Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-01-05 10:51:10

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Dystrybucja antywirusowa

Czy jest jakaś dystrybucja Linuksa typu live cd, która zawiera antywirusa, antyspyware-a i coś do sprawdzania struktury plików na dysku? Dajcie znać bo bardzo mi to potrzebne.

Offline

 

#2  2008-01-05 11:26:55

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Dystrybucja antywirusowa

grml na pewno ma antywirusa (clamav), antyspyware'a żadnego nie znam, więc się nie wypowiem, narzędzia do systemów plików, dysków i innych jest sporo.

Kiedyś była też jakaś odmiana Knoppiksa specjalnie do zwalczania wszelkich syfów, niestety nie pamiętam nazwy. Nawet nie wiem czy nadal istnieje.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#3  2008-01-05 14:50:55

  bns - unknown

bns
unknown
Zarejestrowany: 2005-12-25
Serwis

Re: Dystrybucja antywirusowa

HirensBoot CD

Nie jako jest to na linuksie (freedos) ale nie masz tam trybu graficznego itp. Po uruchomieniu przypomna ci sie stare czasy bo poruszasz sie po menu zrobionym w dosie :)
Narzedzi jest multum od memtesta po partition magica i az do jakis antywirusow. Lista oprogramowania wyzej pod linkiem do hirensa

edit
aha nie sciagniesz tego z tamtej strony
najszybciej chyba torrentem ;]

Ostatnio edytowany przez bns (2008-01-05 15:08:29)


Pozdrawiam,
bns

Offline

 

#4  2008-01-05 16:12:33

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Re: Dystrybucja antywirusowa

Hirens nie śmiga z napędami na SATA (przynajmniej z moim nie). Przyczyną mojego problemu nie były wirusy lecz rozwalony zasilacz który pracuje od 2002 roku.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)