili?

Znalazłem na necie bardzo fajny projekt http://www.dbmail.org/
Próbuje go właśnie wdrożyć na test serwerze, jak będzie zobaczymy;)

PS. Używał go już ktoś?


...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)