Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-11-17 17:39:33

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Uruchamianie Kylixa 3

Czy ktoś z was już to kiedyś uruchomił?
po wpisaniu:
# /usr/local/kylix3/bin/startbcb
wywala mi:
/usr/local/kylix3/bin/bcblin: error while loading shared libraries: libstdc++-li

Wyczytałem że należy dodać linijkę "export LD_ASSUME_KERNEL=2.4.18-5-k7" w plikach /.../kylix/bin/:registerkylix, startdelphi i startbcb ale teraz wywala mi następujace błędy:
# /usr/local/kylix3/bin/startbcb
expr: error while loading shared libraries: libc.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
sed: error while loading shared libraries: libc.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
sed: error while loading shared libraries: libc.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
sed: error while loading shared libraries: libc.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
sed: error while loading shared libraries: libc.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
sed: error while loading shared libraries: libc.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
sed: error while loading shared libraries: libc.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
/usr/local/kylix3/bin/bcblin: error while loading shared libraries: libpthread.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory

Jakieś pomysły jak to można uruchomić? Jak ktoś chce to mogę udostępnić dane do ftp na którym jest obraz tego programu.

Offline

 

#2  2007-11-17 20:45:37

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Uruchamianie Kylixa 3

owca napisał(-a):

Czy ktoś z was już to kiedyś uruchomił?
po wpisaniu:
# /usr/local/kylix3/bin/startbcb
wywala mi:
/usr/local/kylix3/bin/bcblin: error while loading shared libraries: libstdc++-li

Wyczytałem że należy dodać linijkę "export LD_ASSUME_KERNEL=2.4.18-5-k7" w plikach /.../kylix/bin/:registerkylix, startdelphi i startbcb ale teraz wywala mi następujace błędy:
# /usr/local/kylix3/bin/startbcb
expr: error while loading shared libraries: libc.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
sed: error while loading shared libraries: libc.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
sed: error while loading shared libraries: libc.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
sed: error while loading shared libraries: libc.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
sed: error while loading shared libraries: libc.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
sed: error while loading shared libraries: libc.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
sed: error while loading shared libraries: libc.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
/usr/local/kylix3/bin/bcblin: error while loading shared libraries: libpthread.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory

Jakieś pomysły jak to można uruchomić? Jak ktoś chce to mogę udostępnić dane do ftp na którym jest obraz tego programu.

Zainstalować potrzebne biblioteki?


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#3  2007-11-17 21:16:17

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: Uruchamianie Kylixa 3

- ld-linux.so.2
- libdl.so.2
- libpthread.so.0(GLIBC_2.1)
- libaudiofile.so.0
- libdl.so.2(GLIBC_2.0)
- libpthread.so.0(GLIBC_2.2)
- libcrypt.so.1
- libdl.so.2(GLIBC_2.1)
- libpthread.so.0(GLIBC_2.3.2)
- libc.so.6
- libfreetype.so.6
- libresolv.so.2
- libc.so.6(GLIBC_2.0)
- libgcc_s.so.1
- libresolv.so.2(GLIBC_2.0)
- libc.so.6(GLIBC_2.1)
- libgcc_s.so.1(GCC_3.0)
- libresolv.so.2(GLIBC_2.2)
- libc.so.6(GLIBC_2.1.1)
- libgcc_s.so.1(GLIBC_2.0)
- libstdc++.so.6
- libc.so.6(GLIBC_2.1.2)
- libm.so.6
- libstdc++.so.6(GLIBCXX_3.4)
- libc.so.6(GLIBC_2.1.3)
- libm.so.6(GLIBC_2.0)
- libX11.so.6
- libc.so.6(GLIBC_2.2)
- libnsl.so.1
- libXext.so.6
- libc.so.6(GLIBC_2.3)
- libpthread.so.0
- libcups.so.2
- libpthread.so.0(GLIBC_2.0)
coś chyba z tego brak  http://packages.debian.org/cgi-bin/search_contents. … amp;arch=i386


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#4  2007-11-18 10:00:25

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Re: Uruchamianie Kylixa 3

libc6 mam zainstalowane. Doinstalowałem libstdc++6 i teraz mam takie coś:
# /usr/local/kylix3/bin/startbcb
/usr/local/kylix3/bin/bcblin: error while loading shared libraries: libstdc++-libc6.1-1.so.2: cannot open shared object file: No such file or directory

Offline

 

#5  2007-11-18 10:37:04

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Uruchamianie Kylixa 3

kylix jest leciwy, zdaje się, że będziesz musiał ręcznie dodać sobie biblioteki
http://packages.debian.org/search?searchon=contents … &arch=any


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#6  2007-11-22 17:05:27

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Re: Uruchamianie Kylixa 3

Dodałem te biblioteki do /usr/lib i mam kolejny problem:
# kylix
/usr/local/kylix3/bin/bcblin: relocation error: /usr/local/kylix3/bin/libwine.borland.so: symbol errno, version GLIBC_2.0 not defined in file libc.so.6 with link time reference

Offline

 

#7  2007-11-22 19:08:10

  __AlinOe - Użytkownik

__AlinOe
Użytkownik
Skąd: Ślesin /k Konina
Zarejestrowany: 2005-11-29

Re: Uruchamianie Kylixa 3

Jest wogóle sens zajmowania się jeszcze kyliksem?? Z tego co wiem to był raczej niewypał i Borland przestał go chyba wogóle rozwijać zresztą po co komu delphi pod linuksem nawet free pascal jest tu raczej zabawką tworzoną chyba z sentymentu niż poważnym projektem ale jak kto woli, ja go instalowałem na debianie z 2 lata temu to się uruchamiał chyba bez problemu ale dzis widać już są kłopoty bo pewnie korzysta z jakichś starych wersji glibc i ciekawe czy wogóle pójdzie

Offline

 

#8  2007-11-22 19:41:19

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Uruchamianie Kylixa 3

Można zainstalować sobie distro z tamtego okresu. :)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)