Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-12-16 21:36:11

  glossy - Użytkownik

glossy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-09

Chipset P35/ICH9R pełna obsługa w jądrze ?

Kupiłem płytę Gigabyte P35C-DS3R ze względu na ten chipset, ale jak na razie nie doczekałem się "pełnej" obsługi tego chipsetu. Możliwe, że mi coś umknęło ale jak na razie nie natknąłem się na inne informacje jak takie, że działa (u mnie z resztą też i w sumie całkiem nieźle). 
Zastanawia mnie tylko czy ktoś posiada taki chipset i może dotarł do informacji o sterowniku dla niego?
Obecnie posiadam jąderko 2.6.23.1 ale w najnowszym 2.6.23.11 też jest obsługa maks do ICH8 :(.

  Pozdrawiam userów P35/ICH9R .

Offline

 

#2  2007-12-16 22:48:22

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Chipset P35/ICH9R pełna obsługa w jądrze ?

Konkretnie o czego brakuje?


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#3  2007-12-16 23:56:36

  glossy - Użytkownik

glossy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-09

Re: Chipset P35/ICH9R pełna obsługa w jądrze ?

Czego brakuje ? Hmm dedykowanego sterownika dla tego chipsetu (w postaci wpisu ICH9 dla sterownika w jadrze). Nie wiem jak jest z obsługą np eSATA oraz DDR3 jeszcze z tego nie korzystałem (pamięć mam na DDR2). ESATA zamierzam sprawdzić . Pytam tylko czy ktoś miał jakieś problemy, czy możliwości sprzętu są w pełni wykorzystane przy obecnym sterowniku.

Offline

 

#4  2007-12-17 00:32:16

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Chipset P35/ICH9R pełna obsługa w jądrze ?

Czipy ICH9 są obsługiwane w jądrze już od 2.6.19.
Jeśli chodzi o kontroler SATA to do tego czipu używa się ahci, intel już od dawna robi kontrolery zgodne z tym sandardem. Hot-plug dysków SATA działa bez zarzutów z każdym kontrolerem wspierającym standard AHCI (przynajmniej powinien). U mnie z nFoce działa, a z Intelem też nie będzie problemów.
Poza tym sieciówka, watchdog też są obsługiwane.
Jeśli chodzi o DDR3 czy DDR2 to tym zajmuje się kontroler pamięci. Nie trzeba sie martwić. :)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)