Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-12-21 21:07:25

  Matthew - Użytkownik

Matthew
Użytkownik
Skąd: Lipka/Gdańsk (PG)
Zarejestrowany: 2006-06-09
Serwis

Ciekawe upgrade'y do WinXP

Zna ktoś jakieś? Z racji niewiadomo-kiedy-mania dźwięku na linuksie (kupiłem sobie X-Fi... wyyypas :D), a ponieważ nie po to ją kupiłem, żeby leżała nieużywana (nawet na windzie, bo mi się lekko kłóci X-Fi z Live (próbowa wyłączenia live i wstawenia X-Fi skończyła się całkowitym wyjęciem Live'a i odistalowaniem wszystkiego co z nim związane)). Dlatego możliwe że będę musiał na jakiś czas przesiąść się na windę. I chciałbym ją trochę ulepszyć. Brakuje mi wirtualnych pulpitów, terminala (kiedyś intalowałem bash'a na windzie, ale zapomniałem jak to zrobiłem), ssh i potrzebę braku antywira i firewall'a (gdzieś już takie coś widziałem i działało, ale to była głęboko idąca konfiguracja). Chyba że ktoś instalował bety X-Fi na lina to też z chęcią skorzystam. ;)

Offline

 

#2  2007-12-21 22:14:19

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: Ciekawe upgrade'y do WinXP

Co do Bash'a i SSH pod Windowsem to chyba jest takie coś jak CygWin. Kilka pulpitów załatwi Virtual Desktop Manager ( Szczerze mówiąc nie sprawdzałem jak te pulpity się sprawują w rzeczywistości. ) Do łączenia się z jakimś shellem to polecam PuTTY.
Dobry zestaw firewall i antywirusa jest ciężko złożyć. Pod Windowsem korzystam z Avast'a i Sygate Personal Firewall. Jakby jest wporządku.

Ostatnio edytowany przez Piotr3ks (2007-12-21 22:16:01)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)