Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-06-13 13:32:47

  Usnar - Członek DUG

Usnar
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-02-14

kobylasty pasek tytulowy itd.

Czesc.

Sluchajcie, mam klopot z ustawieniem tego calego KDE, nie mam zamiaru sie poddawac bo ten caly windows smierdzi, a na debianie jakos fajnie szybko sie pracuje.

Klopot mam taki. Ustawilem sobie juz rozdzielczosc taka jaka mnie zadowala. Wczesniej mialem rozdzielczosc 800x600 chyba i wszystko bylo tak kobylaste (czyt. wielkie poniekad szerokie lub duze :) ) chodzi mi wlasciwie o pasek tytuowy okna, lub pasek z tymi ikonami w oknie, rowniez menu rozwijane odpowiednik menu start z windy, nie miesci mi sie na ekranie tylko sie rozjezdza na boki bo w pionie brakuje miejsca.  itp. Szukalem juz czy jest takie ustawienie w centrum sterowania ale poleglem i nie wiem gdzie tego szukac. Zmienilem rozdzielczosc na 1200x1024 i myslalem ze to sie zmniejszy ale jednak tak sie nie stalo. Dalej te paski sa wielkie jak wierza AJFLA :) Wychodzi mi na to ze musza one byc ustawiane gdzies procentowo do rozdzielczosci ekranu skoro po jego zmianie dalej sa wielkie. Mialem kiedys mandrake jak zaczynalem przygode z linuxem i wtedy wszystko bylo normalne.

Pomozcie mi jak wiecie gdzie to ustawic.

Offline

 

#2  2005-06-13 13:52:11

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

Re: kobylasty pasek tytulowy itd.

Kiedyś miałem problem z oknami które wychodziły poza ekran, okazało się że pomogło porawienie wpisów w /etc/X11/XF86Config-4 dotyczących ustawien monitora. Może problem tam leży ? a jak jest na innych wm ?

Offline

 

#3  2005-06-13 14:00:28

  Usnar - Członek DUG

Usnar
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-02-14

Re: kobylasty pasek tytulowy itd.

no wiec tak. to nie ma nic wspolnego z pliokiem XF86Config. Plik edytowalem za pomoca xf86cfg, najwygodniejsze chyba narzedzie, w kazdym razie u mnie dpkg-reconfigure xserver-xfree86 nie robilo zadnych zmian w wygladzie KDE, za kazdym razem rozdzielczosc i tak byla ta sama, niezaleznie co zrobilem.

Moj klopot polega na tym ze pasek nazwy w oknie jest taki duzy ze az brzydko to wyglada. Nie chodzi o to ze okno wyjezdza mi poza ekran, wszystko wyswietla sie poprawnie, zadnych znieksztalcen nie ma. Po prostu pasek tytulowy jest wysoki, wrecz nieproporcjonalny do reszty okna. Tak samo jak otworze okno terminala, no przeciez ten przycisk na dole ktory pokazuje ktora konsole mamy wybrana jest taki duzy, ze az brzydki. Szukam sposobu jak to mozna ustawic zeby bylo mniejsze. Jak bede dzisiaj w domu to zrobie screana i zaznacze wam o co mi dokladnie chodzi.

Offline

 

#4  2005-06-13 14:02:02

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Re: kobylasty pasek tytulowy itd.

jeżeli masz za duże menu K, to sobie pomniejsz czcionki, bo od nich zależy wielkość tego ustrojstwa.
IHMO ten sposoób działania mi osobiście odpowiada, bo zmieniając rozdzielczość nie zmieniają mi się wielkości napisów na ekranie.


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

#5  2005-06-13 19:22:12

  Usnar - Członek DUG

Usnar
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-02-14

Re: kobylasty pasek tytulowy itd.

Dzieki, rzeczywiscie pomoglo.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)