Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-11-09 10:15:40

  suchy - Użytkownik

suchy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-02-23

wget z opcja logowania

witam, mam pewna zagwozdke zwiazana z proramem wget, nie dziala tak jak ja chce ;) ale po kolei
Napisalem sobie skrypt ktory po zapodaniu mu adresu strony www do topic-u na forum intenetowym jak to, zciaga wlasnie wgetem strone na dysk, wycina html i cale to inne badziewie oprocz tekstow i tworzy plik latex-a, caly bajer jest w tym ze robi to automatycznie, jedno co podaje to adres strony, nastepnie te pliki tex-a mozna polaczyc w jedno, machnac spis tresci, index itp. Niestety zalaczniki wstaiane przez uzytkownikow (zdjecia np.) nie sa widoczne dla niezalogowanych uzytkownikow a komenda

Kod:

wget <www>

sie oczywiscie nie loguje. tylko sciaga mi strone i po konwersji okazuje sie ze plik tex jest niekompletny ( nie kompatybilny z oryginalem). Przedarlem sie prze manual do wget-a i poczatkowo sie ucieszylem ze sa tam opcje za pomoca ktorych mozna przeslac login, haslo itp. niestety nie udaje mi sie tego zrobic.

Kod:

 wget --http-user=<login> --http-passwd=<haslo> --cookies=on --load-cookies ~/.mozilla/firefox/ogjiy3yz.default/cookies.txt  <www>

nie daje zamierzonych rezultatow, nie wywala ani bledu ani komunikatu ze cos kolwiek robi z danymi do logowania a zciagnieta strona nie rozni sie od tej zciagnietej poprzednia komenda.
Czy wget potrafi czy nie potrafi sie zalogowac?
Jak chodzi o sprawy sieciowe typu sesje, php-y i inne tego typu to raczej jestem kiepski w tej dzialce wiec moze czego nie rozumiem.
Forum int. o ktory mowa jest "powerd by: phpBB" jezeli to jest istotne...
Ewentualnie moze ktos zna inny program (konsolowy) ktory poradzi sobie z tym lepiej jak wget

Offline

 

#2  2007-11-09 11:01:08

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

Re: wget z opcja logowania

Opcja logowania w wget dotyczy autoryzacji basic-auth. Można ją wprowadzić za pomocą htacces'a w apachu na przykład. Ale to daje albo nie daje dostępu do contentu strony. Żeby zalogować się na strone internetową taką jak forum, wget nie wystarczy niestety. Kiedyś pisałem takie coś do logowania się na stronę i wiem że napewno da się to zrobić w pythonie :) Od ponad 2 lat nie pisałem nic w pythonie ale wprzynajmniej wiesz gdzie masz szukać dalej :]

Offline

 

#3  2007-11-09 11:42:02

  suchy - Użytkownik

suchy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-02-23

Re: wget z opcja logowania

hmmm te sprawy sieciowe to dla mnie magia, moze nie dlatego ze sa trudne, bardziej dlatego ze nigdy nie mialem potrzeby sie nimi zajmowac. musialbym sie uczyc pythona tudziez innego phpu czy do czego to tam jest podobne, od zera... no coz trudno... jakbys mnie tyko mogl skierowac na jakis tutorial do tego najlepiej z jakimis przykladami z zastosowan sieciowych. w necie jest tego kupa... samo odsianie zbednych informacji zajmnie poczatkujacemu wieki ;) ale najwazniejsze ze da sie to zrobic :]

Offline

 

#4  2007-11-10 22:49:11

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: wget z opcja logowania

mnie sie wydaje ze wget wysylajacy ciasteczko z zapamietaniem zalogowanego uzytkownika powinien wystarczyc ... nie wiem tylko czy wget rozumie plik z ciasteczkami mozilli ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#5  2007-11-12 15:04:31

  suchy - Użytkownik

suchy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-02-23

Re: wget z opcja logowania

no ciezko jest co kolwiek ustalic bo nie widze zadnych sensownych komunikatow ani o bledzie ani o powodzeniu, po prostu zciaga strone jako nie zalogowany uzytkownik

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)