Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-11-28 02:17:56

  mort - Użytkownik

mort
Użytkownik
Skąd: Wawa
Zarejestrowany: 2005-12-13

WIFI - czy polaczenia Point-to-point beda sie zaklocac?

Witam,

z pewnych wzgledow w biurze nie mam jak rozlozyc kabli wiec stanelo na podlaczniu kompow przez Wifi.

Pomysl jest taki:

jeden APek (z wyjsciem do sieci szkieletowej) Point - to - multipoint i do niego radiowo podlaczane Apeki point to point a do tych APekow kablem podlaczne komputery. Apekow z podlaczonymi komputerami bedzie w sumie 4-6. Wszystko sie dzieje na przestrzeni malego biura i mam watpliwosci czy te Apeki nie beda sie nawzajem zaklocac.... To pytanie jest wlasnie takie czy te APeki beda sie nawzajem zaklocac???

ok. teraz napisze (dla wnikliwych) dlaczego tak sobie to komplikuje zamiast podlaczyc kompy bezposrednio komp =>siecowka_wifi => AP). Otoz musze podlaczyc telefony VOIP a telefony voip mozna podlaczyc tylko przez kabel wiec podlacze je do Apekow.

przepraszam za brak PL znaczkow (to dla purystow) ale niestety siedze na WIN i nie mam tu takiej opcji pod reka (ostal mi sie chwilowo tylko win).

uff. mam nadzieje ze jest to zrozumiale, bo juz pozno strasznie...

pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez mort (2007-11-28 02:21:54)


-----
Registered Linux user #381780

Offline

 

#2  2007-12-10 01:01:37

  ukasz - Użytkownik

ukasz
Użytkownik
Skąd: wroclaw
Zarejestrowany: 2006-06-21

Re: WIFI - czy polaczenia Point-to-point beda sie zaklocac?

po 1 primo nie mozesz wszystkiego na kablu zrobic ?
po 2 primo muszisz uwazac na kanaly. najlepiej bedzie jak zrobisz wszystko na 5 ghz. wiecej kanalow. wiecej mozliwosci.
zastosowanie anten panelowych w biurze odpada wiec problem z polaryzacja odpada. (na to tez trzeba uwazac jesli sie strzela kilkoma antenami w jednym kierunku)


http://wiblo.pl/wilk/userbars/debian_user_black.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)