Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-11-24 12:44:30

  synchro - Członek DUG

synchro
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-11-29

OpenOffice - legenda wykresu

Cześć.

Problemów lamera z oo.org ciąg dalszy. ;>

Tworzę sobie wykres w calcu i chcę ustawić wg uznania rozmiar czcionki oraz wielkość okna legendy. Wchodzę zatem w opcję "pozycja i rozmiar". Znajdują się tutaj nieaktywne dżingle uniemożliwiające mi ustawienie wielkości czcionek i okna legendy w taki sposób, aby odnośnik do jednego punktu danych znajdował się w jednej linii. Innymi słowy: chcę poszerzyć okno legendy nie zwiększając obszaru całego wykresu do wielkości 3 monitorów oraz dopasować sobie wielkość czcionki w legendzie wg uznania (by zwiększyć czytelność np. do 12 pkt), przy czym objaśnienia danych znajdować się mają w jednej linii.

http://img164.imageshack.us/my.php?image=1scrotcc3.png

Jak widać w linku małpy w czerwonym nie mieszczą się w jednej linii. Wygląda to brzydko. Jeszcze gorzej by się prezentowało się, gdyby objaśnienie miało tytuł składający się z większej liczby znaków. Chciałbym troszkę poszerzyć okno legendy, aby zmienić ten stan rzeczy, ale nie wiem jak.

Krótkie pytanka: Dlaczego to nie bangla i jak z tego wybrnąć? Jak uaktywnić brzdyngle podkreślone na czerwono?

Dziękuję.

Offline

 

#2  2007-11-24 14:23:36

  andreq - Członek DUG

andreq
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2005-01-11

Re: OpenOffice - legenda wykresu

Obszar, który przeznaczyłeś na wykres jest za wąski, jak go poszerzysz to i legenda się ładnie sformatuje.

EDIT: Nie doczytałem, że nie chcesz zmieniać obszaru wykresu. Rozwiązaniem jest jego poszerzenie, tak by dobrze wyglądało, a potem skalowanie wyświetlania/drukowania arkusza.

Ostatnio edytowany przez andreq (2007-11-24 14:40:54)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)