Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-11-24 13:25:55

  Karolaq - Użytkownik

Karolaq
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-08-24

odczyt napiecia na wejsciu mikrofonowym

w jaki sposob mozna odczytac napiecie chwilowe na wejsciu mikrofonowym? chodzi mi o takie cos, jak dzialaja program, ktore z karty dzwiekowej robia oscyloskop

i od razu mam takie pytanie. jakie jest max napiecie (prad), jakie mozna podac na to wejscie?

Offline

 

#2  2007-11-24 14:45:28

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: odczyt napiecia na wejsciu mikrofonowym

Trzeba odczytać 2 słowa z rejestrów dzwiekówki pod adresem 0x220 i 0x221 (chyba ;-) ).
Sygnał na wejściu powinien mieć tłumienie 20dB - zakres liniowy sie chyba kończy w okolicach 100mV dla wejścia microphonu.

P.S. Poszukaj na elektrodzie, napewno ktoś tam poruszał ten pomysł, a ja nie daje za swoje informację więcej niż 5 groszy ;-)

Offline

 

#3  2007-12-03 16:43:02

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: odczyt napiecia na wejsciu mikrofonowym

od strony systemu to wydaje mi sie ze nawet czytanie PCM przez alsa ( przyklad http://www.opcode.eu.org/c_cpp/alsa_copy.c/ ) powinno wystarczyc - bedzie to cos proporcjonalnego do napiecia


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)